Autor Wątek: Łowisko Całowanie  (Przeczytany 19589 razy)

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Łowisko Całowanie
« dnia: 27.12.2015, 11:41 »
Czy ktoś z kolegów na forum był na tym łowisku juz jak tak to jakie  były wyniki
http://www.lowiskocalowanie.pl/index.php?p=1
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko Całowanie
« Odpowiedź #1 dnia: 27.12.2015, 12:10 »
Byłem tam raz na mniejszym stawie(mniejszy bo mniejsze ryby) na zawodach. Nie miałem wcześniej czasu jechać tam na trening więc nie poznałem za bardzo łowiska. Parę karpików złowiłem i malutkich płotek. Na tym mniejszym stawie ryby do 5 kg a na większym jest wyspa i duże karpie(ale małe też). Ostap tam często jeździł więc może do niego się odezwij
Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Łowisko Całowanie
« Odpowiedź #2 dnia: 27.12.2015, 12:24 »
Byłem tam raz na mniejszym stawie(mniejszy bo mniejsze ryby) na zawodach. Nie miałem wcześniej czasu jechać tam na trening więc nie poznałem za bardzo łowiska. Parę karpików złowiłem i malutkich płotek. Na tym mniejszym stawie ryby do 5 kg a na większym jest wyspa i duże karpie(ale małe też). Ostap tam często jeździł więc może do niego się odezwij

Komercją zupełnie się nie interesuje jednak w 2016r nosze się z zamiarem by wyskoczyć gdzieś na cały dzień i dlatego pytam bo lubię dużą wodę a nie sadzawki 1-3 hektary często w opisach zawyżone. Taką sadzawkę mam pod nosem 11 km od bloku.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Nathaniel

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 090
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko Całowanie
« Odpowiedź #3 dnia: 27.12.2015, 13:47 »
Ja tam często jeżdżę z ojcem i nie powiem bo są wyniki,ładne karpie,szczupaki po 7 kg ,jesiotry,sporo drobnej płotki,karaś sie trafi.W budce u dziadka można kupić robaczki ,kuku,zanętę,pellet,kawę,piwko i coś do jedzenia na gorąco(zawsze coś tam pichcą).Są dwa stawy jeden 230 x 250 mb na nim opłata 20 zł drugi minimalnie mniejszy z wyspą gdzie wszyscy lokują zestawy 25 zł. Często i gęsto zawody sklepowe ,a Trotka a to z Góry Kalwarii ,samo łowisko chyba też organizuje .Czemu Całowanie bo blisko,bliżej niż na Oleśnik,sporo miejsca,więcej brań,może sztuki mniejsze ale jest zabawa a oto chyba chodzi.Minusem tylko przy takiej pogodzie, jaka jest teraz że zamknięte.No dziadek by tam nie pomieszkał(a mieszka cały sezon w tej swojej budce).Ogólnie łowisko oceniam na 4/5 za brak urozmaiconego krajobrazu,dwie ogromne wanny i tyle.Generalnie sopko :thumbup:
ps.
zapomniałem o opłacie na noc ale to chyba standard 50 zł,i często się spotyka tatusiów z synkami (fajnie zaczepiają i podpytują,co jak i kiedy).

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Łowisko Całowanie
« Odpowiedź #4 dnia: 27.12.2015, 13:53 »
Bartek ale czy jak wniosę opłatę za 25 zł to będę też mógł korzystać z tego drugiego łowiska za 20. I jeszcze jedno czy tam jakoś można dojechać autobusem lub prywatnym busem jak tak to skąd z Warszawy odjeżdżają
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Nathaniel

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 090
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko Całowanie
« Odpowiedź #5 dnia: 27.12.2015, 13:56 »
tak,jeśli jesteś emerytem zapłacisz 5 zł mniej(wychodzi więc 20 i 15 zł),płotka, okoń i karaś do zabrania za darmo

Offline Nathaniel

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 090
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko Całowanie
« Odpowiedź #6 dnia: 27.12.2015, 13:59 »
Ja niestety mieszkam poza Warszawą,a dojazd tylko własnym autem no chyba że masz tyle siły że zatargasz to wszystko z wioski (około 3 km).My pierwszym razem to nie mogliśmy tam trafić.

