Autor Wątek: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania  (Przeczytany 64871 razy)

Offline Piter_xt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przeźmierowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #90 dnia: 25.09.2020, 09:40 »
Wczoraj po pracy po raz drugi zaliczyłem Wojnowice i już było całkiem OK. 5 karpików, największy ładny pełnołuski 4.5 kg . Pozostałe między 2.5 a 3.5 kg. Zaczynam pomału poznawać łowisko. Na Dąbrowie w zeszłym tygodniu od 2 do 7 karpi na godzinę zależnie od dnia. Wpadło kilka 5-6 kilowych i sporo ok. 4kg. Nie pisałem o każdym łowieniu bo ile można. Jak pobiję 30 szt. albo jakiś rekord wielkościowy to napiszę.

Offline Piter_xt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przeźmierowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #91 dnia: 29.09.2020, 21:34 »
Miałem nie pisać za często o Dąbrowie ale dziś zrobiłem swój jeden rekord na tym łowisku więc piszę . Po pracy pojechałem na niecałe 4 godzinki się poopalać i liczyłem na jakiegoś zagubionego dużego karpia. Po godzinie bez ryby trochę byłem zmartwiony i zdziwiony. 0 ruchu w wodzie w sensie brań a słońce zaszło i opalanie się skończyło. Równo po godzinie pierwszy amurek. Fajnie. Potem karpik, następny amurek i poszło. W godzinę 6 karpików i 3 amury. Potem zwolniły tempo ale na koniec było 11 karpików i 5 (!!) amurów między 55 a 70 cm. W życiu nie miałem tu pięciu amurów nawet przez cały dzień a tu w trzy godziny. Taki mały rekord i to przy takim spadku ciśnienia. Dziwne ale fajne.

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #92 dnia: 29.09.2020, 21:57 »
Super :bravo: Dąbrowa potrafi nie jednego zaskoczyć :)
Robert

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #93 dnia: 29.09.2020, 22:17 »
Piter, gratulacje :bravo:. Jeśli to nie tajemnica to w którym miejscu zwykle łowisz?
Jutro mam szlaban ba ryby, pojutrze chyba na Dąbrowę a w piątek mam nadzieję Wojnowice.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Piter_xt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przeźmierowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #94 dnia: 30.09.2020, 10:07 »
Piter, gratulacje :bravo:. Jeśli to nie tajemnica to w którym miejscu zwykle łowisz?
Jutro mam szlaban ba ryby, pojutrze chyba na Dąbrowę a w piątek mam nadzieję Wojnowice.
Łowię generalnie na prawej stronie patrząc od wejścia. Żeby słonko grzało. Czasem na pierwszej takiej stromej "plaży" zaraz za pierwszymi drzewami. Wczoraj akurat za rozwalonym pomostem ale jak mam czas i jest ciepło to idę prawie na koniec przed ostatnie drzewo po prawej stronie. Tam kiedyś było moje ulubione miejsce i tam biłem rekordy ilościowe i jakościowe. Nie łowiłem właściwie tylko zaraz przy parkingu. W budkach po lewej łowiłem pierwszy raz w tym roku i też z reguły było dobrze albo bardzo dobrze. Raz w życiu przypadkiem łowiłem też po lewej za cyplem tam gdzie zawody najczęściej są organizowane bo akurat kolega łowił pierwszy raz i zadzwonił po pomoc. 6 karpików w dwie godziny i też stwierdziłem że fajne miejsce. Nigdy nie złowiłem nic zupełnie na końcu na ostatnim brzegu a próbowałem ze dwa razy. Myślę że miejsce łowienia na tym łowisku nie ma wielkiego znaczenia znaczenia. Ważna jest zanęta i trafienie w przynętę na dany dzień albo nawet na daną godzinę. Dużo eksperymentuję i czasem też odbija się to na wynikach jak np. wczoraj w pierwszej godzinie. Jak będziesz na Dąbrowie i zobaczysz czerwoną mazdę cx-9 na parkingu to gdzieś tam jestem.

