Autor Wątek: Łowisko Gierłatówko  (Przeczytany 7885 razy)

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Łowisko Gierłatówko
« dnia: 06.05.2017, 17:34 »
Witam,


Dziś razem z Michałem Mikułą i Bartkek_wola byliśmy na tytułowym łowisku. Miejsce jest w mojej ocenie bardzo ciekawe i ma wysoki potencjał choć nam nie udało się złowić większych ryb, zaskoczyła nas pogoda!  :rain:


Łowisko jest położone bezpośrednio przy trasie 92 w kierunku Poznań-Września w miejscowości Gierłatowo. Od centrum Poznania to odległość niecałych 40km, dwupasmówką za Swarzędzem jedzie się dość szybko. Z resztą, obejrzyjcie sobie film przygotowany przez właścicieli:




Strona na Facebook:


https://www.facebook.com/LowiskoGierlatowko/


Regulamin:


Cytuj
Cennik Łowiska „Gierłatówko” Gierłatowo (powiat wrzesiński, gmina Nekla).Łowisko dostępne od 1 kwietnia do 30 września. W weekendy, od piątku do niedzieli w godz. 7:00 – 19:00. Opłata dzienna wynosi 15 zł. (max dwie wędki). Dodatkowo pobierana jest opłata za 1 kg złowionej ryby. Karaś srebrny - 3 zł
Wzdręga, płoć, leszcz - 5 zł
Amur, Lin, Karaś złoty (pospolity) – 11 zł
Karp – 12 zł
Szczupak - 15 zł
Sandacz, Jesiotr - 25 zł
Sum – 19 zł
Węgorz – 45 zł
Pstrąg – 19,90 zł
Tołpyga – 9 zł
Okoń duży (powyżej 1 kg)– 20 zł
Okoń mały – 10 zł

Informacje oraz ceny nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Mogą różnić się od informacji i cen dostępnych bezpośrednio na Łowisku „Gierłatówko”.

Obowiązują wymiary ochronne ryb:
szczupak 50 cm,
sandacz 50 cm,
karp 40 cm,
węgorz 60 cm,
jesiotr 70 cm
 pozostałe bez wymiaru

Regulamin Połowów Wędkarskich w Łowisku „Gierłatówko” Gierłatowo (powiat wrzesiński, gmina Nekla)

1. Wędkowanie na łowisku „Gierłatówko” dozwolone jest wyłącznie po zapoznaniu
się z niniejszym regulaminem i opłaceniu zezwolenia na wędkowanie i połów ryb. Znajomość i akceptację regulaminu każdy wędkujący poświadcza własnym podpisem złożonym na przedmiotowym zezwoleniu wydanym przez gospodarzy łowiska.

2. Celem zachowania ładu i porządku na łowisku wędkarz zobowiązany jest wysprzątać
swoje stanowisko wędkarskie przed i po zakończeniu wędkowania (śmieci obligatoryjnie należy zabrać ze sobą).

3. Łowisko czynne jest od piątku do niedzieli, w godz. 7:00-19:00. Konieczna wcześniejsza rezerwacja telefoniczna.

4. Wędkowanie odbywać się musi w wyznaczonych do tego celu stanowiskach (pomosty)
oznaczonych numerami, przy użyciu 1-2 wędek.

5. Na łowisku zabrania się:
- zaśmiecania terenu łowiska, linii brzegowej i zbiornika;
- wycinania - łamania drzew, roślin, krzewów, itp;
- rozpalania ognisk;
- kąpieli w łowisku;
- załatwiania potrzeb fizjologicznych poza WC;
- głośnego zachowywania się;
- łowienia ze środków pływających;
- nęcenia zanętami na bazie chleba oraz surowym ziarnem;
- parkowania samochodów poza wyznaczonymi miejscami (parkingi);
- wprowadzania na łowisko zwierząt;
- patroszenia zakupionych ryb;
- wrzucania niedopałków papierosów na brzeg lub do wody;
- spożywania alkoholi wysokoprocentowych;
- spacerowania i zwiedzania stawów i terenu prywatnego nieudostępnionego dla wędkarzy;

6. Dopuszcza się możliwość wędkowania tylko i wyłącznie z pomostów do tego celu przeznaczonych (w celu ochrony fauny i flory zbiornika wodnego).

7. Gospodarz łowiska ma prawo zamknąć akwen na czas zawodów wędkarskich, zarybiania, ewentualnego leczenia ryb lub z innych powodów, za zamknięcie łowiska nie jest zwracana żadna rekompensata.

8. Na akwenie obowiązuje całkowity zakaz spinningowania.

9. Zezwolenie należy posiadać przy sobie i okazywać je każdorazowo na polecenie osób
kontrolujących oraz stosować się do ich poleceń. Zezwolenie ważne jest tylko z dowodem osobistym lub innym dokumentem na podstawie, którego można stwierdzić tożsamość osoby.

10. Każdy wędkarz, który ma zamiar przyjechać na łowisko sam lub z osobą towarzyszącą
musi bezwzględnie o tym fakcie powiadomić gospodarza łowiska a przede wszystkim o
ewentualnych odwiedzinach przez osoby nie wędkujące, nie posiadające licencji. Zezwolenie na pobyt takich osób na łowisku wyrazić może wyłącznie gospodarz łowiska.

