Autor Wątek: Forumowy nóż z logo SIG  (Przeczytany 22999 razy)

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Forumowy nóż z logo SIG
« dnia: 28.10.2017, 17:21 »
Witajcie koledzy drodzy.

Widząc zainteresowanie nożami postanowiłem zorganizować akcję i zebrać zamówienia na Forumowy nóż z logo forum SIG.
Nie będzie to pierwszy lepszy nożyk typu Mora czy coś w tym stylu. SIG zasługuje na nóż, który będzie na odpowiednim poziomie.
Decyzja padła na nóż ręcznie robiony czyli custom.
Dodatkowo chcę by był to projekt którego nie ma na codzień w sprzedaży i żeby to był nóż dla Nas. Dla Nas zrobiony i dla Nas zaprojektowany. Nad projektem będę czuwał osobiście.

Doskonale znając rynek i osoby robiące noże wybrałem już wykonawcę i poczyniłem wstępne ustalenia.
Ze względu na mój urok i czar osobisty dostajemy całkiem niezłe ceny.
Zaproponowałbym dwie opcje.
1. Pełnoprawny fixed z pochwą z kydexu w rozmiarze powiedzmy około 20cm (głownia około 10cm).
Nóż wykonany będzie ze stali nierdzewnej N690 (Firma Extrema Ratio stosuje tą stal we wszystkich swoich nożach, a inne firmy też często z niej korzystają).
Na rękojeści będzie czarne G10 (specjalne tworzywo. Uwierzcie, że bardzo dobre).
2. Druga propozycja to NECK czyli nóż do noszenia na szyi. Sama szkieletowa budowa, w komplecie oczywiście pochewka z kydexu.
Neck to tak naprawdę mały fixed. Poza pomniejszonymi rozmiarami te noże są w stanie wykonać wszystkie prace tak jak pozostałe.

W obu przypadkach jeśli chodzi o sam projekt nastawiam się na maxymalizację właściwości użytkowych. Nie będą to survivalowe łomy ale noże, których używanie ma sprawiać przyjemność. Na głowni każdego z nich znajdzie się logo forum.
Jeśli byłoby zainteresowanie możemy je sobie ponumerować.

Ceny:
1. Fix - do 400 zł.
2. Neck - do 200 zł.

Do tego wszystkiego dojdą koszty wysyłki.

Lista chętnych wyglądałaby tak:
1. Luk
2. Mario.
3. miejsce na Twój nick

Liczba noży ograniczona.

Zapraszam do dyskusji, do zapisywania się i do zadawania pytań.
Finalne projekty pokażę pewnie w najbliższych dniach.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Forumowy nóż z logo SIG
« Odpowiedź #1 dnia: 28.10.2017, 17:32 »
Dziękuję z Swojej strony za inicjatywę Mariusz. Ale jakoś nie mam ochoty zapisywać się na coś, czego nawet nie widzę. Znam twoje preferencję i jestem pewny, że to nie byle co, co jest proponowane. Szkoda, że nie zaczynasz od przedstawienia projektów wizualnie. Jednak ceny nie są minimalne jak dla wędkarza(pomijam Ciebie, znawcę). Ta zwykła Mora, jednak nad wodą daje radę. A projekt S&G to raczej kolekcjonerski. :beer:
Arek

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Forumowy nóż z logo SIG
« Odpowiedź #2 dnia: 28.10.2017, 17:35 »
Fajny pomysł tylko ceny troszkę duże, choć jak na custom-y to nie jest tak drogo. Niestety wydaje mi się że może być mało chętnych ja osobiście dałbym 200zł ale za fajny scyzoryk. Fixed jak dla mnie to nóż do robienia dziur w ziemi np.  pod parasol a do tego starczy mi Mora, a neck to raczej dla mnie gadżet nie widzę dla niego zastosowania.

Gdybyś dogadał sie z Victorinoxem na jakiś fajny model z naszym logiem to wchodzę w to w ciemno.

P.S. Fajnie że Ci się chcę :bravo: za inicjatywę
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline FanFeeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowsze
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Forumowy nóż z logo SIG
« Odpowiedź #3 dnia: 28.10.2017, 17:44 »
Gdybyś dogadał sie z Victorinoxem na jakiś fajny model z naszym logiem to wchodzę w to w ciemno.

Dostałem jakiś czas temu w prezencie od kontrahenta oryginalnego Vicorinoxa z logo ich firmy na ostrzu. Nie jest to grawerowane tylko naniesione szarymi literami. Troszkę go używałem i nie zauważyłem, żeby coś się starło czy zeszło.
"Ale w jednym i drugim przypadku musi mieć w sercu tą iskrę, ten żar który rozpala wyobraźnie i sprawia, że tęsknimy za kolejną wyprawą, za kolejnym sezonem. Sposób na życie, sposób myślenia: Ja, natura, ryba, pasja, wyzwanie, tajemnica."

Tench_fan

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Forumowy nóż z logo SIG
« Odpowiedź #4 dnia: 28.10.2017, 17:48 »
Nie chcę noża z nadrukowanym forum.
Chcę czegoś co będzie wyjątkowe jak to forum.

Arku, ceny są minimalne jak na zamówienie projektu z uwzględnieniem tych materiałów i z pochewką z kydexu.
Można zrobić taniej ale projekt taki jaki klepany jest w setkach, bardzo niski szlif który będzie łupał a nie kroił, na okładziny drewienka z klepki podłogowej a jako stal jakaś najtańsza węglówka.

Chyba jednak nie tędy droga.


