Autor Wątek: No i stało się - PZW już nie jest związkiem sportowym!  (Przeczytany 17363 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Panowie, dochodzi od ciekawych rzeczy... Na ostatnim posiedzeniu Prezydium ZG PZW, które się odbyło 25 listopada tego roku, omówiono głównie tematykę sportu wędkarskiego. Po raportach i takich tam, prezio Ziemiecki przeczytał list od Ministerstwa Sportu, które: 'informuje, że została wszczęta procedura związana z  wykreśleniem PZW ze związków sportowych'. Dodatkowo 'Prezes D.Ziemiecki zwrócił się do Wice Prezesa M.Iwańskiego i Przewodniczącego GKS L.Gorczyńskiego, o przeanalizowanie zasad rozgrywania zawodów pod kątem ograniczenia tych działań, które generują być może niepotrzebne koszty'.

Oto adres www gdzie można przeczytać o posiedzeniu: http://www.pzw.org.pl/zgpzw/wiadomosci/141022/60/posiedzenie_prezydium_zg_pzw__listopad_2016

A więc zaczyna się dobrze dziać! Powoli baronom i innym diukom zaczyna się palić grunt pod nogami. Wykreślenie PZW ze struktur sportowych oznacza, że związek traci swojego rodzaju parasol ochronny. Ja chcę zwrócić uwagę, że wreszcie te zakute pały będą musiały myśleć o takim działaniu, które przynosi odpowiednie wyniki. Powoli więc kończyć się będzie dyktatura, a zacznie się przymilanie do wędkarzy i szukanie wsparcia u nich.

Teraz jest dobry czas, abyśmy mocno uderzali, żądali organizowania pewnych imprez, jak w feederze chociażby, na odpowiednim poziomie. ZG PZW nie może już sobie działać  'jak chce', teraz o wiele łatwiej będzie ich rozliczać. Będą działać nieudolnie - ludzie odejdą ze związku i sprawa się pogorszy - mniej ludzi w PZW to większe składki, a większe składki za coraz gorsze wody to jeszcze mniej ludzi! Sponsoring i propagowanie sportu wędkarskiego jest szansą na dopasowanie się do rzeczywistości i wymagań środowiska wędkarskiego, i w dalszym ujęciu - konkretnych zmian.

Kto wie, czy to nie jest kamyczek, który poruszy lawinę? :D
Lucjan

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: No i stało się - PZW już nie jest związkiem sportowym!
« Odpowiedź #1 dnia: 01.12.2016, 12:57 »
Luk a to nie dlatego PZW chce się wypisać że związków sportowych bo ministerstwo sportu nowa ustawa chce wywalić wszystkich komuchow? I dlatego ratują swoje dupy właśnie żeby nie stracić stolkow?
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: No i stało się - PZW już nie jest związkiem sportowym!
« Odpowiedź #2 dnia: 01.12.2016, 13:00 »
Luk a to nie dlatego PZW chce się wypisać że związków sportowych bo ministerstwo sportu nowa ustawa chce wywalić wszystkich komuchow? I dlatego ratują swoje dupy właśnie żeby nie stracić stolkow?





Też tak własnie słyszałem, mają się ratować i dlatego takie kombinacje.

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: No i stało się - PZW już nie jest związkiem sportowym!
« Odpowiedź #3 dnia: 01.12.2016, 13:08 »
Luk a to nie dlatego PZW chce się wypisać że związków sportowych bo ministerstwo sportu nowa ustawa chce wywalić wszystkich komuchow? I dlatego ratują swoje dupy właśnie żeby nie stracić stolkow?

Niestety, ale też tak mi się wydaje 😒
Robert

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: No i stało się - PZW już nie jest związkiem sportowym!
« Odpowiedź #4 dnia: 01.12.2016, 13:09 »
Panowie, PZW to potężny biznes zarybieniowo-rybacki. Oczywiście, że ci goście nie odejdą sami z siebie, nie porzucą koryta, do którego tak przywykli i na którym się upaśli...

Teraz jednak powoli zaczyna im się kurczyć obszar gdzie będą mogli manipulować. Przestając być stowarzyszeniem sportowym, będą musieli stawić czoła innym rzeczom, jak dla mnie - normalności :) 'Sport' to był jeden z wielu parasoli ochronnych jakimi otczała się wierchuszka PZW. Zostaje im coraz mniej, lista sprzymierzeńców (czyli układowiczów) się kurczy z dnia na dzień. Może się okazać, że wydatki na dożynki w Spale, i wysiłki, gdzie starano się wejść prezydentowi RP bez wazeliny do tyłka, spełzły na niczym.

