Autor Wątek: Nowe Zanęty z Sonubaits?  (Przeczytany 11190 razy)

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowe Zanęty z Sonubaits?
« Odpowiedź #15 dnia: 17.01.2015, 08:50 »
Traper !? :)
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Nowe Zanęty z Sonubaits?
« Odpowiedź #16 dnia: 17.01.2015, 08:54 »
w niektorch polskich zanetach jest sama bulka tarta i tak aromatyzowana,ze skutecznie odstrasza ryby ;) >:(

Offline andrzejm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 604
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • "..plaża to wylęgarnia hipisów." - Skipper
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Nowe Zanęty z Sonubaits?
« Odpowiedź #17 dnia: 17.01.2015, 09:27 »
Sekret Killer Pana Stępniaka jest tak robiony. W zasadzie można tą zanętę podjadać do porannej kawy. Zero chemii, zwykłe zmielone odpady produkcyjne dobrze wyprażone o dużej kaloryczności.
Error Team Poland

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Nowe Zanęty z Sonubaits?
« Odpowiedź #18 dnia: 17.01.2015, 09:28 »
No niestety - z aromatami nie powinno sie przesadzać. Lepiej miec możliwość samemu go dodać, według własnego uznania niż łowić już doprawionym na maksa miksem. Kupiłem Lorpio Tench magnetic - i 'miodowy' zapach byl przerażająco silny. W zanęcie wielu konkretów nie stwierdziłem - i poczułem sie troszeczkę oszukany. Nie daję sie nabrać na zapach, to że milutko pachnie nie znaczy, że odpowiada to rybom. Nawet twierdzę, że jest na odwrót - lepiej jak zanęta śmierdzi! ;) Kupiłem jeszcze kilka innych zanęt (podczas wizyty w Polsce) - i okazało się, że i tak ten Lorpio nie byl zły. Ale jak dla mnie - nie wybrałbym się tylko z taką zanętą na ryby. Domielić pelletów - i wtey można pomysleć...


Co do zanęt jeszcze... Często piszemy, że coś sie nam sprawdziło. Ja staram się raczej aby wnioski pochodziły z większej ilości wypraw. Bo są dni, kiedy ryba bierze 'jak głupia' i jest bardzo nieostrożna i wejdze we wszystko. A są takie gdzie jest na odwrót i nie współpracuje z najlepszymi mieszankami.. Dawniej łowiłem zanętami Sensas Lake w różnych wydaniach (zanęty na bazie pieczywa) - i wyniki miałem takie sobie. Przesiadka na Dynamite Baits i ich Swim Stim'y rozpoczęły serię niespodziewanych sukcesów - i wtedy zobaczyłem co robią zanęty na bazie mączek rybnych czy mielonych pelletów... ;)
Lucjan

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowe Zanęty z Sonubaits?
« Odpowiedź #19 dnia: 17.01.2015, 09:36 »
Luk Uzywałeś takiego czegoś ?
http://allegro.pl/zaneta-dynamite-baits-silver-x-carp-super-red-i4991507450.html

Przeglądam produkty na bazie mączki rybnej, polecisz cos oprócz sonubaitsa ?
Krzysztof

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Nowe Zanęty z Sonubaits?
« Odpowiedź #20 dnia: 17.01.2015, 09:56 »
Ta zanęta jest już 'gotowa'. Czyli jest to miks mączek i pieczywa, z dodatkami. O wiele bardziej opłaca sie kupować Match Mixa - bo masz 2 kilo, plus podajnik w środku. Dodatek 'bazowej' zmielonej zanety powoduje że uzyskuje się dobrą rzecz. Tak więc tu zaoszczędzisz.

Z innych zanęt na pewno lepiej wybrać Dynamite Baits Swim Stim Match. jest to nowa seria zanęt 2 kilowych, razem z Method -Mixem. Opracował ją Steve Ringer. Myslę, że dorównuje jakością Sonubaitsowi - cena ta sama.

Bait- tech tez jest dobry, mają wiele ciekawych zanęt - ale uważałbym na 'wynalazki'. Wg mnie lepiej ufać sprawdzonym zapachom - ewentualne zmiany dokonywac samemu. Ich Halibut Marine Method Mix ma 2 kilo, i kosztuje ciut mniej niż konkurencja. W środku konkret.

