Autor Wątek: Jakiej firmy polecacie pellet?  (Przeczytany 22083 razy)

Online perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Jakiej firmy polecacie pellet?
« dnia: 18.07.2017, 18:52 »
Jak w temacie z jakiej firmy polecacie pellet do metody? Głównie używam pelletu truskawkowego kupowanego na wagę lecz jakoś jego zapach jest taki dziwny - chemiczny dość.

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jakiej firmy polecacie pellet?
« Odpowiedź #1 dnia: 18.07.2017, 18:59 »
Skretting lub Coppens, nie widzę powodu żeby przepłacać. Skretting jest mniej tłusty (nawet bardzo) od Coppensa. Oba świetnie rozrabia się zalewając wodą bez odlewania, po 40min są idealne jak gąbeczki i się nie rozpadają. Odlewanie wody po określonym czasie nie daje im tej soczystości i plastyczności. Idealnie sklejają się Horliksem.


Jeśli zaczniesz je mieszać zanim wyrówna się w nich woda (w środku, zaczyna od zewnątrz a później woda się równomiernie z czasem rozchodzi po całym pellecie) to się będą mazać.

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jakiej firmy polecacie pellet?
« Odpowiedź #2 dnia: 18.07.2017, 18:59 »
Jeżeli chodzi o pellet zanętowy to mogę polecić:

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/pellety-na-wage-skretting-aller-aqua-coppens/21666-pellet-skretting-coarse-fish-1kg-23mm.html

oraz

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/pellety-na-wage-skretting-aller-aqua-coppens/20717-pellet-coppens-premium-coarse-1kg-2mm.html

Najczęściej stosuję bez żadnych dodatków, ale bardzo fajnie nadaje się do aromatyzowania różnego rodzaju boosterami itd. :)
Pozdrawiam,
Maciek

Online perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Jakiej firmy polecacie pellet?
« Odpowiedź #3 dnia: 18.07.2017, 19:13 »
Ok ale jaki to ma aromat? Nęcimy pelletem i kulkami truskawkowymi, tylko to co do tej pory stosowaliśmy się skiepściło.

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jakiej firmy polecacie pellet?
« Odpowiedź #4 dnia: 18.07.2017, 19:17 »
Ok ale jaki to ma aromat? Nęcimy pelletem i kulkami truskawkowymi, tylko to co do tej pory stosowaliśmy się skiepściło.

Taki jak większość pelletów przed aromatyzowaniem, mączka rybna. Możesz to zalać dipem truskawkowym to będzie truskawkowy.

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jakiej firmy polecacie pellet?
« Odpowiedź #5 dnia: 18.07.2017, 19:19 »
Polecam przeczytanie tego wątku: http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=8283

Chłopaki bardzo fajnie opisali oba pellety ;)
Miłej lektury :)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline lipatl

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 362
  • Reputacja: 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Międzyborów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jakiej firmy polecacie pellet?
« Odpowiedź #6 dnia: 18.07.2017, 20:39 »

Z owocowych "smaków" stosuję i polecam Pellet  Firmy Stalomax - 2 mm Super Żurawina. Zapach obłędny.

Jak również podany wyżej Pellet Coppens Premium Coarse.

Sprawdza mi się też - Robin Red Carp Pellets 2 mm.

Tomek

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jakiej firmy polecacie pellet?
« Odpowiedź #7 dnia: 18.07.2017, 21:03 »

Z owocowych "smaków" stosuję i polecam Pellet  Firmy Stalomax - 2 mm Super Żurawina. Zapach obłędny.

Jak również podany wyżej Pellet Coppens Premium Coarse.

Sprawdza mi się też - Robin Red Carp Pellets 2 mm.

A zrób mixa - Stalomax żurawina + kuku i dopiero wtedy się przekonasz jak powstaje obłędny zapach :P
Piotr

Offline lipatl

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 362
  • Reputacja: 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Międzyborów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jakiej firmy polecacie pellet?
« Odpowiedź #8 dnia: 18.07.2017, 22:08 »

Z owocowych "smaków" stosuję i polecam Pellet  Firmy Stalomax - 2 mm Super Żurawina. Zapach obłędny.

Jak również podany wyżej Pellet Coppens Premium Coarse.

Sprawdza mi się też - Robin Red Carp Pellets 2 mm.