11. W przypadku odkrycia, że nie zgłoszono wszystkich ryb do zważenia, zastrzega się prawo do dziesięciokrotnego zwiększenia opłaty za złowione ryby. Kradzież ryb wyklucza możliwość ponownego odwiedzenia łowiska. Dodatkowo zdarzenie zgłaszana jest na policję.

12. Prawo kontroli mają strażnicy łowiska, policja, gospodarz oraz osoby przez gospodarza upoważnione.

13. Wędkarze biorą na siebie pełną odpowiedzialność cywilną w związku z ewentualnymi zdarzeniami zagrażającymi ich życiu lub zdrowiu, podczas pobytu na łowisku (w tym zjawiska atmosferyczne).

14. Właściciel łowiska nie bierze odpowiedzialności za brak umiejętności wędkarskich klientów.

15. Wstęp na łowisku jest równoznaczny z akceptację obowiązującego regulaminu oraz cennika.

16. Gospodarz łowiska nie ponosi odpowiedzialności za wypadki losowe oraz rzeczy
pozostawione na łowisku, a także zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.

17. Złamanie powyższych zasad oraz zachowanie się niezgodne z regulaminem,
powoduje natychmiastowe usunięcie z łowiska, unieważnienie licencji bez zwrotu
kosztów zezwolenia, a także odmówienie sprzedaży licencji w przyszłości.
Wszelkie przypadki kłusownictwa, kradzieży - stanowią czyny niezgodne z prawem
i będą surowo karane.

18. Wymiary ochronne ryb:
- szczupak 50 cm
- sandacz 50 cm
- karp 40 cm
- węgorz 60 cm
- jesiotr 70 cm


Dane teleadresowe: tel.
601 808 912


Dojazd : w załączniku

Offline wiksa

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 11
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko Gierłatówko
« Odpowiedź #1 dnia: 06.05.2017, 18:16 »
Wygląda zachęcająco. Interesuje mnie też, czy maja tam pomosty (stanowiska), z których jest możliwość łowienia dla więcej niż jednej osoby? Na filmie za bardzo tego nie widać.
Marcin

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko Gierłatówko
« Odpowiedź #2 dnia: 06.05.2017, 18:19 »
Wygląda zachęcająco. Interesuje mnie też, czy maja tam pomosty (stanowiska), z których jest możliwość łowienia dla więcej niż jednej osoby? Na filmie za bardzo tego nie widać.

Jest jeden ogromny pomost na wschodnim brzegu, nie wiem, może na 6-8 osób wygodnie łowiących.

Poza tym, wygodna i w miarę zadbana toaleta (co by żona nie narzekała), możliwość dojazdu samochodem bezpośrednio pod stanowisko i wypakowanie/zapakowanie rzeczy. Fajny i miły właściciel, tak samo syn i córka. Po prostu fajni ludzie.


Aha, stanowiska się rezerwuje, więc nie ma możliwości żeby ktoś zajął Ci miejscówkę jeśli odpowiednio wcześniej się zdecydujesz.

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko Gierłatówko
« Odpowiedź #3 dnia: 06.05.2017, 21:20 »
Pozostałe pomosty mają może 1,5m szerokości ale są w świetnym stanie.
Woda dość czysta, właściciel wie sporo o łowisku. Mi się spodobało ale wpadły same małe ryby, oczywiście gospodarz twierdzi, że są większe. Zobaczymy czy kolejnym razem wpadnie coś większego?
Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko Gierłatówko
« Odpowiedź #4 dnia: 06.05.2017, 21:29 »
Wygląda zachęcająco. Interesuje mnie też, czy maja tam pomosty (stanowiska), z których jest możliwość łowienia dla więcej niż jednej osoby? Na filmie za bardzo tego nie widać.

Poprawka, pomost ma 15x17m, są na nim 4 stanowiska. Zdjęcie z ich FB bo my łowiliśmy na przeciwnym brzegu.


Offline wiksa

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 11
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko Gierłatówko
« Odpowiedź #5 dnia: 06.05.2017, 21:45 »
Dzięki za informacje Marcin :) :thumbup:
Marcin

Offline Brutus1988

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
Odp: Łowisko Gierłatówko
« Odpowiedź #6 dnia: 07.07.2018, 00:31 »
Witam was. Mam takie pytanie bo w regulaminie jest napisane, że jest pobierana opłata za każdy kilogram złowionej ryby. A jak nie chce zabierać ryb to nie muszę płacić. Dobrze rozumiem?

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka


Offline wiksa

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 11
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko Gierłatówko
« Odpowiedź #7 dnia: 07.07.2018, 00:48 »
Witam was. Mam takie pytanie bo w regulaminie jest napisane, że jest pobierana opłata za każdy kilogram złowionej ryby. A jak nie chce zabierać ryb to nie muszę płacić. Dobrze rozumiem?

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
Tak. Oprócz opłaty za wędkowanie (15zł), za ryby płacisz tylko wtedy gdy chcesz zabrać złowioną rybę do domu.
Marcin

Offline Brutus1988

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
Odp: Łowisko Gierłatówko
« Odpowiedź #8 dnia: 07.07.2018, 01:34 »
Dzięki za info. Mam nie daleko na to łowisko a jeszcze tam nie byłem i się zastanawiam nad wypadem. Czy możecie choć trochę przybliżyć co rybki lubią naj bardziej jakie smaki im podchodzą?

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka