Autor Wątek: Rio Ebro, Hiszpania - kto był i nie tylko - opinie, komentarze  (Przeczytany 2390 razy)

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Witam was. Od jakiegoś roku myślę sporo o wyprawie na Rio Ebro. Oglądałem już sporo filmów osób które tam były. Powiedzcie mi z tych co byli, jak trzeba się szykować na taki wypad, czy jest sens zakupu wędek,plecionek haków itp czy lepiej na miejscu wypożyczyć sprzęt, a ze sobą zabrać tylko niezbędne nam rzeczy, a te pieniądze które zainwestujemy w sprzęt,wydamy na jego wypożyczenie na miejscu i później po powrocie do domu nie będzie nam to zalegało w piwnicy nie użyteczne. Znalazłem kilka firm,osób które reklamują się organizowaniem takich wypadów , nie które oferty są na prawdę warte uwagi, koszta +- 2500, wyżywienie, wycieczka do Paryża i inne atrakcje, w tym 7 pełnych dni wędkowania. Na filmach które oglądałem widać było że wiele ludzi jadąc tam nie złowiło suma, a karpie które łowili nie różniły się wiele od tych na komercjach (sztuki po 12,15 kg). Samym faktem jest że była by to fajna przygoda ale czy warta ?. Czekam na opinie osób które były i tych którzy również jak ja rozkminiają ten temat. :)

Tutaj jeden z przykładów organizacji wypraw na Rio Ebro.
http://nadebro.pl/
Krzysztof

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rio Ebro, Hiszpania - kto był i nie tylko - opinie, komentarze
« Odpowiedź #1 dnia: 29.12.2015, 09:06 »
Widzę że zaglądacie do tego tematu ale nie ma odzewu, czyżby nikt nie był lub nie chciałby się spróbować na wielkiej rzece ? piszcie śmiało
Krzysztof

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Rio Ebro, Hiszpania - kto był i nie tylko - opinie, komentarze
« Odpowiedź #2 dnia: 29.12.2015, 09:12 »
Widzę że zaglądacie do tego tematu ale nie ma odzewu, czyżby nikt nie był lub nie chciałby się spróbować na wielkiej rzece ? piszcie śmiało

Krzysiek poszukaj tu  http://www.forumsumowe.pl/news.php
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rio Ebro, Hiszpania - kto był i nie tylko - opinie, komentarze
« Odpowiedź #3 dnia: 29.12.2015, 09:16 »
szukać umiem , ale chciałbym poczytać co wy sądzicie na ten temat ;)
Krzysztof

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Rio Ebro, Hiszpania - kto był i nie tylko - opinie, komentarze
« Odpowiedź #4 dnia: 29.12.2015, 09:23 »
Z tego co wiem przyszło dużo zmian na ebro i nie jest już tak atrakcyjne dla wędkarzy.
I teraz w okresie najbliższych 3 miesięcy jest okres podniesionego stanu rzeki i łowić się nie da.
Kiedyś pomimo zakazu połowów nocnych mogłeś biwakować na brzegu, teraz niestety musisz wrócić do ośrodka.
Policja dość przesadnie działa kiedy usłyszy że jesteś z polski albo innego państwa że wschodu.
Mi chodziło ebro po głowie że względu na karpie ale aktualnie bardziej atrakcyjne są Węgry Czechy Francja nawet Włochy.

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rio Ebro, Hiszpania - kto był i nie tylko - opinie, komentarze
« Odpowiedź #5 dnia: 29.12.2015, 09:28 »
Własnie na jednym filmie który oglądałem wędkarze przekazali taką informację że tylko godzine po zmroku można łowić a poźniej juz trzeba sie zawinąć do domku. W Nocy jak wiemy sumy fajnie  żerują , a tutaj nocą nie mamy możliwości połowu co jest na minus... Oczywiście zależy to od odcinka rzeki na którym łowimy tam, różne zasady panują na różnych odcinkach.
Krzysztof

Offline Adam M

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zgorzelec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rio Ebro, Hiszpania - kto był i nie tylko - opinie, komentarze
« Odpowiedź #6 dnia: 29.12.2019, 20:22 »
mam wiele informacji o Ebro,nie kłamiąc byłem tam od 2008 roku około 16 razy,mam tam trochę znajomych przewodników i polskich,czeskich i hiszpanów,jak masz pytania to pisz śmiało
Pb: sum 205 cm, 70 kilo. Karp 94 cm, 21 kilo. Lin 54 cm, 3,5 kilo. Leszcz 70 cm, 5,5 kilo. Amur 8 kilo.