Autor Wątek: Kupiliśmy  (Przeczytany 3862229 razy)

Eshley

  • Gość
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #195 dnia: 18.12.2014, 20:11 »
Elvis nie gniewaj się prowadziłeś kiedyś swój własny biznes, ja prowadzę i wiem, że w dzisiejszych czasach to tylko politycy trzepią kasę ,na kilometrówkach. 

elvis77

  • Gość
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #196 dnia: 18.12.2014, 20:22 »
Eshley nie gniewam się  :)
Prowadziłem podobnie jak Ty około 20  lat temu i później  też, ale właśnie dlatego, że nie umiem kraść i oszukiwać to  już nie prowadzę i politykiem też nie zostanę.  Tu raczej chodzi o zawyżone marże, a nie o uczciwy zarobek ale takie jest podstawowe prawo ekonomi, że bierze się tyle ile jest ktoś w stanie zapłacić.
Ps. Kupujemy z zagranicy bo niejednokrotnie jest taniej z wysyłką, niż u nas w kraju bez : ( 

Eshley

  • Gość
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #197 dnia: 18.12.2014, 20:27 »
Koszty transportu, wysyłki faktem są tańsze za nasza granicą, ale widzę, że nie importowałeś nic. Jeśli chcesz postaram się Tobie wytłumaczyć jak to w Polsce funkcjonuje. Ja sama zastanawiam się nad przeniesieniem biznesu na wyspy związku z kosztami, ale jak prowadzisz biznes to powinieneś wiedzieć. Ja już zęby zjadłam na tym. Jeśli kupujesz prywatnie nie jako firma to nie płacisz Vat-u a ja płacę od całości a nie od różnicy. Czyli jak kupię za 100 to na start od tego płacę 23 % vatu :( a potem reszta ...........smutne dla mnie .

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 166
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #198 dnia: 18.12.2014, 20:28 »
Nie wiem w sumie o co wam chodzi opisując sytuacje ze sklepem jak coś komuś nie pasuje niech nie kupuje po prostu z biegiem czasu być może pojawią się te artykuły w innych sklepach, dziś jak widać alternatywy niema, ceny wydaje mi się rynkowe, a co do alternatyw trochu brak. Nie wiem poco rozkładać to zagadnienie na czynniki pierwsze byle by na to rybki brały i tyle.
Fakt strona wymusza cierpliwość.
Maciek

Offline Maro81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 966
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Drennan
  • Lokalizacja: Wroclaw
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #199 dnia: 18.12.2014, 20:38 »
Właśnie zamówiłem kilka rzeczy z Prestona na Gozdawa-sklep,poszło w miarę szybko i sprawnie. Niestety nie maja już foremki do przynęty - QUICK CONE AND BAIT MOULD. Oczekuje na kuriera DPD.
Czy w soboty także dostarczają przesyłki?

elvis77

  • Gość
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #200 dnia: 18.12.2014, 20:38 »
Mjmaciek ma rację, szkoda sensu.

Eshley

  • Gość
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #201 dnia: 18.12.2014, 20:39 »
Mjmaciek zgadzam się po co rozkładać to zagadnienie. Lepiej pochwalcie się cóż nabyliście. Ja niestety z wieloma rzeczami ma problem. Przeważnie firmy szyja modele męskie, które wiszą na mnie jak na Ani Rubik. Podpatruje tu co kupujecie coby moi synowie nie puścili mnie w maliny. Zawsze mogę odwołać się do forum :)
Faktycznie strona Gozdawy chodzi wolno .....

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #202 dnia: 18.12.2014, 20:43 »
Ja nie mam pretensji do nikogo osobiście. Mam problem z tym, że wiele cen jest wyższych w Polsce niż za granicą. Pomimo niższych zarobków jest drożej. Wiele razy porównywałem ceny, czy to narzędzi, ciuchów czy artykułów wędkarskich i jakiś tajemniczy dodatek dzieli Europę i Polskę.

Ta sama wiertarka w UK kosztowała 70 funtów - i po przeliczeniu kursu złotówki, który był w miarę stały - w Polsce wychodziła za około 100 funtów. O cenach telefonów nie wspominam nawet, bo 5 lat temu kiedy podjąłem próbę kupna telefonu na abonament w Polsce - zaoferowano mi staroć  za straszną cenę miesięcznie, z kontraktem na 36 miesięcy. Na moje pytanie jak ja mam podpisać kontrakt na telefon który nie dożyje 24 miesięcy - usłyszałem, że powinienem o niego dbać. Na pewno ilość darmowych minut pozwalała o takie dbanie (było ich tak mało). ;)

Rozumiem, że często sprzedawcy trzymaja się cen katalogowych lub prowadzą sprzedaż opartą na rabatach od całości. Cokolwiek by jednak nie mówić - jest drożej. Towar przyjeżdża do portów belgijskich lub holenderskich. Nie wiem skąd się to bierze, że trafiając na jedną stronę kontynentu jest droższy a w innej tańszy.
Lucjan

Eshley

  • Gość
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #203 dnia: 18.12.2014, 20:45 »
Luk dobre z tym telefonem :)

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #204 dnia: 18.12.2014, 20:46 »
Jaka cena nie jest, jak ktoś chce kupić coś markowego dobrego, to to kupi i nie będzie patrzał ile sprzedawca na tym zarobi. Dodatkowo nie wszystkie sklepy posiadają towar Prestona, Sonubaitsa itp więc wyboru nie ma za dużego ;) a sprzedawca się cieszy.
Krzysztof

elvis77

  • Gość
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #205 dnia: 18.12.2014, 20:49 »
Właśnie zamówiłem kilka rzeczy z Prestona na Gozdawa-sklep, poszło w miarę szybko i sprawnie.Niestety nie maja już foremki do przynęty - QUICK CONE AND BAIT MOULD. Oczekuje na kuriera DPD. Czy w soboty także dostarczają przesyłki?
Maro81 jak byś nie mógł kupić tej foremki to obetnij strzykawkę i gotowe(są różne rozmiary 20,50,60 i 100).  Nie jest to jakiś mercedes, ale jeździć się da 

Offline Maro81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 966
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Drennan
  • Lokalizacja: Wroclaw
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #206 dnia: 18.12.2014, 20:50 »
Zamowilem nastepujace akcesoria:
-Podpórka pod wędkę - OFFBOX - TUBE ROD REST x 1 szt.
-Teleskopowe ramię - OFFBOX - TELESCOPIC FEEDER ARM x 1 szt.
-Pudełko - PELLET TUB 0.5 PT/ 0.3 L x 2 szt.
-Kuweta na Ochotkę - BLOODWORM BAIT TUB x 1 szt.

Razem   236,65 zł
Wysyłka i obsługa   19,00 zł
Upust (Świąteczny rabat -20%)   -47,33 zł
Podatek   40,35 zł
Suma całkowita   209,71 zł

Z tym rabatem to i tak wyjdą na pewno do przodu.

elvis77

  • Gość
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #207 dnia: 18.12.2014, 20:52 »
Eshley, a chłopaki też łapią?

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #208 dnia: 18.12.2014, 20:53 »
A myślałem, że to forum wędkarskie a nie unoszenie się honorem i osobiste wycieczki!!!
Pax między łowiącymi  >:(
I zająć mi się tu ważnymi tematami ;D ;D ;D
Arek

Offline Maro81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 966
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Drennan
  • Lokalizacja: Wroclaw
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #209 dnia: 18.12.2014, 20:57 »
Na pewno strzykawka ma jeszcze więcej zastosowań w wędkarstwie ;D,jednak wole kupić coś co posłuży mi parę lanych sezonów.