To co trzeba wiedzieć - to zanęty do Metody często sa wysokokaloryczne - i robienie z nich kul i uzywanie na zwykłym jeziorze może nie działac tak dobrze. Często te zanęty w ogóle nie pracują - dlatego jeżeli mamy słowo 'lake' - oznacza to zazwyczaj, że zanęta pracuje - a co za tym idzie ma w składzie pracujące dodatki, jak też pieczywo. Dynamite Baits robi wiele takich zanęt - i w środku mamy naprawdę świetny miks. Z dodatkiem pelletów 2 mm powinien działac idealnie na wielu wodach. 'River' mają dodatek kleju...

Lucjan

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowe Zanęty z Sonubaits?
« Odpowiedź #21 dnia: 17.01.2015, 10:11 »
Mam też takie coś  3kg
Opis zanęty Marcela Special :
najlżejsza ze wszystkich zanęt, do stosowania w jeziorach i wolnych rzekach. Jest mieszanką do połowu ryb żerujących przy powierzchni. Często jest dodawana do innych zanęt jako składnik chmurotwórczy.

To na baze nada sie ? robi chmure ... z tego co pisze czyli fajnie pod methode np ...
Krzysztof

Offline borman86

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: 3
Odp: Nowe Zanęty z Sonubaits?
« Odpowiedź #22 dnia: 21.05.2018, 12:05 »
Witam, może trochę odświeżę temat :). Używał ktoś do metody zanęte Tigerfish ( sama bądź z pellet 2mm)? Myślę nad jej zakupem a wolałbym się najpierw dowiedzieć czy warto....

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowe Zanęty z Sonubaits?
« Odpowiedź #23 dnia: 21.05.2018, 12:19 »
Nie używałem, ale jak w łowisku nęcą orzechami, to powinno być ok. Jak nie nęcą - cholera wie i dopóki nie sprawdzisz, to się nie przekonasz.

Ponieważ takie sprawdzanie bardzo drogo mnie przez ostatnie sezony wychodziło, to w tym trzymam się podstaw i nie kombinuję :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline borman86

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: 3
Odp: Nowe Zanęty z Sonubaits?
« Odpowiedź #24 dnia: 21.05.2018, 15:11 »
Łowisko komercyjne, jak już ktoś nęci to kukurydza choć przyznam szczerze, że brania na kukurydzę są raczej kiepskie. Chociaż niektórzy idą w zaparte i na siłę próbują coś na nią wyciągnąć.
Jako przynęta dobrze sprawdziła mi się kulka z meusa orzech tygrysi i korci mnie czy nie wypróbować takiej zanęty do mixu. Tym bardziej, że słodkawe i owocowe smaki w metodzie dobrze teraz karpiom pochodzą. Aledobrze byłoby najpierw przeczytać jakiś pozytywny komentarz ;D 8)

Offline Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowe Zanęty z Sonubaits?
« Odpowiedź #25 dnia: 21.05.2018, 17:01 »
Ja używałem tej zanęt Sonu Tigerfish i do tego pellet o tym samym smaku do miksa. Na haczyk mały orzech tygrysi i mini kulka popup. Niestety ta kombinacja zanęta + pellet przegrała z każdą inną. Łowiłem kilka razy na jednej wędce ten zestaw Sonu Tigerfish a na innych Sonu Kryl lub Spicymeat i różnica była zdecydowanie na niekorzyść zanęty orzechowej. Jako przynęta zawsze był orzech tygrysi + kuleczka fluo popup na obu wędkach więc porażki upatruję w tej zanęcie. Może na innej wodzie będzie ok natomiast u mnie po dłuższej obserwacji stwierdzam, że się nie sprawdziła.

Offline borman86

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: 3
Odp: Nowe Zanęty z Sonubaits?
« Odpowiedź #26 dnia: 21.05.2018, 21:33 »
A próbowałeś wymieszać zanęte Tigerfish ze skretingiem albo copensem czy tylko z pelletem o tym samym smaku?

Offline Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowe Zanęty z Sonubaits?
« Odpowiedź #27 dnia: 21.05.2018, 22:04 »
Tak - mieszałem ze zwykłym coppensem 3mm. Różnicy nie robiło. Ale musisz sam zobaczyć jak u Ciebie się sprawdzi, bo jak wiesz może być całkiem odwrotnie.

Offline borman86

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: 3
Odp: Nowe Zanęty z Sonubaits?
« Odpowiedź #28 dnia: 21.05.2018, 22:15 »
Wiadomo... podziękował :thumbup:

Offline tadzikg

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rymanów
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Człowiek nie potrzebuje żadnej religii, gdy nie ma problemów.