Autor Wątek: Byłem dziś na zebraniu koła...  (Przeczytany 10386 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Byłem dziś na zebraniu koła...
« Odpowiedź #15 dnia: 14.02.2017, 13:07 »
A więc pozytywne zmiany! :thumbup:
Lucjan

Kadłubek

  • Gość
Odp: Byłem dziś na zebraniu koła...
« Odpowiedź #16 dnia: 14.02.2017, 13:10 »
Ja nie dotarłem na zebranie swojego koła, dotarłem za to do Nocnej Świątecznej Opieki Medycznej :-(

Zmieniły się władzę i z tego co widzę ostro zabrali się do pracy - strona koła odżyła, wyrobili normę na 3 lata jeżeli chodzi o nowe wpisy ;) Pojawił się terminarz zawodów, w poprzednich latach informacja była zamieszczana na tydzień przed zawodami. Nowością będą trzydniowe zawody karpiowe, nie moja bajka ale krok w dobrą stronę.

Uśmiech na mojej twarzy wywołała nowa galeria "Złów i wypuść - promujemy C&R" :-)

"Wielu z nas jeździ na ryby by odpocząć, bo to nasza pasja, wielu z nas nie jedzie nad wodę po mięso, wypuszczamy złowione ryby bo dla nas największą satysfakcją jest hol ryby i widok jak odpływa, by można było złowić ją ponownie jak będzie większa. Szanowny kolego wędkarzu nie każdą rybę musisz zabrać na patelnię."


 :bravo: :bravo: :bravo:

Offline Mario1988

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 549
  • Reputacja: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niemożliwe nie istnieje
    • Galeria
    • Mapa forumowiczów SiG
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Byłem dziś na zebraniu koła...
« Odpowiedź #17 dnia: 14.02.2017, 13:15 »
Ja nie dotarłem na zebranie swojego koła, dotarłem za to do Nocnej Świątecznej Opieki Medycznej :-(

Zmieniły się władzę i z tego co widzę ostro zabrali się do pracy - strona koła odżyła, wyrobili normę na 3 lata jeżeli chodzi o nowe wpisy ;) Pojawił się terminarz zawodów, w poprzednich latach informacja była zamieszczana na tydzień przed zawodami. Nowością będą trzydniowe zawody karpiowe, nie moja bajka ale krok w dobrą stronę.

Uśmiech na mojej twarzy wywołała nowa galeria "Złów i wypuść - promujemy C&R" :-)

"Wielu z nas jeździ na ryby by odpocząć, bo to nasza pasja, wielu z nas nie jedzie nad wodę po mięso, wypuszczamy złowione ryby bo dla nas największą satysfakcją jest hol ryby i widok jak odpływa, by można było złowić ją ponownie jak będzie większa. Szanowny kolego wędkarzu nie każdą rybę musisz zabrać na patelnię."

Pozazdrościć. Oby więcej kół szło tymi śladami :)
Łączy nas pasja :) No i zloty SiG :D

Mapka forumowiczów<= Link do mapki :)

Offline Leon773

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 1
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Byłem dziś na zebraniu koła...
« Odpowiedź #18 dnia: 14.02.2018, 23:44 »
Witam serdecznie,

nie chcę zaśmiecać forum i dlatego zdecydowałem się na podjęcie dyskusji właśnie TU. Sprawa jest prosta i trudna :)
Będę na zebraniu swojego koła... ale 17 Marca. Chcę przygotować się już dziś do tej nie równej walki ale potrzebuję wsparcia prawno - organizacyjnego. Krótko :

- jeżeli nie opłacam karty ( a nie opłacam :) a jestem członkiem PZW, wpuszczą mnie na zebranie koła ?
- gdzie znajdę informację o łowiskach zarządzanych przez moje koło ( szukałem na stronie.... brak info - wwa Mokotów )
- potrzebuję wzór pisma z postulatem - wnioskiem o ustanowienie danego obszaru zarządzanego przez koło jako łowiska No Kill
- kolejny wzór.... zasypię ich wnioskami ... hahaha :) ... górne wymiary ochronne.
- Wnioski tego typu muszą być przyjęte pod obrady ?
- Kto decyduje o wdrożeniu w życie wniosków ?
- chętnie podejmę się kolportażu wniosków z postulatami na FB i gdzie się da aby wpisać tylko brakujące dane i złożyć na zebraniu.
- Może dziś jestem 1... za rok 10.... za dwa lata.... 100 :)

Kto się zna w temacie... proszę o pomoc !

