Autor Wątek: Urlop z rodziną  (Przeczytany 4411 razy)

Offline Trike3

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Urlop z rodziną
« dnia: 13.07.2017, 21:59 »
Witajcie.

Chciałbym wybrać się z rodziną na tydzień, może dwa nad wodę.

Mieszkam na Śląsku i myślałem o południu kraju. Interesuje mnie woda z rybami i domkami nad wodą, ewentualnie z polem namiotowym. Jeżeli to miałaby być woda PZW to chciałem zapytać w jaki sposób załatwic pozwolenie na wędkowanie w innym województwie. Rodzinka nie miałaby nic przeciwko plaży i możliwości kąpieli. Może macie do zaproponowania jakąś miłą komercję.


Liczę na waszą pomoc bo nie mam pojęcia gdzie się wybrać.

Offline grych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grunwald
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Urlop z rodziną
« Odpowiedź #1 dnia: 13.07.2017, 22:11 »
To ja Ci powiem - byłem nad Soliną w miejscowości Wołkowyja. Jest tam pole namiotowe, gdzie jest pomost i połowisz. Po drugiej stronie zatoczki (piechotką 10 minut) jest strzeżona plaża, a obok też można łowić. Pozwolenie kupisz przy małej pętli bieszczadzkiej bez zbędnego szukania :)   Ja co prawda miałem wynajęty pokój, ale zarówno pole namiotowe, jak i plaża są czyste i nie ma się do czego przyczepić - wiem, bo sobie "obcykałem" na przyszłość

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Urlop z rodziną
« Odpowiedź #2 dnia: 13.07.2017, 23:05 »
Może w tym temacie coś znajdziesz http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=8479.0

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 495
  • Reputacja: 1974
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Urlop z rodziną
« Odpowiedź #3 dnia: 14.07.2017, 07:44 »
To ja Ci powiem - byłem nad Soliną w miejscowości Wołkowyja. Jest tam pole namiotowe, gdzie jest pomost i połowisz. Po drugiej stronie zatoczki (piechotką 10 minut) jest strzeżona plaża, a obok też można łowić. Pozwolenie kupisz przy małej pętli bieszczadzkiej bez zbędnego szukania :)   Ja co prawda miałem wynajęty pokój, ale zarówno pole namiotowe, jak i plaża są czyste i nie ma się do czego przyczepić - wiem, bo sobie "obcykałem" na przyszłość

No dobra, a jak z rybostanem? Bo kilka lat temu to tam prawie wody nie było.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline rockin_horse

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Urlop z rodziną
« Odpowiedź #4 dnia: 14.07.2017, 08:00 »
Byłem kilkakrotnie z rodziną nad Soliną, moim zdaniem wędkarsko jest słabo. Po pierwsze: wysoka składka PZW, nie ma sensu przy 2 tygodniowym wyjeździe opłacać pełnej składki nizinnej czyli 150 zł. Opcja druga to 30 zł za dobę. Po drugie: miejscówek dostępnym z brzegu nie ma zbyt wiele. Wołkowyja, Zawóz, Werlas, Chrewt. Z tego co widziałem wędkarze głównie nastawiają się na leszcze z gruntu.
Za to okolica jest przepiękna, chociaż w czasie wakacji w Polańczyku, Wołkowyji, Zawozie jest mnóstwo ludzi.

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Urlop z rodziną
« Odpowiedź #5 dnia: 14.07.2017, 08:14 »
Panowie, niech Wam kolega @grych zdradzi jaką płoć tam dorwał ..... :D

Offline grych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grunwald
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Urlop z rodziną
« Odpowiedź #6 dnia: 14.07.2017, 08:16 »
Powiem Wam - nie wiem, jak tam było dawniej i przez to nie mogę porównać obecnego stanu do lat poprzednich. Mogę ewentualnie porównać to co tam widziałem/zastałem z tym co mam u siebie. Widać, że woda tam żyje, takie coś widywałem parę lat temu na Baryczy pod Miliczem.
Niestety dla mnie - wygospodarowałem dwa dni (z tygodnia) na łowienie - pierwszy dzień to feeder w zatoczce obok Polańczyka - przyznaję - parę żyletek i nic więcej. Gość obok mnie ładnego lina wciągnął. Kiedy już myślałem, że to by było na tyle, to w sobotę, dzień przed wyjazdem wziąłem wędkę ze spławikiem i usiadłem na małym pomoście, gdzie gość wypożyczał rowery i wybadałem stare koryto rzeczki Wołkowyjki. Tam po zanęceniu łowiłem piękne płocie (na 70cm gruncie) a ukoronowaniem była płoć 38cm. Tak, wiem - fuksy też się liczą ;)  Gdybym miał patrzeć przez pryzmat łowienia tylko na te feedery - to powiedziałbym - eeee tam, to co wszędzie czyli nic. Jakoś natomiast ta "wisienka na torcie" tak to wszystko podkolorowała, że patrzę na ten zbiornik przez pryzmat różowych okularów :)


