Autor Wątek: MAP Parabolix 12FT Black Edition  (Przeczytany 4914 razy)

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 564
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
MAP Parabolix 12FT Black Edition
« dnia: 09.02.2019, 18:18 »
Cześć,

Miałam dzisiaj małą wycieczkę do sklepu Amur. Lubię kupować ,,na żywo" zwłaszcza w przypadku kijków czy kołowrotków. Ekipa sklepu bardzo sympatyczna, wędkarskie pogawędki i atmosfera sprawiły, że będę tam wracać, zwłaszcza, że sprzętu, który mnie interesuje jest sporo.

Przejdźmy do prezentacji - MAP Parabolix 12FT (366 cm) Black Edition - w komplecie: 2 rzepy, masywny pokrowiec oraz komplet (3szt.) szczytówek. Całość wykonania, począwszy od pokrowca, po sam kijek, jest wyśmienita!





Kijek to dwuskład, długość 366 cm  - wyrzut szacowany jest na 70 g jednak sprawdzę jego możliwości dopiero nad wodą:



Wykończenie dolnika to połączenie gumy oraz korka - wszystko spasowane ze smakiem i prezentuje się bardzo dobrze. Średnica blanku przy foregrip'ie to: 11,9mm. Odległość od foregrip'a do pierwszej przelotki to 70 cm.





W komplecie 3 szczytóweczki: 1,5oz, 2oz, 2,5oz  o długości 53cm, średnica 2,4mm:





Warto wspomnieć o przelotkach - wersja 12FT posiada większe przelotki, niż wersje krótsze tej serii. Myślę, że sprawdzi się to przy rzutach i pomoże osiągnąć dalsze odległości. Średnica pierwszej przelotki - 15 mm.

Wyważyłam kijek kręciołkiem Daiwa TD Feeder 4012QD - waga 440 gram. Myślę, że to całkiem dobre połączenie. Większa maszynka mogłaby nieco stłumić delikatność kijka.



Podsumowanie:

Z zamiarem zakupu nosiłam się długo. Forum też pomogło mi w podjęciu tej decyzji. To kijek o akcji parabolicznej, gaśnie średnio szybko, jest czuły, delikatny, nawet przy długości 12ft. Jestem zadowolona z zakupu, MAP stanął na wysokości zadania z wykończeniem, nie mam się do czego przyczepić. Wykończenie dolnika (guma) sprawia, że kijek pewnie leży w dłoni.  W sklepie miałam możliwość porównać różne długości: 9FT Bomb oraz 10FT. Każda długość z tej rodzinki jest super delikatna i z łatwością po przygięciu osiągają parabolę. Kijek mam zamiar wykorzystać na PZW do połowy drobnej ryby, głównie leszcze, płocie, karasie. Pokuszę się także i zabiorę go na komercję celem sprawdzenia jego możliwości i zapasu mocy. W miarę testów uaktualnię wątek ;)

Pozdrawiam :)
Ania

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: MAP Parabolix 12FT Black Edition
« Odpowiedź #1 dnia: 09.02.2019, 18:26 »
 No, no Aniu, Supera,Map idziesz ostro ;) za reckę oczywiście :thumbup: i powodzonka nad wodą ;).

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: MAP Parabolix 12FT Black Edition
« Odpowiedź #2 dnia: 09.02.2019, 18:28 »
Piękny kijaszek Aniu Niech się darzy i ładne rybki na niego wpadały

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Online Rych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 502
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Cały Świat / Gdynia
Odp: MAP Parabolix 12FT Black Edition
« Odpowiedź #3 dnia: 09.02.2019, 18:31 »
Mi te kijki tez bardzo się podobają, pod względem wizualnym, ale martwi mnie ta guma, tzn wygląda bardzo fajnie i nowocześnie, ale to jednak czarna guma, mam nadzieje ze nie będzie się straszliwie nagrzewać, a w efekcie lepić od słońca. :thumbup:

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 564
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: MAP Parabolix 12FT Black Edition
« Odpowiedź #4 dnia: 09.02.2019, 18:32 »
No, no Aniu, Supera,Map idziesz ostro ;) za reckę oczywiście :thumbup: i powodzonka nad wodą ;).

