Autor Wątek: Zanęta do metody bez mączki rybnej  (Przeczytany 16873 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 166
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta do metody bez mączki rybnej
« Odpowiedź #15 dnia: 22.02.2015, 08:41 »
Lucjan oddaje w twoje rece pytanie podaj skald na wiosenna zanete na płoć woda kanal 2-3mb lekki uciag prawie minimalny mieszanka do koszyczka zanetowego
Maciek

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Zanęta do metody bez mączki rybnej
« Odpowiedź #16 dnia: 22.02.2015, 08:54 »
Wyprzedze Luka i zasugeruje plociowego Sensasa Dark Gardons.
Podnec punktowo 4-5 razy koszykiem z robakami w srodku.
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 166
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta do metody bez mączki rybnej
« Odpowiedź #17 dnia: 22.02.2015, 09:07 »
Pawel dzieki za wskazowki
Maciek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zanęta do metody bez mączki rybnej
« Odpowiedź #18 dnia: 22.02.2015, 10:14 »
Moje uwagi dotyczą wykorzystania przede wszystkim do łowienia Metodą.

Jak już pisałem, Nie mam problemu z firma Lorpio. Jednak zauważyłem, że wiele osób ufa nazwie i samej firmie, nie patrząc na to co dostają w środku. Nie chcę w ogóle wnikać w skład wszystkich tych zanęt - bardziej pisałem o zanęcie pod lina. Wątpię aby jacyś zawodnicy połowili liny na to ;D Jako bazówka jest OK, choć w moim mniemaniu Tench magnetic zbyt mocno jest aromatyzowany.

Swoje doświadczenia opieram na zanętach Sensas Lake, Sensas 3000, Dynamite Baits Silverfish Lake & Canal, których dawniej używałem sporo. Były dobre, ale po przejściu na SwimStima, wyniki przeszły najśmielsze oczekiwania. Właśnie na moim kanale i przy łowieniu linów. Zacząłem sprawdzać wtedy właśnie różnice między tymi zanętami i okazało się, że te na bazie pelletów działają o wiele lepiej. Przy leszczach i karpiach nawet nie ma o czym mówić...
Nie znaczy to oczywiście, że się nie złowi lina na taką zanętę. Jednak nie działa ona tak dobrze jak taka z dodatkiem pelletów. Co istotne - ważny jest balans. Wczesną wiosna warto dać mniej mielonych pelletów (zwłaszcza halibutowych) aby nie robić zbyt sycącej mieszanki. Przy Metodzie używa się mniejszych podajników, więc można łowić lepiej bogatszą mieszanką. Inaczej jest przy koszykach zanętowych.

Co do samej płoci - to akurat zanęty na bazie mączek nie są najlepsze. Ale bądźmy też szczerzy - do płoci wystraczy bulka tarta lub sam chleb tostowy spreparowany.


Jak już pisałem wcześniej - jeśli ktoś robił własne miksy, ten wie jak wygląda dobra i treściwa zanęta. Akurat w tamtym przypadku (Tench Magnetic) w środku było głównie mielone pieczywo. Na ile sobie przypominam stanowiło grubo ponad 90%. Nie widzę przeszkód aby taką zanętę nazwać Crucian Magnetic, Carp Magnetic - działać będzie z takim samym skutkiem.

Docierając do sedna sprawy. mam pewne zastrzeżenia, że polski producent wciska często wędkarzowi 'lipę' . Bo jeżeli chcesz zrobić zanętę pod lina, to walnij tam sporo konopi. Jeżeli zaś tam ich prawie nie ma, a są za to aromaty - no to jest swojego rodzaju 'oszustwo'. Jeżeli Sonubaits potrafi w cenie 6 funtów wyprodukować zanętę składającą się z 50% zmielonych pelletów i 50% zmielonych konopi - to nie wiem dlaczego polski producent nie mógłby robić czegoś podobnego? Przecież robocizna jest w Polsce tańsza! Co najważniejsze - fajnie byłoby mieć zanętę idealną do takiej Metody. Po prostu - kupuję i używam, bez żadnego dodawania i mieszania z dodatkami.

Myślę, że takie produkty już powstają. Niestety - wypuszczenie takiej serii zanęt może się wiązać z problemem jakim są inne, 'stare' produkty. Bo może się okazać, że sprzedając nową zanętę, powiedzmy "Method Magnetic" skazujemy te poprzednie na niesprzedawanie się, przeterminują się... Będzie tez istanial konflikt cenowy, bo trzeba umieścić nowy produkt na właściwej półce cenowej, aby nie było kolizji. Z pewnością będzie to oznaczało drożyznę.

Nie wiem jaki jest tego powód, ale polski wędkarz nie otrzymuje na razie takiego produktu jak powinien od polskich producentów zanęt. I o to mi właśnie chodzi.
 


