Autor Wątek: Który kij Korum wybrać?  (Przeczytany 805 razy)

Offline Witon

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 1
Który kij Korum wybrać?
« dnia: 14.06.2021, 11:13 »
Na wstępie chce się przywitać, gdyż na forum jestem nowy, a więc Witam was serdecznie wędkarze, mam na imię Wiktor, mam 23 lata i uwielbiam spędzać czas nad wodą z wędką.
Od pewnego czasu posiadam dylemat, mianowicie która wędkę marki korum barbel quiver wybrać? Przeczytałem sporo tematów na tym forum dotyczących tej wędki i nadal mam w głowie mętlik i nie wiem która z proponowanych przez korum opcji byłaby dla mnie najlepsza. Łowie na niewielkiej nizinnej rzece Nida, która jak na swoją wielkość na prawde potrafi dość mocno ciągnąć, przeważnie używam na niej koszyczków zanetowych od 80-100, w zwyż jeszcze nie próbowałem a koszyczek 50g był ściągany w stronę brzegu, nie było mowy zeby ustal w środkowej partii rzeki. Dosłownie kilometr ode mnie znajduje się ujście owej Nidy do Wisły, na której tez bym bardzo chciał spróbować swoich sił, gdyż Nida zmaga się z problemem wyplyceń wody i ryba sprawnie opuszcza ja wlasnie do Wisły. Moje pytanie brzmi jaki kij marki Korum byłby najbardziej uniwersalny na te obie rzeki? Gatunek ryby na jaki się "nastawiam" to: brzany, leszcze, karpie.. ew. Jakiś klen. Proszę was o rozwianie moich wątpliwości, gdyż jestem młodym wędkarzem i osobiście nie mam zbyt dużej wiedzy na temat sprzętu, dlatego chciałbym zasięgnąć waszej wiedzy w tym temacie. Z góry dzięki!

Online fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 322
  • Reputacja: 790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Który kij Korum wybrać?
« Odpowiedź #1 dnia: 14.06.2021, 12:43 »
Jak daleko chcesz rzucać od brzegu i czy sygnalizacja ma odbywać się przy pomocy szczytówki, czy może przy użyciu alarmów z hangerami? Miałem quivery Koruma (a w zasadzie nadal mam wersję 4oz w kijkach Trilogy), ale koszyki +80g z towarem daleko nie polecą. Chyba pozostaje nabyć typowe brzanówki +2lb.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Witon

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 1
Odp: Który kij Korum wybrać?
« Odpowiedź #2 dnia: 14.06.2021, 12:58 »
Za sygnalizator biorę szczytówkę. Na Nidzie rzuty te nie są dluższe niż 15-20m, przy polowach Wiślanych jednak chciałbym rzucać na trochę większe odległości.

Offline Janusz(co_lowi_z_Tamara)

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stolica
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Który kij Korum wybrać?
« Odpowiedź #3 dnia: 05.07.2021, 22:28 »
Brzanówka to dobry kijek. Używam 12ft i 11ft ( 3,60 i 3,30), obie 1,75 lbs. Pierwsza Korum Barbel, druga Fox Royale. Bardziej lubię krótszą (bardzej przyjazna dla użytkownika). Szczytówka drga już przy krąpiku 10 cm. Koszyczki optymalnie 40-85 gram, 115 gram już nieco za dużo. Używam Guru i Nisa. Brzanówki są bardzo fajne, znacznie lżejsze w odczuciu od feederów wielkorecznych. Gdybym miał sam wybierać? 11ft 1,75 lbs Korum. Cena bajka. PS łowię na Wiśle w Warszawie, w silnym nurcie. Acha, kołowrotki pasują wszelkie, używałem od 2500 do medium baitrunnera i grało 8)
PB: parokilowy karp, szczupak niemieszczący się w podbieraku, lin do łokcia, płoć co trzeba chwytać oburącz, spora certa. Nie mierzę, bo taki mam styl. Rybki wypuszczamy.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Który kij Korum wybrać?
« Odpowiedź #4 dnia: 06.07.2021, 20:42 »
Kolego Witon krótko zwięźle i na temat Korum barbel 11ft 1,75lbs i będziesz zadowolony :beer: