Autor Wątek: Kupiliśmy  (Przeczytany 3818324 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #1170 dnia: 26.02.2015, 21:32 »
Jaco podaj typ guru z którego ci ryby schodziły jeżeli możesz również rozmiar przynęte i rybki jakie ci schodziły
troszke guru zakupiłem i niechciałbym mieć niespodzianek
Maciek

Offline wadziol

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 464
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #1171 dnia: 26.02.2015, 21:35 »
w tamtym roku też stosowałem Guru i spiniki się zdarzały i ktoś jeszcze na forum pisał o podobnej sytuacji więc coś jest na rzeczy z tymi hakami ? >:O

Preston ma trochę inny kształt haka .Ostrze jest bardziej zagięte do środka i chyba to powoduje ,że hak lepiej trzyma rybę. Na ostatnich zawodach w method feeder złapałem ponad 17 kg karpia gdzie największy miał około 6 kg oraz kilka dużych karasi. Wszystko na gotowym przyponie i haku nr 16 Prestona właśnie. Miałem jedną spinkę. Na Guru podczas jednej sesji potrafiło mi zejść "6 karasi na 10 zaciętych", więc chyba rzeczywiście coś w tym jest;)
Marcin
Matrix Team Poland / FKK Wrocław

Offline wadziol

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 464
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #1172 dnia: 26.02.2015, 21:42 »
Beton rozmiar portfela złożonego to 19,5 x 9,5cm Wejdzie około 100 przyponów w zależności od długości. Portfel jest świetnie zrobiony,zamykany na magnesy ,a zewnętrzna powłoka jest gumowana. Można przechowywać przypony 8 cm  10 cm 12 cm i 15 cm. Jednak 8cm np w Guru to nie to samo co 8cm w Drennenie. W guru mam jeszcze milimetr luzu ,a Drenana części przyponów za chiny nie naciągnąłem ,bo był kilka milimetrów za krótki (choć teoretycznie miał 8 cm).
Marcin
Matrix Team Poland / FKK Wrocław

elvis77

  • Gość
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #1173 dnia: 26.02.2015, 21:44 »
Ale te Guru to chyba z serii MWG, bo QM1 są bardzo zagięte do środka,nawet bardziej niż preston. I to właśnie WMG są najczęściej wiązane na gotowcach.

Offline wadziol

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 464
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #1174 dnia: 26.02.2015, 21:45 »
Ale te Guru to chyba z serii MWG, bo QM1 są bardzo zagięte do środka,nawet bardziej niż preston. I to właśnie WMG są najczęściej wiązane na gotowcach.

Tak to MWG. Muszę wypróbować QM1 i kilka sam zawiązać.
Marcin
Matrix Team Poland / FKK Wrocław

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #1175 dnia: 26.02.2015, 21:49 »
wadziol te karachy na przynete łowiłeś
Maciek

Offline wadziol

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 464
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #1176 dnia: 26.02.2015, 21:50 »
wadziol te karachy na przynete łowiłeś

Na pellet Bandum Tiger Fish do gumki Sonubaits
Marcin
Matrix Team Poland / FKK Wrocław

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #1177 dnia: 26.02.2015, 21:54 »
Dzieki za info
Maciek

Offline Matthew1

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszków - PL
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #1178 dnia: 26.02.2015, 22:32 »
Dziś kupiłem 2 nowe kije feederowe w super cenie 250zl za oba:
Daiwa Aqualite Pellet feeder 390/120g, piękny design z ciekawym uchwytem kołowrotka i super akcja paraboliczna.
Cormoran TS180 Extra Heavy feeder 390/180g - feeder do zadań specjalnych, będę nim łowić na rzekach, ew karpie na komercji.
Do Cormorana mam kręcioł Shimano Alivio 4000 i myśle że da rade, za jakieś 2 tygodnie jeszcze dokupie kołowrotek do Daiwy, nową matchówke z kołowrotkiem i jakieś akcesoria, ogólnie zbroje się na wiosne :)
Mam też w planach kupno jakiś porządnych podpórek pod drgającą szczytówke.
"Panie wypuść go, on jest złoty..."

