Autor Wątek: Kamasan B911 - zamiennik  (Przeczytany 9962 razy)

Offline Maro81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 966
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Drennan
  • Lokalizacja: Wroclaw
Kamasan B911 - zamiennik
« dnia: 10.01.2015, 19:03 »
Czy istnieje na naszym rodzimym rynku odpowiednik tego haczyka,czy jakas firma produkuje go pod inna nazwa,a budowa i ksztaltem jest identyczny z Kamasanem.Czy jest to haczyk uniwersalny do lowienia wszystkich gatunkow ryb,oraz rodzajow metod wedkarskich?



http://pl.sportsdirect.com/kamasan-b911-ex-strong-eyed-fishing-hooks-941563

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 639
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Kamasan B911 - zamiennik
« Odpowiedź #1 dnia: 10.01.2015, 19:50 »
Nie ma raczej idealnego zamiennika. Możesz wejść na strone Drennana i przeglądnąć profile ich haków - jest kilka podobnych. To co istotne - Kamasany maja wersję z oczkiem, szersza wersja to znów F1. Trudno cos znaleźć - jak dla mnie Silverfish Pellet jest najbardziej podobny.
Lucjan

Offline kubator

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 108
  • Reputacja: 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kuba
  • Lokalizacja: Toruń
Odp: Kamasan B911 - zamiennik
« Odpowiedź #2 dnia: 10.01.2015, 20:25 »
Znalazłem w necie graficzne zestawienie podstawowych haków drennan tylko słaba jakość :(
Niestety nie mogę namierzyć foty w lepszej rozdzielczości.



Jožin z bažin

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kamasan B911 - zamiennik
« Odpowiedź #3 dnia: 10.01.2015, 20:29 »
Nie bardzo mi się chce szukać! Ale Kol. Promek do któregoś kamasana jako zamiennik podawał  http://allegro.pl/guru-lwg-spade-hook-10-szt-nr-12-i4879469786.html Jeśli coś pomyliłem to sory dla userów!
Arek

Offline promek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 18
Odp: Kamasan B911 - zamiennik
« Odpowiedź #4 dnia: 10.01.2015, 20:46 »
To prawda, że zachwalałem te haczyki ale nie twierdziłem, że to zamiennik kamasana. Chociaż jak tak patrzę na foto Kamasana (nigdy nie miałem go w rękach ) to jakieś podobieństwo jest.  :)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kamasan B911 - zamiennik
« Odpowiedź #5 dnia: 10.01.2015, 21:18 »
Sory Promek widocznie nie do końca spamiętałem! Zaraz pewnie znów wyjdę na narwańca ale aż takiego zamieszania co do Kamasana nie rozumiem! Każdy ma jakieś swoje sprawdzone modele i nie wydaje mi się żeby akurat ten jakoś wyjątkowo wpłyną  na efekty lub % zacięć! Tym bardziej że extra koszty z sprowadzeniem z zagranicy!!
Arek

Offline promek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 18
Odp: Kamasan B911 - zamiennik
« Odpowiedź #6 dnia: 10.01.2015, 21:29 »
Arek, byłeś blisko prawdy, jak pamiętam któryś z kolegów faktycznie polecał lwg jako zamiennik a ja dopowiedziałem, że faktycznie są bardzo dobre. Masz rację, że oferta jest na tyle bogata, że można wybrać coś zbliżonego i równie (albo prawie równie ) dobrego.

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kamasan B911 - zamiennik
« Odpowiedź #7 dnia: 10.01.2015, 21:50 »
pewnie ze lepiej zamiennik poki co, niż zamawiać z UK haczyki i przesylke bulić itp, no chyba że wieksze zakupy z UK to wtedy rozumiem
Krzysztof

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kamasan B911 - zamiennik
« Odpowiedź #8 dnia: 10.01.2015, 22:13 »
Sory Promek widocznie nie do końca spamiętałem! Zaraz pewnie znów wyjdę na narwańca ale aż takiego zamieszania co do Kamasana nie rozumiem! Każdy ma jakieś swoje sprawdzone modele i nie wydaje mi się żeby akurat ten jakoś wyjątkowo wpłyną  na efekty lub % zacięć! Tym bardziej że extra koszty z sprowadzeniem z zagranicy!!
Też mam podobne zdanie.
Oczywiście, fajnie jest, kiedy można sobie wypróbować to, co się chce. Ale też - jak napisał Arek - nie możemy przeceniać wartości pojedynczego modelu.
Teraz jest tak wiele modeli.
Zauważcie, że w jednym z tematów na forum prawie każdy podawał inne haczyki, które uważał za najlepsze. To świadczy, że wiele jest najlepszych :)

Myślę, że zamiennika, który w praktyce okaże się równie dobry, nie będzie Ci tak ciężko znaleźć.

