Autor Wątek: Łowisko Jerzyn  (Przeczytany 13417 razy)

Offline Losiu74

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Jerzyn
« Odpowiedź #30 dnia: 15.08.2016, 23:17 »
Odświeżam temat łowiska.
Planuję wypad nad tę wodę,trzeba obmyślić strategię a nie za bardzo mam czas na wcześniejszy dokładny rekonesans więc  mam kilka pytań do kolegów znających to łowisko :
Jaki charakter dna przeważa na łowisku ?
Planuję łowić w sektorze stanowisk 20-30 na ok 5m głębokości-jak daleko w przybliżeniu trzeba rzucić do osiągnięcia tej głębokości?
Patrząc na mapkę łowiska w strefie interesujących mnie stanowisk spadek dna wydaje się dość gwałtowny.Jest sens łowienia na metodę czy lepiej zastosować standardowy zestaw z koszykiem ?
Kwestia samych stanowisk.Które z nich są dostępne z drogi a na które trzeba zamówić transport pływający?
Na koniec jak dojechać do tego parkingu przy budce i domku do wynajęcia ( jadąc z Pobiedzisk przed jeziorem droga rozchodzi się na prawo i lewo) No i kwestia opłaty za łowienie-wcześniejsza rezerwacja stanowiska na stronie i zapłata on-line czy na miejscu na łowisku?

Offline krisal

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań/Pobiedziska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko Jerzyn
« Odpowiedź #31 dnia: 16.08.2016, 19:32 »
Odświeżam temat łowiska.
Planuję wypad nad tę wodę,trzeba obmyślić strategię a nie za bardzo mam czas na wcześniejszy dokładny rekonesans więc  mam kilka pytań do kolegów znających to łowisko :
Jaki charakter dna przeważa na łowisku ?
Planuję łowić w sektorze stanowisk 20-30 na ok 5m głębokości-jak daleko w przybliżeniu trzeba rzucić do osiągnięcia tej głębokości?
Patrząc na mapkę łowiska w strefie interesujących mnie stanowisk spadek dna wydaje się dość gwałtowny.Jest sens łowienia na metodę czy lepiej zastosować standardowy zestaw z koszykiem ?
Kwestia samych stanowisk.Które z nich są dostępne z drogi a na które trzeba zamówić transport pływający?
Na koniec jak dojechać do tego parkingu przy budce i domku do wynajęcia ( jadąc z Pobiedzisk przed jeziorem droga rozchodzi się na prawo i lewo) No i kwestia opłaty za łowienie-wcześniejsza rezerwacja stanowiska na stronie i zapłata on-line czy na miejscu na łowisku?
Odpowiadam:
Pyt. 1 Przy wypłyceniach dużo roślinności podwodnej, dalej dno raczej twarde, bez roślinności.
Pyt. 2 Proponuję zarezerwować stanowisko 16-20
Pyt. 3 Jak najbardziej możesz łowić na MF. Nie trzeba daleko wyrzucać. Łowisz na głębokości 3-4 m
Pyt. 4 Bez problemu do tych miejscówek dojedziesz samochodem.
Pyt. 5 Z Pobiedzisk jedziesz prosto do Jerzyna, Na końcu wsi skręcasz w prawo do rybaczówki. Opłatę wnosisz na miejscu. Rezerwować stanowisko możesz telefonicznie.
Krzysztof

Offline Losiu74

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Jerzyn
« Odpowiedź #32 dnia: 16.08.2016, 21:14 »
Wielkie dzięki kolego za wyczerpujące info.Jeśli tylko pogoda w najbliższych dniach dopisze melduję się na łowisku :narybki: ;)

Offline damiannn1993

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 135
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Września
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Jerzyn
« Odpowiedź #33 dnia: 16.08.2016, 21:50 »
Co nieco również napisze o tej wodzie. W tym roku byłem tam raz na zawodach i dwa razy od piątku do niedzieli. W sumie trzy wypady. Łowiłem głównie w wywózki, tylko na ostatniej zasiadce wędkowałem z rzutu. Ogólnie to zawsze coś połapałem. Głownie karpie w przedziale wagowym 3-6,5 kg. Woda trudna, trochę "dziwna". Dlaczego dziwna? już tłumacze. Przez dwie zasiadki ja wraz z kolegą ustalaliśmy sobie zawsze po 2 miejsca łowienia. Pierwsze maksymalnie 1m od trzcin a drugie miejsce na głębokości ok 4-5m (15-20m od trzcin). I dziwne w tym wszystkim jest to że ani ja ani on nie mieliśmy żadnego brania na zestawy odsunięte od trzcin. Nawet leszcze nie chciały brać na małe przynęty. Trochę mnie to dziwi i cały czas zastanawiam się dlaczego tak jest. W tym roku planuje jechać jeszcze tam 2 może 3 razy na całe weekendy ponieważ zakochałem się w tej wodzie. Ta cisza, spokój... coś pięknego!!!