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 537
  • Reputacja: 1111
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Byłem dziś na zebraniu koła...
« Odpowiedź #19 dnia: 14.02.2018, 23:58 »
jeżeli nie opłacam karty ( a nie opłacam :) a jestem członkiem PZW, wpuszczą mnie na zebranie koła ?

Jeżeli przez "opłacanie karty" rozumiemy w szczególności opłacanie corocznej składki członkowskiej, koledze Leonowi tylko się wydaje, że jest członkiem PZW ;D

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Byłem dziś na zebraniu koła...
« Odpowiedź #20 dnia: 15.02.2018, 07:35 »
Nie badz taki brutalny.
Chęci też się liczą ;-)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mario
Mazovia Fishing Team

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Byłem dziś na zebraniu koła...
« Odpowiedź #21 dnia: 15.02.2018, 10:21 »
Witam serdecznie,

nie chcę zaśmiecać forum i dlatego zdecydowałem się na podjęcie dyskusji właśnie TU. Sprawa jest prosta i trudna :)
Będę na zebraniu swojego koła... ale 17 Marca. Chcę przygotować się już dziś do tej nie równej walki ale potrzebuję wsparcia prawno - organizacyjnego. Krótko :

- jeżeli nie opłacam karty ( a nie opłacam :) a jestem członkiem PZW, wpuszczą mnie na zebranie koła ?
- gdzie znajdę informację o łowiskach zarządzanych przez moje koło ( szukałem na stronie.... brak info - wwa Mokotów )
- potrzebuję wzór pisma z postulatem - wnioskiem o ustanowienie danego obszaru zarządzanego przez koło jako łowiska No Kill
- kolejny wzór.... zasypię ich wnioskami ... hahaha :) ... górne wymiary ochronne.
- Wnioski tego typu muszą być przyjęte pod obrady ?
- Kto decyduje o wdrożeniu w życie wniosków ?
- chętnie podejmę się kolportażu wniosków z postulatami na FB i gdzie się da aby wpisać tylko brakujące dane i złożyć na zebraniu.
- Może dziś jestem 1... za rok 10.... za dwa lata.... 100 :)

Kto się zna w temacie... proszę o pomoc !

Zacznijmy od początku:

Nie ma czegoś takiego jak opłacanie karty. Karta wędkarska jest dokumentem wydawanym przez Starostę, otrzymuje się ją po zdaniu egzaminu, uiszcza jedną opłatę za jej wydanie oraz egzamin. Jeżeli nie zostanie ona sądownie odebrana, jest to dokument dożywotni. Nie wymaga żadnych opłat poza wcześniej wspomnianymi.

Jeśli zaś mówimy o członkostwie w PZW, który jako uprawniony do rybactwa może wydawać swoje zezwolenia na wędkowanie (piszę w dużym skrócie) to mamy do czynienia z:

- składką członkowską, opłacaną corocznie, w związku z tym członkostwem otrzymujemy legitymację członkowską, w której to odnotowywane są ewentualne opłaty za wydane zezwolenia na amatorski połów ryb na wodach okręgu/ów
- opłatami okręgowymi za amatorski połów ryb

W przypadku pierwszym, składkę członkowską należy opłacać do kwietnia kolejnego roku kalendarzowego - jeśli tego nie zrobisz - tracisz członkostwo w PZW i w związku z tym, podczas kolejnych opłat w latach następnych musisz znów opłacić tzw. wpisowe, ponieważ zgodnie z przepisami PZW - nie jesteś już członkiem PZW
W przypadku drugim, składkę za zezwolenia na APR możesz uiścić jeśli chcesz łowić ale nie musisz. Możesz być członkiem PZW (opłacać tylko członkostwo) ale nie wędkować na wodach PZW.

Jeśli więc opłacasz składkę członkowską a odpuszczasz okręgowe - możesz pojawić się na zebraniu, jako pełnoprawny członek PZW.
Jeśli zaś składki członkowskiej nie opłacasz corocznie, zgodnie z przepisami - na zebraniu być nie możesz, ponieważ nie jesteś członkiem PZW.


Informację o łowiskach, których gospodarzem jest Twoje koło uzyskasz w Twoim kole. To chyba najpewniejsza i najprostsza droga.