Lucjan

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Zanęta do metody bez mączki rybnej
« Odpowiedź #19 dnia: 22.02.2015, 10:21 »
ja osobiście współczuje wedkarzą w polsce,bo sklepy w polsce,oczywiście nie wszystkie i producenci w polsce, kombinóją aby taniej.wystarczy przeczytać skład zanety,a tam znajdziemy  bułke tartą i aromat za aromatem

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 166
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta do metody bez mączki rybnej
« Odpowiedź #20 dnia: 22.02.2015, 10:32 »
Dziekuje za odpowiedz Lucjan
Fajnie to opisales zreszta jak zawsze hm..... Powiem ci z tymi producentami dajesz do myslenia fakt jest taki w polsce chyba jeszcze dlugo beda chcieli producenci dorobic sie na szfindlu zanizajac parametry produktow wezmy przyslowiowe parowki czyli zawartosc parowki w parowce paszteru w pasztecie i tu i tu oparte to tez jest na mixie i daja najtansze gowno jako wypelniacz to i pewno tak samo z tymi zanetami robia
Jak by dzialali w calej europie to by zaraz wypadli z rynku z takim produktem a tak dzialaja na oolskim rynku i jest git z tym ze ponad polowa wedkarzy nie paterzy na sklad tylko cena i ewwntualnie producent i tu jest lipa bo w biznes weszli panowie ktorzy swiecili swoje sukcesy dekade temu i technologia byla inna bazowali na odpadach
Jak by nie patrzac tojest ich kilku i trzymaja polski rynek
Naszczescie sa zageaniczni producenci ktorzy oferuja mercedesa w drozszej cenie ale coz chcesz moec wyniki trzeba placic ja osobiscie wole zaplacic za produkt ktory sie sprawdzi
Dzieki tobie mozna zminimalizowac koszty mieszajac droga zanete z wypelniaczami ktore maz sprawdzone i dzieki temu mamy dobry produkt za dobre pieniadze
A nie mielone odpady
Maciek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta do metody bez mączki rybnej
« Odpowiedź #21 dnia: 22.02.2015, 10:43 »
Otrzymujemy produkt adekwatny do jego ceny! Podejrzewam że jeszcze długo tak będzie skoro wiara kupuje i jakieś efekty ma!Trudno otrzymać cuda w cenie 4-5pln za kilogram więc oszustwa tu nie widzę!Zanęt naszych producentów używają nawet chłopaki z MRK.cz więc to chyba nie do końca taki odpad! Uprzedzając odpowiedź typu niech robią droższe i lepsze! Owszem ale czy był by zbyt??
Arek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 166
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta do metody bez mączki rybnej
« Odpowiedź #22 dnia: 22.02.2015, 10:57 »
Mrk Arek wyjasnij skrot
Maciek

Offline wadziol

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 464
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęta do metody bez mączki rybnej
« Odpowiedź #23 dnia: 22.02.2015, 10:59 »
Czeski portal wędkarski www.mrk.cz  Dużo na temat metody Feeder i świetne filmy Martina M. :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Marcin
Matrix Team Poland / FKK Wrocław

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Arek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 166
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta do metody bez mączki rybnej
« Odpowiedź #25 dnia: 22.02.2015, 11:00 »
Dzieki chlopaki
Maciek

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Zanęta do metody bez mączki rybnej
« Odpowiedź #26 dnia: 22.02.2015, 11:01 »
wystarczy obejrzeć filmik Luka i z jednej zanety sonubaitsa i innych produktów zrobił miksa na 6 sesji. zaczym idzie tanio i syto :thumbup: :fish:

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 166
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta do metody bez mączki rybnej
« Odpowiedź #27 dnia: 22.02.2015, 11:06 »
A wracajac do zanet stosowanych przez zawodnikow i reklamy z wiazanej ze stosowaniem zanet hm.... produkt sponsorowany jak dla mnie wole na wlasnej skorze przetestowac lub jak ktorys z kolegow ma efekty to mnie przekonuje lub tak jak od was jak dzielicie sie wiedza arbitlana bez zadnych ukierunkowan
Maciek

Offline kubator

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 108
  • Reputacja: 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kuba
  • Lokalizacja: Toruń
Odp: Zanęta do metody bez mączki rybnej
« Odpowiedź #28 dnia: 22.02.2015, 11:24 »
Nie wiem dlaczego wciąż upieracie się przy tym, że nie da się zrobić dobrej zanety za rozsądne pieniądze? Uważam, że dobra zaneta mogłaby kosztować z marżą ok 5zl za kilogram daje to 5000zl za tone. Teraz popatrzymy z czego robi się zanety: zboża i ziarna ceny za 1 tonę przenica 700zl, kukurydza 550zl, konopie 3000zl to jest najdrozszy komponent. Dodatkowo maczka rybna 500zl tona jest tania przecie nikt nie robi jej z fileta :) bułka tarta 2000zl tona. Z dobrą marżą finalny produkt o bardzo dobrych parametrach powinien być w sprzedaży za maks 8zl za kg. Popatrzcie na ceny pelletow aller aqua to jest optymalnie zbilansowana pasza dla ryb cena 3-4 zl za kg. Dlaczego więc dobra zanęta ma kosztować 15zl???
Jožin z bažin

Offline mck

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: łódzkie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęta do metody bez mączki rybnej
« Odpowiedź #29 dnia: 22.02.2015, 12:09 »
Bo jest producent, dystrybutor, hurtownik, sprzedawca detaliczny. Cena surowców nie równa się cenie produktu gotowego. Koszt pracy, maszyn, transportu, reklamy, opakowań, marże poszczególnych handlowców i pewnie wiele innych czynników. Skoro są klienci na zanętę po 15-40zł za 1kg, to po co ma handlowiec obniżać cenę.