Autor Wątek: WodzisławŚL Fishing Team testuje Robinsona  (Przeczytany 180105 razy)

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
WodzisławŚL Fishing Team testuje Robinsona
« dnia: 13.08.2018, 22:43 »
Za zgoda Administracji portalu w osobie Lucjana, zakładam wątek dotyczący testów marek Robinson, Marcel Van Den Ende oraz Carpex.
W tym miejscu będziemy Wam polecać i opisywać sprawdzony sprzęt, zanęty, przynęty i wszystko co z tym związane.
Zamierzamy mocno przyczynić się do tego, aby w przyszłości testowany przez nas sprzęt był jeszcze lepszy technicznie, wizualnie, służył Wam wiele lat bez konieczności jego szybkiej wymiany.

W pierwszej kolejności chcielibyśmy zacząć od samego dołu, od rzeczy najpotrzebniejszych i używanych na każdej wyprawie. Mowa o  nowych zanętach MVDE Expanda i pelletach zanętowych Carpex.
Jesteśmy świeżo po pierwszych próbach tych mieszanek, wypadły one bardzo obiecująco, ale wiele testów jeszcze przed nami. Testowaliśmy je w trudnych warunkach, w bardzo ciepłej wodzie o niskiej zawartości tlenu i rozległym zakwicie.
Niewiele możemy jeszcze powiedzieć o przynętach Carpexu, wyjątek stanowią pellety 8 mm truskawaka-halibut, które na tej wyprawie mocno upodobały sobie liny. W moim przypadku liny upodobały sobie róznież zanętę Expanda Fishmeal o zielonym kolorze i pellety o smaku wątroby. Na ten mix weszło łącznie 7 linów, w tym mój PB 55cm.

Relację z naszej wyprawy możecie przeczytać na naszej stroni na FB - https://www.facebook.com/wodzislawslteamfishing/posts/910092349183643









 

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: WodzisławŚL Fishing Team testuje Robinsona
« Odpowiedź #1 dnia: 13.08.2018, 23:35 »
Halo halo. Reckę wrzuć tutaj. Kopiuj wklej za radą Maćka będzie git ;)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: WodzisławŚL Fishing Team testuje Robinsona
« Odpowiedź #2 dnia: 14.08.2018, 09:12 »
Nie mam fejsa, madafaka!
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline hanibal

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Uhowo (Białystok)
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: WodzisławŚL Fishing Team testuje Robinsona
« Odpowiedź #3 dnia: 14.08.2018, 09:23 »
Też nie mam fejsbuka. A zaczeło się tak obiecująco....

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 783
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: WodzisławŚL Fishing Team testuje Robinsona
« Odpowiedź #4 dnia: 14.08.2018, 10:25 »
Panowie dzięki za zainteresowanie ;) :thumbup: Wrzucam wspomnianą relację z fb.
"Wyprawa na Uroczysko Karpiowe – 11/12 sierpnia 2018
Do naszej ekipy gościnnie dołączył nasz przyjaciel Mateusz Pustuła. Gdy dojechaliśmy nad wodę ręce nam opadły. Całe wielkie jezioro pokryte było zakwitem, zielony kolor wody nie wróżył nic dobrego. W rozmowie z wędkarzami ustaliliśmy, że ryba bierze chimerycznie, większość brań ma miejsce w nocy, aczkolwiek wielu kolegów łowiło kilka dni i byli bez jednego pika.
Po tych informacjach otworzyliśmy po zimnym browarku i postanowiliśmy omówić strategię działania. Po krótkiej rozmowie okazało się jednak, że w takich warunkach ustalanie jakiejkolwiek linii działania jest niemożliwe. Musieliśmy iść spontanicznie, wymieniać się spostrzeżeniami, szukać ryb i przygotować kilka mieszanek zanętowych oraz mocno przebierać w przynętach, w ich smakach i wielkościach.
Ja usiadłem na stanowisku razem z Matuszem, Maciej i Mariusz usiedli razem. Wszyscy poszliśmy w nowe z zanęty MVED Expanda, do miksów użyliśmy też pelletów Carpex.
Ja z Mateuszem namieszaliśmy towaru o mięsnej i rybnej nucie, druga część ekipy pomieszała smaki owocowe z rybnymi.
Już na starcie okazało się, że prym wiodą głównie małe przynęty i kukurydza o różnych smakach.
Pierwsze zaczęły meldować piękne liny, potem wchodziły leszcze, w nocy Maciej i Mariusz wypracowali kilka ładnych i walecznych karpi.
Wyprawa bardzo udana mimo złych warunków, jakie panowały w zbiorniku, mega udana pod kątem towarzyskim. Wielkie gratulacje należą się też Mateuszowi, który dopiero zaczyna swoją przygodę z feederem, a już wyrasta na rasowego Method Mena ;)
Na jesień na bank wrócimy na UK, znowu w tym samy składzie i znowu poszukamy wielkich ryb.

