Autor Wątek: Propozycje i pomysły na kolejne filmy Luka  (Przeczytany 129051 razy)

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Propozycje i pomysły na kolejne filmy Luka
« Odpowiedź #30 dnia: 26.01.2015, 14:36 »
Planuję pokombinowac z kamerą na pewno. Nie wiem jeszcze jak mi sie to uda - mam nadzieję że nie bedzie tak źle. Problemem jest kolor wody. Karp sprawia, że woda nie jest czysta. Musiałbym mieć czyste zbiorniki, pożwirowe najlepiej - a takich jest jak na lekarstwo. Ale jest na przykład Tamiza, są czyste rzeki - a to juz coś! ;)

Najbardziej odpowiadałaby mi podróż do Irlandii- i seria doświadczeń wagglerowo feederowych na czystej wodzie. Zbieram sie powoli do tego projektu, może sie uda... ;)

Do Irlandi To troche km masz przed sobą .... byś musiał tam spędzić kilka dni, to sie wiąże z dłuższą wyprawą co nie ? :)
Krzysztof

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Propozycje i pomysły na kolejne filmy Luka
« Odpowiedź #31 dnia: 26.01.2015, 15:10 »
Na jeden dzień bym nie jechał... :) Kilka na pewno. Wpierw muszę przygotować wszystko do robienia zdjęć podwodnych i trochę nabrać wprawy w takim kręceniu.
Lucjan

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Propozycje i pomysły na kolejne filmy Luka
« Odpowiedź #32 dnia: 26.01.2015, 15:12 »
Zazdroszcze dobrych układów z Żoną , bo chyba masz dobre :) hehehe u mnie by to nie przeszło :)
Krzysztof

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Propozycje i pomysły na kolejne filmy Luka
« Odpowiedź #33 dnia: 26.01.2015, 21:53 »
Ugodowa żona to skarb wędkarza :P
Staś
Klasyczny Feeder

Offline kshell66

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 26
Odp: Propozycje i pomysły na kolejne filmy Luka
« Odpowiedź #34 dnia: 26.01.2015, 23:21 »
Taaak ugodowa żona to skarb wędkarza, a nawet jego najlepsza zdobycz :-)
Co do filmów to ja chętnie obejrzał bym wszelkie tutoriale Luka. Np:
1. Tyczka - kompendium wiedzy. Jak zmontować zestaw, wady i zalety. Na co zwrócić uwagę przy zakupie.
2. Siedzisko, podest, fotel -  również na co zwrócić uwagę przy zakupie.
3. Rozkład obciążeń na zestawie spławikowym w zależności od głębokości, sposobu łowienia czy też uciągu wody.

4. Testy wszelkiego rodzaju przynęt(np.pellety i kulki proteinowe) i zanęt. Chodzi mi o pracę w warunkach akwariowych☺ Gorek zrobił kiedyś taki film odnośnie pracy różnie nawilżonej zanęty i myślę że fajnie by było gdyby ktoś w końcu temat rozwinął. A Luk już akwarium ma

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Propozycje i pomysły na kolejne filmy Luka
« Odpowiedź #35 dnia: 27.01.2015, 06:58 »
Dobry pomysl Luk ma teraz tyle opcji ze sam nie wie od czego zacząć,  sezonu mu braknie  :-X
Krzysztof

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Propozycje i pomysły na kolejne filmy Luka
« Odpowiedź #36 dnia: 27.01.2015, 09:29 »
Ja nie ukrywam, że z chęcią zobaczyłbym jakąś zasiadkę na miętusa, ale z tego, co czytałem, to niewiele go w Anglii.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Propozycje i pomysły na kolejne filmy Luka
« Odpowiedź #37 dnia: 27.01.2015, 10:01 »
Ale tematów! :) Będzie co robić! Chyba rzuce pracę i zacznę robić tylko filmy! ;)
Dzięki panowie - łatwiej mi teraz, mam nadzieję, że nie będę taki 'nudny'.

Logarytm, niestety miętusa ne ma w UK, choć były sygnały, że się pojawia. Jednak w UK całkiem spora grupa wędkarzy łowi w nocy, cały rok - i jeżeli by był, na pewno by się pojawił w gazecie. W sumie to szkoda, bo to jest bardzo ciekawa ryba i wędkarsko idealna - można nia łowić wtedy gdy inne nie żerują. Tamiza, Severn  czy Trent sa idealne dla tej rybki... Ja chętnie bym łowił w nocy jak nie byłoby poniżej 0 - gdyby taki mietus współpracował, to sesje miałyby sens. Obecnie jednak nie mam az tyle samozaparcia.
Licze na ciepły poczatek marca - mam nadzieję, że uderzę do Mańka na Wye zanim zamkną rzeki na trzy miesiące. ;)
Lucjan