Offline mich@ł944

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: kutno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Jerzyn
« Odpowiedź #34 dnia: 09.04.2017, 15:33 »
Witam kolegów. Był już ktoś w  tym roku na tej wodzie? Jakie wrażenia?

Offline Tomeq89

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Września
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko Jerzyn
« Odpowiedź #35 dnia: 13.05.2017, 18:32 »
Witam, jakie polecacie stanowiska o tej porze żeby polowić sobie na feedera? Z góry dzięki za info :thumbup:

Offline cezarym

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 340
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Jerzyn
« Odpowiedź #36 dnia: 13.05.2017, 19:51 »
Podłączam się do pytania kolegi, też mnie to interesuje.
Jakie stanowiska pod feeder polecacie na tym jeziorze?
Pozdrawiam
Czarek


Offline bartbpg

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Odp: Łowisko Jerzyn
« Odpowiedź #37 dnia: 16.05.2017, 19:09 »
Często tam bywam najlepiej sprawdzaja mi się stanowiska 1-8 1-2 ciężkie do rzutu więc najlepiej 3-5 na 6 sporo zaczepow. Siedzę w weekendy tam często w tym sezonie już 4 albo 5 weekendów zaliczonych na karpiach.

Chub

  • Gość
Odp: Łowisko Jerzyn
« Odpowiedź #38 dnia: 20.05.2017, 18:02 »
Ktoś sobie kupił/wydzierżawił jeziorko wpuścił do niego ryby( czyli to takie zwykłe jezioro w którym są po prostu ryby jak to kiedyś bywało w innych ogólnodostępnych wodach...) i bierze za to 50 zł no i spoko.
Tylko można,by się trochę postarać np o dojazd do stanowisk i same stanowiska a nie trawa na pół metra czasami, pośród niej poucinane wystające z ziemi drzewa/krzewy, na których można uszkodzić oponę a w innych miejscach to trzeba zawracać bo taka dziura na drodze dojazdowej, że zawieszeniem ryjesz po ziemi więc trzeba się wycofać ..Jedziesz dalej kolejna wyrwa tym razem na zjeździe z głównej drogi jak dla mnie takie coś to porażka i zanim bym dopuścił takie łowisko "dla ludzi" to zająłbym się takimi tematami bo nie wszyscy jadą na ryby traktorem...

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Jerzyn
« Odpowiedź #39 dnia: 05.11.2017, 14:05 »
Mam nadzieję, że stali bywalcy Różanego Potoku rozpoznają tego Gościa :)
https://www.ipla.tv/Kolowrotek-sum-na-zrywke/vod-10810356

 
Robert

Offline mrucin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 517
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Łowisko Jerzyn
« Odpowiedź #40 dnia: 16.07.2018, 15:03 »
No to w końcu wybrałem się na to łowisko na 48h. Stanowisko nr 9.
Dojazd taki sobie, kawałek przez łąke, ok 50m, więc po deszczu może być różnie .
Miejscówka klimatyczna - wycięta polanka w lesie. W ostrym słońcu fajny cień.
Od razu zejście do wody o głębokości 20cm potem kilka metrów łagodnego zejścia, zaraz za pasem trrzcin stroma skarpa do 4,5m i potem łagodnie już do 7m.
Są niestety też minusy:
- nie dało się swobodnie rzucać po gałęzie drzew opadały nad wodą - za każdym razem musiałem wchodzić w spodniobutach do wody. Jedynie był mały prześwit z lewej strony gdzie można było oddawać rzuty jakiś lekkim zestawem, który nie musiał lecieć za daleko.
- samej wodzie do pasa trzcin pełno zatopionych kijów i gałęzi oraz dołków. Trzeba było ostrożnie wchodzić. Kolega zaliczył przewrotkę w spodniobutach.
- na stanowisku pełno krótko przyciętych pieńków drzew o średnicy od 2 do 15cm na wysokości do 10cm. Masakra, bardzo trzeba było uważać na nogi.


Co do ryb to złowiliśmy razem 3 karpie: 1kg, 8kg i 12,5kg.
Trochę drobnego leszcza. Na pellet 11mm brały leszczyki 20cm, a nęciliśmy tylko kuku bez drobnej zanęty.

Reasumując: stanowisko bardzo trudne i Właściciel może jeszcze na nim wiele poprawić.