Autor Wątek: Nowy pomysł PZW okręg Lublin na dodatkową kasę  (Przeczytany 1790 razy)

timken

  • Gość
Nie wiem jak to wygląda w pozostałych okręgach ale mój "wspaniały" ZO Lublin wpadł na genialny pomysł jak rozruszać działalność statutową w kołach - ZABRAĆ IM KASĘ >:O Zatwierdzono Arkusz oceny koła PZW, na podstawie którego będzie podlegała ocena działalności koła a co za tym idzie ile pieniędzy z należnych mu 37% otrzyma. Dla mnie  jest to po prostu narzędzie na " zarżnięcie" małych kół.....brak słów :facepalm:  Przymusowy udział w mistrzostwach okręgu czy zawodach dla dzieci młodzieży, prowadzenie łowiska ,  zarybianie ze środków koła - takich kwiatków jest sporo....

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 012
  • Reputacja: 216
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowy pomysł PZW okręg Lublin na dodatkową kasę
« Odpowiedź #1 dnia: 19.02.2019, 00:50 »
Czy tylko ja tutaj nie widzę niczego złego, a wręcz przeciwnie?

Offline tata1959

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radymno
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nowy pomysł PZW okręg Lublin na dodatkową kasę
« Odpowiedź #2 dnia: 19.02.2019, 06:49 »
Timken - co złego w zarybianiu ze środków koła? Lepiej żeby pseudodziałacze przeżerali pieniążki na tzw. zanętowe i delegacje na towarzyskie spotkania pt. mistrzostwa czegoś tam czy inne grandprixy?
Koła nie powinny się bronić przed  ich ocenianiem, chyba że mają coś za podszewką, chociaż przynaję, że to też może być pomysł na wydarcie kasy do okręgu dla jeszcze ważniejszych pseudodziałaczy na przeżarcie jej we własnym zakresie.
To dopiero życie pokaże.
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

timken

  • Gość
Odp: Nowy pomysł PZW okręg Lublin na dodatkową kasę
« Odpowiedź #3 dnia: 19.02.2019, 07:22 »
To może trochę wyjaśnię jak to wygląda z mojego punktu widzenia. Czy moje koło ma być karane za to , że nikt nie chce uczestniczyć ( wydawać kasy ) na mizerne zawody organizowane przez ZO- 3 dyscypliny, 4 kategorie ??? ?
Czy to , że w okolicy nie ma wody lub nie ma możliwości by taką wodę pozyskać również ma uderzać w finanse koła? Zarybianie ze środków koła powoduje zmniejszenie zarybienia przez ZO ( operat wodny )...... >:(
Akurat jesteśmy jednym z najprężniej działających kół w naszym mieście, organizujemy b. dużo zawodów na szczeblu lokalnym także dla dzieci, mamy silną sekcję feederową, dobrze działającą SSR. Mimo to punkty , które w/w mogą spowodować, że finanse koła zostaną uszczuplone o 10 czy 20% - porażka :facepalm:

Offline tata1959

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radymno
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nowy pomysł PZW okręg Lublin na dodatkową kasę
« Odpowiedź #4 dnia: 19.02.2019, 07:49 »
Teraz się rozjaśniło. To tłumaczy wiele i teraz wychodzi jasno, że to okręg chce drenować.
Może koło zgłosi swoje zawody jako eliminacje do zawodów okręgowych i się odpantalantają od Was.
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Nowy pomysł PZW okręg Lublin na dodatkową kasę
« Odpowiedź #5 dnia: 19.02.2019, 08:10 »
Wydaje mi się, że okręg próbuje w dość dyskusyjny sposób zachęcić koła do szerszego działania. Niestety, animować działania w ten sposób się nie powinno, bo to sam okręg i ZG PZW powinny zachęcać do działania, dawać odpowiednie materiały i tak dalej i dalej. Jeżeli zaś dzielić się będzie kasę w taki sposób, to dochodzimy do dość problematycznej kwestii. Dlaczego ktoś w okręgu ma oceniać to, jak koło działa i przydzielać odpowiednie pieniądze wg danego schematu? Jeżeli karpiarze na ten przykład działają po swojemu, to się okazać może, że nie dostaną takich środków jak powinni, bo nie robią tego co się komuś wymarzyło w okręgu.

