Autor Wątek: Czy warto pokazywać skuteczne techniki łowienia?  (Przeczytany 9380 razy)

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy warto pokazywać skuteczne techniki łowienia?
« Odpowiedź #15 dnia: 08.08.2017, 13:18 »
@Luk - cytat: ".... to zastanawia, dlaczego nie ma największego oporu właśnie w Warszawie. "

No właśnie, a może dlatego, że poziom wykształcenia wcale nie przesądza o poziomie inteligencji ? Nie przyszło Ci to do głowy ? :D
Cieszę się, że nie rozsierdziłem Cię na dobre ??? Kto się czubi ten się lubi.
Ja teraz podaję " raka " :-X  bo absolutnie nie chciałbym aby przeze mnie pogłębiał się jakiś rozłam na forum, bo już niektórzy reagują w sposób alergiczny na próby zwrócenia Ci uwagi. ::)

Edit : No proszę, kolega @Splot napisał to równolegle, coś w tym jest :D

Kadłubek

  • Gość
Odp: Czy warto pokazywać skuteczne techniki łowienia?
« Odpowiedź #16 dnia: 08.08.2017, 13:23 »
Panowie i panie:

Myślę, że Luk dokonał dużego uproszczenia, uogólnienia (choć też moim zdaniem złego) i nie czepiajmy się wszystkiego bo rozdzieramy szaty by uzyskać złotą nić.
Warszawa jest "naj" jak radzieckie zegarki. :P

O co chodzi? Przecież wiadomo, że zawsze najlepsza była, jest i będzie Galicja! :D

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy warto pokazywać skuteczne techniki łowienia?
« Odpowiedź #17 dnia: 08.08.2017, 13:30 »
Panowie i panie:

Myślę, że Luk dokonał dużego uproszczenia, uogólnienia (choć też moim zdaniem złego) i nie czepiajmy się wszystkiego bo rozdzieramy szaty by uzyskać złotą nić.
Warszawa jest "naj" jak radzieckie zegarki. :P

O co chodzi? Przecież wiadomo, że zawsze najlepsza była, jest i będzie Galicja! :D

Niby co, sz-kielecczyzna ? :P

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Czy warto pokazywać skuteczne techniki łowienia?
« Odpowiedź #18 dnia: 08.08.2017, 13:40 »
Jeśli zbraknie Wam miejsca do przepychanek w "Tanich zanętach", to macie jeszcze "Tanie sygnalizatory" > http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=8997.0
Jacek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Czy warto pokazywać skuteczne techniki łowienia?
« Odpowiedź #19 dnia: 08.08.2017, 13:50 »
Lucjan ale pisząc że w Warszawie jest najwiecej osób inteligentnych jest jednoznaczne że w innych miastach i wsiach jest ich mniej.
A poza tym wykształcenie nie jest jednoznaczne z inteligencją logiczno-matematyczną i przyrodniczą o którą pewnie Tobie chodzi.



Ubodło Cię słowo inteligencja, mi jednak chodzi o to, ze buntem lub alternatywnym ruchem wędkarskim kierować musza osoby świadome, elokwentne, czyli zazwyczaj wykształcone. To dlatego Warszawa powinna być tym sercem, ponieważ z jednej strony są tam w dużej liczbie ludzie kompetentni (jak pisałem, redaktorzy pism, ludzie z doświadczeniem w zarządzaniu itd), z drugiej zaś to tam jest Twarda 42 i siedziba ZG oraz OM. Aby potrafić walczyć na argumenty w jakieś debacie, zabrać głos publicznie, trzeba mieć to 'coś'. Trzeba umieć przemawiać, wysławiać się logicznie i po polsku (patrz przykład Wałęsy - opór do jego osoby zawsze budził sposób w jaki mówi i przemawia, lub w jaki nie umie przemawiać), trzeba mieć wiedzę. Trzeba też znać temat od podszewki, najlepiej łowić i mieć w palcu taki Zalew Zegrzyński, okoliczne łowiska, gdyż to są główne argumenty w walce z ZG.

Z drugiej strony, nie rozumiem, sugerujesz, ze na wsiach jest taki sam procent ludzi wykształconych jak w mieście? Nie sądzę... Nie zmienia to faktu, że wszędzie są ludzie wartościowi, aczkolwiek najlepiej, aby centrum opozycji stanowiła Warszawa. Podam jeszcze jeden argument. Wyobraźmy sobie, ze ma być robiona pikieta pod siedzibą PZW, ale 'opozycja' to Wrocław. Myślisz, że wiele osób przyjdzie? Albo, ze lepiej będzie robić manifestację pod siedzibą PZW we Wrocławiu? To logiczne, że Warszawa jest najlepszym miejscem...

