Autor Wątek: Konopie  (Przeczytany 91503 razy)

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 493
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Konopie
« Odpowiedź #315 dnia: 24.04.2019, 21:10 »
Liny bardzo dobrze wchodzą w konopie, sprawdzone i godne polecenia. Dla oszczędności można mieszać pszenicę z konopiami, wystarczy 20% konopi. Gotuje razem w jednym garnku aż jedne i drugie ziarna zaczną pękać. Pęknięte ziarna pszenicy są bardzo dobre na haczyk. Zestaw z wagglerem i ziarno założone za skórkę zarzucam na około 20 m. Spokojnie można zarzucić kilka razy i nie spadnie.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 254
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Konopie
« Odpowiedź #316 dnia: 24.04.2019, 21:26 »
I co warto dodać ziarna pszenicy maja słaby zapach a w połączeniu z konopiami świetnie się charakteryzują na nie :)
Ja z kolei robię to tak że gotuję konopie, a wywarem z gotowania zalewam pszenicę w termosie. Rano są jak znalazł, fajnie się nimi strzela z procy, są dobra przynęta, jak również uzupełnieniem w miksie ziaren
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 679
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Konopie
« Odpowiedź #317 dnia: 24.04.2019, 23:39 »
Dzieki panowie za te informacje dotyczące pszenicy. Dodam ją. Co do konopi to znalazłem czas by przeczytać cały wątek. ...i życie stało się prostsze :).

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 493
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Konopie
« Odpowiedź #318 dnia: 25.04.2019, 00:39 »
Moim zdaniem konopie są niedoceniane przez wędkarzy. Szczególnie mieszanka z pszenica jest warta polecenia ale muszę zaznaczyć że nie próbowałem innych ziaren.
Atraktory nie szkodzą ale wszystko zależy od łowiska i nie ma prostej odpowiedzi. Tam gdzie łowie najczęściej nie ma większej różnicy ale pomaga dipowanie przynęty. Wcześniejsze łowisko dawało najlepsze wyniki z aromatem truskawkowym Marcela.

Offline Feederek1960

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 791
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Diestedde DE.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Konopie
« Odpowiedź #319 dnia: 25.04.2019, 18:46 »
Większy rozmiar konopi jest super na hak , płoć wali w to jak szalona i nie tylko płoć. Można zmielić dodać mąki kukurydzianej i jajko. Zrobić z tego pellet i ugotować. Po wysuszeniu przetrwają nawet rok.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Sztywnej linki🎣

Bombay

  • Gość
Odp: Konopie
« Odpowiedź #320 dnia: 10.08.2019, 12:33 »
Są łowiska na których konopie się sprawdzają i są takie które nic nie zmieniają w zanecie. Ja robię tak że ugotowane konopie miele w wodzie w której się gotowaly potem dodaje sody żeby zagęścić roztwór i wlewam do worków strunowych po czym mroze je. Ale wzrostu bran nie zauważyłem.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 254
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Konopie
« Odpowiedź #321 dnia: 10.08.2019, 13:36 »
Są łowiska na których konopie się sprawdzają i są takie które nic nie zmieniają w zanecie. Ja robię tak że ugotowane konopie miele w wodzie w której się gotowaly potem dodaje sody żeby zagęścić roztwór i wlewam do worków strunowych po czym mroze je. Ale wzrostu bran nie zauważyłem.

Konopie zawsze podnoszą jakość zanety. To moim zdaniem najlepszy atraktor naturalny. Wraz z ochotka.

Może zamiast robić jakieś eksperymenty kulinarne lepiej po prostu po przygotowaniu konopi zalać zanete woda z gotowania, a czystymi ziarnami podnęcać łowisko. Nie mieszać ich wraz z zaneta, tyko na początku posłać z 5, może 6 średniej wielkości koszy zanetowych/spombow do wody i zbudować solidnie miejscówkę.

