Autor Wątek: Pomorskie - Brzeżonko  (Przeczytany 4821 razy)

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Pomorskie - Brzeżonko
« dnia: 23.07.2018, 07:41 »
Witam,
Czy mogę prosić o opinię o Łowisku Brzeżonko.


Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 469
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pomorskie - Brzeżonko
« Odpowiedź #1 dnia: 23.07.2018, 08:00 »
Z tego co mi się obiło o uszy, to łowisko zostało w tym roku przejęte przez PKK...O rybę wcale nie jest łatwo, bo po poprzednim właścicielu długo byławodą skarbu państwa i lokalsi i ukraińcy łowili i zabierali wszystko co popadło.
Myślę wyskoczyć tam choć raz bo mam dość blisko.
Marcin

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pomorskie - Brzeżonko
« Odpowiedź #2 dnia: 23.07.2018, 08:55 »
Z tego co mi się obiło o uszy, to łowisko zostało w tym roku przejęte przez PKK...O rybę wcale nie jest łatwo, bo po poprzednim właścicielu długo byławodą skarbu państwa i lokalsi i ukraińcy łowili i zabierali wszystko co popadło.
Myślę wyskoczyć tam choć raz bo mam dość blisko.

Czytałem, że PPK wydzierżawiło tą wodę. Mają fajny regulamin i przystępne ceny (20 zł od 6 do 20, 40 zł od 16 do 16).
Możemy się umówić o wybrać w jakiś dzień :)

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka


Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 469
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pomorskie - Brzeżonko
« Odpowiedź #3 dnia: 23.07.2018, 09:13 »
Będziemy w kontakcie...Mam ostatnio mocno napięty czas, ale może tak coś w środku tygodnia.
Marcin

Offline Frankestin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 033
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
    • SiG Polska Północ
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pomorskie - Brzeżonko
« Odpowiedź #4 dnia: 23.07.2018, 09:25 »
No rzeczywiście ostatnio ciężko znaleźć chwilę na cokolwiek, szczególnie podczas weekendów. Aczkolwiek jeśli to będzie w dzień roboczy, to też się piszę :) Najwyżej wezmę urlop.
Franki

Online Rych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 502
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Cały Świat / Gdynia
Odp: Pomorskie - Brzeżonko
« Odpowiedź #5 dnia: 23.07.2018, 10:35 »
Też mnie bardzo zaciekawiła ta woda, z chęcią się wybiorę jak już będę w kraju. A puki co jak byście się wybierali, napiszcie później parę słów czy warto.

Offline mariusz_s

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wejherowo
  • Ulubione metody: mucha
Odp: Pomorskie - Brzeżonko
« Odpowiedź #6 dnia: 20.10.2018, 23:42 »
Woda we władaniu Pomorskiego Klubu Karpiowego. Łowisko nie jest wielkie. Coś ok. 6.25ha. Jednak woda jest bardzo wymagająca. Jest duży karp, jednak to nie typowa komercja i trzeba się postarać. W sierpniu wyjazd i 2 karpie mardead 10,3kg, ja 8.2.kg.
Jest to dzikie jezioro. Z karpi dominują duże sztuki, białoryb jest mocno "zapuszczony". Brak drapieżnika i dzika presja mięsiarzy zrobiła swoje. Obecnie PKK prężnie działa by woda znów stała się atrakcyjna wędkarsko.


Dziś z racji wahań ciśnienia i relatywnie niskiej temperatury bez szału ….kilka leszczyków.

Jedno wiem na 100%   …to będzie moja ulubiona woda.

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Pomorskie - Brzeżonko
« Odpowiedź #7 dnia: 21.10.2018, 08:00 »
Byłem tam na początku października z feederem i spławikiem. Podobno większe leszcze i liny zostały przeciągnięte siecią zanim przejął je obecny dzierżawca. Moje połowy by to potwierdzały bo złowiłem sporo małego leszcza, płotek i trafił się karpik z tegorocznych wiosennych zarybień. Są też duże karpie ale raczej nie są łatwe do łowienia "z marszu". Głębokość do 2 metrów, dno umiarkowanie muliste.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pomorskie - Brzeżonko
« Odpowiedź #8 dnia: 21.10.2018, 08:35 »
Minie kilka lat, nim woda powróci do normy po zrównoważonej gospodarce rybackiej :facepalm:
Ale pierwszy krok już zrobiony i będzie tylko lepiej.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 469
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pomorskie - Brzeżonko
« Odpowiedź #9 dnia: 22.10.2018, 06:43 »
Jak to napisał mój brat, ostatnia sobota za dużo ryb nie dała, ale potwierdza, że nie ma tak za dużo ryb i trzeba się mocno postarać, by złowić coś prócz małych leszczyków i płoteczek.
Obecni włodarze muszę jeszcze dużo krwi ulać, by to jeziorko stało się fajnym łowiskiem.
Błąd pozwalający zabrać po dwa karpie do 1kg spowodował, że mięsożercy wyciachali większość karpików... No ale co zrobić.
Na bank będą zarybiać szczupakiem. Co do konkretniejszych planów, to poznamy w trakcje kolejnego sezonu.
Woda ładna i o ile uda się poprowadzić rozsądną politykę "rybacką" i dopilnować odpowiednio wodę, to za 3 lata będzie to jedno z fajniejszych łowisk...
Marcin

Offline piwko

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 5
Odp: Pomorskie - Brzeżonko
« Odpowiedź #10 dnia: 30.07.2019, 12:49 »
Cześć,

Mam przyjemność należeć do PKK, jakbyście mieli jakieś pytania dotyczące naszego łowiska to pytać :)

Offline mariusz_s

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wejherowo
  • Ulubione metody: mucha
Odp: Pomorskie - Brzeżonko
« Odpowiedź #11 dnia: 30.07.2019, 19:34 »
piwko witaj. Opisz może w kilku słowach poszczególne stanowiska. Wiem, że działacie prężnie. Co już owocuje. Za 2-3 lata będzie to wzorowa klubowa woda ...dla wszystkich.

