Autor Wątek: Początek marca - nęcenie  (Przeczytany 9810 razy)

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Początek marca - nęcenie
« Odpowiedź #75 dnia: 07.03.2019, 15:25 »
Po tych komentarzach pogoda się mocno pogorszyła,tak bardzo,że do 14:30 złowiłem tylko 2 szt a potem cisza.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Początek marca - nęcenie
« Odpowiedź #76 dnia: 07.03.2019, 16:15 »
Bravo tyle rybek na jednej sesji :bravo:,rybka zaczyna powoli się ruszać a to cieszy :beer:

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Początek marca - nęcenie
« Odpowiedź #77 dnia: 07.03.2019, 16:32 »
Drugi tydzień nęcenia z rzędu dał nieoczekiwany wynik...od godz około 10 do teraz (12:30) złowiłem ponad 10 karpiszonów :D 4 większe a reszta ~0.5-1kg.Łowimy dalej.

Ps:ten komentarz musiałem pisać na szybko bo rybka chciała mi zwędzić wędke :D.

Kolego jaki to rodzaj zbiornika ?

Nie pyam konkretnie gdzie jest ta woda,tylko o rodzaj. Staw,jezioro,glinianka ,zalew ?

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Początek marca - nęcenie
« Odpowiedź #78 dnia: 07.03.2019, 17:10 »
Drugi tydzień nęcenia z rzędu dał nieoczekiwany wynik...od godz około 10 do teraz (12:30) złowiłem ponad 10 karpiszonów :D 4 większe a reszta ~0.5-1kg.Łowimy dalej.

Ps:ten komentarz musiałem pisać na szybko bo rybka chciała mi zwędzić wędke :D.

Kolego jaki to rodzaj zbiornika ?

Nie pyam konkretnie gdzie jest ta woda,tylko o rodzaj. Staw,jezioro,glinianka ,zalew ?

Zalew.

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Początek marca - nęcenie
« Odpowiedź #79 dnia: 09.03.2019, 08:54 »
Dzisiaj od 1,5h jestem i żadnej ryby,nawet płotki więc nie wiem oco tutaj chodzi.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Początek marca - nęcenie
« Odpowiedź #80 dnia: 09.03.2019, 08:58 »
Ja myślę,że zmiana pogody robi swoje ,nie wiem jak u ciebie ale w woj.Śląskim pizga, że hej :(

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 506
  • Reputacja: 1975
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Początek marca - nęcenie
« Odpowiedź #81 dnia: 09.03.2019, 09:02 »
Jest rano, jest zimno, a łowisz, o ile kojarzę, blisko brzegu.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Początek marca - nęcenie
« Odpowiedź #82 dnia: 09.03.2019, 09:05 »
Panie tu nie ma ryb :P
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 218
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Początek marca - nęcenie
« Odpowiedź #83 dnia: 09.03.2019, 09:09 »
To miejsce daje ryby.
A nie takie nęcenie o jakim piszesz o tej porze roku.
W zależnosci od pogody raz ryby tam sa i biora a raz nie.
I tyle.
Maciek

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Początek marca - nęcenie
« Odpowiedź #84 dnia: 09.03.2019, 11:06 »
To coś innego. Było załamanie pogody. Wiatr stał się silny jak na morzu, deszcz bardzo zimny. Dlatego efektów nie ma. Ogólnie łowiłem lekko ponad 2h bez żadnego efektu.

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Początek marca - nęcenie
« Odpowiedź #85 dnia: 09.03.2019, 12:38 »
Mnie też długotrwałe nęcenie daje ryby nawet w marcu - nęcenie na rzece się sprawdza, od ok 10ciu lat zaczynam nęceni pod koniec lutego - jeśli pogoda dopisuje (jednego roku nęciłem, łowiłem ryby, po czym miejscówka w marcu mi zamarzła :))
Od 3 tygodni regularnie łowie Jazie, trafiają się duże Leszcze i piękne płocie, jedynie Klenie mnie w tym roku zawiodły. Wiem, że ryby żrą mój groch, bo niekiedy widzę co im leci z odbytu (nie trzeba pruć brzucha rybie, żeby to stwierdzić).
Oczywiście inni wędkarze mogą mieć inne doświadczenia - woda wodzie nierówna, tak jak pisze mjmaciek - u niego długotrwałe nęcenie w marcu nie przynosi efektów, nie wiem ile razy próbował ale mu wierze.
Ja wiem jedno na Wiśle w górnym biegu, pod koniec marca można nęcić grubo i długotrwale i przynosi to efekty, na 100 % lepsze niż połów z "doskoku".

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Początek marca - nęcenie
« Odpowiedź #86 dnia: 27.03.2019, 08:19 »
Odświeżam kotleta :D.
Może to nie początek marca jednak coraz częściej widzę zdjęcia z ładnymi karpikami w roli głównej i się zastanawiam czy zacząć systematycznie nęcić.Mam dzisiaj czas więc mam w planach kupno 50kg kukurydzy.

Czy gotowanie dziennie 2kg (suchej) kuku jest optymalną ilością? A wy? Czym i ile nęcicie?


Oczywiście przed wędkowaniem będę nęcić z 2 tygodnie,potem dopiero będę łowić.Nie dlatego,że mi się nie chcę a dlatego iż mam jeden staw,gdzie wpuścili 1.5 tony rybek i do tego 20 sztuk karpiczków od 5 do 9kg :) no i musze przetestować bacchete na karpikach.

Online booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 006
  • Reputacja: 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Początek marca - nęcenie
« Odpowiedź #87 dnia: 27.03.2019, 09:48 »
Ja już od ponad miesiąca nęcę około 3 do 5 litrów gotowego ziarna. Kuku, bobik, łubin, groch. Takie wiadereczko leci do wody co 2 lub 3 dni.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline pawtek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
Odp: Początek marca - nęcenie
« Odpowiedź #88 dnia: 27.03.2019, 10:24 »
Ja również od kilku tygodniu nęcę swoje stanowisko, podobnie jak @booohal, około 2-3 litry kukurydzy co 3-4 dni. Póki co wędki były w wodzie tam 2 razy, raz wpadły 3 karpiki (największy 50cm, metoda + pop up), za drugim razem totalnie nic się nie działo. Przy okazji nęcenia i robót porządkowych, wziąłem kilka razy ze sobą deepera i generalnie jeśli chodzi o tę porę roku, zgadza się wszystko to o czym wspomniało tutaj już kilka osób, a głównie @mjmaciek. Były dni, gdzie sonda wskazywała sporo ryb w moim łowisku, aczkolwiek wszystkie były przy powierzchni lub w toni, a były dni, gdzie w łowisku nie było nic i nie było to zależnie od tego kiedy nęciłem, po prostu ryby raz były, a raz nie, zmieniało się to nawet w odstępie kilku godzin, więc po prostu ryba krążyła. Tak, że ja zgadzam się z tym, że o tej porze, kiedy woda jest jeszcze zimna nęcenie nie ma tak dużego wpływu na wyniki i po prostu nie warto sypać dużych ilości ziaren/zanęty, a bardziej skupić się na szukaniu miejscówki, gdzie ryby przebywają. W piątek "uderzam" z wędkami, zobaczymy czy coś będzie się działo ;)

Jeśli chodzi o łowisko, to można by powiedzieć, że jest to łowisko specjalne, około 10ha i dość mocno zarybione karpiem, na początku tego roku też podobno było już jakieś zarybienie i ilość karpia jest dość spora.

Póki woda się nie ociepli albo ryba nie da znaku, że się przebudza nie będę zwiększał ilości ziaren.