Autor Wątek: Korum Allrounder Rod 12ft 1.5lb vs Daiwa Aqualite Power Float 15-50 g, 3,60 m  (Przeczytany 928 razy)

Offline Tinca Fan

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • KEEP CALM AND GO FISHING
  • Lokalizacja: Nidzica
  • Ulubione metody: feeder
Witam po kilku latach :D!

Czy są osoby mające doświadczenie z powyższymi wędkami? Interesuje mnie porównanie cech użytkowych, wynikające z praktyki.
Pozdrawiam Marcin

Online fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 321
  • Reputacja: 790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Mam Allroundery, APF miałem w dł. 3,9 i 4,2m. Było już trochę na forum. Korumy dużo sztywniejsze i mocniejsze. Pod średni białoryb jak znalazł. APF są bardziej finezyjne.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Lohi

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 470
  • Reputacja: 95
Mam Allroundery, APF miałem w dł. 3,9 i 4,2m. Było już trochę na forum. Korumy dużo sztywniejsze i mocniejsze. Pod średni białoryb jak znalazł. APF są bardziej finezyjne.
Korumy allrounder masz nowy wypust czy stary ?

Online fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 321
  • Reputacja: 790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Nowe 12ft 1,5lb.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Lohi

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 470
  • Reputacja: 95
I jak ? Jestes z nich zadowolony? Do czego ich uzywasz?

Online fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 321
  • Reputacja: 790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Miałem podobne pytania od forumowego kolegi na PW, więc może zacytuję tutaj co nieco nt. tych kijków:

Allroundery to bardzo fajne (i uniwersalne jak nazwa sugeruje) kijki. Stosuję je do "ciężkiego spławika", tzn. lift method (odmiana laying on- czyli taka przystawka ze spławikiem przelotowym). Miałem poprzednio Daiwy Power Float do 50g, ale niestety karpik 2,5kg robił z tym kijem co chciał. Dodam, że łowię na zarośniętej gliniance z zaczepami, w której pływają okazy do 20kg, ale docelowymi rybami są sztuki 1-5kg i do tego te patyki kupiłem. Na razie największy karp to tylko 3,5kg, ale akcja kijka zrekompensowała jego wielkość. Szczerze mówiąc to na grunt nie łowiłem tymi patykami, choć ich sugerowany CW to 90g. Nie wiem na jakie ryby się nastawiasz, na jakie zestawy i jak trudne łowiska. U mnie pełnią rolę jak wspomniałem - ciężkie spławikówki, na nieco większe okazy, łowienie z powierzchni, żywiec na lekko. Na płotki bym ich nie kupił, choć gdy weźmie taka ok.25cm to już frajda z holu jest. Jeśli grunt, to raczej delikatny - do ok.60g, żyłki do 0,25mm itp. Na takie metody mam cięższe brzanówki Koruma :).

...i dalej, w nawiązaniu do połowów gruntowych:

Jeśli łowisko, na którym zamierzasz wędkować nie jest trudne technicznie (zatopione drzewa, krzaki itp.) to spokojnie możesz brać Allroundera.
U mnie niestety tak łatwo nie jest, więc do ciężkiej metody (50-70g + towar) będę używał brzanówek 2,25lb, a na otwartych wodach 1,75lb. Jak wcześniej pisałem, nie łowiłem na grunt tymi kijkami, ale spokojnie zestawy, które opisałeś obsłużą i będą bardziej finezyjne od 1,75lb. Co oczywiście nie zmienia faktu, iż chciałem mieć w zapasie pełny zakres CW brzanówek, aby być przygotowanym na każdą okazję. Ostatecznie - Allroundery na delikatniejsze zestawy (gruntowe) i łatwiejsze łowiska, mocniejsze brzanówki do cięższych zestawów i łowienia w pobliżu zaczepów. Tak to widzę ;).

Do tego moje porównanie APF I i II generacji:

http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=8503.msg263599#msg263599

Daiwy na pewno są delikatniejsze od Korumów, ale używałbym ich w łowiskach, w których po zacięciu nie musimy siłowo odciągać ryb (większych oczywiście) od zaczepów. Allroundery dają większą pewność holu, ale przez większą sztywność blanku możemy mieć spinki mniejszych ryb, bo nie amortyzują tak dobrze jak matchówki. Takie mam odczucia po prawie roku z Korumami :).
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Lohi

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 470
  • Reputacja: 95
Wielkie dzięki. Bardzo fajnie to opisałeś. Poleciał :thumbup: