Autor Wątek: Stojak plażowy  (Przeczytany 3018 razy)

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Stojak plażowy
« Odpowiedź #30 dnia: 16.01.2019, 20:34 »
Stojak przyjechał. Robi bardzo solidne wrażenie i będzie stabilny choć jest dosyć lekki. Jest bardzo starannie przemyślany i wykonany.  Podoba mi się i już wiem że to będzie to czego potrzebuję.

Mam ten stojaczek. Zobaczysz - będziesz zadowolony. Jest stabilny i lekki, choć teoretycznie przeczy to sobie. Wożę go w bocznej kieszeni pokrowca na wędki. Do tego błyskawicznie się go rozkłada. Na kamienisty brzeg rzeki to chyba ideał. Ile ja się wcześniej namordowałem z wbijaniem/wkręcaniem podpórek, robiąc przy tym tyle hałasu, że zanim zarzuciłem zestawy, to ryba pewnie była już pod drugim brzegiem...

Stojak ma jednak mankament - mocowanie buzzbarów. Trzeba wsad mocno dokręcić, żeby się nie obkręcał np. przy zdejmowaniu wędek. A przy okazji zachować kąt prosty w stosunku do osi głównej. Te firmowe oringi są g... warte. Ale coś się wykombinuje. Gdyby nie to, byłby to stojak idealny.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Stojak plażowy
« Odpowiedź #31 dnia: 16.01.2019, 21:11 »
Luk czy ten Korum jest tylko na rzekę?Chciałbym żeby był i na jezioro.

To jest niestety tylko rzeczny rodpod. Ale unikaj uniwersalnych rzeczy, bo mają monstrualne rozmiary. Ja mam Prologica, i on jest po prostu wielki, pomimo krótkich nóżek. Na jednym stanowisku musiałem rozbić brolkę o wiele dalej (nie tam gdzie powinna być), bo stojak zajmował zbyt dużo miejsca. Innym razem wręcz wkładałem go do wody, przednią część. Dlatego dobrze jest mieć dwa rodpody ale konkretne, każdy idealny do swego zadania.

Jeżeli szukasz tańszego rodpoda na wody stojące to polecam Leeda Rogue. Dałem za niego 3o funtów, ma pokrowiec oraz idealne rozwiązanie, rurki od buzz barów są ostre i można je wbijać w miękki grunt, przez co nie trzeba reszty poda. To daje 90 funtów za dwa rodpody, jeden na rzeki drugi na wody stojące. Karpiowe firmy potrafią krzyczeć niesamowite kwoty za rodpody, średnia cena to 100-120 funtów :)

Lucjan

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Stojak plażowy
« Odpowiedź #32 dnia: 16.01.2019, 22:46 »
OK Jurek.  Postaram się jutro zrobić zdjęcia.
Wiesiek

Offline ziggi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: krakow
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Stojak plażowy
« Odpowiedź #33 dnia: 17.01.2019, 09:44 »
Miałem kilkufaworytów ale Luk mi namieszal.Korum - mam kiwające się buzbary.Dobre buzbary to połowa ceny rod poda.prologic wg.Luka skomplikowane rozkładanie.Zostalo mi Anaconda extension pod i Anaconda Bent Hopper.Może ktoś ma i coś o nich napiszę,albo poleci  coś jeszcze.Mialem rod pody Danlop i Wychwod ale to kicha.Myślę że bez pomacania może byc problem z zakupem.

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Stojak plażowy
« Odpowiedź #34 dnia: 17.01.2019, 13:58 »
Miałem kilkufaworytów ale Luk mi namieszal.Korum - mam kiwające się buzbary.Dobre buzbary to połowa ceny rod poda.prologic wg.Luka skomplikowane rozkładanie.Zostalo mi Anaconda extension pod i Anaconda Bent Hopper.Może ktoś ma i coś o nich napiszę,albo poleci  coś jeszcze.Mialem rod pody Danlop i Wychwod ale to kicha.Myślę że bez pomacania może byc problem z zakupem.

