Autor Wątek: Zanęty Bait-Tech  (Przeczytany 56192 razy)

Splot

  • Gość
Odp: Zanęty Bait-Tech
« Odpowiedź #165 dnia: 11.11.2016, 22:25 »
Do dzisiejszego wypadu użyłem poraz pierwszy zanęty Omen Groundbait. Po otwarciu czuć lekko słodki zapach z nutą czosnkową. Dopiero po namoczeniu zapach czosnku staje się bardziej intensywny. Ilość wody jaką z użyłem do przygotowania zanęty to ok 1/3.
O skuteczności nie piszę. Byłem na wodzie dość mocno przetrzebionej i zmienną pogodą.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka


Offline Max_NO

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty Bait-Tech
« Odpowiedź #166 dnia: 11.11.2016, 22:35 »
Do dzisiejszego wypadu użyłem poraz pierwszy zanęty Omen Groundbait. Po otwarciu czuć lekko słodki zapach z nutą czosnkową. Dopiero po namoczeniu zapach czosnku staje się bardziej intensywny. Ilość wody jaką z użyłem do przygotowania zanęty to ok 1/3.
O skuteczności nie piszę. Byłem na wodzie dość mocno przetrzebionej i zmienną pogodą.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka
Byłeś na Mazurach? :D


Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Splot

  • Gość
Odp: Zanęty Bait-Tech
« Odpowiedź #167 dnia: 11.11.2016, 22:45 »
Do dzisiejszego wypadu użyłem poraz pierwszy zanęty Omen Groundbait. Po otwarciu czuć lekko słodki zapach z nutą czosnkową. Dopiero po namoczeniu zapach czosnku staje się bardziej intensywny. Ilość wody jaką z użyłem do przygotowania zanęty to ok 1/3.
O skuteczności nie piszę. Byłem na wodzie dość mocno przetrzebionej i zmienną pogodą.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka
Byłeś na Mazurach? :D


Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Niestety we Wrocławiu i okolicy też grasują mięsiaże   woda bardzo ładna ale co z tego.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka


Offline n0cny

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Reputacja: 50
Odp: Zanęty Bait-Tech
« Odpowiedź #168 dnia: 29.04.2017, 21:14 »
Witam!

Może mi ktoś coś powiedzieć o super method mix red ? Jak chłonie wodę i czym ją dopalacie?

Wszedłem w jej posiadanie przez przypadek i jutro chciałbym ją wykorzystać ;)

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 900
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Zanęty Bait-Tech
« Odpowiedź #169 dnia: 29.04.2017, 22:25 »
Mam takie coś, ale jeszcze nie używałem.
;)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęty Bait-Tech
« Odpowiedź #170 dnia: 29.04.2017, 22:32 »
Z BT używałem i używam jak do tej pory, jedynie zielonego Method. Pomijając to, że jest to skuteczny mix, po dłuższym czasie zauważam pewne problemy. Trzeba skupić się na kleistości. Lubi puchnąć po zaladowaniu podajnika. Nie do moczony, nawet delikatnie, często odpada w locie, lub zbyt szybko się uwalnia. Moim zdaniem, po dwuletnich obserwacjach? Jest zbyt lekki. A może ja miałem pecha przy kupnie?
Arek

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 900
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Zanęty Bait-Tech
« Odpowiedź #171 dnia: 29.04.2017, 22:34 »
Ja używam sporo BaitTechów i są ok. Dały dużo ryb.
;)

Offline Waldemar

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Koło nr 3 Rozwadów
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Zanęty Bait-Tech
« Odpowiedź #172 dnia: 01.05.2017, 15:27 »
W niedzielę 30 kwietnia łowiłem z użyciem zanęty kryl&tuńczyk, dzień był kiepski i zaciąłem jedną rybę, która się spięła. Zaskoczył mnie zapach tej zanęty, który utrzymuje się długo nawet po namoczeniu. Często zanęta pachnie świetnie w paczce ale po namoczeniu zapach jakby zanika, nie wiem czy to źle.
W paczce znalazłem resztki jakichś reklamówki i kawałki gazety ale palców nie było :)
Używałem jej bez mieszania ze swoim miksem czy Wam lepiej sprawował mieszany czy oryginalny z paczki?

