Autor Wątek: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g  (Przeczytany 61347 razy)

Offline przeno

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bytom
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #180 dnia: 21.04.2018, 19:27 »
No to jeszcze ja. Dwa razy nad wodą, ale bez kontaktu z rybą. Za to emocji aż nadto. Niestety negatywnych. Ale żeby było jasne, do kija nic nie mam. Bardzo mi się podoba, choć rzuty z pewną dozą nieśmiałości wykonuję. Ale do rzeczy.
Na pierwszym wypadzie. Pękła najdelikatniejsza szczytówka. Żyłka owineła się o nią i trach. Łzy w oczach, nerwy, ale ok, trzeba się nauczyć. Emocje opadły, zakładam średnią szczytówke i do wody. Zero brań. Zły do domu wracam.
Tam mój synek prosi o prezentację wędki na sucho. Składam sprzęt i pokazuję ugięcie.Z  niedowierzaniem przygląda się ugięciu trzymając za szczytówkę. Coś mnie tkneło i przypomniałem sobie jak ktoś z forumowiczów tak sobie niedawno załatwił kij i sufit w domu. Wystraszony mówię do juniora że kończymy, a ten co robi? Puszcza szczytówke z dużego ugięcia. Dup i pierścień z czwartej przelotki znika. Zrozpaczony zbieram sprzęt, zanosze do piwnicy.
Na następny dzień wybieram się znów nad wodę i montuje sprzęt. Ostatnia szczytówka. Kazdą czynność wykonuję bardzo starannie, wyrzuty delikatne na bliskie odległości. Po dwóch godzinkach, przy kolejnym wyrzucie czuję nagłe luz. Pękła żyłka i koszyk poleciał na zawsze. Kątem oka widzę, że leci jeszcze coś. Myślę sobie że to nie możliwe przecież. Sprawdzam, niestety moje obawy sie potwierdziły. Ostatnia sprawna szczytówka poleciała do wody. Po godzinie nieudanych poszukiwań pakuje wszystko do auta i powrót do domu. Nie bede pisał co chodziło mi po głowie. Stwierdziłem, że koniec z rybami, jak ktoś " januszem" wędkowania, to orłem nie bedzie.
Po tygodniu nie wytrzymałem i zamówiłem na razie jedną nową szczytowkę.

Przepraszam, że tak się rozpisałem, ale jest to mój sposób na pogodzenie się ze stratą. Jeszcze jak czytam o waszych wynikach, to złośc na siebie wraca,

Wędkę polecam, sytuacją obarczam tylko siebie.


Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka


Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 469
  • Reputacja: 1973
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #181 dnia: 21.04.2018, 19:29 »
Nie dane Ci było... :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #182 dnia: 21.04.2018, 20:06 »
Przeno, nie urodziłeś się chłopie przypadkiem trzynastego w piątek?
Adam

Offline przeno

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bytom
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #183 dnia: 21.04.2018, 20:08 »
Przeno, nie urodziłeś się chłopie przypadkiem trzynastego w piątek?
Nie, ale pecha to na ten rok już chyba wystarczy.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka


Offline Mario1988

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 549
  • Reputacja: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niemożliwe nie istnieje
    • Galeria
    • Mapa forumowiczów SiG
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #184 dnia: 21.04.2018, 20:18 »
Przeno, nie urodziłeś się chłopie przypadkiem trzynastego w piątek?

Mi się zdaje, że tego dnia co na ryby kolega jechał to:
1. Zahaczył pokrowcem i zbił lustro w domu,
2. Wychodząc z domu przeszedł pod drabiną,
3. Mało tego czarny kot przebiegł mu drogę,

A żeby tego było mało to właśnie na rybach wszystko zebrało się do kupy i skumulowało na raz :P

Prawie jak siedem klątw egipskich :P

Ps. Ale tak szczerze to współczuję Przeno...
Łączy nas pasja :) No i zloty SiG :D

Mapka forumowiczów<= Link do mapki :)

Offline greg13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #185 dnia: 21.04.2018, 22:13 »
Przeno, nie urodziłeś się chłopie przypadkiem trzynastego w piątek?
Nie, ale pecha to na ten rok już chyba wystarczy.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

No Stary, współczuję,
Ja przy pierwszym rzucie moją Daiwą Black Widow Feeder złamałem szczytówkę więc wiem jak się czujesz. Czasem tak bywa i tyle, zawsze warto się pocieszyć, że to nie główna sekcja :)
A co do Black Opium to ja mam tylko 2 węglowe szczytówki (średnią i twardą bo wędkę kupiłem używaną bez miękkiej). Na razie stosuję średniej węglowej i bardzo mi pasuje, łowię tą wędką na komercjach więc do karpików się nadaje super i nie mam odczucia, że jest zbyt twarda - barania wiedzę bez problemu i spokojnie naciągam żyłkę bez poruszenia zestawu. Pewnie kiedyś dokupię te nowe szczytówki, ale na razie to co mam wystarcza.

Grzesiek

Offline artrock

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 1
  • Lokalizacja: Grudziądz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #186 dnia: 22.04.2018, 23:28 »
panowie to jest nic.
u mnie dzisiaj pierwszy raz, wygląda mniej wjęcej tak.

