Autor Wątek: Aliexpress - pomysł na biznes?  (Przeczytany 6222 razy)

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Aliexpress - pomysł na biznes?
« Odpowiedź #30 dnia: 26.11.2017, 12:08 »
Jakby traktował to forum jako sposób na zarabianie to by nie założył tego tematu.

Pozdrawiam
Mirek

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Aliexpress - pomysł na biznes?
« Odpowiedź #31 dnia: 26.11.2017, 12:22 »
Dokładnie jak piszesz :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 472
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Aliexpress - pomysł na biznes?
« Odpowiedź #32 dnia: 26.11.2017, 12:25 »
A ty RAdku oczywiście rozumiesz i wybiórczo wybierasz osoby które mogą sprzedawać z minimalnym zyskiem a które nie, jakoś nie widzę aby przeszkadzało Tobie że ktoś inny wrzuca kilkadziesiąt propozycji i sprzedaje bo jak twierdzi ma manie kupowania ( nic do kolegi nie mam, ale mogę jak TY domyślać się że kupił okazyjnie na różnego typu wyprzedażach a teraz sprzedaje z minimalnym zyskiem, czy tak jest nie wiem ale to tak dla porównania )
Kolega się przyznał że Kupił taniej ( chwała mu za to )a że chce sprzedać drożej, tak moralnie może nie najlepsze postępowanie ale  jasne i czytelne bez zbędnego " ściemniania "
Jeśli nie wprowadzicie limitu ogłoszeń, to za jakiś czas podobnie jak na innym znanym spławikowym forum 90 % wpisów będzie w temacie : giełda . Ale jak znam życie pozostanie bez zmian bo liczy się ilość wejść na forum, chyba że się mylę to przepraszam. :)


Januszu

Po pierwsze, czy widziałeś posty ( których już nie ma) w tym wątku ?

Kolega bynajmniej nie przyznał się bez ściemniania.
To któryś z kolegów mu to wykazał, pisząc i wskazując na kołowrotek, który nie dawno zachwalał w wątku zakupów
na Ali.
Z całą pewnością nie sprzedawał go ( czy próbował sprzedać ) z minimalnym zyskiem. Powiedziałbym, że nie był to zysk taki minimalny. Ale też i nie chodzi o wysokość zysku.

Z jednej strony robi "wiatr" w dziale Ali, samo w sobie nic złego, zakłada jakieś feisbukowe zamknięte grupy.
Do czego służą i do czego są wykorzystywane, to również było pokazane.
Oceniam to jak oceniam, administracja wyraziła zgodę.
W powiązaniu z tym sprzedaje kołowrotek z tegoż Ali z niemałym zyskiem ( może ni kwotowo, choć procentowo ).
Tak więc co robi reklamę w dziale Ali, a w dziale giełda zakłada "sklep - wędkarstwo z Ali" .
Dobry wujek jestem, ja sobie tylko trochę pozarabiam na kolegach z forum, a co, kto mi zabroni.

Otóż ja mówię takim niemoralnym zagrywkom nie.

Co do innych sprzedających - ja wszystkich cen nie znam, sprzęt używany jest dostępny w dziale giełda.
A jak to funkcjonuje, a przynajmniej funkcjonowało do niedawna :

Zacytuję w tym miejscu samego siebie :

To że napisałem cene 69 to nie znaczy że właśnie się za tyle sprzedał.

Ależ oczywiście.
Miałeś jak najlepsze intencje, chciałeś tylko z forum zrobić sobie platformę do robienia szemranych interesików.
Nie tylko nie chciałeś dokładać do interesu, więcej chciałeś " tylko zarobić na tym "
I próbując wmówić Nam , że robisz przy tym Nam uprzejmość.

W dziale giełda ja również dokonywałem zakupów.
Pozbywamy się tam nadwyżek sprzętu, a jako że to towar używany za odpowiednią cenę.
Nikt nie zabrania sprzedawać sprzętu nowego, o ile nie służyłoby to zarabianiu na tym.
Opieramy się w dużej mierze na zaufaniu do kolegów i koleżanek na forum, które zdobywa się z czasem.
Gdyby kolega/ przyjaciel próbował mnie naciągnąć powiedziałbym mu coś do słuchu.
Ale żeby to zrozumieć trzeba mieć kompas moralny, zasady.
Szkoda tu więcej słów dla ciebie.