A zrób mixa - Stalomax żurawina+kuku i dopiero wtedy się przekonasz jak powstaje  obłędny zapach :P

Dzięki za podpowiedź, przetestuję. :thumbup:
Tomek

Online perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Jakiej firmy polecacie pellet?
« Odpowiedź #9 dnia: 18.07.2017, 23:08 »
Na jakich wodach łowicie - komercje? Ja zazwyczaj jeżdżę na PZW bo skoro mam opłacone składki to bez sensu jeździć na komercję, absolutnie nie neguję łowienia na wodach prywatnych. Dzięki za podpowiedzi i porady. Nie chciałbym dodawać w miejscówkę innego zapachu niż truskawka (nęcone od momentu stopnienia lodu).

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jakiej firmy polecacie pellet?
« Odpowiedź #10 dnia: 18.07.2017, 23:25 »
Ja teraz używam truskawki firmy Harison, jest  w rozmiarze  4 mm i 8 mm ale to nie przeszkadza w nęceniu, pachnie dobrze, można zakładać na włos bo ma dziurkę, sprzedawany w workach 5 kg, kupuję tutaj:
http://www.m6tackle.com/szukaj.html/szukaj=harison/opis=tak/nrkat=tak/kodprod=tak
Pozdrawiam - Gienek

Offline lipatl

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 362
  • Reputacja: 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Międzyborów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jakiej firmy polecacie pellet?
« Odpowiedź #11 dnia: 19.07.2017, 00:14 »
Na jakich wodach łowicie komercja? Ja zazwyczaj jeżdżę na pzw bo skoro mam opłacone składki to bez sensu jeździć na komercję, absolutnie nie neguję łowienia na wodach prywatnych. Dzięki za podpowiedzi i porady. Nie chciałbym dodawać w miejscówkę innego zapachu niż truskawka (nęcone od momentu stopnienia lodu).

Ja głównie łowie na PZW, a co do zmiany zapachu to w ofercie Stalomax znajdziesz też SUPERTRUSKAWKA, jak również wiele innych.
Sam zobacz na stronie producenta http://www.stalomax.com/?page_id=47
Tomek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Jakiej firmy polecacie pellet?
« Odpowiedź #12 dnia: 19.07.2017, 01:39 »
Panowie, nie każdy pellet ma mączki rybne, wiele ma olej rybny w składzie, to trochę gorsza opcja. Smaki owocowe na pewno mają sens, jednak dobrze jest pokombinować, tutaj polecam na przykład skrettinga 2 mm i jakiś owocowy, np. morwa. Wtedy jest konkret.  Jeżeli zrobimy sobie dwa opakowania pelletu, czyli każdy osobno, można je odpowiednio dawkować i szukać lepszej kombinacji. Przy czystszej wodzie dodatek czerwonej Lavy też jest OK. Lepimy podajnik wg uznania, robiąc różne przekładańce i takie tam...

Pellet karpiowy ma ten plus, że w wodzie ma jasny kolor i jest łatwy do zauważenia. Nie każdy owocowy pellet będzie dobry, ciemne często się stapiają z podłożem. Atak kolorem i zapachem daje większe szanse na sukces.

Ogólnie używam Skrettinga od kilku lat, i ten pellet jest genialny. Polskie pellety - na przykład ze Stalomaxa też są dobre, ale wg mnie za dużo tam owocu,  za mało ryby. Dlatego bazowanie na dwóch rodzajach pelletu to o wiele lepsza opcja.

Lucjan

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jakiej firmy polecacie pellet?
« Odpowiedź #13 dnia: 19.07.2017, 13:31 »
Stosując mix 50/50 używam pelletu Dynamite Baits 2 mm (zrobiłem zapas zanim Skretting i Coppens się pojawił) i uważam, że jest bardzo dobry ale za drogi. Do pelletu dodaję wodę z rozmieszanym dipem (Lava, Green Ghost, Active - 8 etc,). Uważam, że w mixie smak pelletu nie jest tak istotny i wolę używać takiego, który ładnie nasiąka wodą i smakiem atraktora niż bawić się w truskawki czy morwy. Przy użyciu samego pelletu dobrze jest robić mieszanki kolorystyczno - smakowe tylko trzeba uważać z namaczaniem bo różne pellety różnie chłoną wodę.
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline alisowski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Jakiej firmy polecacie pellet?
« Odpowiedź #14 dnia: 19.07.2017, 15:58 »
Andrzej Lisowski