Autor Wątek: Revolut - karta/aplikacja do zakupów w walucie obcej  (Przeczytany 5028 razy)

Offline nexusj

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: 6
  • Lokalizacja: Chojnice
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Cześć,
właśnie pojawiła się dosyć fajna opcja:
Zarejestruj się z mojego linka i zdobądź darmową kartę Revolut a z nią znakomite kursy wymiany walut za granicą. https://revolut.com/r/rafasqh6  <-- mój link, jako osoba polecająca.

Rejestrując się z powyższego linka otrzymujecie darmową kartę fizyczną - dla Polski jest to MasterCard.

Dla kogo jest skierowana powyższa opcja: dla osób które płacą w innej walucie niż złotówki lub którym zdarza się podróżować po Europie.
Revolut polega na tym, że wymiana walut odbywa się po kursach międzybankowych - czyli co najmniej 6% każdej transakcji zostaje u nas w portfelu.

Karta działa na zasadzie PREPAID - tzn kartę zasilamy pewną kwotą i do niej możemy robić zakupy - dodatkowe zabezpieczanie w transakcjach internetowych. Istnieje też możliwość podpięcia karty kredytowej.

Jest sporo informacji na ten temat w necie i na youtube... w każdym razie polecam z czystym sumieniem - może pomoże to komuś tak jak mi w zakupach w AnglingDirect.



Offline nexusj

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: 6
  • Lokalizacja: Chojnice
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Revolut - karta/aplikacja do zakupów w walucie obcej
« Odpowiedź #1 dnia: 12.03.2019, 10:04 »
ADD

żeby skorzystać z pełnej funkcjonalności konta należy zrobić dwie rzeczy:

1. zeskanować jakiś dokument - jest to proces związany z przeciwdziałaniem praniu brudnych pieniędzy( Recolut to instytucja finansowa) - polecam udostępnić prawo jazdy - zawiera mniej danych.
2. zasilić kwotą 10 funtów lub równoważną - jest to kwota którą od razu możemy wykorzystać na zakupy lub odesłać na swoje lub inne konto.

waluty możemy wymieniać sami lub dzieje się to automatycznie w tle.

Cała akcja trwa do 15.03.2018, później za kartę fizyczną będzie trzeba zapłacić.

Offline jazgarek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 474
  • Reputacja: 118
Odp: Revolut - karta/aplikacja do zakupów w walucie obcej
« Odpowiedź #2 dnia: 12.03.2019, 10:31 »
Założyłem ostatnio konto, zasiliłem w złotówki i teraz czekam na jakąś fajną promocję w zagranicznym sklepie. :)

Przykładowo - ostatnio zrobiłem zakupy za 235 Euro, kurs na PayPalu wyniósł 4,54 zł i ostatecznie zapłaciłem 1067 zł. Gdybym miał już wtedy Revoluta to zakupiłbym produkt po kursie 4,30 zł, co dałoby ostateczną kwotę 1010 zł. Miałbym 57 zł w kieszeni - to bardzo duża oszczędność. Jak płaciłem jakiś czas temu kartą w funtach to wyszedł mi kurs 5,22 zł. I to wtedy, gdy jego kurs wynosił około 4,90.

Aktualne kursy w aplikacji to:
Funt - 5,03 zł
Euro - 4, 29 zł

Można zaoszczędzić.
Kuba

Offline FlushC

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Revolut - karta/aplikacja do zakupów w walucie obcej
« Odpowiedź #3 dnia: 12.03.2019, 12:08 »
Szczerze polecam :thumbup: Używam już od ponad roku i świetnie spisuje się nie tylko podczas zakupów przez internet ale też na wyjazdach zagranicznych ;).
Kamil

Offline Tomasz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Revolut - karta/aplikacja do zakupów w walucie obcej
« Odpowiedź #4 dnia: 12.03.2019, 15:01 »
To nie jest nowa opcja, revolut jest od dawna. Mam ale używam bardzo sporadycznie.
PZW only  : o )

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Revolut - karta/aplikacja do zakupów w walucie obcej
« Odpowiedź #5 dnia: 01.10.2019, 20:25 »
Przeczytałem, cały artykuł (z komentarzami) Aktualizacja: 17 września 2019 - https://zaradnyfinansowo.pl/revolut/
 
 cyt. " Aktualizacja 13.12.2018 r.: Revolut uzyskał europejską licencję bankową!
Co to znaczy? Znaczy to tyle, że fintech został pełnoprawnym bankiem z gwarancjami środków (do 100 000 euro), oraz możliwością oferowania depozytów (lokat, kont oszczędnościowych), salda debetowego i pożyczek.
W ciągu kilku miesięcy, licencja powinna zostać paszportowana i w Polsce, a Revolut zapowiada wprowadzenie wtedy nowych usług w naszym kraju.
"

  Odnosi się, do braku zaufania w poprzedniej działalności Revoluta, gdzie pieniądze nie były zabezpieczone przez Bank i nasze dane osobowe.
 
Źródło - https://www.cashless.pl/5127-Revolut-licencja-nowe-uslugi-depozyty-pozyczki

 cyt. " Uzyskanie licencji bankowej oznacza, że Revolut będzie mógł przyjmować depozyty, które są chronione do kwoty 100 tys. euro w ramach europejskiego systemu gwarancji. To dobra wiadomość dla tych, którzy do tej pory właśnie ze względu na brak takich zabezpieczeń obawiali się przechowywać gotówkę na kontach powiązanych z kartami przedpłaconymi wydawanymi przez brytyjski fintech."