Offline piwko

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 5
Odp: Pomorskie - Brzeżonko
« Odpowiedź #12 dnia: 31.07.2019, 07:46 »
Stanowisko „1”- jest najbliżej położone od parkingu leśnego, dojście do niego to około 60 metrów. Samo stanowisko jest przygotowane na dwa namioty. Wędkowanie z niego odbywa się na wprost i jest dosyć utrudnione, gdyż stanowisko po obu bokach jest porośnięte dużym skupiskiem grążeli. Głębokość około metra, ale chętnie jest odwiedzane przez karpie i duże liny. Plusem tego stanowiska jest to że łowimy praktycznie spod kija rzuty na maksymalnie kilkanaście metrów.

Stanowisko „2”- jak większość stanowisk przygotowane pod dwa namioty. Dojście z parkingu około 100 metrów. Charakterystyka podobna do stanowiska A, z tym że tutaj oprócz łowienia pod liliami, mamy spory kawałek otwartej wody, któremu tez warto poświęcić uwagę. Jest to stanowisko na którym można złowić każdy gatunek ryby występujący w jeziorze.

Stanowisko „3” Dojście z parkingu około 130 metrów
Tutaj łowimy praktycznie na otwartej wodzie, pas grążeli na tych stanowiskach nie utrudnia wędkowania.

Stanowisko „4” Dojście z parkingu około 130 metrów
Tutaj łowimy praktycznie na otwartej wodzie, pas grążeli na tych stanowiskach nie utrudnia wędkowania.

Stanowisko „5” Dojście z parkingu około 130 metrów
Tutaj łowimy praktycznie na otwartej wodzie, pas grążeli na tych stanowiskach nie utrudnia wędkowania.

Stanowisko „6”- Dojście około 200 metrów. Duże stanowisko na dwa namioty, po bokach grążele, ale nie utrudniające holu ryb. Stanowisko z dużym areałem wody do obłowienia, na przeciwnym brzegu nie ma innych stanowisk wędkarskich więc jest pole do popisu. Jest to ostatnie stanowisko na tym brzegu, dalej w kierunku północnego końca jeziora, jest część zbiornika na której wędkowanie możliwe jest tylko dla członków klubu.

Stanowisko „7”- dojazd jak wyżej, do przejścia 100 metrów. Stanowisko na dwa namioty. Ryby jak wyżej. Na chwilę obecną przy stanowisku znajduje się stary zniszczony pomost, który albo postaramy sie odremontować lub rozebrać. Musimy tylko ustalić właściciela i ustalić z nim sposób dalszego postępowania.

Stanowisko „8”- dojazd jak wyżej, tylko 120 metrów do przejścia. Stanowisko dzienne bez możliwości rozbicia namiotu. Ryby jak wyżej.

Stanowisko „9”- pierwsze ze stanowisk na wschodnim brzegu. Dojazd ulicą Brzeżonko, do zjazdu nad jezioro gdzie można się wypakować i następnie przejść trzeba około 140 metrów. Samochody parkujemy na łące przy ulicy Brzeżonko. Stanowisko na dwa namioty, jednak okresowo przy dużych deszczach rozbijanie niewskazane ze względu na wodę, która potrafi zalać to miejsce. Z tego powodu przeznaczone bardziej dla wędkarzy którzy siadają na wędkowanie dzienne. Co do ryb to praktycznie każdy gatunek do złowienia. Na wszystkich stanowiskach wschodniego brzegu wędkujemy na wprost. Praktycznie nie występuje tutaj roślinność wodna.

Stanowisko „10” – jedyne z naszych stanowiska znajdujące się na pomoście. Dojście z parkingu około 100 metrów, lub od bramy wjazdowej przy ulicy Psale. Pomost jest prywatny, jednak udostępniony do wędkowania. Właściciel czasami sam będzie na nim wędkował i w takie dni nie będzie możliwości rezerwacji tego stanowiska. Stanowisko tylko do wędkowania w dzień, bez możliwości rozbijania namiotu. Praktycznie każda ryba w zasięgu, zakaz wywózki ze względu na inne stanowiska.

Offline piwko

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 5
Odp: Pomorskie - Brzeżonko
« Odpowiedź #13 dnia: 31.07.2019, 09:05 »
Kilka z naszych ryb. Aktualności do wglądu na naszym FB. :)

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 469
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pomorskie - Brzeżonko
« Odpowiedź #14 dnia: 01.08.2019, 06:24 »
Dzięki za opis stanowisk. Myślę, że następny wypad nad wodę będzie właśnie na Brzeżonko. Mój PB z Brzerzonka to 10,3kg i przydałoby się go poprawić. O linach nie wspomnę, bo to główny cel tego sezonu.
Marcin