Autor Wątek: Flagman - zakup na Ukrainie  (Przeczytany 9945 razy)

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Flagman - zakup na Ukrainie
« dnia: 13.02.2019, 19:04 »
Wstawiam informacyjnie, krótko i na temat.
Jak wiadomo ceny Flagmana na Ukrainie znacząco różnią się od naszych krajowych. Napisałem w związku z tym maila do dystrybutora ukraińskiego z pytaniem czy jest możliwość zakupu z wysyłką do Polski. Odpowiedź przyszła po paru godzinach w dwóch językach ???

"Hi.

Thank you for interest in our products. Please, contact our distributor in Poland :
Mateusz Przebięda
mateusz@glinywedkarskie.pl
tel. 667702882
www.glinywedkarskie.pl

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi produktami. W sprawach otrzymania oferty handlowej prosimy o kontakt z naszym wyłącznym polskim dystrybutorem:

Mateusz Przebięda
Gliny Natura
mateusz@glinywedkarskie.pl
tel. 667702882
www.glinywedkarskie.pl "

"
Tyle w temacie. ;D
Adam

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman - zakup na Ukrainie
« Odpowiedź #1 dnia: 13.02.2019, 19:08 »
Pisalem juz o tym w ktoryms z tematow o zakupach na Ukrainie, jesli cos chcesz musisz albo jechac albo poprosić kogoś, zeby Ci przywiózł - sprzęt o wartości 300 Euro na osobe bez problemu przewieziesz.
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Flagman - zakup na Ukrainie
« Odpowiedź #2 dnia: 13.02.2019, 19:11 »
Widocznie mi umknęło :)
Miałem nadzieję, że jednak wysyłają do Polski. W dzisiejszych czasach? Co to za problem?
Adam

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman - zakup na Ukrainie
« Odpowiedź #3 dnia: 13.02.2019, 19:14 »
Jedyny problem, to chyba umowa na wyłączność dla Gliny Natura..
GN płacą za wyłączniść, a dzieki temu mają 70-100 % przebitki na cenie wędki.
Z pozdrowieniami,
Kamil

Chub

  • Gość
Odp: Flagman - zakup na Ukrainie
« Odpowiedź #4 dnia: 13.02.2019, 19:16 »
Taki problem, że chronią interesy swoje i polskiego przedstawiciela ;)
Mają taką umowę nic nie poradzisz nie po to ktoś inwestuje kasę, żeby towar "bokiem" szedł - i nikogo tu nie bronię tylko tak to widzę.
Kwestię ile "narzutu" na sprzęcie pomijam każdy widzi jak jest.


PS.

Kiedyś pisałem tyczka Sensas 774 stała swego czasu w sklepach ponad 12 w hurcie była jak mi znajomy mówił po 6 także jeśli to prawda to ten... :D

Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 697
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Flagman - zakup na Ukrainie
« Odpowiedź #5 dnia: 13.02.2019, 19:21 »
Skoro ludzie i tak biorą , to jaki jest sens sprzedawać taniej ? Gdyby na forum polecano coś innego niż Flagman , to kto wie . ;)

Offline Rafal_Rafal

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 169
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Marki
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Flagman - zakup na Ukrainie
« Odpowiedź #6 dnia: 13.02.2019, 19:22 »
Będąc na zakupach w sklepie firmowym Flagmana w Winnicy na Ukrainie dostałem taka samą odpowiedź. Nie wysyłaja do Polski ponieważ mamy ich przedstawiciela czyli Gliny Natura.

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Flagman - zakup na Ukrainie
« Odpowiedź #7 dnia: 13.02.2019, 19:23 »
Taki problem, że chronią interesy swoje i polskiego przedstawiciela ;)
Raczej ta druga opcja :)  Interes  chyba mieliby niezły gdybyśmy mogli kupować bezpośredni u Nich.
Swoją drogą taki Drennan i Preston mają swoich dystrybutorów w Polsce, ale jakoś nie przeszkadza to w zakupie  np: w AD.
No, ale to zapewne kwestie prawne podpisanych umów.
Póki co jedynie  zakupy w GN i chyba to zamyka temat. :)
Adam

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Flagman - zakup na Ukrainie
« Odpowiedź #8 dnia: 13.02.2019, 19:25 »
Swego czasu wyłącznym dystrybutorem Tica był skl Carpmix (takie info było na ich stronie) a jednak  Czeski sklep wysyłał bez problemu ww kołowrotki.
Więc to chyba nie o ochronę interesów chodzi.

Chub

  • Gość
Odp: Flagman - zakup na Ukrainie
« Odpowiedź #9 dnia: 13.02.2019, 19:26 »
Skoro ludzie i tak biorą , to jaki jest sens sprzedawać taniej ? Gdyby na forum polecano coś innego niż Flagman , to kto wie . ;)

Wystarczy samemu sobie odpowiedzieć czy chcemy tyle płacić za ten sprzęt czy nie.
Akurat miałem przed chwilą okazję porównać bolonki Tregaron i Shimano Technium i Tregaron jest smuklejszy ale pomijając to czy lepszy jakoś zdecydowanie to bym nie powiedział. Wyważenie w obu na podobnym jak dla mnie poziomie, także każdy może sobie znaleźć "zamiennik"..