 Teraz, mogę założyć konto i zrobić zakupy w zagranicznych sklepach, bez obawy, że moje, choć małe, zasoby finansowe nie wyparują.
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 499
  • Reputacja: 1975
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Revolut - karta/aplikacja do zakupów w walucie obcej
« Odpowiedź #6 dnia: 28.06.2021, 11:10 »
Wykopuję.

Powie mi ktoś, jak zasilić kartę wirtualną? Tak jest ta aplikacja intuicyjna, że niech to szlag trafi...

Przelałem kasę na konto główne. Założyłem kartę wirtualną. No i włażę wszędzie, kombinuję... i nigdzie nie mogę znaleźć, jak przelać kasę z konta głównego na tę kartę.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 428
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Revolut - karta/aplikacja do zakupów w walucie obcej
« Odpowiedź #7 dnia: 28.06.2021, 11:20 »
Zapytaj wirtualnego asystenta :P Konwersacja z tym ich botem już prawie mnie przekonała do rezygnacji z usługi.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Revolut - karta/aplikacja do zakupów w walucie obcej
« Odpowiedź #8 dnia: 28.06.2021, 11:26 »
Karta wirtualna, jednorazowa czy normalna pobiera kasę z konta normalnie.
Jak masz pln to pobiera pln, jak masz dolary to pobiera dolary, jak masz kryptowaluty to przemienia automatycznie i płaci za nie.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 499
  • Reputacja: 1975
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Revolut - karta/aplikacja do zakupów w walucie obcej
« Odpowiedź #9 dnia: 28.06.2021, 11:34 »
Ale ja nie chcę, żeby mi pobierało normalnie z konta. Od tego mam tą kartę główną. Chcę płacić bezpiecznie kartą wirtualną, żeby jak podaję jej dane na necie, nigdy mi nie ściągnęło więcej, niż na niej jest. Chyba od tego jest wirtualna karta? Przelewamy na nią x środków na dany zakup i się nie martwimy, że w razie wu ktoś nam okradnie konto główne.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Revolut - karta/aplikacja do zakupów w walucie obcej
« Odpowiedź #10 dnia: 28.06.2021, 11:51 »
Ale karta wirtualna jest jednorazowa. Jest ona unikalna, więc tylko Ty masz jej dane i po wykonanej transakcji na jej numer i CVV ona po prostu jest kasowana i jej już nie ma, nikt nie będzie mógł wykorzystać numerów karty ponownie.
Uprzedzając pytanie, w pamięci jest tylko zapisywana transakcja tak żebyś mógłzrobić potencjalny chargeback.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 499
  • Reputacja: 1975
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Revolut - karta/aplikacja do zakupów w walucie obcej
« Odpowiedź #11 dnia: 28.06.2021, 12:02 »
Aaa... Patrz pan jakie sprytne.

Dzięki!
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline operator

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 6
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Revolut - karta/aplikacja do zakupów w walucie obcej
« Odpowiedź #12 dnia: 28.06.2021, 13:10 »
Ale karta wirtualna jest jednorazowa. Jest ona unikalna, więc tylko Ty masz jej dane i po wykonanej transakcji na jej numer i CVV ona po prostu jest kasowana i jej już nie ma, nikt nie będzie mógł wykorzystać numerów karty ponownie.
Uprzedzając pytanie, w pamięci jest tylko zapisywana transakcja tak żebyś mógłzrobić potencjalny chargeback.

 :facepalm:

Mijasz się z prawda karta wirtualna ma cały czas ten sam numer i kod CVC, różni się tylko tym ze nie występują w formie fizycznej. 

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 499
  • Reputacja: 1975
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Revolut - karta/aplikacja do zakupów w walucie obcej
« Odpowiedź #13 dnia: 28.06.2021, 13:16 »
Ale karta wirtualna jest jednorazowa. Jest ona unikalna, więc tylko Ty masz jej dane i po wykonanej transakcji na jej numer i CVV ona po prostu jest kasowana i jej już nie ma, nikt nie będzie mógł wykorzystać numerów karty ponownie.
Uprzedzając pytanie, w pamięci jest tylko zapisywana transakcja tak żebyś mógłzrobić potencjalny chargeback.

 :facepalm:

Mijasz się z prawda karta wirtualna ma cały czas ten sam numer i kod CVC, różni się tylko tym ze nie występują w formie fizycznej.

Dokonałem zakupu tą kartą wirtualną. Teraz na jej miejscu w aplikacji jest karta o innym numerze. Więc chyba jest tak, jak Motov napisał.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 683
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Revolut - karta/aplikacja do zakupów w walucie obcej
« Odpowiedź #14 dnia: 28.06.2021, 13:17 »
Ale karta wirtualna jest jednorazowa. Jest ona unikalna, więc tylko Ty masz jej dane i po wykonanej transakcji na jej numer i CVV ona po prostu jest kasowana i jej już nie ma, nikt nie będzie mógł wykorzystać numerów karty ponownie.
Uprzedzając pytanie, w pamięci jest tylko zapisywana transakcja tak żebyś mógłzrobić potencjalny chargeback.

 :facepalm:

Mijasz się z prawda karta wirtualna ma cały czas ten sam numer i kod CVC, różni się tylko tym ze nie występują w formie fizycznej.

Nie do końca prawda. Możesz mieć kartę wirtualną oraz jednorazowe kartę wirtualną. Nie wiem czy tej jednorazowej wadą nie jest to, że w razie jakiś problemów będzie problem by wrócić środki, np. jakby okazało się, że sprzedawca nie może jednak wysłać towaru bo miał go mieć na magazynie, ale jednak nie ma.
Moja karta główna to MasterCard, virtualna to Visa.