Offline Piter_xt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przeźmierowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #95 dnia: 07.10.2020, 20:55 »
Dziś po raz kolejny Dąbrowa po pracy. Miały być Wojnowice ale w pracy się poprzeciągało i zostało mało czasu dnia. Po słabym końcu zeszłego tygodnia ( 1 karp na godzinę obojętnie rano czy po południu) nie liczyłem na wiele. Może jakiś większy karpik albo amurek. No i było nieźle. W sumie oddałem 9-10 rzutów na obu wędkach i tylko w czwartym rzucie na żadnej wędce nie miałem ryby ! 14 karpi w tym 3 dublety, i dwa bonusy : mój  PB 10.5 kg i drugi ok. 7 kg. Co mogę więcej napisać ? Zarąbiście !!!! Pierwszy raz w życiu klipowałem żyłkę i rzucałem cały czas na tą samą odległość i muszę przyznać że to działa. Trochę z tym zabawy bo trzeba za każdym razem odklipowywać, ustawiać odległość po każdej rybie i trochę czasu na to schodzi ale warto.

Offline adamk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Reputacja: 50
  • Lokalizacja: Wawa
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #96 dnia: 07.10.2020, 21:10 »
na pierwszej fotce mistrz drugiego planu 8)

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #97 dnia: 07.10.2020, 23:38 »
Gratuluję i pozazdraszczam. Moje PB na tym łowisku to ok 5 kg. Muszą podsiąść Cię na prawym brzegu :D
Byłeś w sobotę? Jakaś czerwona Mazda stała od rana.
No i widzę, że mistrz drugiego planu, Podo, też zadowolony.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #98 dnia: 08.10.2020, 06:49 »
Gratulacje :bravo: :bravo:
Robert

Offline Piter_xt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przeźmierowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #99 dnia: 08.10.2020, 12:09 »
Gratuluję i pozazdraszczam. Moje PB na tym łowisku to ok 5 kg. Muszą podsiąść Cię na prawym brzegu :D
Byłeś w sobotę? Jakaś czerwona Mazda stała od rana.
No i widzę, że mistrz drugiego planu, Podo, też zadowolony.
Byłem do ok. 12 na końcu prawie po prawej i tylko 4 karpie i 4 spinki przez 5 godzin. Potem miałem się zwinąć z nudów ale było wolne miejsce przy parkingu obok auta więc siadłem. Pierwszy raz w tym miejscu. Po 3 minutach miałem pierwszego karpia a potem jeszcze 3 tak że 8 w 8 godzin. Bez rewelacji i się zwinąłem.

Offline Piter_xt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przeźmierowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #100 dnia: 09.10.2020, 21:04 »
Dziś rzutem na taśmę Dąbrowa po pracy na dosłownie półtorej godziny po pracy. Od 16.30 do 17.55 było raptem 4 karpiki i to niewielkie. Jak już miałem spakowane manatki i miałem zwijać wędki na jednej wędce ładny odjazd a za kilka sekund na drugiej. Dublecik na koniec w sumie ok. 8.5-9 kg. Ciężko było dokładnie zważyć bo strasznie ruchliwe. Dobry koniec tygodnia dla mnie.

Offline robertos65

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 5
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #101 dnia: 15.10.2020, 19:33 »
Witam. Jestem nowy na tym łowisku i chciałbym się dowiedzieć na co skutecznie łowić i czy jest tam też drapieżnik?

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #102 dnia: 15.10.2020, 20:04 »
Z drapieżników jest na pewno sum i szczupak. W ostatnią niedzielę sąsiad wyciągnął na spinning szczupłego 3 kg. Nie łowię drapieżników, więc wiele nie pomogę. Możliwość łowienia na spinning lepiej uzgodnić z paniami zarządzającymi łowiskiem. Do właścicielki tel. 606 920 866, można dopytać. Wiem, że duże szczupaki są na sąsiednim stawie, płytkim i zarośniętym, też należącym do tego samego właściciela. Można wypożyczyć łódkę, żeby tam pospiningować.

Ja łowię tylko białoryb na metodę. Na to, co zwykle na komercjach - proteiny i kukurydza na włosie.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline robertos65

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 5
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #103 dnia: 15.10.2020, 20:46 »
Dzieki Tomek za odpowiedż. Jeśli to nie tajemnica to kulki owocowe czy śmierdziuchy.rozumiem że wybór stanowiska bez znaczenia?
Pozdrawiam
Rob

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne Dąbrowa koło Poznania
« Odpowiedź #104 dnia: 15.10.2020, 21:42 »
Wybór stanowiska na Dąbrowie nie ma dla mnie znaczenia. Teraz to raczej neutralne albo śmierdizuchy, chociaż nie ma reguły, trzeba zmieniać i próbować. Jak nie mam brań to schodzę z wymiarami w dół do haka 14 - 16 i przynęty 5 - 6 mm i bywa, że wtedy woda się otwiera.
Pozdrawiam,
Tomek