Dzięki! Co prawda nie sprzęt łowi, ale niewątpliwie poprawia nastrój wędkarzowi, mam nadzieję, że nad wodą się sprawdzi! O:)
Ania

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: MAP Parabolix 12FT Black Edition
« Odpowiedź #5 dnia: 09.02.2019, 18:33 »
Piękny zestawik :thumbup:
Zazdroszczę :)
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 564
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: MAP Parabolix 12FT Black Edition
« Odpowiedź #6 dnia: 09.02.2019, 18:36 »
Mi te kijki tez bardzo się podobają, pod względem wizualnym, ale martwi mnie ta guma, tzn wygląda bardzo fajnie i nowocześnie, ale to jednak czarna guma, mam nadzieje ze nie będzie się straszliwie nagrzewać, a w efekcie lepić od słońca. :thumbup:

Też o tym myślałam, na żywo te ,,kółeczka" nie są głębokie, nie powinno być kłopotu z utrzymaniem dolnika w czystości (dostawanie się zanęty w szczeliny). Myślę, że szmatka + woda załatwią sprawę po każdym wędkowaniu. Co do nagrzewania, ciężko powiedzieć, ale sprawdzę to :thumbup: Mam też kijki z całym czarnym dolnikiem z pianki, nie grzeją się, mam nadzieję, że ta guma też nie będzie przesadnie łapała temperatury :narybki:
Ania

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: MAP Parabolix 12FT Black Edition
« Odpowiedź #7 dnia: 09.02.2019, 18:45 »
Mnie się wydaję ,że producent zdaje sobie sprawę z tego ,że guma jest narażona na słońce ;), tym bym się nie martwił raczej Rysiu :beer:

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: MAP Parabolix 12FT Black Edition
« Odpowiedź #8 dnia: 09.02.2019, 18:46 »
Aniu czekam na pierwsze wrażenia z nad wody ;) zapewne w filmiku użyjesz obu patyków :thumbup:

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 564
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: MAP Parabolix 12FT Black Edition
« Odpowiedź #9 dnia: 09.02.2019, 18:54 »
Aniu czekam na pierwsze wrażenia z nad wody ;) zapewne w filmiku użyjesz obu patyków :thumbup:

Na pewno sprawdzę dokładnie możliwości kijka nad wodą, pierwsze wrażenia postaram się ująć w wiosennym filmiku :fishonhook: :sun:
Ania

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: MAP Parabolix 12FT Black Edition
« Odpowiedź #10 dnia: 09.02.2019, 19:00 »
No to czekamy na wiosenkę i testy znad wody ;)

Offline bart

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: 3
  • Lokalizacja: Tychy
Odp: MAP Parabolix 12FT Black Edition
« Odpowiedź #11 dnia: 09.02.2019, 19:12 »
Kijek rewelka, ta faktura plastra miodu na blanku bardzo mi się spodoba :) czekam na testy!

Online furmek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 195
  • Reputacja: 25
Odp: MAP Parabolix 12FT Black Edition
« Odpowiedź #12 dnia: 09.02.2019, 19:34 »
Taki sam zestaw posiadam.Mkimo swej delikatności ma moc w dolniku.A guma jest bardzo łatwa w utrzymaniu i nic się z nią nie dzieje.

Chub

  • Gość
Odp: MAP Parabolix 12FT Black Edition
« Odpowiedź #13 dnia: 09.02.2019, 19:58 »
Ania
Miałaś możliwość porównania z wersją SUV?

Ryba1987

  • Gość
Odp: MAP Parabolix 12FT Black Edition
« Odpowiedź #14 dnia: 09.02.2019, 20:12 »
Elegancki Mapik, te kijki są na prawdę mega wykonane :) :bravo: :thumbup:
Gdyby nie to że mam SLR i C-drome power method w tej długości to bym poważnie o 12ft SUV'ie myślał :)