Autor Wątek: Opłacanie składek w PZW  (Przeczytany 115626 razy)

Offline maksz100

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #420 dnia: 19.12.2018, 13:15 »
Dokładnie :( Czasami jezioro piękne, ryb brak...
Znaczy jakieś tam pływają, ale dobrać się do tych ostatnich, które nie wpadły w sprężynę jakiegoś "dziada" bywa ciężkie i czasochłonne.

Nie masz jakiegoś stowarzyszenia w okolicy?  Ja mam fajne stowarzyszenie na środku poligonu w Gliwicach, tylko składka zabójcza - 600/700 PLN rok :-X


Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 93
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #421 dnia: 19.12.2018, 13:18 »
U mnie podwyżka o 4zł względem 2018, nie wytrzymaliby chyba jak by chociaż o 1zł nie podnieśli... o obniżkach nie wspominając :D

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #422 dnia: 19.12.2018, 13:25 »

Nie masz jakiegoś stowarzyszenia w okolicy?  Ja mam fajne stowarzyszenie na środku poligonu w Gliwicach, tylko składka zabójcza - 600/700 PLN rok :-X

Jeśli woda fajna i blisko domu... Nie ma się nad czym zastanawiać. Nie zapłacisz PZW, zostaje 400 zł, czyli niecałe 2x więcej niż na PZW.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Adam M

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zgorzelec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #423 dnia: 19.12.2018, 13:35 »
No to mnie pocieszyłeś, zastanawiałem się nad kartą ale popieram zdanie Luka co do PZW mimo że nie ma mnie tyle lat w Polsce, moi kuzyni łowią na wodach PZW no i marnie to wygląda. Chyba skupię się na komercjach, no i do Czech będę miał około 50 kilometrów nad fajną wodę, gdzie karpiszonki ponad 20 kilo łowią, więc może i mi się przyfarci i też połapię ha ha :D Dziękuję za uświadomienie mnie :thumbup:
Pb: sum 205 cm, 70 kilo. Karp 94 cm, 21 kilo. Lin 54 cm, 3,5 kilo. Leszcz 70 cm, 5,5 kilo. Amur 8 kilo.

Offline maksz100

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #424 dnia: 19.12.2018, 13:39 »
Na śląsku PEZETW jeszcz ujdzie.. Ile masz na Dzierżno duże?
Jest kilka bajorek z fajnymi miśkami :P

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 899
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #425 dnia: 19.12.2018, 14:08 »
Mój plan na 2019.
Odpuszczam pzw. Nie mam fajnej wody blisko, a jak już jest (np. Dziećkowice) to wymaga zbyt duzo czasu aby sie dobrać do fajnych rybek.

Planuję łowić na:
- komercje (cel: większe karpie, jesiotry i amury, a dodatkowo na co najmniej 2 obiektach inne mniejsze ryby: leszcze, liny, karasie, jazie, płocie, wzdręgi).
- dzikie lowiska (cel: małe karasie i inne małe rybki).
- jako gość (mam zaproszenie) obiekt należy do małego "nieformalnego" stowarzyszenia - woda na terenie prywatnym (cel: średnie karpie i liny, ładne płocie i karasie oraz pojedyńcze sztuki innych gatunków ryb), dodatkowy plus - kilkanaście km od domu ---> szansa 90 % ;)
- jak sie uda dwie prywatne wody (daleko od domu), na których łowi tylko rodzina lub goście ---> szansa 10-20 %
 ;)
;)

Offline Adam M

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zgorzelec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #426 dnia: 19.12.2018, 14:15 »
No ja mam 350 kilometrów nad Dzierżno Duże, więc raczej u mnie odpada, do Czech do granicy będę miał około kilometra :P A u nich wody fajnej pod dostatkiem, już rozmawiałem z paroma chłopakami i mówią że nie ma problemu z łowieniem tam dla polaków i wody są super. Można fajnie połowić, choć u mnie ciężko z określeniem fajnie połowić, na Ebro przez dzień potrafiłem wyholować w granicach 15, 20 karpi, w granicach 10 do 20 kilo, nie mówię o sumach bo to inna bajka ;D
Pb: sum 205 cm, 70 kilo. Karp 94 cm, 21 kilo. Lin 54 cm, 3,5 kilo. Leszcz 70 cm, 5,5 kilo. Amur 8 kilo.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #427 dnia: 19.12.2018, 14:26 »
Panie, weź Pan ludzi przed Wigilią nie wk...aj :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Online Marcinn