Januszu tak więc mogę odnieść się do tego co sam widziałem, co mnie uderzyło w tym konkretnym przypadku.
Jeśli chcesz relatywizować niemoralne zachowania, twoja rzecz.
Ja od kolegów, przyjaciół wymagam więcej. Nie mniej niż od siebie.

Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 472
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Aliexpress - pomysł na biznes?
« Odpowiedź #33 dnia: 26.11.2017, 12:27 »
Jakby traktował to forum jako sposób na zarabianie to by nie założył tego tematu.

Mireczku rozum jego postępowanie jak chcesz.
Twoje prawo, twoja percepcja, może lepsza od mojej, tak bywa.
Więcej nie dodam, bo i po co.
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 493
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Aliexpress - pomysł na biznes?
« Odpowiedź #34 dnia: 26.11.2017, 18:54 »
Niech wypowie się sprawca całego zamieszania. Może znajdzie chwilę i poczyta wątek o sprzedaży krążków na przypony? Zobaczy gdzie jest różnica pomiędzy byciem koleżeńskim a zwykłym handlem.
Nie ma nic nagannego w tym że ktoś coś sprzedaje z zyskiem ale od tego są inne strony internetowe. Sam tak robię ale nigdy nie wystawiam ofert na żadnym forum ani nie próbuje reklamy. Jestem tutaj prywatnie.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Aliexpress - pomysł na biznes?
« Odpowiedź #35 dnia: 26.11.2017, 20:08 »
Jeśli nie wprowadzicie limitu ogłoszeń, to za jakiś czas podobnie jak na innym znanym spławikowym forum 90 % wpisów będzie w temacie : giełda . Ale jak znam życie pozostanie bez zmian bo liczy się ilość wejść na forum, chyba że się mylę to przepraszam. :)

No tu mnie ubodłeś :) NIe startujemy w żadnym konkursie na liczbę wejść jakby co, nikt też nam nie płaci od 'łebka' czy od wejścia. Od początku mamy zamiar robić wszystko tak, aby było jak najlepiej dla forumowiczów. Robimy co możemy aby forum nie stało się właśnie platformą dla jakichś firm czy handlarzy. Nic od nikogo nie dostajemy, nikt nam za nic nie płaci. Moderatorzy jak i administratorzy, tu ukłon w stronę Mateo, zaiwaniają za darmo, aby innym był lepiej.

To tak w temacie. Nie ma takiej opcji aby dział giełda stał się u nas zbyt mocny. Sam też nie przepadam za alliexpressem, ale skoro forumowicze to lubią, to mają.

Póki co jesteśmy jako administratorzy i moderatorzy frajerami, bo robimy praktycznie wszystko za darmo. Czasami coś ktoś da do przetestowania, są nagrody w konkursie. Ale my niczym nie handlujemy :D

Czy to był off top? :P
Lucjan

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aliexpress - pomysł na biznes?
« Odpowiedź #36 dnia: 26.11.2017, 20:17 »
Czy to był off top? :P

Wręcz nachalno-ordynarny. Dziwię się, że nie dałeś sobie jeszcze bana. :P :beer:

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Aliexpress - pomysł na biznes?
« Odpowiedź #37 dnia: 27.11.2017, 00:32 »
Problem jest taki, że to jest forum dyskusyjne. Nie jest to aplikacja przystosowana do sprzedawania i kupowania towarów. Zobaczcie, jak działają tego typu aplikacje. Na przykład takie Allegro. Dodawane tam jest ogłoszenie i nie ma możliwości prowadzenia publicznej dyskusji. Można jedynie napisać bezpośrednio do sprzedającego. Jeśli ktoś uważa, że cena jest nieodpowiednia, że ktoś jest oszustem lub naciągaczem, to po prostu nie kupuje i opuszcza stronę przedmiotu. Forum nie jest do tego przystosowane. Tutaj się dodaje odpowiedzi. Zamykanie każdego nowego ogłoszenia w dziale Giełda też nie jest rozwiązaniem, bo często autor chce dodać jakieś dodatkowe opisy, zdjęcia, odpowiedzieć na pytania o przedmiot. To nie jest program do profesjonalnej obsługi tego typu czynności.
Jacek otrzymał raport od autora z prośbą o zamknięcie nieaktualnego ogłoszenia. Zamknął wątek i przy okazji oczyścił temat z komentarzy niezwiązanych bezpośrednio z przedmiotem sprzedaży. Czy to była trafna decyzja? Ja nie wiem. I nie wie też tego zapewne Jacek. Nie mamy doświadczenia w prowadzeniu portalu handlowego. Podobnie było z pozytywnym rozpatrzeniem przez Michała prośby o stworzenie jakiejś grupy na Facebooku dotyczącej różnych okazji. Ja nie znam się na Facebooku i na tym chińskim portalu. Nie wiem, co tam się na takiej grupie robi, ale skoro użytkownicy widzą w tym coś fajnego, to dlaczego mamy zabraniać. Oczywiście, nie chcemy, żeby forum stało się jakimś targowiskiem i pewne regulaminy tu wprowadzamy. Nie jesteśmy jednak ekspertami i być może nie zawsze potrafimy wyczuć sytuację, w której ktoś chce wykorzystać forum głównie do czerpania jakichś korzyści. Fakt, niektóre wyczuwamy, ale o ile zachowany jest umiar i są jakieś korzyści dla forumowiczów, to nie robimy problemów. To wszystko nie są łatwe decyzje.