Inna sprawa to legislacyjne załatwianie takich pomysłów. Wg mnie okręg powinien to wpierw przepuścić przez głosowanie i poinformować wszystkich o takiej reformie. Wg mnie nie można zrzucać komuś bomby na głowę w jednej chwili. W okręgu ktoś dostaje kasę za swoje działanie, w kołach zaś ludzie działają społecznie. To jest więc niesprawiedliwe, jeżeli ludzie z wynagrodzeniami chcą narzucić jeszcze więcej odpowiedzialności tym, co robią wszystko za darmo. Ciekawe jak by dyrektor okręgu i reszta ludzi na umowach zareagowała, gdyby dostali od wędkarzy formularz do wypełnienia i wysokość ich pensji zależałaby od tego co robią, i na dzień dobry okazałoby się, że dostaną 80% tego co dostawali.

I tu najważniejsze. Koło powinno dostać ekstra kasę za robienie czegoś nadprogramowego, nie zaś mieć ją zabraną za nie robienie tych rzeczy. Życzę powodzenia władzom okręgu w wyborach :) Po raz kolejny zrzuca się wszystko na wędkarzy i kołach, a przy korycie siedzą te same warchlaki :facepalm:
Lucjan

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 423
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy pomysł PZW okręg Lublin na dodatkową kasę
« Odpowiedź #6 dnia: 19.02.2019, 08:20 »
Nie raz już pisaliśmy, że to koła powinny mieć jak największą autonomię i wtedy to klienci, czyli my, ocenialibyśmy ich pracę i zapisywali się  (i płacili!) tam, gdzie nam się działania koła podobają.

To teraz ta znikoma, opierająca się na pracy społecznej "autonomia" koła zostaje jeszcze poddana ocenie i można takiemu kołu zabrać kasę, której i tak dostaje drobną część z tego, co ludzie do takiego koła przyniosą. No super...

Zgodnie z durnym prawem nie można wpuścić do wody więcej niż określa to durny operat. Że ryb nie ma, to nie ma znaczenia, ważne jak to wychodzi w operacie opracowanym na drugim końcu Polski. Więc jak zmuszą koło do większych zarybień z własnych środków (co samo w sobie wydaje się słuszne - jeśli człowiek nie rozumie, że operat nie pozwoli zarybić więcej), to zwyczajnie okręg będzie musiał dać mniej środków na zarybienie od siebie.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nowy pomysł PZW okręg Lublin na dodatkową kasę
« Odpowiedź #7 dnia: 19.02.2019, 10:13 »
Hmmm w moim okręgu jest sporo kół. Koło Łowicz mające pod opieką 3 wody. Koło Bełchów posiadające 1 wodę. W Skierniewicach i najbliższej okolicy jest hmmm jeden przepływowy, jedno bagno i 2 wody kilka kilometrów od miasta. Za to kół które ciągną kasę i mających swoich delegatów jest 16. 16!!!! Na 4 wody!!!!

To jest patologia, która była wspierana przez poprzednie władze okręgu tylko i wyłącznie w celu zwiększenia ilości głosów na zebraniach okręgu. Jak walczyć z dziadami z kół które mają od 15 do 27 członków, ale razem mają taką liczbę głosów, że rządzą okregiem? 4 zbiorniki na 16 kół... szkoda słów.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

timken

  • Gość
Odp: Nowy pomysł PZW okręg Lublin na dodatkową kasę
« Odpowiedź #8 dnia: 24.02.2019, 14:50 »
Po tradycyjnym corocznym spotkaniu ZO Lublin z prezesami kół wątpliwa uchwała została zawieszona a załączniki odrzucone. Większość wypowiadających się osób nie zostawiła suchej nitki na uchwale ZO. O dziwo praktycznie nikt ze strony okręgu nie podjął się jakiejś zaciekłej obrony swojego pomysłu. I dobrze się stało :) ZO może rozliczać koła tylko z działalności zapisanej w statucie a nie z punktów zawartych w nieszczęsnym załączniku.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Nowy pomysł PZW okręg Lublin na dodatkową kasę
« Odpowiedź #9 dnia: 25.02.2019, 08:46 »
Jak się okazuje, ten system punktacji jest i w okręgu katowickim, zapewne nie tylko tam. Mam nadzieję, że wędkarze wpłyną na odrzucenie tych uchwał, bo są wg mnie mocno niesprawiedliwe. Jak wydusić więcej kasy lub zmusić do cięższej pracy społeczników - walnąć im takie 'dictum' :facepalm:

