Autor Wątek: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego  (Przeczytany 120953 razy)

Offline Wojtas

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 312
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Płońsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #300 dnia: 18.04.2018, 20:27 »
Też spotkałem się z sytuacją, gdzie Okoniu wędkarz w ciągu dnia ( około 10h wędkowania) wywoził zestaw łódką średnio co 2 godziny i nie zauważyłem by miał brania na tych zestawach. Faktem jest że nie wiem ile towaru było w łódce, ale uważam, że to i tak dość często.
Chyba wiem kto ale akurat tego pana za wzór nikomu nie stawiam.
JKarp
No i właśnie tacy ludzie sprawiają , że na dnie zalega masa towaru

Offline Laur77

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 357
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #301 dnia: 18.04.2018, 20:49 »
W zeszłym roku pomimo zakazu chłop łowiący na 37  w przeciągu 20 minut z 10 rakiet wysłał i tak co godzinę. I jak tu żyć?
Wawrzyn

Offline ciernik

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 1
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #302 dnia: 23.04.2018, 17:12 »
Ktoś może się pochwalić karpiem, amurem powyżej 7-10kg? Ja ostatnio łowię takie do 5 kg i raczej z kwietniowego zarybiania.

Offline benyb

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 3
  • Lokalizacja: Legionowo
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #303 dnia: 27.04.2018, 10:39 »
ktoś był w ostatnim tygodniu?
jakieś wyniki?

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #304 dnia: 29.04.2018, 16:02 »
Dziś bryndza, stanowiska 35 i 36 i tylko dwa karpie na 4 kije przez 4,5 h. Obok na 34 człowiek trafił małego Wegorza na kuku z białymi.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline benyb

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 3
  • Lokalizacja: Legionowo
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #305 dnia: 29.04.2018, 18:49 »
widziałem i ja tego Węgorka- sznuróweczka, ale zawsze odmiana po Karpiszonach :)

Offline ciernik

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 1
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #306 dnia: 29.04.2018, 22:13 »
Karpie są w określonych miejscach.  Wystarczy jedno stanowisko w prawo czy w lewo żeby nie było wyników.
Łowisko fajne ale chyba jest teraz więcej mniejszej ryby a większej nie ma lub stała się trudna do złowienia.


Offline Wojtas

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 312
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Płońsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #307 dnia: 01.05.2018, 09:28 »
Wczoraj  z kolegą wybraliśmy się na "Okonia" stanowiska 26 i 27. Wędkowaliśmy od godziny 7 do 20. Wynik to 8 karpi handlówek największy 4 kg , 3 leszcze i jaź. Kolega 2 jazie i 2 karpie o masie 5 i 6 kg. Mi karpie weszły w łowisko po godzinie  16 do tego czasu miałem złowionego tyklo jednego kilogramowego karpika. Chyba z pięć jazi spiąłem tuż przed podbierakiem.

Offline Wojtas

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 312
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Płońsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #308 dnia: 01.05.2018, 09:36 »
Pan łowiący obok nas na stanowisku 25 przez cały dzień miał brania . Łowił na zanętę sonubaits spice meat i kulki krylowe z sonu. I właśnie chyba ta zanęta w dniu wczorajszym robiła robotę , bo kolega łowiąc w niedużej odległości od tego pana miał mało brań , ale za to brały większe sztuki

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #309 dnia: 01.05.2018, 09:56 »
Jakby robila robote to facet o ktorym wspominasz tez mialby ryby.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Leon773

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 1
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #310 dnia: 01.05.2018, 18:13 »
Jadę na dobę 2/3 maja na stanowiska 38,39,40 z trzema kumplami. Oczywiście nie spodziewam się festiwalu brań z rybami 10+ ;) Woda jest jeszcze nie za ciepła... mimo ciepłej pogody.  Taktyka to "dokładna" metoda + chamska gruntówka na sztorc w celu poławiania Jesiotra. Jesiotra będę zachęcał pelletem halibutowym nr 22 na różańcu z linki pva + mix pelletów zalany sosem ze skorupiaków blue dragon ;)... mega smród :D. Obawiam się następującej sytuacji. Zarybione osobniki już nie będą brały.... a stali mieszkańcy tych wód będą mieli mnie w poważaniu... głębokim ;)

Offline ciernik

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 1
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #311 dnia: 01.05.2018, 18:46 »
Jadę na dobę 2/3 maja na stanowiska 38,39,40 z trzema kumplami. Oczywiście nie spodziewam się festiwalu brań z rybami 10+ ;) Woda jest jeszcze nie za ciepła... mimo ciepłej pogody.  Taktyka to "dokładna" metoda + chamska gruntówka na sztorc w celu poławiania Jesiotra. Jesiotra będę zachęcał pelletem halibutowym nr 22 na różańcu z linki pva + mix pelletów zalany sosem ze skorupiaków blue dragon ;)... mega smród :D. Obawiam się następującej sytuacji. Zarybione osobniki już nie będą brały.... a stali mieszkańcy tych wód będą mieli mnie w poważaniu... głębokim ;)

Na tych stanowiskach trudno nic nie złapać o tej porze roku.  Czekamy na relacja. Szczególnie czy coś 10+ się trafiło :)

Offline Wojtas

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 312
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Płońsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #312 dnia: 01.05.2018, 22:36 »
Wędkarze łowiącyna stanowiskach 37-40 w dniach 29-30 maja mówili , że karpie handlówki brały bardzo dobrze a w nocy złowili karpie o masie 6 i 7 kg

Offline Leon773

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 1
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #313 dnia: 03.05.2018, 22:40 »
Czyli tak... Jesiotra nie złowiłem, chyba przesadziłem z tym bałwankiem 2 x 21 mm halibut :D. Karpi w sumie było ponad 20 szt na głowę, każdy sobie połowił fest. Niestety prawie same handlówki, trafiło się kilka około 5 kg i jeden 7 kg. Stanowisko nr 35 karp prawie 12kg a jeszcze wcześniej Jesiotr na dwa białe + kuku.

Łowisko miłe, urokliwe, dla każdego. Jednak jakość i ilość wózków mocno się pogorszyła. Dodatkowo droga  na stanowiska wymaga naprawy. Konkurencja na Mazowszu coraz silniejsza jednak brakuje łowisk komercyjnych typu full wypas ( jak mnie zapytacie co to znaczy full wypas to napiszę ;)

Offline ciernik

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 1
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #314 dnia: 04.05.2018, 08:42 »
Są relacje na YT gdzie w trzy doby łowiono kilka ryb 8-14kg na górkach. W ten długi weekend słyszałem o dwóch sztukach około 12kg.