Temat kończę, bo nie jest to merytoryczna dyskusja tylko czepianie się słów i mojej osoby, z czego wynikł spory off top.
Lucjan

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Czy warto pokazywać skuteczne techniki łowienia?
« Odpowiedź #20 dnia: 08.08.2017, 13:59 »
@Luk - cytat: ".... to zastanawia, dlaczego nie ma największego oporu właśnie w Warszawie. "

No właśnie, a może dlatego, że poziom wykształcenia wcale nie przesądza o poziomie inteligencji ? Nie przyszło Ci to do głowy ? :D
Cieszę się, że nie rozsierdziłem Cię na dobre ??? Kto się czubi ten się lubi.
Ja teraz podaję " raka " :-X  bo absolutnie nie chciałbym aby przeze mnie pogłębiał się jakiś rozłam na forum, bo już niektórzy reagują w sposób alergiczny na próby zwrócenia Ci uwagi. ::)

Edit : No proszę, kolega @Splot napisał to równolegle, coś w tym jest :D
Jurek to nie tak. Widzisz ja w różnych wątkach widziałem Twoje odpowiedzi na wpisy Luka i poprostu dochodzę do wrażenia, że na siłę szukasz z nim zaczepki. Jak już napisałem, robisz to w bardzo prowokacyjny sposób nie podając żadnych argumentów. I czasem mam wrażenie, że ty czytasz to co chcesz przeczytać. Bo co prawda wpis Luka z tą inteligencja może i niefortunny, ale nigdzie nie napisał, że na prowincjach rodzą się tumany, którzy płodza tumany.
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 532
  • Reputacja: 1110
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Czy warto pokazywać skuteczne techniki łowienia?
« Odpowiedź #21 dnia: 08.08.2017, 14:04 »
Na Mazowszu (głównie ze względu na Warszawę z przyległościami) jest największy w Polsce odsetek ludzi z wyższym wykształceniem, a między poziomem wykształcenia i kumatości występuje skądinąd pozytywna korelacja. Nie oznacza to bynajmniej, że poza Mazowszem/Warszawą żyją "same tumany", że Mazowsze/Warszawa nie obfituje w licznych "tumanów", że wśród ludzi bez wyższego wykształcenia nie ma ludzi kumatych ani że wyższe wykształcenie niezawodnie świadczy o kumatości. Człek kumaty powinien takie rzeczy rozumieć i nie histeryzować.

Jeżeli zaś chodzi o wspomniane w tym wątku tanie zanęty Profess, wedle producenta mamy do czynienia z "najwyższej jakości mieszankami powstałymi z uwzględnieniem najnowszych osiągnięć naukowych" - najwyraźniej tedy nic lepszego pod zanętowym względem przydarzyć się nie może :)

Splot

  • Gość
Odp: Czy warto pokazywać skuteczne techniki łowienia?
« Odpowiedź #22 dnia: 08.08.2017, 14:33 »


Lucjan ale pisząc że w Warszawie jest najwiecej osób inteligentnych jest jednoznaczne że w innych miastach i wsiach jest ich mniej.
A poza tym wykształcenie nie jest jednoznaczne z inteligencją logiczno-matematyczną i przyrodniczą o którą pewnie Tobie chodzi.



Ubodło Cię słowo inteligencja, mi jednak chodzi o to, ze buntem lub alternatywnym ruchem wędkarskim kierować musza osoby świadome, elokwentne, czyli zazwyczaj wykształcone. To dlatego Warszawa powinna być tym sercem, ponieważ z jednej strony są tam w dużej liczbie ludzie kompetentni (jak pisałem, redaktorzy pism, ludzie z doświadczeniem w zarządzaniu itd), z drugiej zaś to tam jest Twarda 42 i siedziba ZG oraz OM. Aby potrafić walczyć na argumenty w jakieś debacie, zabrać głos publicznie, trzeba mieć to 'coś'. Trzeba umieć przemawiać, wysławiać się logicznie i po polsku (patrz przykład Wałęsy - opór do jego osoby zawsze budził sposób w jaki mówi i przemawia, lub w jaki nie umie przemawiać), trzeba mieć wiedzę. Trzeba też znać temat od podszewki, najlepiej łowić i mieć w palcu taki Zalew Zegrzyński, okoliczne łowiska, gdyż to są główne argumenty w walce z ZG.

