Autor Wątek: PayPal  (Przeczytany 5799 razy)

Offline grzecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PayPal
« Odpowiedź #15 dnia: 13.02.2018, 20:12 »
Tak jak koledzy napisali - albo przelewasz złotówki na paypala albo podpinasz kartę debetową lub kredytową w złotówkach lub walucie obcej, przy czym jak już podepniesz kartę musisz i tak zadzwonić lub napisać maila do paypala i zdefiniować, którą kartą w jakiej walucie chcesz płacić.
Grzesiek
"W czasach powszechnego fałszu mówienie prawdy jest aktem rewolucyjnym" G. Orwell

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PayPal
« Odpowiedź #16 dnia: 13.02.2018, 21:33 »
Ma PP masz opcję błyskawicznego doładowania gdzie środki masz dosłownie chwilę po przelewie. Ja tak zawsze płacę bo nie jestem zwolennikiem podłączania karty kredytowej do konta PayPal.

Można podpiąć Paypal do konta na którym nie ma opcji debetu ani regularnych wpływów. Powinno wystarczyć jako zabezpieczenie.
Wszystkie podejrzane transakcje trzeba natychmiast zgłosić i zablokują środki do czasu wyjaśnienia sprawy. Żona miała transakcje za pizzę której nigdy nie zamawiała. Pieniądze wróciły po kilku dniach.

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: PayPal
« Odpowiedź #17 dnia: 13.02.2018, 21:39 »
Podoba mi się  ten paypal.
Konto założyłem  , ale  jako że żonę mam na pierwszym miejscu w swoim rachunku nie mogę  sobie doładować konta :).
Muszę  do nich jutro zadzwonić.

Offline grzecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PayPal
« Odpowiedź #18 dnia: 13.02.2018, 21:50 »
żonę mam na pierwszym miejscu
To się chwali ;-)
Grzesiek
"W czasach powszechnego fałszu mówienie prawdy jest aktem rewolucyjnym" G. Orwell

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 084
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: PayPal
« Odpowiedź #19 dnia: 15.02.2018, 15:09 »
Fajna sprawa ten PayPal,ułatwia życie,tylko mam jedno pytanie.Jak już doladujemy sobie tam konto i będziemy chcieli płacić za zakupy za pomocą PayPal-a,to można to zrobić tylko za pomocą naszej karty - podając jej numer i inne potrzebne dane ?? czy też w jakiś inny sposób ??

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PayPal
« Odpowiedź #20 dnia: 15.02.2018, 15:14 »
Możesz doładować konto na Paypal przelewem i później płacić bezpośrednio z niego za zakupy nie podając żadnych numerów karty, tylko logując się. Możesz też przypisać kartę płatniczą do Paypal i płacić prosto z karty za pośrednictwem serwisu - aby to zrobić, jednorazowo podajesz dane karty i później możesz płacić bez doładowywania Paypala.
Marcin

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 084
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: PayPal
« Odpowiedź #21 dnia: 15.02.2018, 15:36 »
Czyli, żeby płacić bez użycia karty płatniczej, debetowej, wystarczy mi tylko znać emaila sprzedawcy?? Dobrze ogarniam??

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PayPal
« Odpowiedź #22 dnia: 15.02.2018, 15:42 »
Chodzi o sytuację, w której kupujesz coś od prywatnej osoby, a nie sklepu, tak? Bo ja pisałem w kontekście zakupu czegoś od sklepu, który posiada opcję płatności za pomocą Paypala.
Marcin

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 084
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: PayPal
« Odpowiedź #23 dnia: 15.02.2018, 15:49 »
Właśnie chodzi o zakupy w sklepach, od prywatnych osób zawsze kupuje za pobraniem.

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PayPal
« Odpowiedź #24 dnia: 15.02.2018, 16:00 »
Wiele sklepów ma do wyboru Paypal w opcjach płatności i tam wybierasz płatność za pomocą tego serwisu. Jednak prawie wszystkie sklepy w Polsce z opcją Paypal, mają również inne formy płatności jak Payu, Przelewy24 itp., które są prostsze, więc najlepiej skorzystać właśnie z tych opcji. Ja płacę Paypalem tam, gdzie nie ma szybkich przelewów, np. na Steamie.
Marcin

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 084
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: PayPal
« Odpowiedź #25 dnia: 15.02.2018, 16:12 »
Ja to rozumiem.W polskich sklepach płacę przelewem 24,jeśli to zaufany sprzedawca w innych kupuje za pobraniem.Tak samo płacę na Aliexpres.Ale są takie sklepy zagraniczne gdzie tak zapłacić nie można i tam chciałbym płacić PayPal-em.Założylem sobie dzisiaj konto na tym portalu platniczym i próbuję ogarnąć co i jak.Kiedy próbuję zapłacić tą metodą w sklepach zagranicznych,które maja taka opcję wyskakuje mi strona na PayPal gdzie trzeba podać nr karty platniczej i inne dane,zeby zaplacić za zakupy. Ja wolałbym zapłacić inaczej bez używania karty,stąd moje pytanie. Jest na PP opcja płacenia za zakupy,gdzie na dzień dobry trzeba podać email sprzedawcy,dlatego pytam czy to dotyczy też sklepów ??

Offline grzecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PayPal
« Odpowiedź #26 dnia: 15.02.2018, 21:07 »
Rozumiem, że chcesz kupić przedmiot poprzez sklep internetowy np. za granicą a zatem po dodaniu przedmiotu do koszyka przechodzisz do płatności, w których wybierasz (naciskasz kursorem myszki) opcję paypal. Przekierowuje Cię na stronę paypala gdzie musisz się zalogować. Następnie zatwierdzasz płatność podaną w złotówkach (paypal przeliczy z obcej waluty wg swojego kursu). Na koniec wyświetli się podsumowanie zawartej transakcji. Żeby to wszystko przebiegło pomyślnie musisz mieć złotówki na koncie paypala lub podpiętą kartę debit lub credit. Jest jeszcze opcja z podpięciem rachunku bankowego ale tego nie testowałem :)
Jeśli nie chcesz nic podpinać to musisz przelać złotówki ze swojego konta złotówkowego na paypal podając w tytule tylko identyfikator przelewu:
https://www.paypal.com/pl/webapps/mpp/funding
Grzesiek
"W czasach powszechnego fałszu mówienie prawdy jest aktem rewolucyjnym" G. Orwell

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PayPal
« Odpowiedź #27 dnia: 16.02.2018, 11:08 »
Email sprzedawcy podany przy zakładaniu konta na Paypalu jest rodzajem identyfikatora po którym system znajdzie odpowiednie konto. Sprzedawcy na Ebay podają email powiązany z Paypalem i pieniądze są automatycznie wysyłane.

Edyta:
Sprzedawca może wysłać fakturę albo żądanie zapłaty. Jako użytkownik możesz zrobić przelew używając adresu email odbiorcy.

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 084
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: PayPal
« Odpowiedź #28 dnia: 16.02.2018, 12:03 »
Podejrzewam,ze na PayPal wyskakuje mi tylko strona z możliwością zapłacenia za zakupy za pomocą karty platniczej,bo jeszcze nie zakończyla się procedura weryfikacji mojego konta bankowego z PayPal.Dobrze ogarniam ??

Offline Xeo

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 186
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Odp: PayPal
« Odpowiedź #29 dnia: 16.02.2018, 12:06 »
Mozliwe, ja ten proces przechodziłem prawie 10lat temu i nie spotkałem się z takim ograniczeniem. ;)