Pozdrawiam Jędrzej"

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 783
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: WodzisławŚL Fishing Team testuje Robinsona
« Odpowiedź #5 dnia: 14.08.2018, 10:36 »
Kilka zdjęć z tej wyprawy.
Nasz znajomy Mateusz, który zdradził spinning na rzecz feederka, wyrósł na łowcę profesorów 8)



PB Jędruli

Mariusz kosił fajne karpie.


Profesorek złowiony na zestaw karpiowy z pop upem.

Mi natomiast prócz jednego walecznego karpia, wpadły też fajne leszcze.


Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: WodzisławŚL Fishing Team testuje Robinsona
« Odpowiedź #6 dnia: 14.08.2018, 10:48 »
Się dzieje... :) Fajnie wyglądają te zanęty i pellety, wrzućcie jakieś info co i jak... :thumbup:
Lucjan

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: WodzisławŚL Fishing Team testuje Robinsona
« Odpowiedź #7 dnia: 14.08.2018, 12:26 »
Piękne PB lina :thumbup:
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: WodzisławŚL Fishing Team testuje Robinsona
« Odpowiedź #8 dnia: 14.08.2018, 14:30 »
Super!
Panowie wiecej odwagi!
Dobrymi informacjami trzeba sie dzielić.
Jestem dumny że znam kilku testerow sprzetu awy jak nie chwalicie sie to ja zrobie to za was zostaliscie testerami Robinsona.
Czekam na wasze relacje .
Expanda żółtego już mi jeden tester z robinsona polecil i mam go testów. Towar vandeya moze byc petarda.
Opiszcie kijki i młynki jakie macie na testach to sprzet budrzetowy ale posluzy pewnie lata.
 :bravo: :thumbup:
Jeszcze raz graty chlopaki bo nie kazdy zostaje testerm.
Maciek

Offline Frankestin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 033
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
    • SiG Polska Północ
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: feeder
Odp: WodzisławŚL Fishing Team testuje Robinsona
« Odpowiedź #9 dnia: 14.08.2018, 15:38 »
Brawo Panowie :)
Franki

Offline Rednose

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: WodzisławŚL Fishing Team testuje Robinsona
« Odpowiedź #10 dnia: 14.08.2018, 16:07 »
Z całym szacunkiem Panowie, ale dla mnie "testy i recenzje" w zamian za darmowe produkty danej marki mają nikłą wartość. To po prostu reklama... Mimo wszystko życzę rzetelnych recenzji :thumbup:
Pozdrawiam
Darek

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 899
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: WodzisławŚL Fishing Team testuje Robinsona
« Odpowiedź #11 dnia: 14.08.2018, 22:23 »
Gratulacje. Bycie testerem - odpowiedzialne zadanie.
A Liny bardzo ładne. :bravo:
;)

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: WodzisławŚL Fishing Team testuje Robinsona
« Odpowiedź #12 dnia: 15.08.2018, 22:37 »
Fajnie ,że mieliście możliwość zostać testerami Robinsona. Możliwe ,że też dacie kilka propozycji sprzętowych firmie, to czego brakuje na rynku...
 Ogólnie z innej beczki chciałem pisać , dlaczego wybieracie UK ,komercję.
Jesteście z Wodzisławia Śląskiego lub okolic, macie blisko do Pyskowic,Gliwic ,Taciszowa.
 Macie piękny zbiornik jak Dzierżno Duże , jestem ciekawy dlaczego tam nie testujecie produktów...tylko na zbiornikach komercyjnych.
Przecież kolejne testy moglibyście zrobić właśnie na DD (jestem bardzo ciekawy jakie były by wyniki :P).
Na wszystkie pytania odnośnie DD ,można uzyskać info. od np. Mateo ,Łukasza , Tomka i chłopaków z Klubu Karpiowego Dzierżno Duże.
 To jest wyzwanie na testy, ciekawe czy to przemyślicie.
Jedynie mogę pomóc w kontakcie z Tomkiem (Sticky) ,Piotrem ...
Powiem wam jedno , Nash na zasiadce wyjął chyba 23-24 karpie w sumie.
Lecz na tym zbiorniku ,można wszystkiego próbować nie tylko karpie.
 :D