Offline artrock

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 1
  • Lokalizacja: Grudziądz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #187 dnia: 22.04.2018, 23:44 »
zero kontaktu z wodą. nad jeziorkiem, wyciągam z pokrowca, skladam, bez kolowrotka. jak mi Bóg miły - delikatnie majtam w pionie patrze sobie czy szybka jest i... pyk.
druga sekcja razem ze szczytówką oczywiście robią salto i kladą się jak dlugie na ziemi. czerwonej końcówki szczytówki szukałem do ciemnej nocy. ale mam wku.....rwa

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 469
  • Reputacja: 1973
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #188 dnia: 23.04.2018, 06:13 »
Masz... Przedłużkę ;)

Jak w dobrym sklepie kupiłeś, nie będzie problemów. Jak oszczędziłeś 10 zł na allegro, to się dowiesz, że za mocno machałeś.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline przeno

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bytom
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #189 dnia: 23.04.2018, 06:14 »
zero kontaktu z wodą. nad jeziorkiem, wyciągam z pokrowca, skladam, bez kolowrotka. jak mi Bóg miły - delikatnie majtam w pionie patrze sobie czy szybka jest i... pyk.
druga sekcja razem ze szczytówką oczywiście robią salto i kladą się jak dlugie na ziemi. czerwonej końcówki szczytówki szukałem do ciemnej nocy. ale mam wku.....rwa
Jak ja Cię dobrze rozumiem.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka


Offline artrock

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 1
  • Lokalizacja: Grudziądz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #190 dnia: 23.04.2018, 07:16 »
kupiłem u oficjalnego i jak narazie chyba jedynego dystrybutora w Polsce. przedsawiłem sytuację - czekam na odpowiedź sklepu CARPMIX.

dziś tj. 23 kwietnia, szefo CARPMIXa bezproblemowo zgodził się na wymianę na nowy komplet. ten już poleciał do Bielska-Białej.

Offline Gucio26

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grójec
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #191 dnia: 25.04.2018, 07:44 »
Mój pierwszy wypad z Delphinem i moje odczucia są mieszane. Praca wędki bardzo mi się podobała generalnie wszystko było ok rybki też dopisywały. Niestety na sam koniec po ok 8h łowienia połamałem szczytówkę 2oz carbonglass. Być może to mój błąd bo jestem początkującym grunciarzem, ale istnieje pdejrzenie że coś z tymi szczytówkami jest nie tak. Dzwoniłem do Carpmixa i rozmawiałem z tym panem nic konkretnego się nie dowiedziałem na temat tych szczytówek pytał tylko czy nie za ciężkim zestawem łowiłem wydaje mi się że koszyk 30g to nie jest w stanie wyrządzić szkody.Niedługo mają przyjść węglowe szczytówki być może okażą się solidniejsze. :)

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #192 dnia: 25.04.2018, 07:56 »
Mój pierwszy wypad z Delphinem i moje odczucia są mieszane. Praca wędki bardzo mi się podobała generalnie wszystko było ok rybki też dopisywały. Niestety na sam koniec po ok 8h łowienia połamałem szczytówkę 2oz carbonglass. Być może to mój błąd bo jestem początkującym grunciarzem, ale istnieje pdejrzenie że coś z tymi szczytówkami jest nie tak. Dzwoniłem do Carpmixa i rozmawiałem z tym panem nic konkretnego się nie dowiedziałem na temat tych szczytówek pytał tylko czy nie za ciężkim zestawem łowiłem wydaje mi się że koszyk 30g to nie jest w stanie wyrządzić szkody.Niedługo mają przyjść węglowe szczytówki być może okażą się solidniejsze. :)

Raczej nie jest to wina przeciążenia. Ja na szczytówce 1oz majtam podajniki 25-30g + towar i nie mam problemu. Za to faktem jest ze trzeba uważać żeby żyłka się nie owinęła na szczytówce bo można ją skrócić o 1 przelotkę ;) Mnie w zeszłym roku 2 razy się to przytrafiło ale to mój błąd ;)
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Gucio26

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grójec
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #193 dnia: 25.04.2018, 08:10 »
Po tym co napisałeś muszę stwierdzić że to jednak był mój błąd. W mojej szczytówce też straciłem pierwszą przelotkę i razem z tym żyłka przecięta , cały zestaw z koszykiem wylądował w wodzie. Następnym razem będę musiał bardziej uważać. :) Dzięki za info :thumbup:

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Delphin Opium Black Feeder 330 cm; 80 g
« Odpowiedź #194 dnia: 25.04.2018, 21:45 »
Żyłka bardzo lubi okręcić się o szczytówkę. Jest prosty sposób na uniknięcie scięcia szczytówki żyłką.  Nalezy przed samym wymachem po wychyleniu wędki do tyłu kilkakrotnie podciągnąc i opuscić palec  przytrzymujący zyłke do rzutu.  Łatwo wyczujesz czy żyłka lekko przechodzi przez przelotki.  Jeśli nie to jest okręcona i trzeba ją odkręcić. 
Wiesiek