@Jarekb11


Flagman wie jakie ceny są u nich a jakie tu..
Myślę, że im też zależy żeby sprzęt się sprzedawał a nie zalegał.
Nie wiemy jak są umowy skonstruowane więc można się tylko domyślać - może być np prowizja od sprzedaży dla Flagmana kosztem czegoś stąd wyższy narzut nie wiem strzelam opcji jest mnóstwo.
Każda firma ma swoją politykę i to, że jedna się na coś godzi nie oznacza, że wszystkie pozostałe będą robić tak samo.

Offline meteo76

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 280
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman - zakup na Ukrainie
« Odpowiedź #10 dnia: 13.02.2019, 19:41 »
Są inne sklepy na UA, które sprzedają sprzęt Flagman:  np. www.kapitan.ua, https://hotline.ua/brands/flagman/ i pewnie by wysłali do PL, ale dojdzie Ci cło i podatek vat i wtedy raczej już tak znaczącej różnicy w cenie nie będzie.

Prosimy zaczynać zdania wielką literą i stosować interpunkcję.
Wojtek

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Flagman - zakup na Ukrainie
« Odpowiedź #11 dnia: 13.02.2019, 19:47 »
Nie wiem, ale wydaję mi się, że wielu umyka fakt, że polski dystrybutor ma siedzibę w Polsce i płaci polskie podatki, w tym płaci VAT + cło, ściągając sprzęt spoza obszaru celnego Unii Europejskiej. Musicie mi uwierzyć na słowo, ale cena sprzętu Flagmana z wysyłką do Polski byłaby kompletnie inna, od tej ukraińskiej. Już sam koszt przesyłki spowodowałby znaczący wzrost ceny. Ściągając sprzęt z Ukrainy samodzielnie (lub przez kolegów), tak naprawdę korzystacie z tego, że państwo polskie przyznało Wam określone zwolnienia podatkowo-celne, z których to zwolnień nie może skorzystać przedsiębiorca handlujący wędkarskim sprzętem w Polsce. Wy możecie.

Do tego dochodzi marża sprzedawcy. Z czegoś trzeba się utrzymać handlując towarem. A że sprzęt jest popularny, to sami nakręcacie sprzedaż, więc sprzedawca ustala sobie ceny jakie mu się tam tylko podobają, co dobrze pokazuje praktyka stosowana przez Drapieżnika, który jak ma na stanie popularny sprzęt, który szybko schodzi, to lubi sobie podnieść ceny o "kilka groszy", po kolejnej partii zamówienia :P Nie ma więc możliwości, żeby ktoś legalnie handlował w Polsce towarem Flagmana przy ukraińskich cenach. Dodatkowo jak ktoś ma głowę na karku to się właśnie zabezpiecza przed takimi "handlarzami", szczególnie gdy towar jest spoza obszaru celnego UE. Jak ściągacie sprzęt z UK to obciążenia podatkowo-celne są już wliczone w cenę sprzętu. Tak się dzieje, bo jesteśmy w tej złej Unii Europejskiej, która tak gnębi Polaków i to ta zła Unia tak to sobie wymyśliła. Ukraina nie jest w UE więc..... :P Niedługo UK też nie będzie. Co będzie później. Nie wiadomo.

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Flagman - zakup na Ukrainie
« Odpowiedź #12 dnia: 13.02.2019, 19:52 »
Selektor, liczyłem na Twoją wypowiedź :).
Ukraina oczywiście nie jest w UE, ale jest członkiem strefy wolnego handlu z UE. Nie przedkłada się to na wysokość cła?
Adam

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 012
  • Reputacja: 216
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Flagman - zakup na Ukrainie
« Odpowiedź #13 dnia: 13.02.2019, 19:57 »
Temat poruszałem już niejednokrotnie, jeżeli chodzi o zarobki na sprzęcie wędkarskim.
Możecie bez problem przyjąć, że polska cena ma wliczoną marżę na poziomie +50%.
Widać to po wyprzedażach czy promocjach jakie robi np. Duxon, AnglingDirect (w tym drugim kupiłem topowe wędki shimano za 50% ceny polskiej).

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Flagman - zakup na Ukrainie
« Odpowiedź #14 dnia: 13.02.2019, 20:05 »
Selektor, liczyłem na Twoją wypowiedź :).
Ukraina oczywiście nie jest w UE, ale jest członkiem strefy wolnego handlu z UE. Nie przedkłada się to na wysokość cła?

Alek do strefy wolnego handlu wchodzą wszystkie państwa UE. Ukraina nie wchodzi. To, że istnieje umowa DCFTA, jako część umowy stowarzyszeniowej UE z Ukrainą, nie oznacza jeszcze, że handel z Ukrainą jest totalnie wolny od jakichkolwiek obciążeń podatkowo-celnych. Dobrym przykładem jest to, że państwo polskie zezwala Wam wwieźć bezproblemowo na teren Polski towary tylko do określonej sumy. Zarówno UE, Polska, jak i Ukraina bronią własne rynki przed zalewem towarów "nieopodatkowanych i nieoclonych"

https://pol-ukr-krakow.com/nowe-reguly-celne-ukrainy-z-1-stycznia-2018/
https://www.portalfk.pl/funkcjonowanie-organizacji/zakup-towarow-na-ukrainie.-co-z-vat-15436.html
https://ukraine.trade.gov.pl/pl/abc-biznesu/podatki-cla