Z drugiej strony, nie rozumiem, sugerujesz, ze na wsiach jest taki sam procent ludzi wykształconych jak w mieście? Nie sądzę... Nie zmienia to faktu, że wszędzie są ludzie wartościowi, aczkolwiek najlepiej, aby centrum opozycji stanowiła Warszawa. Podam jeszcze jeden argument. Wyobraźmy sobie, ze ma być robiona pikieta pod siedzibą PZW, ale 'opozycja' to Wrocław. Myślisz, że wiele osób przyjdzie? Albo, ze lepiej będzie robić manifestację pod siedzibą PZW we Wrocławiu? To logiczne, że Warszawa jest najlepszym miejscem...

Temat kończę, bo nie jest to merytoryczna dyskusja tylko czepianie się słów i mojej osoby, z czego wynikł spory off top.

Luk nigdzie nie pisałem że na wsi jest taki sam procent  ludzi wykształconych tylko inteligentnych.
Jak widać inteligencja Warszawiaków jest ogromna widząc co się dzieje z ich wodami i w OM.


Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka


Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy warto pokazywać skuteczne techniki łowienia?
« Odpowiedź #23 dnia: 08.08.2017, 14:34 »
Jeśli zbraknie Wam miejsca do przepychanek w "Tanich zanętach", to macie jeszcze "Tanie sygnalizatory" > http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=8997.0


 :-[ :facepalm: :-X O:) :D :thumbup:

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Czy warto pokazywać skuteczne techniki łowienia?
« Odpowiedź #24 dnia: 08.08.2017, 14:45 »
Jak widać inteligencja Warszawiaków jest ogromna widząc co się dzieje z ich wodami i w OM.

To jest dziwny problem właśnie, to jest swojego rodzaju zaniechanie, może brak chętnych, którzy chcieliby wziąć na swoje barki pewnego rodzaju odpowiedzialność i ciężar jakim jest przewodzenie. Zawsze jest tak, że aby wybuchł bunt lub powstanie, muszą być przywódcy. Brakuje nam liderów, z którymi moglibyśmy się uświadamiać. Szkoda, że ktoś się tam nie pojawi, jakieś autorytety, aby dać takiemu Saturninowi czy Zbyszkowi wsparcie, mam na myśli nie jedną osobę ale sztab. Tak naprawdę jako wędkarze nie mamy swoich przedstawicieli w Polsce, nie ma ludzi, którzy by reprezentowali nasze wędkarskie interesy. Nie wiemy nawet czego chcemy, nie potrafimy zebrać swoich żądań w logicznie spójną całość, zgodną z ekologią, interesem państwa.

Powinniśmy mieć jakiś odpowiednik KORu albo Solidarności :)
Lucjan

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czy warto pokazywać skuteczne techniki łowienia?
« Odpowiedź #25 dnia: 08.08.2017, 15:07 »
A może tak jest w OM dlatego że tutaj są jednak trochę wyższe zarobki i ludzie mają w 4 literach PZW i jeżdżą sobie na komercje których w okolicy W-wy jest trochę. W weekendy to widać bardzo dobrze po 08:00 ciężko znaleźć gdzieś miejsce.
Podejrzewam że jak by były gdzieś statystyku to właśnie w OM jest największa liczba nie opłaconych składek i odpływ członków. Takie zamknięte koło ludzie odchodzą od PZW bo jest źle, PZW ma mniej kasy więc bardziej nastawia się na sieciowanie bo w portfelu musi się zgadzać, a to znowu napędza dalszy odpływ i mniej składek.
To się tak szybko nie zmieni bo nie widzę powodu dlaczego ludzie z OM mieli by nagle opłacać składki nawet jak przestanie się sieciować i z głowa zarybiać to zanim pokaże się ryba to parę lat upłynie a skąd w międzyczasie mają Ci na Twardej brać $$$
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline MichalZ

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 983
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://posciel.to
  • Lokalizacja: Sieradz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czy warto pokazywać skuteczne techniki łowienia?
« Odpowiedź #26 dnia: 08.08.2017, 15:42 »
Jeśli zbraknie Wam miejsca do przepychanek w "Tanich zanętach", to macie jeszcze "Tanie sygnalizatory" > http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=8997.0