...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline mariospin

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: WodzisławŚL Fishing Team testuje Robinsona
« Odpowiedź #13 dnia: 15.08.2018, 23:09 »
Fajnie ,że mieliście możliwość zostać testerami Robinsona. Możliwe ,że też dacie kilka propozycji sprzętowych firmie, to czego brakuje na rynku...
 Ogólnie z innej beczki chciałem pisać , dlaczego wybieracie UK ,komercję.
Jesteście z Wodzisławia Śląskiego lub okolic, macie blisko do Pyskowic,Gliwic ,Taciszowa.
 Macie piękny zbiornik jak Dzierżno Duże , jestem ciekawy dlaczego tam nie testujecie produktów...tylko na zbiornikach komercyjnych.
Przecież kolejne testy moglibyście zrobić właśnie na DD (jestem bardzo ciekawy jakie były by wyniki :P).
Na wszystkie pytania odnośnie DD ,można uzyskać info. od np. Mateo ,Łukasza , Tomka i chłopaków z Klubu Karpiowego Dzierżno Duże.
 To jest wyzwanie na testy, ciekawe czy to przemyślicie.
Jedynie mogę pomóc w kontakcie z Tomkiem (Sticky) ,Piotrem ...
Powiem wam jedno , Nash na zasiadce wyjął chyba 23-24 karpie w sumie.
Lecz na tym zbiorniku ,można wszystkiego próbować nie tylko karpie.
 :D

Dzięki za propozycję i podpowiedź ;) Od pewnego czasu bardzo mocno myślimy o wypadzie na Dzierżno. I prędzej czy później tam się pojawimy.
Wyjazdy na komercje stanowią niecałe 10% naszych wyjazdów na ryby. Głównie jeździmy na wody PZW, w tym na rzeki w naszych rejonach, o czym można przekonać się śledząc nasz profil na Fb. Zapraszam serdecznie.
A odpowiadając na wpis poprzednika to proszę się nie obawiać, że będziemy wciskać kit opisując testowany sprzęt. Nasze relacje będą rzetelne - za dużo osób z tego forum znamy osobiście i za dużym szacunkiem darzymy Lucjana, żebyśmy mogli pozwolić sobie na brak szczerości i mijanie się z rzeczywistością. :) ;)
Pozdrawiam - Mariusz. 

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: WodzisławŚL Fishing Team testuje Robinsona
« Odpowiedź #14 dnia: 16.08.2018, 01:29 »

Jesteście z Wodzisławia Śląskiego lub okolic, macie blisko do Pyskowic,Gliwic ,Taciszowa.

Łuki, 70 kilometrów to nie jest blisko. Do Ostravy chłopaki mają połowę tego :)

Macie piękny zbiornik jak Dzierżno Duże , jestem ciekawy dlaczego tam nie testujecie produktów...tylko na zbiornikach komercyjnych.
Przecież kolejne testy moglibyście zrobić właśnie na DD

Dzierżno to nie jest łatwy zbiornik. Wiele dobrych miejsc jest stale obsadzonych, tej wody trzeba się nauczyć, wiedzieć gdzie usiąść. To wtedy nie są testy ale walka z warunkami. Ja sam nie łowiłę tam będąc w Polsce, bo jest mi za ciężko. Niełatwy dojazd, wiele osób, wcale niezbyt miła atmosfera, gdyż każdy chce się ulokować jak najlepiej tam gdzie skupia się ryba. Dlatego Mateo tam nie łowi na przykład ;) Gienek natomiast ma niemiłe wspomnienia z wyprawy tam. Komercje zaś są nie dość, że wygodne - bo masz swoje miejsce, zarezerwowane, to na dodatek łatwiej sprawdzić jak co działa :)

Z całym szacunkiem Panowie, ale dla mnie "testy i recenzje" w zamian za darmowe produkty danej marki mają nikłą wartość. To po prostu reklama... Mimo wszystko życzę rzetelnych recenzji :thumbup:

Lepiej wiedzieć o jakimś produkcie coś, nic nie wiedzieć nic, że nawet występuje. Większość recenzji produktów wędkarskich, testów - jest pozytywna, to chyba normalne. Taka jest rola testerów. To jest coś jak prezentacja produktu. Nikt nie da ci gwarancji, że połowisz na ich produkt, cudów nie ma. Cena, zapach, kolor, konsystencja, waga opakowania i wyniki - to tak naprawdę wiele informacji.

I co to jest rzetelna recenzja takiej zanęty? Według mnie należałoby jedną testować z 5-10 razy, porównując do wcześniejszej sprawdzonej. Kto robi takowe? Testerami tak naprawdę jesteśmy sami :) Nawet jeżeli firma X zrobi coś bardzo kiepskiego, to chyba nikt nie oczekuje, że tester o tym poinformuje i odradzi komuś zakupu :) Ja bym zaufał chłopakom i właśnie liczył, że rzucą jak najwięcej światła na te produkty. Zwłaszcza, że MVDE idzie drogą brytyjskich firm, łącząc to ze swoim doświadczeniem. To może być bardzo ciekawe, a teraz rynek jest przepełniony towarem. Warto więc miec lepsze rozeznanie, na forum zaś zachęcamy do takich rzeczy.

Lucjan