To co najsłabsze, to ta chęć do dzielenia kasy wędkarzy. Nie tędy droga panowie. Jako wędkarze powinniśmy mieć przejrzysty rozdział środków. Jeżeli mielibyśmy koła słabe tylko, okazałoby się, że okręg ma 15% więcej kasy na koncie. I po co im to? Te pieniądze powinny iść 'za wędkarzami', wg ustalonego schematu, bez opcji, że zostaje jakaś 'bezpańska' kwota do zagospodarowania, którą przytuli dyrektor okręgu czy ktoś inny.

To co mnie zdumiewa, to fakt, że w ten sposób okręgi przyznają, że mają sporo 'zapasu', a tutaj chociażby wypływa sprawa niedofinansowanego SSR, w każdym okręgu. Zamiast wydać pieniądze na tak potrzebne kontrole, na wyposażenie strażników, goście robią sobie cyrk na kółkach i bawią się w ocenianie działalności kół wg własnego widzimisię. Czy to jest droga do zmian? Absolutnie. Jeżeli koła mają robić coś na siłę aby tylko wyrwać kasę, to  mamy kolejny bezsens. Aby mieć silne i prężne koła wędkarskie należy wprowadzić zmiany w statucie, przyznając im pewną niezależność. Wtedy zacznie się walka o wędkarza, o jego składki. Teraz tego nie ma, i robienie sztucznego 'ruchu' w niczym nie pomoże. To czego nam potrzeba to nie centralizacja ale decentralizacja. To wędkarze muszą się rządzić a nie być rządzonymi przez ludzi, co nie znają ich wód i problemów. Gdyby jeszcze dzielić kasę z jakiś unijnych dotacji, programów rządowych. A tu jakiś gość z drugim dzielą naszą kasę, kuriozum!

Lucjan

Offline grzegorz07

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 792
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jastrząb
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nowy pomysł PZW okręg Lublin na dodatkową kasę
« Odpowiedź #10 dnia: 25.02.2019, 09:16 »
Dobry pomysł tylko zastosowany nie tu gdzie trzeba. Taki arkusz powinien być dla okręgu.

Offline kubik4000

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy pomysł PZW okręg Lublin na dodatkową kasę
« Odpowiedź #11 dnia: 25.02.2019, 09:33 »
Witam
Jestem z Katowic i u mnie w kole w przeciągu sezonu odbywają sie:

Zawody Rozpoczęcia Sezonu Wędkarskiego
Trzydniowe Zawody Karpiowe             
Zawody z  "Dnia Dziecka"
o  Mistrza Koła
Nocne
o Puchar Gospodarza Wody i SSR
Zakończenie Sezonu Wędkarskiego 2019

Na zawodach tych przeważnie jest około 30 wędkarzy a na nocnych i dnia dziecka to czasami i jestem w szoku że tak dużo ludzi.
I powiem że sam jeżeli tylko mi czas pozwala uczestniczę w tych zawodach w celach zapoznawczych podpatrzeć starszych wędkarzy jakie mają patenty itp.  gdyż łowie dopiero 4 lata.
Na  wiosnę biorę dzieci i razem z innymi wędkarzami i dziećmi sprzątamy łowisko jest gril itp.
Co do zarybiania to wiem że nasz 1 zbiornik  około 7 ha jest zarybiany z pieniędzy koła co roku  300 kg mieszanki typu płoć karaś 600 kg leszcza i 400 kg karpia lub w podobnych proporcjach od czasu do czasu sandacz 100 kg i węgorz 30 kg.
Natomiast drugi staw 17 ha jest zarybiany przez 2 koła bo leży na pograniczu 2 miast i też z pieniędzy oby dwóch kół jest zarybiany tyle że w większych proporcjach plus duży Amur 10+ i karpiki 8+.

Ogólnie jestem zadowolony z zarybiania jakie te koła robią gdyż jest to robione w oficjalny sposób idzie przyjść i zobaczyć co wpuszczają. Zarybienia są na wiosnę koło kwietnia i październiku stawy te są zamykane przeważnie na tydzień. Oprócz tego ładne porobione stanowiska worki na śmieci itp.