Jak dla mnie - beton się kruszy, ale wciąż jest mocny...
Lucjan

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: No i stało się - PZW już nie jest związkiem sportowym!
« Odpowiedź #5 dnia: 01.12.2016, 13:22 »
Kruszy się kruszy i PZW ratuje się jak może. Widzą że wędkarze powoli już tego mają dość. Już nawet jedna akcja się udała z usunięciem sieci z jeziora bodaj gdzieś koło Konina.
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: No i stało się - PZW już nie jest związkiem sportowym!
« Odpowiedź #6 dnia: 01.12.2016, 13:24 »
Po drugie jak można być prezesem związku i zasiadał w zarządzie spółki rybackiej? Czy to nie nadaje się dla prokuratury?
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: No i stało się - PZW już nie jest związkiem sportowym!
« Odpowiedź #7 dnia: 01.12.2016, 14:31 »
Luk, to nie tak. To nie MS wywala PZW, tylko PZW wywala się samo. To, że MS wykreśla jest po prostu koleją rzeczy, która jest skutkiem działania PZW.
Piszesz, że ZG PZW zdejmuje z siebie parasol ochronny, nic bardziej mylnego. Koledzy powyżej maja rację, że to jest działanie majace na celu utrzymanie status quo. Rząd zabrał się za wywalanie postkomuchów z przestrzeni publicznej i to też dotyczy sportu:
http://m.niezalezna.pl/87353-rewolucja-w-polskim-sporcie-byli-esbecy-wylatuja-na-bruk

Więc można założyć, że PZW ucieka przed kontrolą. Będą sobie siedzieli we własnym sosie dalej, jako już zupełnie niezależne stowarzyszenie, np. takie, które jest założone na parkingu społecznym pod moim blokiem :)
No i co im Pan teraz zrobisz, skoro nie podlegają teraz nikomu? :)

Po drugie jak można być prezesem związku i zasiadał w zarządzie spółki rybackiej? Czy to nie nadaje się dla prokuratury?
No właśnie wg nowego prawa nie będzie można, stąd ucieczka spod ministerialnego topora.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: No i stało się - PZW już nie jest związkiem sportowym!
« Odpowiedź #8 dnia: 01.12.2016, 14:33 »
Myślicie, że to cokolwiek zmieni? Zmieni tylko formę wałków. Pieniądz na wyższe diety będzie brany z puli ogólnej, wzrosną stawki itp. Nic się nie zmieni.

Jedyną metodą jest tworzenie stowarzyszeń dzierżawiących wody. Prawidłowe zarybianie i dbanie o akwen. Tak uważam.
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: No i stało się - PZW już nie jest związkiem sportowym!
« Odpowiedź #9 dnia: 01.12.2016, 14:35 »
cyt. " Jedyną metodą jest tworzenie stowarzyszeń dzierżawiących wody. Prawidłowe zarybianie i dbanie o akwen. Tak uważam" -  :bravo: :bravo: :bravo:
Maciek

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: No i stało się - PZW już nie jest związkiem sportowym!
« Odpowiedź #10 dnia: 01.12.2016, 14:37 »
a ja uważam, że trzeba iść na wybory i odciągnąć ten beton od koryta. Tylko znowu, żeby to nam utrudnić to zmienili sobie ordynacje wyborczą. Ciekawe czy w końcu Prezydent Warszawy odpowiedzial na ta interpelacje w sprawie tej ordynacji posła kukiz 15
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: No i stało się - PZW już nie jest związkiem sportowym!
« Odpowiedź #11 dnia: 01.12.2016, 15:01 »
Koledzy w kupie siła. Dopi....olmy tym ćwokom i niech spier......ją. Teraz jest szansa wykorzystajmy to bez względu na pogodę. Razem możemy ruszyć na Wiejską pokazać że jest nas dużo i że możemy się samofinansować pokazać że przez tyle lat  kasa którą wpłacaliśmy została rozkradziona
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Kadłubek

  • Gość
Odp: No i stało się - PZW już nie jest związkiem sportowym!
« Odpowiedź #12 dnia: 01.12.2016, 15:09 »
Czekaj czekaj ale czy przypadkiem nie oznacza to, że stracą wody które dzierżawią bo nie będą pzw?
Nie będzie dzierżawcy = woda dostępna dla wszystkich bez składek lub nowe przetargi w których niekoniecznie powygrywają.
No chyba, że zrobi się po staremu czyli 'nasi' muszą wygrać przetarg.

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: No i stało się - PZW już nie jest związkiem sportowym!
« Odpowiedź #13 dnia: 01.12.2016, 15:20 »
Jak wody będą w rekach stowarzyszenia to będzie ok.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Mateusz Goch

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
    • FTR
  • Lokalizacja: Rzeszów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: No i stało się - PZW już nie jest związkiem sportowym!
« Odpowiedź #14 dnia: 01.12.2016, 17:27 »
Temat jest ważny a znajduje się na 2 stronie. Może uda się wykopać go na 1 stronę i jakoś wyróżnić?
Osobiście czekam na nowe info i chętnie przeczytam wypowiedź kogoś kto podsumuje temat od strony prawnej :)
Feeder Team Rzeszów