Autor Wątek: Sondowanie dna, badanie głębokości przy użyciu markera  (Przeczytany 10206 razy)

Offline Vido

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Włodawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Sondowanie dna, badanie głębokości przy użyciu markera
« Odpowiedź #30 dnia: 12.02.2017, 14:51 »
Ja używam bezprzewodowego sonaru "deeper". Głębokość, ukształtowanie i rodzaj dna widzę na wyświetlaczu telefonu i po kilku minutach, kilku rzutach- wiem o łowisku w promieniu do 50m wszystko czego potrzebuję (o ile potrzebuję).
Pozdrawiam!

Offline cy3ul

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 1
Odp: Sondowanie dna, badanie głębokości przy użyciu markera
« Odpowiedź #31 dnia: 24.04.2018, 21:06 »
Ja używam bezprzewodowego sonaru "deeper". Głębokość, ukształtowanie i rodzaj dna widzę na wyświetlaczu telefonu i po kilku minutach, kilku rzutach- wiem o łowisku w promieniu do 50m wszystko czego potrzebuję (o ile potrzebuję).
Witaj w klubie Vido


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Xeo

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 186
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Odp: Sondowanie dna, badanie głębokości przy użyciu markera
« Odpowiedź #32 dnia: 24.04.2018, 22:58 »
Ja od końca zeszłego sezonu również się deeperem wspomagam I nie żałuję tego zakupu.

Offline cy3ul

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 1
Sondowanie dna, badanie głębokości przy użyciu markera
« Odpowiedź #33 dnia: 25.04.2018, 07:01 »
Ja od tego sezonu zacząłem zabawę z tą sondą. Można powiedzieć, że dopiero się uczę. Przy okazji mam pytanie. Jak rozpoznać wielkość ryby? Po długości i grubości lini koloru jasno zielonego(przy kolorze widoku klasycznym)? 


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 016
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sondowanie dna, badanie głębokości przy użyciu markera
« Odpowiedź #34 dnia: 25.04.2018, 08:40 »


w trybie nocnym ryby są na żółto, wielkość poznasz po grubości linii, skupisko drobnicy to takie obłoki żółte, zielone to roślinność i jakieś wodne przeszkody. 

Offline cy3ul

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 1
Odp: Sondowanie dna, badanie głębokości przy użyciu markera
« Odpowiedź #35 dnia: 25.04.2018, 21:59 »


w trybie nocnym ryby są na żółto, wielkość poznasz po grubości linii, skupisko drobnicy to takie obłoki żółte, zielone to roślinność i jakieś wodne przeszkody.
Dzieki za podpowiedz. W trybie nocnym juz wiem. Rozumiem, ze w trybie klasycznym analogicznie? Grubość linii ale w innym kolorze?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sondowanie dna, badanie głębokości przy użyciu markera
« Odpowiedź #36 dnia: 26.04.2018, 11:28 »
Markera przestałem używać przy łowieniu bez spławika dosyć dawno. Moim zdaniem precyzyjne gruntowanie jest bardzo istotne ale przy połowie odległościówką.  Przy metodzie czy koszyczku nie jest takie ważne czy jest 1,8m czy 2,25m. Dlatego uważam że odliczanie czasu opadu koszyka jest zupełnie wystarczające.  Warto mieć taki koszyk "testowy" sprawdzić jego opad na znanej wodzie i zawsze go używać.  Mnie to w zupełności wystarcza.   Oprócz tego lubię kilkakrotnie "przeciągnąć " ciężarek 30-40g po łowisku bo w ten sposób przy odrobinie doświadczenia da się wyczuć rodzaj dna, zielsko, muł,  zaczepy i gwałtowne uskoki.
Znaczną rolę odgrywa  konfiguracja dna czyli górki , spady itp.  bo daje wskazówki gdzie szukać ryb.  Tu przewaga echosondy jest oczywista ale da się to zrobić w przybliżeniu badając opad koszyczka w poszczególnych miejscach tyle że zachodu z tym więcej.
Wiesiek