Obejrzałem stojaczek dokładnie , rozłożyłem go i sprawdziłem na sucho.  Jestem naprawdę zadowolony. Lucjan ma rację to naprawdę dobry wyrób.

Buzz bary Korum sę solidne i same się nie kiwają.  To nieporozumienie.  Chodziło o to że po przykręceniu potrafią się odkręcać na gwincie pod ciężarem wędki . Przyczyna jest banalna i łatwo temu zaradzić.  Na części męskiej gwintu znajduje się malutki gumowy O-ring z mięciutkiej gumy który przez tarcie ma zabezpieczać przed odkręceniem.  Takie zabezpieczenia sa dobre ale przy widełkach zwykłych podpórek.
1. Usunę ten O-ring i na jego miejsce wsadzę gumową uszczelkę od grzybka zaworu 1/2" za 50gr.  Trzeba tylko powiększyć w niej otwór np wybijakiem szewskim.  Uszczelki mają twardą gumę i będzie porządnie trzymać jak się dokręci.
2. Dorażnie można nawinąć kilka zwojów cienkiej nici na gwint lub wsadzić w otwór przed wkręceniem  kawałek gumowego amortyzatora od tyczki.

Trzeba koniecznie podkreślić, że te buzz-bary są na szybkozłączkach blokowanych zaciskiem (podobny system jak u Prestona) więc jak się go dobrze dokręci do szybkozłączki to później nie będzie problemu.
Wiesiek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Stojak plażowy
« Odpowiedź #35 dnia: 17.01.2019, 14:06 »
Wiesiek, zrobiłeś to co trzeba! :thumbup: Ja zabieram się za poprawę tego gwintu od roku, ale mi to nie wychodzi :)  Mimo wszystko nie bujają się te buzzbary tak, aby był to problem. Ustawione trzymają poziom, nie opadają same z siebie. Małym plusem jest to, że przy transporcie i sztywnym ułożeniu, można buzzbara złamać (jak zakleimy gwint), tutaj nam się tylko przekręci. Dlatego opcja uszczelnienia gwintu konopiami hydraulicznymi, teflonem lub jak pisze Wiecho nićmi lub amortyzatorem, jest jak najbardziej OK.
Lucjan

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Stojak plażowy
« Odpowiedź #36 dnia: 17.01.2019, 14:17 »
Do transportu trzeba zwolnić zatrzask i po prostu wyjąć buzz-bar z mocowania razem z przykręconą kostką szybkozłączki.  Nie ma potrzeby nic odkręcać.  Montaż i demontaż błyskawiczny. 
Edit: Jeszcze dziś zrobię zdjęcia i zamieszczę na Forum.

Link do prezentacji stojaka: Korum River Tripod - prezentacja
Wiesiek

Offline ziggi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: krakow
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Stojak plażowy
« Odpowiedź #37 dnia: 22.01.2019, 18:30 »
Luk czy masz Leeda ROGUE 3  IN 1 ROD POD ?

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Stojak plażowy
« Odpowiedź #38 dnia: 22.01.2019, 20:24 »
Chyba tak. Na 90% :)
Lucjan

Offline ziggi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: krakow
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Stojak plażowy
« Odpowiedź #39 dnia: 22.01.2019, 20:30 »
Myślę, że jest niezły. Może to niezła opcja.

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Stojak plażowy
« Odpowiedź #40 dnia: 22.01.2019, 20:45 »
Lucjan, chyba Ci jeszcze nie podziękowałem za dobrą radę. Stojaczek jak ta lala. W realu okazał się jeszcze lepszy niż się spodziewałem.
Wielkie dzięki. :thumbup: :beer:
Wiesiek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Stojak plażowy
« Odpowiedź #41 dnia: 22.01.2019, 21:24 »
Nie ma za co :)
Lucjan