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Propozycje i pomysły na kolejne filmy Luka
« Odpowiedź #38 dnia: 27.01.2015, 12:10 »
Luk ja się modlę o ciepełko w marcu,tak jak w zeszłym roku niezłe było jak na marzec,bo teraz to totalna katastrofa deprecha jak nic >:O

Offline macieksawa

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 1
  • Lokalizacja: Elbląg
Odp: Propozycje i pomysły na kolejne filmy Luka
« Odpowiedź #39 dnia: 27.01.2015, 12:34 »
Witam. Luk wiem że nie jesteś zapalonym spinningistom ale mógł byś dla odmiany wybrać się na wiosenne okonie. :) pozdrawiam.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Propozycje i pomysły na kolejne filmy Luka
« Odpowiedź #40 dnia: 27.01.2015, 12:49 »
Maniek, będzie dobrze... :) Jak na razie idzie zima, na klenia masz pogodę dobrą...


Maciek - okonie będą i to na pewno. Czekam na luty i na ocieplenia - tym razem na tyczke będę łowił,na grubo...  Ale nie jestem pewien czy na spinning ;)  Na pewno będę robił relacje z zawodów spinningowych, i tam pokażę jak łowią najlepsi w UK, bo będę na Mistrzostwach Polonii. Będzie co oglądać. A na jesień planuję robić sesje z drop shotem. Zobaczymy...
Wiem, że spinningiści czują ten dreszcz emocji podczas gdy ryba uderza w przynętę. Ja mam adrenalinke oglądając tonący spławik lub brania na feederze. Spin to słaby zastrzyk emocji. Choc nie mówię,  chcę zrobić film o apetyzerach. Mam u siebie Maćka Marchwiaka w klubie, który łowi takie bestie, że głowa boli. Używa apetyzerówi ma naprawdę dobre wyniki. Oldskoolowiec łowiący na wahadłówki. Jak na razie wędkarz z największym dorobkiem szczupakowym u mnie w klubie, choć sa tez inni świetni wędkarze... Chciałbym pokazac bliżej jego sposób łowienia, bo jest to taktyka a nie tylko latanie ze spinem... Jaby nie było na ostatnich zawodach złowił trzy szczupaki, inni co najwyżej po jednym. Ja mam zamiar wykorzystac apetyzery w łowieniu na trupka.
Lucjan

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Propozycje i pomysły na kolejne filmy Luka
« Odpowiedź #41 dnia: 09.02.2015, 00:37 »
Kolejna propozycja :)

Metoda - podwodna wideorejestracja

Nie do końca wiemy czy nasze podajniki do metody docierają do dna z zanętą, czy też zanęta spada z podajnika zanim dotrze do dna.
Myślę, że eksperymenty z kamerą podwodną przy użyciu różnych zanęt oraz na różnych głębokościach byłyby czymś wspaniałym.
Swoją drogą, ciekawe dlaczego wielkie firmy wędkarskie nie robią takich filmów. Może boją się, że nagle spadłaby sprzedaż podajników :)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Arcymisiek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdzieś na Opolszczyźnie.
Odp: Propozycje i pomysły na kolejne filmy Luka
« Odpowiedź #42 dnia: 09.02.2015, 01:54 »
Bardzo ciekawy pomysł na film. Fajnie by było jakby Luk spróbował, chociaż nakręcenie takiego filmu to nie łatwa sprawa. :)

Jako ciekawostkę dorzucam link do filmiku z podwodną kamerą, gdzie łowią tradycyjnym koszem i podajnikiem do metody. Jednym z realizatorów jest bodajże młodszy brat  feederowego mistrza świata Steva Ringera, tj: Phil Ringer. Niestety zbytnio nie załapałem wszystkiego o czym tam mówią. :(

https://www.youtube.com/watch?v=uoK_RfK0Nm4

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Propozycje i pomysły na kolejne filmy Luka
« Odpowiedź #43 dnia: 09.02.2015, 04:27 »
Ten film to kopalnia wiedzy!  Świetnie pokazane jest pierwszego dnia jak zwykłe koszyki potrafią puste dotrzeć na dno. W Polsce używa sie głównie siatkowych koszyków właśnie ;)

Czekam juz 5 miesiąc na kupioną kamerę GoPro 4. Mam zamiar pokręcić własnie to i owo na kilku wodach. Jeżeli próby wypadna pomyslnie będę myślał co nieco o kamerach z ekranem...  Metoda właśnie. Mam jedną wodę linową - z której usunięto leszcza i karpia, i jakośc wody jest przyzwoita. Liczę, że uda się coś fajnego nakręcić!
Lucjan

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Propozycje i pomysły na kolejne filmy Luka
« Odpowiedź #44 dnia: 09.02.2015, 06:55 »
5 mies na kamerę ? Cos długo, chyba ze od podstaw ja robią  8). Filmik klasa
Krzysztof