Konopii nie ma co żałować, u mnie na sesję 1 litr ziaren to minimum, można sypać nawet więcej. Nie zepsuje się miejscówki z powodu za dużej ilości konopii, bo poza drapieżnikiem, i ewentualnie leszczem, nie ma ryby która oprze się temu atraktorowi.

Polecam Ci pójść na całość z konopiami, tylko w czystej postaci. Ziarna do koszyka/spomba, woda do zanety, ewentualnie żeby rozruszac wodę dobrym sposobem jest zrobić konopną breje, miksujac wszystko blenderem, a potem takie błotko wrzucić do wody spombem (3 spomby), efekt gwarantowany, ale z zastrzeżeniem by stosować tylko w bezwietrzne dni, na spokojnej wodzie bez fali.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Feederek1960

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 791
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Diestedde DE.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Konopie
« Odpowiedź #322 dnia: 24.08.2019, 18:03 »
Ja dzisiaj kupiłem mączkę z konopi i jutro zrobię test dodając do zanęty.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Sztywnej linki🎣

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 993
  • Reputacja: 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Konopie
« Odpowiedź #323 dnia: 24.08.2019, 18:06 »
Ciekawa sprawa. Chyba jakieś odtłuszczone bo tylko 11g tłuszczu.
Jeżeli reszta właściwości jest na tym samym poziomie to może być super dodatek bez nadmiernego rozpadu zanęty.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Konopie
« Odpowiedź #324 dnia: 24.08.2019, 18:08 »
Ja bym ją dodatkowo wyprażył.

Offline Feederek1960

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 791
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Diestedde DE.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Konopie
« Odpowiedź #325 dnia: 24.08.2019, 18:08 »
Tanie to nie jest bo prawie 3 € za 300 gramów. Ale jako dodatek może dać dobry efekt.

Sztywnej linki🎣

Offline S76

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 57
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Konopie
« Odpowiedź #326 dnia: 24.08.2019, 18:55 »
Ta mączka to nic innego jak zmielony wytłok (makuch) konopny :-).

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 993
  • Reputacja: 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Konopie
« Odpowiedź #327 dnia: 24.08.2019, 18:58 »
Ta mączka to nic innego jak zmielony wytłok (makuch) konopny :-).
Ma to sens.
Ale piszesz to w pozytywnym odniesieniu czy negatywnym?
Moim zdaniem makuch (różnego rodzaju) to świetny dodatek, a nawet baza. Cukk ma chyba serię zanęt w 80 czy tam 90% składających się z makuchu kukurydzianego.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 412
  • Reputacja: 350
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Konopie
« Odpowiedź #328 dnia: 24.08.2019, 19:48 »
Dodawałem do ciasta z kaszki manny. Tyle, że innego producenta - o takie coś: http://helcom.pl/wp-content/uploads/2017/03/maka_konopna.png. Niby rekord osobisty leszcza padł, ale co do liczby brań, szału nie było. Innym razem kompletnie bez brań. Na razie za mała próba, żeby coś oceniać. Jest w tej serii również mąka grochowa, też zamierzam wypróbować. A, no i jeszcze - zapach ma naprawdę nienachalny.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline S76

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 57
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Konopie
« Odpowiedź #329 dnia: 24.08.2019, 20:01 »
Ta mączka to nic innego jak zmielony wytłok (makuch) konopny :-).
Ma to sens.
Ale piszesz to w pozytywnym odniesieniu czy negatywnym?
Moim zdaniem makuch (różnego rodzaju) to świetny dodatek, a nawet baza. Cukk ma chyba serię zanęt w 80 czy tam 90% składających się z makuchu kukurydzianego.

W mojej wypowiedzi nie było kontekstów pozytywnych/ nagatywnych :-). Piszę to, aby uświadomić nabywcę, co tak de facto nabył. Makuch konopny do celów paszowych (a więc i wędkarskich) kosztuje w granicach 3-5 zł/kg - w zależności od producenta oraz kupowanej ilości.
To, że makuchy są świetnymi dodatkami wiem - sam prowadzę tłocznię olejów i współpracuję z producentami zanęt czy kulek proteinowych :-)