Autor Wątek: Zestaw helikopterowy  (Przeczytany 55762 razy)

Grzes77

  • Gość
Odp: Zestaw helikopterowy
« Odpowiedź #15 dnia: 04.08.2015, 19:30 »
Tak ale wtedy to skręcenie ma "tylko i aż" za zadanie oddalenie przyponu, co można osiągnąć też kawałkiem rureczki silikonowej

Paweł wytłumaczę Ci to na żywo ;).
Po co kolego drogi wydawać kasę na 5 rurek około 10zł ?
To świętokradztwo, wystarczy zrobić kręcioła. Każda nawet najmniejsza rurka antysplątaniowa stawia opór rybom, można to przecież przetestować, chyba znów mi w głowie zaświtał ekstra pomysł ;).

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zestaw helikopterowy
« Odpowiedź #16 dnia: 04.08.2015, 19:38 »
A moze ktos wytlumaczyc na forum, jak zrobic ten zestaw ze skrecona zylka? Bardzo mnie on ciekawi... ;)
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 229
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zestaw helikopterowy
« Odpowiedź #17 dnia: 04.08.2015, 19:42 »

Po co kolego drogi wydawać kasę na 5 rurek około 10zł ?
To świętokractwo, wystarczy zrobić kręcioła.
Racja ale każdy z nas ma pewnie stare nieużywane słuchawki do nokii, które idealnie nadają się do tego celu, żeby se zmajstrować parę kawałków rureczki, która idealnie włazi na nieduży krętlik
Paweł.

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zestaw helikopterowy
« Odpowiedź #18 dnia: 04.08.2015, 19:45 »
A moze ktos wytlumaczyc na forum, jak zrobic ten zestaw ze skrecona zylka? Bardzo mnie on ciekawi... ;)
Staś
Klasyczny Feeder

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zestaw helikopterowy
« Odpowiedź #19 dnia: 04.08.2015, 19:56 »
Zaczynasz od zrobienia pętli i montażu krętlika z agafkąi założenie stoperów które podciągasz wysoko,ja w tym momencie robię pętęelkę ,skręcasz żyłkę rys 2 robisz podwójną pętelkę węzeł ósemkowy,ja jeszcze robię krótki odcinek około 1cm i robię znowu węzęł ósemkowy opszczasz stoperki między stoperkami można dać krętlik jak kto woli mocuję przypon do 1cm pętli>teraz przypon,malutka pętla ,skrętka węzęł żyłka haczyk długość przyponu jak kto chce
Staś
Klasyczny Feeder

Grzes77

  • Gość
Odp: Zestaw helikopterowy
« Odpowiedź #20 dnia: 04.08.2015, 20:04 »
A moze ktos wytlumaczyc na forum, jak zrobic ten zestaw ze skrecona zylka? Bardzo mnie on ciekawi... ;)
Popatrz na moje filmiki w temacie feeder wg Grześ77 i na YT ;).

Grzes77

  • Gość
Odp: Zestaw helikopterowy
« Odpowiedź #21 dnia: 04.08.2015, 20:23 »
Zaczynasz od zrobienia pętli i montażu krętlika z agafkąi założenie stoperów które podciągasz wysoko,ja w tym momencie robię pętęelkę ,skręcasz żyłkę rys 2 robisz podwójną pętelkę węzeł ósemkowy,ja jeszcze robię krótki odcinek około 1cm i robię znowu węzęł ósemkowy opszczasz stoperki między stoperkami można dać krętlik jak kto woli mocuję przypon do 1cm pętli>teraz przypon,malutka pętla ,skrętka węzęł żyłka haczyk długość przyponu jak kto chce

Staś krętlik na końcu, od kilku miesięcy zmodyfikowałam trochę zestaw i zawsze na początku kręcę pętle a potem daję szybkozłączkę lub krętliki a nie raz to pętla w pętlę z przyponem ;).
Wymyśliłem i testowałem ulepszoną wersję paternoster ale nie mam kiedy poskładać materiału, nie wiem czy w tym roku pokażę, może się uda ;).

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zestaw helikopterowy
« Odpowiedź #22 dnia: 04.08.2015, 20:27 »
Mi szybkozłączki się plączą nie używam,pętla w pętlę lub krętlik  a tu jest filmik kolegi z forum ja jednak robię trochę inaczej ale to już jakiś pogląd daje
Staś
Klasyczny Feeder

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zestaw helikopterowy
« Odpowiedź #23 dnia: 04.08.2015, 20:46 »
To paternoster ale zasada budowy prawie identyczna,a sprawdza się wszędzie
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 639
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zestaw helikopterowy
« Odpowiedź #24 dnia: 05.08.2015, 09:36 »
Według mnie montaż na zasadzie stoper - krętlik - stoper jest wygodniejszy. Używając dobrej igły, takiej jak tej z Guru, będącej w komplecie z cone'ami, mozna szybko zakładać przypony. Igła potrzebna jest aby zakładać rurkę na przypon. Dobrą opcją jest kupienie gotowców, np, Drennana do feedera, o długości 30 cm i skrócenie przyponu do żądanej długości, z założeniem rurki przed zawiązaniem pętli.

Przypon przy mocnych holach się zużywa, ale to jak każdy. W przypadku helikoptera z przyponem 10-15 cm i z rurką, nic się nie plącze. Tak na marginesie im cieńsza żyłka tym bardziej jest podatna na skręcanie i uszkodzenia. Łowiąc z przyponem 0.18 - 0.20 mm problemy są rzadkie. Oczywiście to zestaw linowo-karpiowo-leszczowy. Do połowu płoci i leszczy używa się bardziej finezyjnych zestawów.
Lucjan

Offline majestic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • góru porycia
  • Lokalizacja: Piotrków Tryb.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zestaw helikopterowy
« Odpowiedź #25 dnia: 05.08.2015, 10:15 »
zawsze na Was można polegać, dziękować. :beer:

Z innej beczki, wczoraj chciałem przegonić łabędzia dosłownie od kilku tygodni walczyłem z nim dzień w dzień. Wyżerał mi z łowiska kuku i bobik. Już na nic nie reagował, ogromnie mnie to irytowało. Nawet procy się już nie bał. Chciałem go postraszyć i z wiatrówki strzelić koło niego ale, że strzelałem z pozycji stojącej to nie trafiłem w wodę tylko w jego zad chyba. Spłoszył się i nawet odleciał ale zżerają mnie wyrzuty sumienia. Dzisiaj pojechałem nad wodę wczesnym rankiem ale go nie znalazłem. Nie wiem jak bardzo dostał i czy śrut przebił się przez pióra...pewnie się przebił. Napiszcie mi, że przeżyje.....odechciało mi się łowienia.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 410
  • Reputacja: 1970
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zestaw helikopterowy
« Odpowiedź #26 dnia: 05.08.2015, 10:20 »
Śmiem twierdzić, że śrut (ten z wiatrówki, oczywiście) ma naprawdę marne szanse, by przebić się przez upierzenie kaczki, a co dopiero łabędzie. A żeby zabić łabędzia z wiatrówki, to musiałbyś chyba trafić go prosto w łeb, najlepiej w oko. Śpij spokojnie ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

grzesiek76

  • Gość
Odp: Zestaw helikopterowy
« Odpowiedź #27 dnia: 05.08.2015, 10:23 »
Jeżeli nawet śrut przebił jego pióra, a dostał w okolice zadu to najpewniej przeżyje. Choć nie jest to dla niego komfortowa sytuacja...
W przyszłości spróbuj strzelać z procy np. kulkami proteinowymi. Na moich wodach zazwyczaj to skutkowało.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 639
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zestaw helikopterowy
« Odpowiedź #28 dnia: 05.08.2015, 10:49 »
Lepiej nie pisz o tym 'głośno' :D Obrońcy praw zwierząt gotowi Cię ukrzyżować.

Też uważam, że nie wyrządziłeś mu krzywdy wielkiej, jednak na pewno go to zabolało. Ja używam w nocy lasera zielonego, działa - ale w dzień... Niestety nie, niewiele rzeczy działa. Łabędzie są najgorsze - z racji rozmiarów czują się panami na wodzie i nie boja się praktycznie niczego. Nie wiem czy istnieje sposób na zmniejszenie siły z jaką wystrzeliwany jest śrut, ale jeżeli tak, to można w ten sposób dobrze odstraszać ptaki, to akurat dobrze rozumieją. Ja staram się uderzać je kijem w szyję - tak aby rozumiały, że wędka i wędkarz to nie jest coś bezpiecznego. Bo jak się rozzuchwalają i nurkują, to juz krok od nieszczęścia. Miałem kilka kaczek na haku - ale zawsze bezzadziorowym i po walce udawało się je odczepić. Przy zadziorze nawet nie chcę sobie wyobrażać co by było...

Lucjan

Offline marek118

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 188
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: RNI, Koło PZW nr 28 "Szuwarek" Nowa Sarzyna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zestaw helikopterowy
« Odpowiedź #29 dnia: 05.08.2015, 11:07 »
W dniu wczorajszym po raz drugi przekonałem się o wyższości helikoptera nad metodą :D.
I znowu brały jazie 35-40cm. Njlepszą przynętą okazał się pellet pikantna kiełbasa a zanęta to traper, przesiany i wzbogacony o mielone konopie.
Zestaw  helikopterowy był wyposarzony w krótkie przypony (te same co metoda) z żyłki 0,20mm.
Doszedłem również do wniosku że muszę kupić licznik do żyłki aby sobie zrobić mapę batymetryczną zbiornika.
Pozdrawiam