Autor Wątek: Kukurydza kolorowa jako przynęta  (Przeczytany 1940 razy)

Offline Zibi1961

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: tyczka
Kukurydza kolorowa jako przynęta
« dnia: 23.01.2019, 10:19 »
Witam. Znalazłem na olx ofertę na różnokolorową kukurydzę, jest czerwona, różowa, niebieska, czarna w mieszance. Znalazłem również kukurydzę bordową w innej ofercie. Czy stosował ktoś może takie kukurydze jako przynętę? Czy bywała skuteczna? I jeszcze mam pytanie, w jaki sposób taką kukurydzę czy też wszelką paszową przygotować na haczyk. Nie chodzi mi o takie typowe zamoczenie, gotowanie jak zanętowej. Interesuje mnie takie bardziej jej dopieszczenie by była bardzo dobra na haczyk. Słodka o optymalnej konsystencji, wyróżniała się spośród tej przygotowanej na zanętę. Spytam jeszcze czy stosował ktoś może kukurydzę kiszoną zakupioną jako paszę, jest ona chyba rozdrobniona. Pozdrawiam wszystkich i poproszę o opinie, porady.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kukurydza kolorowa jako przynęta
« Odpowiedź #1 dnia: 23.01.2019, 10:46 »
Hej od kilku lat łowię na kolorowe kukurydze tylko ja nie bawię się w ich przygotowanie tylko taką kupuje najlepiej mi się sprawdza z firmy Cuuuk :thumbup u mnie na wodzie np.czerwona i brązowa daje efekty ,a także żółta o smaku wanilii czy miodu ;)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kukurydza kolorowa jako przynęta
« Odpowiedź #2 dnia: 23.01.2019, 10:47 »
Wiem też ,że chłopaki sami robią kolorowe gotując je z barwnikami i deepami, także jak chcesz to śmiało samemu można sobie coś przygotować :beer:

Offline FlushC

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kukurydza kolorowa jako przynęta
« Odpowiedź #3 dnia: 23.01.2019, 10:51 »
Ja cały sezon używałem gotowej kukurydzy z CUKK. O ile żółta waniliowa sprawdzała się świetnie to truskawkowa w kolorze czerwonym nie dała ani jednej ryby.
Kamil

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kukurydza kolorowa jako przynęta
« Odpowiedź #4 dnia: 23.01.2019, 10:55 »
Kukurydza kolorowa jest poprostu barwiona barwnikami spożywczymi. Możesz sobie takie zakupić w sklepie cukierniczym, lub Internecie. Możesz dodać do tego aromatów jakie chcesz i w słoiczkach zapasteryzować. Bądź dodać konserwantu.

Kukurydza kiszona na pasze, to są kolby, liście i łodygi ścięte i rozdrobnione zanim wyschnie na polu. Po tym zabiegu przykrywa się to folią i kisi. To nie jest samo ziarno i nie nadaje się do nęcenia, bądź na hak.
Podrzuć ofertę jaką znalazłeś. To pozwoli wyrobić sobie jakąś  opinię mam ten temat.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kukurydza kolorowa jako przynęta
« Odpowiedź #5 dnia: 23.01.2019, 11:01 »
Kolego Flush może połączenie czerwona z żółtą da lepsze wyniki ;)

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kukurydza kolorowa jako przynęta
« Odpowiedź #6 dnia: 23.01.2019, 11:05 »
Ja cały sezon używałem gotowej kukurydzy z CUKK. O ile żółta waniliowa sprawdzała się świetnie to truskawkowa w kolorze czerwonym nie dała ani jednej ryby.
Poważnie sprawdzał Cie Cukk? ja w Nieliszu probowałem z 8 różnych smaków i tylko raz na Cukka w (zalewie w rumie), kilaka leszczy (chyba pijaki jakieś :D), ale na pozostale to ani hu..hu..  . Cos tam skubało drobnego w Jacni, ale ogólnie lipa. Wogole ona po otwarciu, tak "capi" chemią, nie wiem możę na komercje to dobra przynęta.
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline FlushC

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kukurydza kolorowa jako przynęta
« Odpowiedź #7 dnia: 23.01.2019, 11:09 »
Ja cały sezon używałem gotowej kukurydzy z CUKK. O ile żółta waniliowa sprawdzała się świetnie to truskawkowa w kolorze czerwonym nie dała ani jednej ryby.
Poważnie sprawdzał Cie Cukk? ja w Nieliszu probowałem z 8 różnych smaków i tylko raz na Cukka w (zalewie w rumie), kilaka leszczy (chyba pijaki jakieś :D), ale na pozostale to ani hu..hu..  . Cos tam skubało drobnego w Jacni, ale ogólnie lipa. Wogole ona po otwarciu, tak "capi" chemią, nie wiem możę na komercje to dobra przynęta.

Mi się sprawdzał bardzo dobrze własnie w kolorze żółtym(zwłaszcza w lecie jak było upalnie, czasem tylko właśnie ta kuku działała) ale ja siedzę głównie na zalewie zamojskim.
Kamil

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kukurydza kolorowa jako przynęta
« Odpowiedź #8 dnia: 23.01.2019, 11:19 »
Nie jest powiedziane,że na każdej wodzie cukk się sprawdzi,zresztą podobna sytuacja jest z wieloma innymi przynętami to normalne ;)

Offline Zibi1961

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Kukurydza kolorowa jako przynęta
« Odpowiedź #9 dnia: 23.01.2019, 11:28 »
Chodzi mi o kukurydzę kolorową naturalną nie barwioną.


Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kukurydza kolorowa jako przynęta
« Odpowiedź #10 dnia: 23.01.2019, 11:37 »
 A widziałeś gdzieś na polu kolorową kukurydzę O:) tak jak nasz przyjaciel Katmay napisał jest ona barwnikami barwiona :beer:

Offline Zibi1961

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Kukurydza kolorowa jako przynęta
« Odpowiedź #11 dnia: 23.01.2019, 11:43 »
Właśnie, że akurat są kolorowe na polu :). Nie potrafię wstawić zdjęcia, nie chce mi  wysłać więc wstawiam link do strony. Zamówiłem właśnie tylko chciałbym jakoś fajnie ją przygotować na haczyk.
https://www.olx.pl/oferta/kukurydza-jadalna-kolorowa-kolby-CID757-IDvQVsX.html#2733355de6

Offline Zibi1961

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: tyczka