Ogólnie Twoje podejście do tematu jest troszeczkę niepoważne. Nie znasz podstawowych zasad funkcjonowania PZW a chcesz kogoś zasypywać wnioskami. To nieco infantylne.
Najważniejszą rzeczą, jeśli chcesz się zabierać za coś takiego jest rzeczowe podejście od tematu.

Proponuję przeczytanie: statutu PZW, regulaminu organizacyjnego koła, zapoznanie się z przykładowym porządkiem obrad walnego zgromadzenia, regulaminem walnego zgromadzenia - tam uzyskasz informację dotyczącą zagadnień prawnych, sposobu składania wniosków oraz ich rozpatrywania itd.

Jeśli chcesz działać w jakiejś sprawie musisz to zrobić profesjonalne. Jeśli zaś podchodzisz do tego w sposób "zasypię ich wnioskami ... hahaha" to nie wróżę sukcesu. Po pierwsze, co najmniej połowa obecnych wędkarzy będzie przeciwna Twoim wnioskom, więc jak im tego logicznie i rozsądnie nie wyłożysz to albo Cię wywiozą na taczce albo zakrzyczą. Druga rzecz to przewodniczący zgromadzenia, który odrzuci każdy Twój wniosek, który nie będzie zgodny z przepisami - a o to łatwo, jeśli pytasz o opłacanie karty i nie wiesz nawet, które łowiska są gospodarowane przez Twoje koło.

Odnośnie ostatniego pytania, kto decyduje o wejściu w życie wniosków - polecam lekturę dot. rzeki Ruda - http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=10778
Tam wyjaśniam w skrócie jak odbywa się między innymi rozpatrywanie wniosków walnego i wprowadzanie ograniczeń na łowiskach czy też no kill.
To nie jest tak, że ktoś złoży na walnym wniosek o... ,(który dotyczy łowiska ogólnodostępnego) i będzie to decyzja wiążąca, jeśli zostanie przegłosowany. Łowiskami ogólnodostępnymi (czyli tymi, które znajdują się w wykazie łowisk okręgu w zezwoleniu) zarządza okręg. Ten, jako taki, może uwzględnić wnioski walnego czy też wniosek zarządu koła - ale nie musi. Chyba, że łowiska, o których piszesz nie są łowiskami ogólnodostępnymi a specjalnymi, którymi zarządza bezpośrednio koło. Wtedy taki wniosek z walnego jest wiążący, jeśli zostanie poddany pod głosowanie i przegłosowany. Kiedy składa się wnioski na walnym, kiedy i jakie wnioski poddaje się pod głosowanie - odsyłam do lektury dokumentów, o których wyżej wspomniałem. Moja opinia jest taka, że jakikolwiek wniosek, który dotyczy łowiska ogólnodostępnego nie powinien być poddany pod głosowanie, ponieważ koło nie jest decyzyjne w takich sprawach (dotyczących łowisk ogólnodostępnych okręgu). Więc głosowanie np. za wprowadzeniem no kill na takiej wodzie jest formalnie niezgodne z przepisami, bo nie można głosować nad czymś, co nie należy do naszych kompetencji. Można natomiast złożyć wniosek o to, by zarząd koła podjął starania w okręgu o ustanowienie danej wody - no kill. Wtedy, jeśli zostanie to przegłosowane, to zarząd koła jest zobowiązany podjąć starania w tym celu. Ale już efekt tych starań nie zależy od zarządu koła więc pozytywne rozwiązanie nie spoczywa tutaj na barkach koła ani też nie może być zarzutem wobec zarządu, który tak naprawdę nie jest decyzyjny w sprawie a jedynie występuje z wnioskiem.

Ostatecznie, moje słowa to nie uszczypliwość, jedynie przestroga bardziej doświadczonego kolegi. Więc, jeśli jesteś członkiem PZW (zgodnie z tym co napisałem powyżej), to przeczytaj podstawowe przepisy regulujące działalność PZW, przygotuj się do zgromadzenia i działaj. Pozdrawiam
Grzegorz

Offline Leon773

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 1
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Byłem dziś na zebraniu koła...
« Odpowiedź #22 dnia: 15.02.2018, 23:30 »
Matchless,

dzięki serdeczne za kompleksową odpowiedź, sprawa jest bardziej skomplikowana niż myślałem. W moim zamyśle chciałem "hurtowo" i "maszynowo" zmienić nasz związek. Po pierwsze opłacę wpisowe i będę uczestniczył w zebraniu... a po drugie zobaczymy :)
Uszczypliwości nie odczułem a raczej troskę o to abym się nie wypalił już na pierwszym zebraniu.