Z drugiej strony rozumiem rozdrażnienie niektórych kolegów faktem, że ktoś w sposób niezbyt koleżeński mógłby chcieć zarabiać na naszych forumowiczach. Ja sam widziałem w naszej giełdzie "oferty", które w moim przekonaniu były wyjątkowo niekorzystne i sam nie potrafiłbym żądać takich kwot za używany sprzęt. Widziałem przedmiot sprzedawany za kwotę dwukrotnie większą niż ta, za którą ja go sprzedałem w stanie niemal idealnym. I co? Miałem tam wszczynać raban i ostrzegać użytkowników forum? W ten sposób mógłbym skomentować wiele ogłoszeń. Zawsze jednak myślę, że tak to chyba już jest. Jeden chce zarobić na sprzęcie więcej, a drugi mniej. Nie podoba mi się dana oferta, to nie biorę jej pod uwagę. Nie widzę potrzeby prawienia morałów sprzedającemu.

Wygląda na to, że najlepiej dla administracji będzie, jeśli nie będziemy się w ogóle mieszać w tego typu dyskusje. Skoro jest to forum dyskusyjne, którego wytworem dodatkowym jest coś, co można nazwać giełdą, to niech i tam toczą się dyskusje. Właśnie dlatego podjęliśmy decyzję, żeby nieaktualnych ogłoszeń nie usuwać, tylko przesuwać je do ogólnodostępnego działu o nazwie "Ogłoszenia nieaktualne". Pomyśleliśmy, że może ktoś będzie chciał porozmawiać z osobą, która kiedyś miała i sprzedała dany przedmiot. Wymienić doświadczenia.
Dla mnie Giełdę można równie dobrze zlikwidować. Jeśli pojawią się takie głosy, zrobimy ankietę i zagłosujemy. Dla nas mniej roboty będzie :-)

Przy okazji chciałbym podziękować koledze Karolowi (kkza) za to, że zgodził się zostać dodatkowym opiekunem tego działu. Karol przejrzał setki ogłoszeń, uporządkował je, poprzenosił i każdego dnia dba o porządek w tym dziale.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Aliexpress - pomysł na biznes?
« Odpowiedź #38 dnia: 27.11.2017, 02:43 »
Mam nadzieję, że po wpisie Mateo,  wszystko jest już jasne :) Również zakładam, że rozumiecie, iż dział giełda nie powstał z naszej inicjatywy, a forumowiczów, co chcieli coś sprzedać, rzadziej kupić. Jest to dodatkowa praca, nie zawsze jak się okazuje przyjemna. Wiele osób na przykład rejestruje się tylko po to, aby coś opylić. My stawiamy wtedy jako taki opór (potrzebne jest x wpisów) i często musimy czytać pretensje takich ludzi potem, zawiedzionych, że ich wątek nie zostaje zatwierdzony. Dlatego właśnie dział giełda nie jest tak duży, jakby mógł. 
Lucjan

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress - pomysł na biznes?
« Odpowiedź #39 dnia: 27.11.2017, 15:01 »
Dobre podejście Administratorów. Ale ja jednak bym nie pozwalał zbytnio na dyskusje w dziale. Z tego co czytamy, często są komentarze, szczególnie na temat cen. Po co? Nie Wiem. Nie interesuje Cię, nie kupujesz. A jeśli interesuje ale cena nie pasi? Pytaj sprzedawcę na Priv. Czy to takie trudne? Skoro jest sprzedający i chętny, znaczy jest ok.
Arek