Nie problemu z dogadaniem się z Victorinoxem. Przecież już to robiliśmy. Ale zamówienie chyba od 100 czy też 150szt. Choć fotka 200 scyzoryków z takim samym logo robi wrażenie. Miałem taką partię w domu. 8)
Ale dalej to będzie zwykły Vicek. Taki sam jaki może mieć każdy.

Taką foteczkę sobie zrobiłem na pamiątkę :)


Można by iść w customowy nóż składany. Ale tu koszty zabiją wszystkie chęci.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Forumowy nóż z logo SIG
« Odpowiedź #5 dnia: 28.10.2017, 17:56 »
Ja nigdy nie wątpiłem w twoje preferencje i doskonałe propozycje Mariusz. Ale większość z nas to laicy jak Ja w tym temacie. Zacznij od tego, co jest wg. fachowca, Fix, Neck. Ja wiem stary że mogę wyGooglować. Ale znając ilość geniuszy na cm3, w sieci? :facepalm: Wolę opinię fachmana. :beer:
Arek

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Forumowy nóż z logo SIG
« Odpowiedź #6 dnia: 28.10.2017, 18:02 »
Ja nigdy nie wątpiłem w twoje preferencje i doskonałe propozycje Mariusz. Ale większość z nas to laicy jak Ja w tym temacie. Zacznij od tego, co jest wg. fachowca, Fix, Neck. Ja wiem stary że mogę wyGooglować. Ale znając ilość geniuszy na cm3, w sieci? :facepalm: Wolę opinię fachmana. :beer:
Zgadzam się :)
Wiem, że jesteś specem i kolekcjonerem (zapewne), ale dla mnie to trochę za duży wydatek jak na nóż, którego użyję kilka-kilkanaście razy w roku. Gdyby to było 50-100, to łatwiej byłoby przełknąć jako forumowy gadżet :)
Uzależniony od wędkarstwa

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Forumowy nóż z logo SIG
« Odpowiedź #7 dnia: 28.10.2017, 18:05 »
Wybacz Arku. Masz całkowitą rację. Po prostu siedząc w tym tyle nie pomyślałem, że ktoś może nie wiedzieć co i jak. Mój błąd i proszę o wybaczenie.

Fixed - nóż o stałej głowni. Nie składany.



Neck - nóż do przenoszenia na szyi, mniejszy rozmiarowo, najczęściej bez okładzin na rękojeści. Jednak sztuka w zrobieniu necka polega na tym by dobrze leżał w dłoni mimo braku okładzin. Okładziny można sobie wykonać samemu choćby z paracordu.

Przykładowe fotki:


Paracord lub inne linki często wykorzystywane są na rękojściach.
Firma Strider stosuje je na wielu swoich modelach mimo cen ostylujących w granicach 300-500 dolarów.



Neck z oplotem własnym.



Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Forumowy nóż z logo SIG
« Odpowiedź #8 dnia: 28.10.2017, 18:09 »
Dzięki. Już mi łatwiej będzie i nikt Mnie z tropu nie zbije w podobnym temacie z nazwami. :thumbup:  Mi, by pasował Fix. A 20cm, to dobry roboczy rozmiar. Muszę przegryźć tą cenę. Ale poczekam na projekt. Jestem raczej fanem skórzanych, głębokich pochew bez zapięć. Choć muszę przyznać że to sztuczne rozwiązanie może mieć plusy, jeśli mocowanie do paska jest poniżej blokady rękojeści. W końcu nic by mi nie niszczyło żeber, w czasie prowadzenia auta. :D
Arek

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Forumowy nóż z logo SIG
« Odpowiedź #9 dnia: 28.10.2017, 18:18 »
Tego typu pochewki to typ skandynawski. Są mega klimatyczne. Lubię !
Ale nóż z "plastikiem" na rekojeści nie pasowałby do takiej. Do tego dochodzą koszty szycia. Najtańsza to około 100zł. A są i droższe. Kolejna sprawa to po prostu praktyczność. Kydex jest rewelacyjnym tworzywem. Mocno trzyma nóż i często można nosić go nawet rekojeścią w dół. Daje również ogrom możliwości mocowania. Do plecaków z wykorzystaniem taśm molle czy choćby nawet na szyi jak się kawał chłopa trafi :P

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Forumowy nóż z logo SIG
« Odpowiedź #10 dnia: 28.10.2017, 18:22 »
Masz może fotkę jak wygląda mocowanie do paska portek, przy takiej pochewce? Jest tam może jakaś szlufka?
Arek

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Forumowy nóż z logo SIG
« Odpowiedź #11 dnia: 28.10.2017, 18:30 »
Na fotce którą już wrzucałem widać pochewkę.
Do tych otworów dokręca się szlufkę z kydexu którą dostaje się w komplecie.



Można również dokupić sobie coś co nazywa sie TEK LOK i daje dodatkowe możliwości (koszt około 50zł)
Jeśli nie pasuje rozstaw dziurek pod nasze ustawienia po prostu wiercimy sobie odpowiednie otwory.


Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Forumowy nóż z logo SIG
« Odpowiedź #12 dnia: 28.10.2017, 18:31 »
W tym przykładowym typie Fixed to się zakochałem... ??? ??? Bez pamięci..  :bravo:
I zaczynam się przekonywać, może jednak warto by mieć taką pamiątkę..
Uzależniony od wędkarstwa

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Forumowy nóż z logo SIG
« Odpowiedź #13 dnia: 28.10.2017, 18:35 »
Nasz będzie ładniejszy.
Bardziej uniwersalny w chwycie. I ogólnie lepszy.
Zapewniam.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Fisha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 020
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: method feeder
Forumowy nóż z logo SIG
« Odpowiedź #14 dnia: 28.10.2017, 19:45 »
Po zdjęciach ja chcę Neck możesz na mnie liczyć, wchodzę w to jak w masło