PS. dlaczego się nie pochwaliłem?? Wyciągając aparat z torby, już mi się wydawał taki lekki, chwila konsternacji i przypomniało mi się, że baterie miałem włożyć nowe :facepalm: :facepalm: :facepalm:   Komórka została w domu ze wszystkimi dokumentami :facepalm: :facepalm: :facepalm:    eee tam ;)

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Urlop z rodziną
« Odpowiedź #7 dnia: 14.07.2017, 08:22 »
Ależ Rychu, wierzymy Ci na słowo :D dla mnie to niewyobrażalna płoć :o :bravo: :thumbup:

Offline grych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grunwald
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Urlop z rodziną
« Odpowiedź #8 dnia: 14.07.2017, 08:28 »
Ryba zadziałała na wyobraźnię ;) i po tym wszystkim żal było odchodzić z tego pomostu :'( :'( :'(

Offline Trike3

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Urlop z rodziną
« Odpowiedź #9 dnia: 14.07.2017, 12:26 »
Oki Solinę brałem pod uwagę ,a coś innego godnego uwagi.

A właśnie jaki region polski musiałbym wykupić żebym mógł nad Soliną wędkować ??

Offline Magellan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 30
Odp: Urlop z rodziną
« Odpowiedź #10 dnia: 14.07.2017, 13:52 »
Okręg PZW Krosno, ale na urlop chyba te 30 zł za dobę ma większy sens.

Offline Trike3

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Urlop z rodziną
« Odpowiedź #11 dnia: 14.07.2017, 15:09 »
No tak tylko ja nie mam lekko bo ja i syn wędkujemy :-D

Zastanawiałem się też nad jakąś fajną komercją, tylko jak na razie pustka w głowie.

Offline Magellan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 30
Odp: Urlop z rodziną
« Odpowiedź #12 dnia: 14.07.2017, 16:01 »
http://nadstawami.pl/w%C4%99dkarstwo Zaznaczam, że nigdy tam nie byłem, więc nie wiem jakie warunki, ale wygląda ciekawie.

Offline grych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grunwald
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Urlop z rodziną
« Odpowiedź #13 dnia: 14.07.2017, 16:10 »
Oki Solinę brałem pod uwagę ,a coś innego godnego uwagi.

A właśnie jaki region polski musiałbym wykupić żebym mógł nad Soliną wędkować ??

Być może masz z tym okręgiem porozumienie. Druga sprawa - porozumienie wykupujesz w "sezonowym wędkarskim" w Polańczyku :D  Niestety dniówka 30zł. jak napisał @Magellan  Może da się wykupić jeszcze na 3 dni i na tydzień, wtedy wychodzi taniej. Akurat tego nie sprawdzałem. Podpowiedziałem Solinę, bo cały zeszły tydzień tam spędziłem. Pewnie znajdziesz coś innego :)  Sam byłbym ciekawy :P

Offline nojbau

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ruda Śląska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Urlop z rodziną
« Odpowiedź #14 dnia: 14.07.2017, 17:18 »
Ja zezwolenie wykupiłem w Polańczyku w budynku policji, w budynku jest sklepik z prasą a  ulokowany byłem w Zawozie na przełomie maja i czerwca głównie łowiłem leszcze, płocie i kilka jaźi, dno miejscami porośnięte bardzo wytrzymałą roślinnością. Przeglądając oferty w moim rejonie zastanawiałem się też nad wyjazdem w okolice Zatora, podobno jest tam kilka dobrze zlokalizowanych komercji z bliskim noclegiem.