Autor Wątek: Wędkarskie EDC  (Przeczytany 2226 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędkarskie EDC
« Odpowiedź #15 dnia: 20.03.2019, 12:02 »
Krzysztof, tu nie chodzi o pozostanie przy swoim zdaniu. Twoje zdanie jest błędne. Na to wskazują skomplikowane wzory matematyczne. Te proste również ;)

Co nie zmienia faktu, że zapis jest idiotyczny i sam czasem zakładam sztuczne robaki czy kukurydzę. Jednak gdybyś trafił na jakiegoś służbistę, co się chce wykazać, i ten chciałby Ci wlepić mandat, to nie masz możliwości obrony. "Bo ja uważam, że...". Przepis mówi wyraźnie i nie ma tu miejsca na interpretację.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędkarskie EDC
« Odpowiedź #16 dnia: 20.03.2019, 12:15 »
Daj Panie Boże zdrowie wszystkim, którzy twierdza ze kukurydza Cukka jest naturalna :facepalm: jest tam więcej chemii i utrwalaczy nisz frakcji właściwej. Mam słoiczki z 2015 i kuku jest w "doskonałej" kondycji, pomimo przebywania w upalne dni nad wodą i przemrożeniu w garażu podczas zimy. U mnie, na PZW zero reakcji na Cukka, (a nie przepraszam, jedno branie na kuku w rumie bodajże), za to na komercji pod Kurowem i owszem nawet dobrze się sprawdzała. I......"i to się właśnie nadaje do prasy ", cytując klasyka, czy to jeszcze naturalny produkt czy sztuczny???

Michał, masz racje, jest to dokładnie tak samo jak z kierowcą ministra Brudzińskiego - wypisz-wymaluj >:O
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędkarskie EDC
« Odpowiedź #17 dnia: 20.03.2019, 15:31 »
Ale ziarno jest naturalne ;D
Przy okazji, na Cukka o smaku pikantnej kiełby miałem chyba ze 3 brania przez te 1,5 roku. Nie wiem jak działają inne smaki.
Uzależniony od wędkarstwa

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Wędkarskie EDC
« Odpowiedź #18 dnia: 20.03.2019, 16:09 »
Hej koledzy a co z pytaniem dotyczącym montowania zestawu ?  Właśnie wróciłem z jeziora gdzie chciałem przetestować pickera i feedera :) Picker na dzisiejszy wiatr okazał się za delikatny , z feederkiem było lepiej ,ale jeszcze w domu założyłem mu najdelikatniejszą szczytówkę 40g ? no i nad wodą żałowałem że nie wziąłem innych szczytówek :facepalm: ,  no i tu moje pytanie - bo na żyłkę główną dałem najzwyklejszy krętlik z agrafką i zablokowałem to z obu stron stoperami gumowymi tymi największymi , no i chcąc zmienić tą szczytówkę to bym musiał zmarnować te stopery :( chyba że macie sposób na je ponowne założenie-igła? Feeder Daiwa Ninja X jest niby do 120g i akcję ma szczytową , ale mi bardziej wydaje się że jest to akcja  ''moderate fast'' nie jest to parabola , gnie się tak w 1/3? przy tej wędce mój 3m picker Mikado Essential to jest kijem od szczotki :facepalm: przyjemnie mi się nim rzucało koszyczkiem 20g Jaxon 40/57mm na jaką odległość to nie wiem :P nie chciało mi się mierzyć na te paliki , podpiąłem pod niego Shimano catanę 4000 i stwierdziłem że klips ma do doopy :thumbdown: i zakładałem na szpulę gumę z dętki jak robi to Martin Matak :bravo: zanętę miałem jakąś tam sklepową , z zeszłego sezonu chyba , dodałem kuku z puszki i parzoną pszenicę , a łowiłem na kukurydzę i założyłem też jednego pellets mini profess wanilia-kukurydza-konopie , pierwszy raz na takie coś łowiłem , długo trzyma się na haku , ale co do skuteczności to nie wiem >:( bo nic nie złowiłem a byłem 5h na moim ''klubowym''jeziorze pzw tam gdzie ostatnio kolega Michał N wyłapał te płocie :P ale ja nie lubię tego jeziora i ono mnie też :thumbdown:
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Sych

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędkarskie EDC
« Odpowiedź #19 dnia: 20.03.2019, 16:24 »
Co do przynęty w Twoim edc to może kukurydza zalana wódka w małym słoiczku? Można jeszcze to doprawić np czosnkiem. Myślę,że powinna sporo wytrzymać.

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Wędkarskie EDC
« Odpowiedź #20 dnia: 20.03.2019, 16:30 »
A czemu nie po prostu kukurydza w puszce? Raczej zniesie wszystko.

Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 994
  • Reputacja: 176
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wędkarskie EDC
« Odpowiedź #21 dnia: 20.03.2019, 16:55 »
...ciach...
 chyba że macie sposób na je ponowne założenie-igła?
...ciach...

Jakiś czas temu odzyskiwałem gumowe stopery za pomocą igły krawieckiej. Używałem najcieńszej (fi dużo poniżej 1 mm), jaką znalazłem w domu. Używałem też nawlekacza do nici. Czyli takiego czegoś


Odzyskiwałem małe i średnie stopery (gumowe, czarne), ale zarówno igła jak i nawlekacz rozpycha, i stoper za luźno "chodzi" po żyłce. Odzyskany stoper działa nadal jako amortyzator.

Może warto zrobić w domu kilka, różnych zestawów/wariantów do koszyka i nad wodą zmieniać szybko te zestawy (każdy zakończony krętlikiem od strony wędki). Zestawy można trzymać nawinięte na drabinki.

Offline marek118

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 188
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: RNI, Koło PZW nr 28 "Szuwarek" Nowa Sarzyna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędkarskie EDC
« Odpowiedź #22 dnia: 20.03.2019, 16:55 »
no i tu moje pytanie - bo na żyłkę główną dałem najzwyklejszy krętlik z agrafką i zablokowałem to z obu stron stoperami gumowymi tymi największymi , no i chcąc zmienić tą szczytówkę to bym musiał zmarnować te stopery :( chyba że macie sposób na je ponowne założenie-igła?

Wystarczy stopery zostawić na 10-15cm kawałku żyłki z odciętego zestawu zrobić zwykłe oczko i wciągnąć je ponownie na żyłkę nowego zestawu.

Offline Sych

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędkarskie EDC
« Odpowiedź #23 dnia: 20.03.2019, 17:06 »
A czemu nie po prostu kukurydza w puszce? Raczej zniesie wszystko.
Dopóki jej nie otworzysz to ok i jeśli cała pucha schodzi na jeden wypad bo taka otworzono puszkę wozić ze sobą może być kłopotliwe.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędkarskie EDC
« Odpowiedź #24 dnia: 20.03.2019, 18:57 »
Zalewanie kukurydzy żołądkową gorzką osobiście przerabiałem, i powiem na jesień i wiosnę radę dawała :thumbup:

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Wędkarskie EDC
« Odpowiedź #25 dnia: 20.03.2019, 19:22 »
Zamówiłem taką małą torbę termiczną na 6paka :P trzeba będzie przetestować :thumbup: można też zobaczyć te wkłady do lodówek turystycznych , a mam zamiar do bagażnika wrzucić moje stare siedzisko podlodowe(skrzynkę) i tam wszystko skompletować , to i taki wkład się zmieści 8)
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match