Autor Wątek: Rzeka Bug w okolicy miejscowości Kania Polska - proszę o informacje  (Przeczytany 7100 razy)

Offline mwojcik11111

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Reputacja: 1
Będę tam na zawodach (metoda gruntowa). Ktoś może zna ten kawałek?
Potrzebne info :)

Edycja administratora:
Prosimy o stosowanie zasad polskiej pisowni oraz nadawanie zakładanym wątkom odpowiednich tytułów.


Offline yarousseau

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Jedź wcześniej ze dwa razy to poznasz :))
yarousseau
Mazovia Fishing Team
https://www.facebook.com/mazoviaft/

Offline Sebek Francja

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bez wędki czuję się jak nie facet
    • Wędkarstwo Francuskie
  • Lokalizacja: Reims
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Byłem  tam wiele razy.
w nocy zero brań. W dzień  krąpie i przypadkowe leszcze.
Ogólnie nigdy nie zrobiłem tam mega wyniku.
Coś łowiliśmy ale już lepszy Bug w Szuminie.

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Tak, tylko w Szuminie pielgrzymka taka, że w weekend nie ma po co jechać. Bug to ogólnie ciężkie łowisko i wyniki trzeba wypracować, np. regularnym nęceniem. Zależy też od odcinka, ja przeważnie łowię na granicznym z Białorusią, ale zdarza mi się z kumplami wyskoczyć właśnie na Szumin czy Brzuzę. Na Szumin lubię z jesieni na sandacza i miętusa pojechać.
Tomek

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
20 lat temu to tam się łowiło do tej pory mój mój rekord leszcza jest z Kani, łopata 63cm. Łowiłem na przeciwko tego rondka z sklepem po srodku. Wtedy najlepsze efekty były na sprężynę (zanęta koniecznie z gliną). Uciąg straszny do ciężkiej sprężyny dawało się ciężarek 150g, ale zawody pewnie będą w zatoczkach po prawej albo po lewej od ronda, tam jest spokojniej. Po lewej na betonach ładne bolenie na obrotówkę swojego czasu się wyciągało.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline kamilsr

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 28

Odnośnie Szumina to świetne miejscówki  ze wskazaniem na drapieżnika  . Wychowałem się na Bugu , to inna woda np.  od Narwi . Tu trzeba zachować ciszę i ryb szukać pod burtami ( brzegiem ) jeżeli chcesz na białoryb. Nie chodzi mi o łowienie na tzw przerwanym gdzie wędkarz na wędkarzu i ryby gromadzą się masowo . Drapieżnik jeżeli nie przełowiony to przykosy na środku , rynny niedostępne z brzegu. Leszcze to min 3 dni nęcenia -groch ,pod krzaczek i delikatna przystawka. Przejezdni łowią głównie krąpie , płocie, sapy. Miejscowi i znający rzekę leszcze,brzany karpie , klenie . Najważniejsze znaleźć miejscówkę gdzie nie można dojechać samochodem .

Offline mwojcik11111

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Reputacja: 1
Miejscowka bedzie losowana a wiec pozostaje podpowiedz na co z czym i jak :)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Offline mwojcik11111

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Reputacja: 1
Jarek jedziemy razem.z marcinem i ani ja ani on nie mamy czasu a zawody 1-2lipiec 24 godzinne

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Offline Kinior

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 118
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Byłem  tam wiele razy.
w nocy zero brań. W dzień  krąpie i przypadkowe leszcze.
Ogólnie nigdy nie zrobiłem tam mega wyniku.
Coś łowiliśmy ale już lepszy Bug w Szuminie.

W Szuminie też bywaliśmy w tamtym roku i na pewno i w tym się wybierzemy :)
Marcin

Mazovia Fishing Team

Offline Kinior

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 118
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe

Odnośnie Szumina to świetne miejscówki  ze wskazaniem na drapieżnika  . Wychowałem się na Bugu , to inna woda np.  od Narwi . Tu trzeba zachować ciszę i ryb szukać pod burtami ( brzegiem ) jeżeli chcesz na białoryb. Nie chodzi mi o łowienie na tzw przerwanym gdzie wędkarz na wędkarzu i ryby gromadzą się masowo . Drapieżnik jeżeli nie przełowiony to przykosy na środku , rynny niedostępne z brzegu. Leszcze to min 3 dni nęcenia -groch ,pod krzaczek i delikatna przystawka. Przejezdni łowią głównie krąpie , płocie, sapy. Miejscowi i znający rzekę leszcze,brzany karpie , klenie . Najważniejsze znaleźć miejscówkę gdzie nie można dojechać samochodem .

Niestety jadąc na 2 dni raczej odpadają miejscówki bez miejsca na samochód :/ wygodni jesteśmy.
Ale fakt na pewno miejsca mniej dostępne są bardziej obfite w ryby :)
Marcin

Mazovia Fishing Team

Offline Kinior

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 118
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Michał może spróbujmy z robakami w dipie ochotkowym :) czuje, że to może być killer  :P Sebek we Francji pokazuje taki dip na którymś filmie :)
Marcin

Mazovia Fishing Team

Offline kamilsr

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 28
Jeżeli chodzi o zanęty sypkie to sprawdza mi się na
Bugu traper żółty leszcz z brasem belge  + pieczywo żółte i czerwone drobno zmielone . Jak maja być to zawody to przygotuj sobie taka zanętę na dzień na pierwsza linię tak na 15 metrów od brzegu.
Haczyk 16 przynęta pojedyńcza czerwona pinka . Na noc zapodaj na 30 metr parę mocnych kul z gliną i ciętymi czerwonymi + puszka kukurydzy mocno sklejone i tam czekaj na leszcza . Przynęta oczywiście wtedy o wiele bardziej selektywna.

Offline mwojcik11111

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Reputacja: 1
Rozmawialem jeszcze z kolesiem co tam lowi mowil ze rynna idzie 5m od brzegu a glebokoac od 5 do 12m...

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Offline Kinior

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 118
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
3 majcie kciuki za Nas :) pogoda podobno nie będzie Nam sprzyjać :/ a zawody jutro :) 24h
Marcin

Mazovia Fishing Team

Offline Suchotnik

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 233
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
Odświeżę wątek. Naście lat temu było to moje ulubione łowisko. Łowiłem na końcu betonów, przed przepompownią. Ja również jak jeden z kolegów, mam wspomnienia z tą miejscówką. Mam swój mały prywatny rekord w leszczu (56cm) i kleniu (48cm). Niestety umacniając brzeg faszyną, popsuli moją miejscówkę. Teraz po nastu latach przerwy, planuję powrót nad Bug. Chciałbym się jednak zapytać kolegów, którzy uczęszczają na tamto łowisko o jedną rzecz. Jakiej masy koszyczków używacie na odcinku od sklepu przy rondzie, w kierunku zalewu? Pytam bo nie wiem jakie sprzęt zakupić.