Dla przykładu - to są 3 różne haczyki (wśród nich B911). Teraz wiele jest bardzo podobnych - o ile nie identycznych - haczyków.

Pozdrawiam
Mateusz

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 596
  • Reputacja: 1119
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Kamasan B911 - zamiennik
« Odpowiedź #9 dnia: 10.01.2015, 22:27 »
Drennanowski Silverfish Pellet jest pod względem kształtu nieodróżnialny od B911, a pod względem grubości lokuje się między lajtowym B911F1 i standardowym B911 (jest jeszcze wersja B911X - ekstra mocna). Dostępne w Polsce haczyki bezzadziorowe typu "wide gape" o zbliżonej mocy do standardowej wersji B911 to Guru LWG i Milo T213 - moim zdaniem pod względem jakości nie ustępują Kamasanom. Jeżeli ktoś gustuje w haczykach złocistych, na uwagę zasługuje także Tubertini 808 (jeden z ulubionych modeli Boba Nudda).

B911F1 nadaje się do bezzadziorowego łowienia płociowo-wzdręgowo-krąpiowo-leszczowego białorybu, B911 jest wystarczająco mocny na ładne liny i okazowe karasie, zaś znany mi tylko z opisów B911X to mocarny haczyk karpiowy (polecany przez producenta m. in. do łowienia na tzw. metodę).

B911F1 posiada swój mikrozadziorowy odpowiednik w postaci B560 (rewelacyjny haczyk do lżejszej przepływanki i wagglera, a także delikatniejszego łowienia pickerowo-feederowego).

Update: haczyki Drennan Silverfish Pellet pojawiły się w ofercie sklepów "matchpro.pl" i "lowisko.net".

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 596
  • Reputacja: 1119
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Kamasan B911 - zamiennik
« Odpowiedź #10 dnia: 06.11.2015, 21:11 »
Firma Guru wypuściła właśnie mikrozadziorowe haczyki Light Wide Gape Feeder (rozmiary: 20 - 10), które pod względem kształtu i możliwych zastosowań przypominają najwyraźniej haczyki Kamasan B560:



http://www.tackleguru.com/matchfishingnews/sneak-peek-lwgf-hooks

Producent zapowiada również wypuszczenie metrowych przyponów feederowych z owymi haczykami.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 639
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Kamasan B911 - zamiennik
« Odpowiedź #11 dnia: 06.11.2015, 21:15 »
Dobrze wiedzieć...

Metrowe przypony to byłaby rewelacja dla kogoś takiego jak ja... Potrafię tracić z 10 na sesję, fajnie mieć paczkę gotowców w zapasie. Nie cierpię jednak tych krążków z pianki na których Guru ma te przypony. Trzeba będzie jednak dać radę :D
Z długich przyponów fajną opcja był Preston (75 cm), jednak po tym jak haki same odwiązują się, straciłem do nich zaufanie...
Lucjan

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 596
  • Reputacja: 1119
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Kamasan B911 - zamiennik
« Odpowiedź #12 dnia: 06.11.2015, 21:26 »
Metrowe gotowce feederowe (haczyki w rozmiarze 20 - 10) niedawno wprowadził do oferty Matrix:


https://www.fishmatrix.co.uk/catalogues-products.php?section=1&product=277&catalogue=7

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kamasan B911 - zamiennik
« Odpowiedź #13 dnia: 06.11.2015, 21:47 »
Dobrze wiedzieć...

Metrowe przypony to byłaby rewelacja dla kogoś takiego jak ja... Potrafię tracić z 10 na sesję, fajnie mieć paczkę gotowców w zapasie. Nie cierpię jednak tych krążków z pianki na których Guru ma te przypony. Trzeba będzie jednak dać radę :D
Z długich przyponów fajną opcja był Preston (75 cm), jednak po tym jak haki same odwiązują się, straciłem do nich zaufanie...

Robert

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kamasan B911 - zamiennik
« Odpowiedź #14 dnia: 20.09.2017, 21:06 »
Porównanie haczyków Drennan Wide Gape oraz Kamasam B911X Strong.

Drennan Wide Gape rozmiar 10 vs. Kamasam B911X Strong rozmiar 12:



Drennan Wide Gape rozmiar 12 vs. Kamasam B911X Strong rozmiar 12:

Pozdrawiam,
Maciek