Autor Wątek: Zanęta do metody bez mączki rybnej  (Przeczytany 16870 razy)

Offline kubator

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 108
  • Reputacja: 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kuba
  • Lokalizacja: Toruń
Odp: Zanęta do metody bez mączki rybnej
« Odpowiedź #30 dnia: 22.02.2015, 12:27 »
Ceny surowców wpisałem tylko w celu pokazania różnic między ceną surowców, a produktu gotowego. Podałem allur aqua jako firmę która też posiada maszyny, marketing, pracowników sprzedaje przez pośredników a nawet pakuje swoje produkty w opakowania :) a i tak mimo to cena ich gotowego produktu nie przekracza 5zl za kg :)
Jožin z bažin

Offline mck

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: łódzkie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęta do metody bez mączki rybnej
« Odpowiedź #31 dnia: 22.02.2015, 12:40 »
Tylko to jest produkt skierowany do przedsiębiorców/gospodarstw rolniczych i jego grupą docelową nie są wędkarze. Jego celem jest nakarmienie ryb i szybki/duży przyrost masy. Rozumiem twoje argumenty, też wolałbym, żeby pellet i zanęta dedykowana do metody kosztowała 5zł/kg. Magia naklejki, że coś jest firmy X, a nie Y robi też swoje. Po prostu jest spory popyt, to i ceny są odpowiednio sformatowane.

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Zanęta do metody bez mączki rybnej
« Odpowiedź #32 dnia: 22.02.2015, 12:49 »
Popyt genetuje podaz.
Anglicy kupujac zanety Sonubatsa wydaja proporcjonalnie nawet mniej niz Polak kupujacy zanety np.Lorena -biorac od uwage zarobki, a ze Polak nie chce byc gorszy to stara sie im dorownac i brnie z duchem czasu O:)
Pomijam juz kweste,ze Sonu w UK jest sporo tansze niz w PL.
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Zanęta do metody bez mączki rybnej
« Odpowiedź #33 dnia: 22.02.2015, 13:06 »

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zanęta do metody bez mączki rybnej
« Odpowiedź #34 dnia: 22.02.2015, 13:19 »
Co do cen, to ja wychodze z założenia, że lepiej łowić lepszymi mieszankami ale w oszczędny sposób. Mój miks tak naprawdę jest oszczędny i bardziej pracujący. Mógłbym łowić samym Match Method Mixem...

Co do cen - to ja nie wierzę, że nie da się zrobić czegos dobrego w cenie np. 15 PLN za kilogram. Skoro pellet Aqua kosztuje w granicach 5-6 PLN za kilogram dla klienta, to o czym my rozmawiamy! Ponadto tutaj nie ma az tak rozbudowanej sieci dystrybucji. Bo Lorpio to hurtownik i on sprzedaje sklepom bezpośrednio swoje produkty, nie ma więc wielu pośredników. Co jeszcze - to Anglicy mają bardzo drogą robociznę. Zanęty nie sa robione w Chinach wcale...  Dlatego, Polacy mając robociznę na poziomie średnio 3-4 razy niższym, na pewno moga dostarczyc produkt dużo tańszy. Pellet równiez powinien być dużo tańszy... I nie wierzę, że fabryka takiego Bait-techa jest taka wielka i nowoczesna. Kto wie czy nie jest to skromna fabryczka?

Lucjan

elvis77

  • Gość
Odp: Zanęta do metody bez mączki rybnej
« Odpowiedź #35 dnia: 22.02.2015, 13:33 »
Wszystko się zgadza,ale z zanętami i cenami surowca jest jak z wędliną,a ceną żywca to 4-5zł/kg,a szynki 25-35zł/kg.Więc nie można przeliczać ceny surowca na cenę gotowego produktu.To ma niewiele wspólnego z Polską rzeczywistością.W najtańszych zanętach są śladowe ilości czystych surowcy.Tam najczęściej są zwroty przeterminowanych artykułów spożywczych odkupowanych za grosze z hurtowni i zakładów produkcyjnych.Zamiast oddać takie wyroby do utylizacji to trafiają do ponownej sprzedaży w postaci zmielonej,więc zamiast dopłacać do takiego procederu to się jeszcze zarabia.Podobne praktyki stosowane są przy produkcji wędlin.Bardzo rzadko do wyrobu wędlin trafia czyste i świeże mięso,zazwyczaj są to stare mięsa i inne wędliny pochodzące ze zwrotów i poddane "odświeżaniu".To jest taka nasza Polska mentalność.