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #1179 dnia: 26.02.2015, 22:34 »
Coś mi to na kilka tysi wygląda
Maciek

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #1180 dnia: 26.02.2015, 23:54 »
w tamtym roku też stosowałem Guru i spiniki się zdarzały i ktoś jeszcze na forum pisał o podobnej sytuacji więc coś jest na rzeczy z tymi hakami ? >:O

Preston ma trochę inny kształt haka .Ostrze jest bardziej zagięte do środka i chyba to powoduje ,że hak lepiej trzyma rybę. Na ostatnich zawodach w method feeder złapałem ponad 17 kg karpia gdzie największy miał około 6 kg oraz kilka dużych karasi. Wszystko na gotowym przyponie i haku nr 16 Prestona właśnie. Miałem jedną spinkę. Na Guru podczas jednej sesji potrafiło mi zejść "6 karasi na 10 zaciętych", więc chyba rzeczywiście coś w tym jest;)

To już mam odpowiedz dlaczego na moich ostatnich sesjach poprzedniego sezonu miałem tyle spięć... dobrze ze nie kupiłem znów tych guru bo już się za nimi rozglądałem.
Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #1181 dnia: 27.02.2015, 12:27 »
Cytuj
Preston ma trochę inny kształt haka .Ostrze jest bardziej zagięte do środka i chyba to powoduje ,że hak lepiej trzyma rybę. Na ostatnich zawodach w method feeder złapałem ponad 17 kg karpia gdzie największy miał około 6 kg oraz kilka dużych karasi. Wszystko na gotowym przyponie i haku nr 16 Prestona właśnie. Miałem jedną spinkę. Na Guru podczas jednej sesji potrafiło mi zejść "6 karasi na 10 zaciętych", więc chyba rzeczywiście coś w tym jest;)
Pozwolę się nie zgodzić z twoją opinią i powiem, że Guru ma jedne z lepszych haczyków na rynku a QM1 są naprawdę świetne :narybki:
Robert

Offline wadziol

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 464
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #1182 dnia: 27.02.2015, 12:31 »
Cytuj
Preston ma trochę inny kształt haka .Ostrze jest bardziej zagięte do środka i chyba to powoduje ,że hak lepiej trzyma rybę. Na ostatnich zawodach w method feeder złapałem ponad 17 kg karpia gdzie największy miał około 6 kg oraz kilka dużych karasi. Wszystko na gotowym przyponie i haku nr 16 Prestona właśnie. Miałem jedną spinkę. Na Guru podczas jednej sesji potrafiło mi zejść "6 karasi na 10 zaciętych", więc chyba rzeczywiście coś w tym jest;)
Pozwolę się nie zgodzić z twoją opinią i powiem, że Guru ma jedne z lepszych haczyków na rynku a QM1 są naprawdę świetne :narybki:

Nie neguje tego dlatego zakupiłem kilka dni temu dodatkowe rozmiary z gumkami. Myślę ,że mogłem popełnić jakieć błędy podczas holu ryb, albo po prostu się nie zgraliśmy wędka,żyłka ,hamulec, haczyk;)
Będę przy najbliższym wypadzie dalej ćwiczył łowienie na haki Guru.
Marcin
Matrix Team Poland / FKK Wrocław

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #1183 dnia: 27.02.2015, 16:37 »
Jaco podaj typ guru z którego ci ryby schodziły jeżeli możesz również rozmiar przynęte i rybki jakie ci schodziły
troszke guru zakupiłem i niechciałbym mieć niespodzianek
te których używałem to gotowce na hakach  MWG , przynęta dwie kukurydze spinały się karpie , karasie nie wypinały się, sztywna wędka też przyczyniła się do spinek.
Pozdrawiam
Jacek

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #1184 dnia: 27.02.2015, 16:46 »
Dzisiejsze zakupy pellety Bait-Tech , mielony Lorpio i dwukomorowy pokrowiec Mikado o wielkości spadochronu j,edyny dostępny który pomieści mój kosz do podbieraka Daiwy i oczywiście siatkę .
Pozdrawiam
Jacek