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Łowisko Całowanie
« Odpowiedź #7 dnia: 27.12.2015, 14:08 »
3 km poginać z majdanem to trochę za dużo jak by było ok. 1km to już lepiej ale pozostaje problem z dojazdem.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Nathaniel

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 090
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko Całowanie
« Odpowiedź #8 dnia: 27.12.2015, 14:16 »
Dokładny cennik

Lewy akwen:

2 wędki  - 20 zł
Prawy akwen:

2 wędki  - 25 zł
Uwaga:

Emeryt , rencista , uczeń upust cenowy o 5 zł po okazaniu legitymacji.
Dzieci do lat 10 wstęp wolny
Od godziny 17 00 dzień powszedni - 10 zł
Dodatkowa wędka - 5 zł
Osoba towarzysząca - 5 zł
Łowienie nocne (doba)

2 wędki - 50 zł
Osoba towarzysząca - 10 zł
Dodatkowa wędka - 10 zł

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Łowisko Całowanie
« Odpowiedź #9 dnia: 27.12.2015, 20:03 »
Byłem tam dwa razy lub 3 nie pamiętam. Czysto i dużo miejsca pomiędzy stawami. Połowiłem nie powiem. Na drugim wypadzie trafiłem 9.5kg karpia w sumie tylko karpie tam złowiłem. Cena moim zdaniem przesadzona za nockę. Doba za 30zl to max. Ryby bardzo pokaleczone. Niektóre nie miały dolnej wargi. Nie można autem podjechać pod miejsce i trzeba łazić kilka razy. Sam dojazd od wioski nie najgorszy lecz tylko autem.
Ogólnie nie wyrywam się aby tam jechać. Może pojadę jeszcze, zobaczymy.




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Łowisko Całowanie
« Odpowiedź #10 dnia: 28.12.2015, 08:44 »
Tak ze trzy lata temu i wstecz dość często tam jeździłem. Opiszę co tym co wtedy się działo.
Brań dużo - ryby różnego kalibru. Podjechać na miejscówkę i wyładować majdan zawsze można było. No właśnie - oprócz miejsc " pod brzozami " i na przeciw wyspy ( druga strona od wjazdu ).
Moje ulubione miejsce - prosto za wjazdem ale za wyspą. Rzucać trzeba było za wyspę lub w najgorszym razie tak na połowę wyspy.
Jak byś jechał to zapytaj Pana Stefan o chłopaków z Legionowa i ich wyniki :P
Jedyne co mnie od tej wody zawsze odstraszało to brak jakichkolwiek drzew i krzaków nad wodą. Parasolka jest więc konieczna o ile nie boisz się słońca.
Woda dobra do testowania zestawów i kulek. Jednak nie jest ona łatwa jakby się wydawało - wiele razy widziałem jak po prostu nie brało. Może to nawet nie wina kulek ale miejsca i za krótkich rzutów.
Niedaleko jest łowisko Nowodwór. Woda podobna wielkościowo. Karpie większe. Woda również nie należy do łatwych.
JK

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Całowanie
« Odpowiedź #11 dnia: 26.08.2017, 13:27 »
W tym sezonie bywałem na łowisku dość często tak z 7 razu. Połowiłem czasami sporo ryb (15 w 7 godzin) jednak nigdy waga nie przekraczała 7-8 kilo. Mam wrażenie że średnia ryba na dużym stawie ma 3-4 kilo. Łowie na metod feeder lokując zestawy relatywnie daleko od brzegu (~70 metrów) nie stosuje też wstępnego nęcenia a moja strategia polega na aktywnym przerzucaniu  i szukaniu ryby. Punktowe łowienie mi nic nie daje, ryba po prostu patroluje cały staw i jeśli mamy szczęście to być może akurat na nią natrafimy.


Ktoś się może podzielić swoimi doświadczeniami z tego łowiska obecnie ? W szczególności czy są tam jakieś większe ryby ?
Tomek

Offline mediol

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Otwock
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Łowisko Całowanie
« Odpowiedź #12 dnia: 26.08.2017, 19:28 »
Ja tam jeżdżę jak chcę się wyżyć.Wybieram wtedy staw nr1 i koszę karpiki takie 1.5-3kg. A w zeszłym roku wyciągnąłem ze stawu nr 2 karpia 11.300kg, więc są takowe na pewno :D

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Całowanie
« Odpowiedź #13 dnia: 26.08.2017, 19:52 »
Ja tam jeżdżę jak chcę się wyżyć.Wybieram wtedy staw nr1 i koszę karpiki takie 1.5-3kg. A w zeszłym roku wyciągnąłem ze stawu nr 2 karpia 11.300kg, więc są takowe na pewno :D

:)

A na tym mniejszym stawie też są jakieś niby lepsze miejsca jak na dużym okolice wyspy ?
Tomek

Offline mediol

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Otwock
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Łowisko Całowanie
« Odpowiedź #14 dnia: 26.08.2017, 20:22 »
Miejscowka bez znaczenia. Tak jak napisałeś wcześniej, trzeba poszukać, ale raczej w okolicy 50m. Rano są bliżej brzegu, ale im więcej wędkarzy, tym dalej odpływają. A jeżeli chodzi o staw nr2 to wszyscy ładują pod wyspę, ale wcale nie trzeba. Da się złowić praktycznie wszędzie. Tam to nawet szczupaki na proteinki polują :P