Mistrzu mój :) genialny wpis :)
Michał

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Czy warto pokazywać skuteczne techniki łowienia?
« Odpowiedź #27 dnia: 08.08.2017, 17:29 »
A może tak jest w OM dlatego że tutaj są jednak trochę wyższe zarobki i ludzie mają w 4 literach PZW i jeżdżą sobie na komercje których w okolicy W-wy jest trochę. W weekendy to widać bardzo dobrze po 08:00 ciężko znaleźć gdzieś miejsce.
Podejrzewam że jak by były gdzieś statystyku to właśnie w OM jest największa liczba nie opłaconych składek i odpływ członków. Takie zamknięte koło ludzie odchodzą od PZW bo jest źle, PZW ma mniej kasy więc bardziej nastawia się na sieciowanie bo w portfelu musi się zgadzać, a to znowu napędza dalszy odpływ i mniej składek.
To się tak szybko nie zmieni bo nie widzę powodu dlaczego ludzie z OM mieli by nagle opłacać składki nawet jak przestanie się sieciować i z głowa zarybiać to zanim pokaże się ryba to parę lat upłynie a skąd w międzyczasie mają Ci na Twardej brać $$$

Zauważ jednak, ze wędkarze to nie tylko spławikowcy i grunciarze, to też spinningiści :) Pytałem kilka osób jak tam u nich jest pod względem spinningu, i jest to dramat. Aby połowić trzeba pojechać spory dystans. Komercje nie są dla fanów spina niestety...

Co do sieciowania. Kasę z tego bierze ZG a nie OM, więc jest problem. ZG właśnie utrzyma się na powierzchni, tak sobie to sprytnie wykombinowali, tracą natomiast wędkarze, mając za coraz słabsze wody coraz wyższe składki.
Lucjan

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy warto pokazywać skuteczne techniki łowienia?
« Odpowiedź #28 dnia: 08.08.2017, 21:55 »
W mojej okolicy pod Warszawą nie ma sieci na stawach. W sumie wędkarzy też mniej. Ale w czasach gdy była ryba to było ich pełno. Wędkarzy - mięsiarzy. Wyczyścili wszystko. Poznałem nawet takich którzy biorą nawet ukleje.
Dostęp do methody, lepsze zanęty, przynęty itp poprawiły ich skuteczność. Wielu siedzi na forach internetowych. Nie mówię o 70 latkach ale o młodych facetach w wieku 40-50. Tak. Jest ich wielu, mają kasę a rybie nie przepuszczą.
Wyczyścili i wyżarli wszystko.
Zalew i z 7 czy 8 okolicznych stawów.
W d...pie mają wypuszczania i zdają sobie sprawę z tego, że ryba się skończy. Ale muszą brać jak najwięcej. Czemu ? Bo wiedzą że zaraz nie będzie nic. A jak nie wezmą oni to weźmie ktoś inny.
Wszystkie rady i porady to pomoc i szkolenie w skutecznym wyjaławianiu wód.
I wiecie co?
Nie ma na to rady.
A teksty o wypuszczaniu ? Oleją. Szkoda im na to życia i czasu. Może czasem zaśmieją się tylko w głos wskazując Naszą głupotę.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Czy warto pokazywać skuteczne techniki łowienia?
« Odpowiedź #29 dnia: 09.08.2017, 00:13 »
Mariusz, ale jak działać w takim skrajnym przypadku? Nie robić nic czy coś robić?

Panowie, zauważcie jedną ważną rzecz. W polskiej polityce rządzą partie mające niecałe 20% procent poparcia. Wystarczy aby 'ich' ludzie poszli do wyborów, reszta zaś je olała. I jest wyborczy wynik nie oddający prawdziwych sympatii Polaków.  Dlaczego więc musimy przekonać wszystkich do działania? Wystarczy nam te 20% :)

Mięsiarze skrajni, egoiści, tacy zawsze będą. Jednak nie znaczy to, ze musi być tak jak oni chcą. Wystarczy jak u Grzegorza zrobić częste kontrole i już jest inaczej, jeżeli połączone to będzie z lepszymi wynikami wędkarskimi, to w ogóle będzie dobrze, bo ludzie odczują poprawę. Problem w tym, ze nikt nie próbuje działać 'normalnie'.

To, czego nam brakuje, to opracowania jakiegoś poważnego programu naprawczego, czegoś, co można by zaproponować jako alternatywę. Niestety, każdy ma swoje wizje i zastrzeżenia do wizji innych, narzekamy, ale nie ma solidnego programu. Może od tego trzeba zacząć? Powinniśmy mieć koncepcję, jak poprawić wody wszystkim wędkarzom, zbyt wiele jest projektów robionych pod 'no kill'. Dla wielu mięsiarzy jest to jak sól w oku. A przecież da się wypracować układ, gdzie każdy korzysta, nieprawdaż? Nawet kłusownik ;)
Lucjan