Zalety łowisk No Kill nie trzeba nikomu przedstawiać. Ja tylko chciałbym aby w każdym kole doszło do procesu myślowego typu... "zaraz...zaraz... obok łowią szczupaki po 100cm a u mnie krąpie zostały, dlaczego tak się dzieje ? "

Uważam, że tylko taka "drobna" zmiana jak 1 łowisko No Kill w mojej okolicy doprowadzi do rewolucji, której już nikt nie będzie w stanie zatrzymać.... to będzie efekt domina..... w myśleniu na początek

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Byłem dziś na zebraniu koła...
« Odpowiedź #23 dnia: 16.02.2018, 07:54 »
No niestety nie jest to proste, dlatego trzeba się za to zabrać spokojnie i rzeczowo.
Jeśli zaś chodzi o przekonywanie do łowisk no kill, to wcale tak nie jest, że nie trzeba do nich nikogo przekonywać. Wręcz przeciwnie. Trend jest coraz popularniejszy i tych wędkarzy, zwolenników złów i wypuść jest coraz więcej, ale to głównie zasługa właśnie i przekonywania, i edukacji i szeroko pojętego propagowania tej zasady. W lokalnych społecznościach wędkarskich, w podstawowych "komórkach" PZW takich jak koła, tych ludzi do przekonywania jest najwięcej.
Grzegorz

Offline roger

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jelenia Góra
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Byłem dziś na zebraniu koła...
« Odpowiedź #24 dnia: 04.03.2018, 21:43 »
Witam, dziś w kole do którego należy mój kuzyn odbyło się walne zebranie, poprosiłem więc kuzyna o poruszenie paru kwestii, jedną z nich było wprowadzenie górnych wymiarów ochronnych na wodach naszego okręgu. To, że się nie da było do przewidzenia, ale dlaczego?
Otóż ryby a dokładniej samice ryb wedle ichtiologa, podobnie jak kobiety najbardziej produktywne są w wieku młodym, z wiekiem owa produktywność maleje i zanika. Duża ryba z wiekiem starzeje się i podobnie jak kobieta przechodząca menopauzę nie może mieć potomstwa więc tym samym nie przystępuje do tarła. Wedle tej opinii duże starsze ryby nie odbywają tarła więc nie są pożądane w zbiornikach. Dlatego też wielką szkodą było by wprowadzenie górnych wymiarów ochronnych oraz dbanie o takie ryby.
Pomyślcie sobie o czym myśli wędkarz opuszczający takie zebranie, brak mi słów.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Byłem dziś na zebraniu koła...
« Odpowiedź #25 dnia: 04.03.2018, 21:46 »
Ziemia jest płaska, bo gdyby była okrągła, to ludzie na dole chodziliby do góry nogami...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Byłem dziś na zebraniu koła...
« Odpowiedź #26 dnia: 04.03.2018, 22:00 »
Szkoda, że mnie tam nie było. Mam dziś wyjątkową alergię na idiotów.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 472
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Byłem dziś na zebraniu koła...
« Odpowiedź #27 dnia: 04.03.2018, 22:12 »
Któż tak twierdził ?
Ichtiolog, czy to argumenty przeciwników?
Ciężka droga ku zmianom, oj ciężka ...

Komu szkodzą duże, stare ryby, nawet gdyby nie odbywały tarła.
Przyrodzie? Na pewno nie. Ona sama pozbywa się starych i chorych osobników.

Co myśli wędkarz opuszczający takie spotkanie?
Mniej więcej to samo, jak gdyby odbił się od ściany - przekleństwa cisną mu się na usta.
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline Mario1988

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 549
  • Reputacja: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niemożliwe nie istnieje
    • Galeria
    • Mapa forumowiczów SiG
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Byłem dziś na zebraniu koła...
« Odpowiedź #28 dnia: 04.03.2018, 22:22 »
Ten ichtiolog to chyba podstawówkę wieczorowo robił... dramat :facepalm:
Łączy nas pasja :) No i zloty SiG :D

Mapka forumowiczów<= Link do mapki :)

Offline roger

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jelenia Góra
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Byłem dziś na zebraniu koła...
« Odpowiedź #29 dnia: 04.03.2018, 22:23 »
Przykre, ale to argumenty ichtiologa.