Autor Wątek: Zanęta, miejsce czy technika?  (Przeczytany 12900 razy)

Offline David_L

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 102
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Świętokrzyskie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęta, miejsce czy technika?
« Odpowiedź #75 dnia: 08.02.2019, 16:40 »
Według mnie CBA. Kilkanaście razy z kolegami przed zawodami robiliśmy rozeznanie na najlepiej znanej nam wodzie i wyglądało to zwykle tak że siadaliśmy dość blisko siebie łowiąc na jednej odległości jedną zanętą rozrabianą przez jednego z nas, ale wędkowaliśmy w rożny sposób. Różne były długości przyponów, wielkość haków, sposób nęcenia i donęcania i wiele różnych innych rzeczy. Mimo że łowiliśmy w jednym miejscu i jednej głębokości (blat ok 3 m) takim samym towarem wyniki często bardzo się różniły. Czasem zmniejszenie haczyka o dwa rozmiary i wydłużenie przyponu otwierało wodę mimo że wcześniej praktycznie nic się nie działo, czasem podciągnięcia zestawu dawały brania i wiele innych nietypowych kombinacji dawało ryby. Dlatego uważam że majac najlepszy sprzęt i łowiąc nawet w najlepszym miejscu nic to nie pomoże jak ktoś nie wie w jaki sposób to wykorzystać. 

Offline Tomek M.

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 292
  • Reputacja: 53
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zanęta, miejsce czy technika?
« Odpowiedź #76 dnia: 09.02.2019, 14:11 »
Wg mnie- miejsce- tam gdzie nie ma ryb nie złowisz nic z najlepszą techniką i z najlepszą zanętą-. Następnie technika- tak jak napisał mój przedmówca- czasem mniejszy haczyk lub cieńszy albo dłuższy przypon decydują, nawet jeśli zanęta jest taka sama dal wszystkich, kto tego nie wie lub nie potrafi wykorzystać połowi gorzej. Na końcu zanęta. Ale tak naprawdę ważne jest wszystko i rozważanie poszczególnych elementów jest mało sensowne jeśli chcemy być najlepsi w tym co robimy.

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Zanęta, miejsce czy technika?
« Odpowiedź #77 dnia: 09.02.2019, 14:47 »
Wg mnie
1-miejsce
2-zanęta
3-technika
Nie pomoże nic jeśli będziemy łowić w miejscu gdzie nie ma ryby. Nie od dziś wiadomo, że najlepsze miejsca to naturalne żerowiska.

Co do zanęty też jest ważna. Wystarczy poczytać forum, aby zauważyć, że znacznie częściej polecane są produkty  z zawartością mączek rybnych. Ale to już trzeba doświadczalnie sprawdzić, nie kierować się "modą na zanętę".

A to jakiej techniki użyjemy to już jest sprawa indywidualna. Oczywiście czasem żerowanie ryb wymusza wydłużenie przyponu, zmianę haka.

Offline Świtek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: lubelskie
Odp: Zanęta, miejsce czy technika?
« Odpowiedź #78 dnia: 09.02.2019, 21:13 »
A może to zła zanęta jest gorsza niż jej brak.

Mając dobre miejsce można je zepsuć przesadzając z dopalaczami do zanęt lub innymi agresywnymi aromatami.

Można też zaprzepaścić swoje szanse na złowienie czegokolwiek źle dobierając ciężar przynęty, która zatonie w mule, albo będzie miała nienaturalny wygląd, lub kształt.