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 222
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • test
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #428 dnia: 19.12.2018, 14:27 »
U mnie w przyszłym roku :
Cytuj
1.Składka roczna pełna na wszystkie wody (425 zł) upoważnia do wędkowania na wszystkich wodach
nizinnych ogólnodostępnych, wodach górskich i zbiorniku Nielisz wraz z trollingiem oraz zbiornikach
znajdujących się pod opieką Kół PZW



Offline Adam M

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zgorzelec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #429 dnia: 19.12.2018, 14:36 »
Jak ktoś chce karpia ponad 20 kilo, suma ponad 2 metry to polecam Ebro, wiem że kawał drogi ale warto. Od 2009 roku każdy urlop tam spędziłem i tyle ryb co złapałem to myślę że w Polsce życia by mi nie starczyło. Przepraszam że odbiegam od tematu, już się zamykam :-X
Pb: sum 205 cm, 70 kilo. Karp 94 cm, 21 kilo. Lin 54 cm, 3,5 kilo. Leszcz 70 cm, 5,5 kilo. Amur 8 kilo.

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #430 dnia: 19.12.2018, 14:44 »
Marcin, nie do końca tak jest, nie będziesz mógł łowić na niektórych odcinkach wod górskich a opłaty za poszczególne zbiorniki zostały zbilansowane i za wszystkie łącznie z Zamościem płacisz 100zł. Oczywiście na większości tych zbiorników łowienie tylko w dzień bez możliwości środków pływających i regulaminu łowiska. Zabierane ryby z łowisk płatnych wliczają się do limitów dobowych i rocznych. Na Lublin dostaniemy dodatkowy rejestr >:O. Tak ze trzeba mieć nadzieje ze niedługo na rejestry będziemy wozić osobną torbę :P. Kurde, te nowe z Guru mi się podobają, ale nie wiem czy zmieszczę wszystkie dokumenty jadąc nad wodę. Za używanie korektora wkraczają z kajdankami :P powaznie
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 899
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #431 dnia: 19.12.2018, 14:46 »
Adam M ---> wrzuć parę zdjęć ;)
;)

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #432 dnia: 19.12.2018, 14:55 »
Dokładnie :( Czasami jezioro piękne, ryb brak...
Znaczy jakieś tam pływają, ale dobrać się do tych ostatnich, które nie wpadły w sprężynę jakiegoś "dziada" bywa ciężkie i czasochłonne.

Nie masz jakiegoś stowarzyszenia w okolicy?  Ja mam fajne stowarzyszenie na środku poligonu w Gliwicach, tylko składka zabójcza - 600/700 PLN rok :-X

Fajna , po prostu zajebista ;D ;D :facepalm: :facepalm:  limity tygodniowe w korzystaniu z łowiska, jedni podjezdzają pod wodę ( koledzy,znajomi ) inni musza dymać ponad kilometr, dziadki kradną ryby a Ty jeśli za dużo według nich łowisz to jesteś ten zły i za dużo nęcisz :facepalm:
Woda fajna ale ludzie już niekoniecznie.  Ale polecam niech każdy sam się przekona :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline maksz100

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #433 dnia: 19.12.2018, 15:53 »
@Enzo  Jak się nie ma co sie lubi... 8)

Znam kilka osób, które tam "siedzą" i tak jak mówisz też jest "lipa", ale i tak lepiej jak w PEZETW :D

Offline n0cny

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Reputacja: 50
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #434 dnia: 02.01.2019, 22:23 »
Mam pytanie dotyczące składek...

Okręg Katowice, wyczytałem coś takiego:
Składka roczna:
Pełna - 175zł - wody górskie i nizinne
* Niepełna nizinna - do wedkowania wszystkimi metodami (w tym trolling i spinning) oraz ze środków pływających na wodach nizinnych - 150zł
** Niepełna nizinna - uprawniająca do łowienia tylko z brzegu - 125zł.

Czy wykupując tą najtańszą, do połowów tylko z brzegu - mogę normalnie łowić na spinning? I czy u Was też nikt nigdy nie wspomniał o innych opcjach niż "pełna" składka? :)