Autor Wątek: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska  (Przeczytany 90123 razy)

Offline Boski86

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 113
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #300 dnia: 29.01.2020, 22:03 »
Panowie, Polecacie jakieś łowiska komercyjne na śląsku  gdzie można fajnie połowić na metode?

Offline Mariano

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #301 dnia: 29.01.2020, 22:29 »
Rybołówka na Mikołowie. Łatwo, prosto i przyjemnie z rybami.
Fishing Team ZEUS

Offline LaRue

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #302 dnia: 30.01.2020, 00:22 »
„Wodna Dolina” Pruchna - bardzo fajne łowisko agroturystyka.

Offline Boski86

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 113
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #303 dnia: 03.02.2020, 21:21 »
Miał ktoś może okazję wędkować na zbiorniku licencyjnym koła PZW 61 Wesoła? Chodzi o wodę Wesoła Fala. Postanowiłem opłacić sobie tam licencje

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 936
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #304 dnia: 03.02.2020, 21:36 »
Ja - nie. Ale łowił tam kiedyś znajomy (wymagający wędkarz) i był bardzo zadowolony (to było chyba z 5-10 lat temu).
;)

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 867
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #305 dnia: 06.02.2020, 06:07 »
Miał ktoś może okazję wędkować na zbiorniku licencyjnym koła PZW 61 Wesoła? Chodzi o wodę Wesoła Fala. Postanowiłem opłacić sobie tam licencje

Od 3 lat już nie opłacam licencyjnego przez masę emerytów z pobliskiego osiedla górniczego, zarybiają kilka razy w roku głównie karpiem, dużo amura, w zeszłym roku wpuścili nawet klenia i bolenia, jest całkiem spory sum - obecnie na pewno są sztuki 2m+ - jest węgorz, sandacz ale mały bo po zarybieniu został wybity przez owych emerytów. Ogólnie jak ryba "zaczyna brać" to nie ma gdzie palca wsadzić, a w środku lata na prawo od rybaczówki na winklu ok 30-40m od brzegu jest usypana taka góra kukurydzy, że czubek nad wodę wystaje. Bardzo dobrymi miejscami są pierwsze stanowiska na prawo od pomostu/mola ale trudne technicznie bo masa grążeli, łowi się wtedy w zasadzie "pod nogami" kukurydza zadipowana albo superskuteczna ciecierzyca bez dodatku. Fajne łowisko ale masy "śląskich kormoranów" skutecznie zabijają przyjemny wypoczynek, najwięksi mięsiarze w marcu opłacają dodatkowy limit bo podstawowy mają już w lodówce do tego drugie tyle w krzakach - głównie naprzeciwko rybaczówki w samym rogu przy tarlisku, w nocy dzieją się tam istne dantejskie sceny, w łęb dostaje wszystko większe od pindola emeryta.
Dzierżno uzależnia

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 936
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #306 dnia: 06.02.2020, 09:16 »
niezła reklama łowiska ;)
;)

Offline Fisha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 020
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #307 dnia: 06.02.2020, 11:00 »
Dokładnie, świetny opis, szczególnie ten śmierdzący pindol :)

Offline Boski86

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 113
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #308 dnia: 06.02.2020, 12:06 »
Miał ktoś może okazję wędkować na zbiorniku licencyjnym koła PZW 61 Wesoła? Chodzi o wodę Wesoła Fala. Postanowiłem opłacić sobie tam licencje

Od 3 lat już nie opłacam licencyjnego przez masę emerytów z pobliskiego osiedla górniczego, zarybiają kilka razy w roku głównie karpiem, dużo amura, w zeszłym roku wpuścili nawet klenia i bolenia, jest całkiem spory sum - obecnie na pewno są sztuki 2m+ - jest węgorz, sandacz ale mały bo po zarybieniu został wybity przez owych emerytów. Ogólnie jak ryba "zaczyna brać" to nie ma gdzie palca wsadzić, a w środku lata na prawo od rybaczówki na winklu ok 30-40m od brzegu jest usypana taka góra kukurydzy, że czubek nad wodę wystaje. Bardzo dobrymi miejscami są pierwsze stanowiska na prawo od pomostu/mola ale trudne technicznie bo masa grążeli, łowi się wtedy w zasadzie "pod nogami" kukurydza zadipowana albo superskuteczna ciecierzyca bez dodatku. Fajne łowisko ale masy "śląskich kormoranów" skutecznie zabijają przyjemny wypoczynek, najwięksi mięsiarze w marcu opłacają dodatkowy limit bo podstawowy mają już w lodówce do tego drugie tyle w krzakach - głównie naprzeciwko rybaczówki w samym rogu przy tarlisku, w nocy dzieją się tam istne dantejskie sceny, w łęb dostaje wszystko większe od pindola emeryta.

Takie ekipy mięsiarzy chyba są w wszystkich kołach pzw, także specjalnie mnie to nie przeraża. Ryba musi być inaczej emeryci by nie przyjeżdżali :) Podobno kiedyś był pomysł zrobienia na tym łowisku no kill ale temat szybko upadł.
Łowiłeś kolego na tym zbiorniku, możesz mi napisać jaka jest głębokość i jak z metodą ?
Rybki przyzwyczajone do pelletów i dumbelsów czy raczej kuku i robaczki? Pozdrawiam

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 867
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #309 dnia: 06.02.2020, 18:25 »
Łowiłem wiele lat, karp głównie 35-55cm ale są i większe tylko mało, śmaiło próbuj na dumbelsy i pellety, głównie ryba jest przyzwyczajona do kuku i białych.

Mniej więcej coś takiego



Zalany las - masa karczy i królestwo sumów,

Stanowisko 1 jest zaraz przy molo, pełno grążeli, karpie i amury przy brzegu na mocny spławik czy z gruntu

Ostatnie stanowisko i kilka wcześniejszych na przeciwko mola genialne na wiosnę, płytka metrowa woda momentalnie się nagrzewa i karpie wtedy w zasadzie tylko tam siedzą, jak trafisz na brania to kilkanaście na zasiadkę to nic szczególnego.

Jak chcesz to mogę się z Tobą przejechać na Wesołą w weekend i opowiem Ci bardziej szczegółowo, na staw mam 10km.



Dzierżno uzależnia

Offline Boski86

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 113
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #310 dnia: 07.02.2020, 11:03 »
Wielkie dzięki za mapke, już wiem gdzie się ustawiać z wiosny 😁 Myślę że możemy się zgadać jak rozpoczne sezon i wpadniesz na Wesoła jak będe już wędkował 😆

Offline StrzelecFishing

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • https://www.instagram.com/strzelec_fishing/
  • Lokalizacja: Knurów
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #311 dnia: 11.02.2020, 14:05 »
Panowie ktore komercje juz sa otwarte na slasku (pod borem wiem ze otwarte)

Offline Fisha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 020
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #312 dnia: 11.02.2020, 16:29 »
Łowisko zawada w Wodzisławiu Śląskim jest pewnie otwarte, łowisko u Babci w Bąkowie otwierają 1 marca jak pogoda się utrzyma.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #313 dnia: 11.02.2020, 16:35 »
Interesuje mnie łowisko Trójkąt trzech cesarzy, łowił ktoś może tam w tamtym sezonie, jakie rybki można tam spotkać, oprócz płoci i leszczy ;)

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #314 dnia: 11.02.2020, 16:58 »
Interesuje mnie łowisko Trójkąt trzech cesarzy ,łowił ktoś może tam w tamtym sezonie, jakie rybki można tam spotkać, oprócz płoci i leszczy ;)
Sporo można się zdziwić.  Od drapieżnika po :