Offline mck

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: łódzkie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęta do metody bez mączki rybnej
« Odpowiedź #36 dnia: 22.02.2015, 13:37 »
Owszem, że musi dać się zrobić skoro w Polsce 15zł/kg kosztują produkty bait-techa zarówno pellet jak i zanęty, a są to produkty dopracowane i dedykowane do metody. Jakby nasi producenci trochę się obudzili jak np. zrobiło to Lorpio, to mogą uszczknąć dla siebie duży kawał tortu. W szczególności, że "boom" u wędkarzy na metodę, micro pellety dopiero w Polsce się zaczyna, tylko firmy muszą zrozumieć ideę tego sposobu łowienia. Wystarczy, żeby zajrzeli na filmy Luka i mają wyłożone kawa na ławę, co, dlaczego i jak. Jeszcze z 2 lata wstecz oferta takich firm jak Preston, Guru, Korum była mocno u nas ograniczona, a dziś jest dostępna (może nie w takich cenach jakbyśmy sobie życzyli). Oby szybko pojawiła się sporo konkurencja w tym segmencie ze strony polskich firm i wtedy dla nas wędkarzy powinno być lepiej.

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęta do metody bez mączki rybnej
« Odpowiedź #37 dnia: 22.02.2015, 13:53 »
Producenci już zwietrzyli interes, przykładem wspominany pellet Lorpio i zatrzęsienie method mixsów polskich producentów nawet dziś widziałem w sklepie internetowym pellety Jaxon nowość 2015.Każdy z nas ogląda wącha ,moczy swoje zanęty .Kupiłem raz pellet Trapera
 o dziwnym jasnym kolorze moim zdaniem 80 procent tego pelletu to śruta zbóż ,halibuta odrobina.Zanęta Gutkiewicza o odrażającym zapachu cytryny coś jak kostka WC na opakowaniu brak info o cytrynie. Wiem, że zanęta ma pod pasować rybą a nie wędkarzowi ,ale przypadek ,że zanęta za cholerę nie chce wchłaniać wody już mnie wnerwił >:O i przypadki o jakich wspominał Luk zmielona  folia.
Pozdrawiam
Jacek

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Zanęta do metody bez mączki rybnej
« Odpowiedź #38 dnia: 22.02.2015, 14:49 »
akurat ten pellet Basic od Lorenca jest swietny i prawie polowe tanszy od tych z Sonu, B-T czy DB,
co do Method Mixow to nie znalazlem godnego odpowednika u "naszych" producentow
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęta do metody bez mączki rybnej
« Odpowiedź #39 dnia: 22.02.2015, 15:04 »
używam method basic i micro rising Lorpio :thumbup: ,bardzo dobry produkt, chcę jeszcze wypróbować pellety Bait -Tech Carp&Coarse Pellets 2mm, cenowo zbliżone do Lorpio. Bait-Tech droższy o 2 zł za 700g.
Pozdrawiam
Jacek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 162
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta do metody bez mączki rybnej
« Odpowiedź #40 dnia: 22.02.2015, 15:06 »
Pawel znalazlem cos takiego z lokalnego rynku
http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/boland-method-super-mix-g2-a235-p1640-k16006.html
ciekawe czy bedzie dobra ?
Maciek

Offline mck

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: łódzkie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęta do metody bez mączki rybnej
« Odpowiedź #41 dnia: 22.02.2015, 15:08 »
używam method basic i micro rising Lorpio :thumbup: ,bardzo dobry produkt, chcę jeszcze wypróbować pellety Bait -Tech Carp&Coarse Pellets 2mm, cenowo zbliżone do Lorpio. Bait-Tech droższy o 2 zł za 700g.
Sprawdź ofertę w fishpoincie. Osobiście używałem tego Carp Feed Pellets Fishmeal Micro i rybki ładnie wchodziły.

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęta do metody bez mączki rybnej
« Odpowiedź #42 dnia: 22.02.2015, 15:12 »
właśnie w tym sklepie chcę zamówić, ten  Carp Feed Pellets Fishmeal Micro jakiej jest średnicy bo na stronie sklepu nie ma info ?
Pozdrawiam
Jacek

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Zanęta do metody bez mączki rybnej
« Odpowiedź #43 dnia: 22.02.2015, 15:20 »
Pawel znalazlem cos takiego z lokalnego rynku
http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/boland-method-super-mix-g2-a235-p1640-k16006.html
ciekawe czy bedzie dobra ?
Biorac srednia 2zl mniej bo w tym sklepie zanety przewaznie sa drozsze to mile bym sie ucieszyl gdyby byl to skuteczny mix do metody. Bede na gieldzie to rozgladne sie za rybnym zapachem z tej firmy.
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęta do metody bez mączki rybnej
« Odpowiedź #44 dnia: 22.02.2015, 15:24 »
Ja bym powiedział, że micro to jest 3mm. Zdjęcie porównawcze.Po lewo 2mm massive baits, po prawo bait-tech micro.



MCK napisz jak go przygotowujesz ile moczysz i jak z kleistością itp.  ale chyba w  wątku o pelletach bo ten jest o zanętach ;)
Pozdrawiam
Jacek