Autor Wątek: Jaki kołowrotek do Preston Supera SL 11ft  (Przeczytany 2814 razy)

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaki kołowrotek do Preston Supera SL 11ft
« Odpowiedź #15 dnia: 17.02.2020, 18:46 »
Ninja 3000 starszej generacji była wyraźnie niedoszacowana pod kątem wymiarów. Obecne modele LT to wreszcie ład i porządek. W każdym razie ta stara Ninja to rozmiar 5000 w LT lub w Shimano (szpula ok 54mm średnicy).
Jeśli wędka nie jest długa, a przelotki raczej małe, to zbyt duża szpula przyniesie więcej problemów niż korzyści.
Ja bym obstawiał standardowy rozmiar 4000 (ok 51mm średnicy szpuli) Shimano czy Daiwy LT. Ryobi to też te rozmiary.
Jeśli kochasz Prestona, to jedyne warte uwagi maszyny, to właśnie te spod ręki Ryobi, czyli Centris i Magnitude. Oczywiście trudno tam szukać twardej przekładni, więc prędzej czy później się zajedzie. 
Raczej zaleciłbym te mniejsze rozmiary, bo młynki owe mają powiększone szpule. Myślę, że Drapieżnik może pomóc i podać szacunkowe średnice szpul w tych młynkach.

Jeśli chodzi o młynki z pierwszego postu, to dla mnie nr 1 będzie również Ultegra.
Ma kutą na zimno przekładnię, wkręcana bezpośrednio korbkę i pinion podparty wielopunktowo na łożyskach. Wielkość 4000 powinna spokojnie starczyć. Jest też 5000, czyli to samo co 4000 z powiększoną szpulą i mocniejszym hamulcem.
Alternatywnie Daiwy LT typu Fuego, Freams, ewentualnie Exceler. Bardzo duża moc, więc można się pokusić o wersję z większym przełożeniem.
Czesiek

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 124
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaki kołowrotek do Preston Supera SL 11ft
« Odpowiedź #16 dnia: 17.02.2020, 19:37 »
Nie ukrywam, że czekałem aż wonski się wtrąci ;D. No to postanowione wybieram ultegrę. Dziękuję za porady i doradztwo :thumbup: dla wszystkich :beer:.
- Arek -