Offline Tomasz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęty Bait-Tech
« Odpowiedź #173 dnia: 23.04.2018, 21:28 »
Odkopuję temat aby nie dublować.

Macie jakieś pozytywne doświadczenia z zanętą Omen? czosnkowa. 30 zł za 2 kg.
Nada się ona na rzekę czy to już nie ta pora roku? (tylko wczesna wiosna?). Chcę też dodatkowo zrobić kilka kul pelletowych, bardzo sklejonych z dodatkiem czosnku i kolendry. 
PZW only  : o )

Offline rive

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty Bait-Tech
« Odpowiedź #174 dnia: 26.04.2018, 20:03 »
Koledze wyżej nie pomogę, ale osobiście z Baitecha Special G-Green dosypywany do MMM dawał radę, dodatkowo ładnie zmienia kolor w odpowiednich proporcjach :D

Offline Tomasz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęty Bait-Tech
« Odpowiedź #175 dnia: 26.04.2018, 20:25 »
Kupiłem tego Omena. Po otwarciu trochę :thumbdown: bo ten czosnek czuć minimalnie.   Wstępnie domoczyłem zanęte na jutrzejszy wyjazd i zapach niewiele się poprawił.  Wdusiłem więc przez praskę ząbek czosnku ;), dodałem pelletu 2mm.  Zanęta ładnie pije wodę i nie robią się grudy, to na plus.
PZW only  : o )

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Zanęty Bait-Tech
« Odpowiedź #176 dnia: 26.04.2018, 20:34 »
Łowiłem zanętą Omen na zawodach i niestety nie miałem efektu, wracam do sprawdzonej mieszanki zanęt MVDE.

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Zanęty Bait-Tech
« Odpowiedź #177 dnia: 26.04.2018, 22:28 »
Kupiłem tego Omena. Po otwarciu trochę :thumbdown: bo ten czosnek czuć minimalnie.   Wstępnie domoczyłem zanęte na jutrzejszy wyjazd i zapach niewiele się poprawił.  Wdusiłem więc przez praskę ząbek czosnku ;), dodałem pelletu 2mm.  Zanęta ładnie pije wodę i nie robią się grudy, to na plus.

Zanęty z Wysp poza kilkoma wyjątkami mają to do siebie, że nie pachną zbyt intensywnie. Za to robią dobrą robotę. Natomiast nasze rodzime zanęty mają zaś odwrotnie i często są zbyt intensywne. Ja na Twoim miejscu niczego bym nie dodawał, żeby nie przekombinować, bo wg mnie są to mieszanki kompletne.
Pozdrawiam Seba

Offline roger

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jelenia Góra
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zanęty Bait-Tech
« Odpowiedź #178 dnia: 27.04.2018, 11:49 »
W poprzednim sezonie używałem Karmy od Bait-Techa, robiła świetną robotę👍

Chub

  • Gość
Odp: Zanęty Bait-Tech
« Odpowiedź #179 dnia: 27.04.2018, 15:33 »
Kupiłem tego Omena. Po otwarciu trochę :thumbdown: bo ten czosnek czuć minimalnie.   Wstępnie domoczyłem zanęte na jutrzejszy wyjazd i zapach niewiele się poprawił.  Wdusiłem więc przez praskę ząbek czosnku ;), dodałem pelletu 2mm.  Zanęta ładnie pije wodę i nie robią się grudy, to na plus.

Zanęty z Wysp poza kilkoma wyjątkami mają to do siebie, że nie pachną zbyt intensywnie. Za to robią dobrą robotę. Natomiast nasze rodzime zanęty mają zaś odwrotnie i często są zbyt intensywne. Ja na Twoim miejscu niczego bym nie dodawał, żeby nie przekombinować, bo wg mnie są to mieszanki kompletne.

Bo angielskie mieszanki mają łowić ryby a polskie wędkarzy ;D