Autor Wątek: Łowisko Całowanie  (Przeczytany 19601 razy)

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Całowanie
« Odpowiedź #15 dnia: 26.08.2017, 20:57 »
Miejscowka bez znaczenia. Tak jak napisałeś wcześniej, trzeba poszukać, ale raczej w okolicy 50m. Rano są bliżej brzegu, ale im więcej wędkarzy, tym dalej odpływają. A jeżeli chodzi o staw nr2 to wszyscy ładują pod wyspę, ale wcale nie trzeba. Da się złowić praktycznie wszędzie. Tam to nawet szczupaki na proteinki polują :P

Dzięki za info. :thumbup:
Tomek

Offline tomahawk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 306
  • Reputacja: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kąty Węgierskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko Całowanie
« Odpowiedź #16 dnia: 25.09.2017, 22:39 »
Czy ktoś z kolegów odwiedzał ostatnio to łowisko. Planuje wypad na najbliższy weekend.
Ostatnio bywałem na "Okoniu" teraz chciałbym czegoś nowego spróbować.
Rozważam "Stawy Szczęsne", Bielawę, ew. "Całowanie". Inne sugestie mile widziane.

pozdr

Tomek
Pozdrawiam,

Tomek

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Łowisko Całowanie
« Odpowiedź #17 dnia: 25.09.2017, 22:49 »
Ja będę na Całowaniu w sobotę albo niedzielę. Bielawa jeśli chodzi o łowisko rekreacyjne jest całkiem przyjemna, zawsze się coś złapie - jak nie karpie, to karasie, albo chociaż sumik na robaka ;)) Generalnie ładna, kameralna woda i przemili właściciele. Ale z racji na to, że nie ma gdzie sobie porządnie rzucić to będę na Całowaniu :)

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Całowanie
« Odpowiedź #18 dnia: 25.09.2017, 23:00 »
Jedz rano na Bielawę i zajmij skrajne stanowisko przy wplywie rzeczki. Jest gdzie rzucić. I można śmialo bokiem prowadzić.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Całowanie
« Odpowiedź #19 dnia: 25.09.2017, 23:16 »
Byłem w tą sobotę od 6 do 14. Wpadło parę ryb (6-7), nawet ta największa na tym łowisku jak dotąd 9,5 kg (byłem tam w tym sezonie z 8-9 razy), spinek z 3 (w tym dwa rozgięte haki które testowałem). Łowie z reguły daleko od brzegu (80-100m) na stawie z wyspą, lubię to łowisko za to że można właśnie daleko rzucić i powachlować trochę rybę. Widziałem jak inny wędkarz łowił ryby na ~50m wiec dalekie zarzucanie nie jest tam wymogiem.

Bielawa Rekreacyjna jest fajna, jednak nigdy nie złowiłem tam ryby większej niż 3-4 kilo. Zawsze jadę tam z pickerami na delikatne łowienie. Trochę dużo małego białorybu ale z drugiej strony zawsze coś się dzieje.

Z reguły największe ryby wpadają u mnie na Halinowie, prawie każdy wypad jest coś koło 10-11 kilo. Jednak łowisko jest bardzo oblegane w weekendy.
Tomek

Offline tomahawk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 306
  • Reputacja: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kąty Węgierskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko Całowanie
« Odpowiedź #20 dnia: 26.09.2017, 19:51 »
Dzięki za podpowiedzi.
Wymysliłem kompromis: w tą niedzielę "Całowanie" w przyszłą "Bielawa" :-)

Zdam relacje jak było.

Pozdr

Tomek
Pozdrawiam,

Tomek

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 141
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko Całowanie
« Odpowiedź #21 dnia: 01.10.2017, 10:36 »
Kto z kolegów w dniu wczorajszym był na łowisku ?
Piotr

Offline tomahawk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 306
  • Reputacja: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kąty Węgierskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko Całowanie
« Odpowiedź #22 dnia: 01.10.2017, 10:46 »
Kto z kolegów w dniu wczorajszym był na łowisku ?
Ja ostatecznie wczoraj odwiedziłem Bielawę (zdam relację w stosownym poście  ), ale chciałbym w tym sezonie jeszcze i Calowanie.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam,

Tomek

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Łowisko Całowanie
« Odpowiedź #23 dnia: 01.10.2017, 11:16 »
Ja byłem wczoraj. Wiało niemiłosiernie, ale 3 karpiki wpadły - 4,5, 6,8 i 8,1 kg. Wszystko na smaki mięsno serowe, mną słodkich przynęta j nawet wskazania. Było kilkunastu wędkarzy, i padło łącznie jeszcze chyba kila takich karpi i trochę drobnicy. Ogólnie łowisko moze być, chociaż problemem jest brak urozmaicenia dna. O dziwo przy wyspie nic nie brało, wszystkie karpie wzięły koło 20-30 metrów od niej.

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 141
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko Całowanie
« Odpowiedź #24 dnia: 01.10.2017, 13:22 »
Ja byłem wczoraj. Wiało niemiłosiernie, ale 3 karpiki wpadły - 4,5, 6,8 i 8,1 kg. Wszystko na smaki mięsno serowe, mną słodkich przynęta j nawet wskazania. Było kilkunastu wędkarzy, i padło łącznie jeszcze chyba kila takich karpi i trochę drobnicy. Ogólnie łowisko moze być, chociaż problemem jest brak urozmaicenia dna. O dziwo przy wyspie nic nie brało, wszystkie karpie wzięły koło 20-30 metrów od niej.

A więc to Ty siedziałeś za parasolem naprzeciwko wyspy :) - ja siedziałem na zawietrznej na wprost wyspy :P. Jeden patyk na 50 metrach a drugi 2-3 metry od brzegu pod zwisającymi gałęziami małego drzewka(krzaczka).
Wyjęte 8 karpiszonów :) - 5 po 4,5-5 kg - dwa po 8 kg i jedn 9 kg. Te dwie ósemki padły pod brzegiem na pikantną kiełbe reszta na diabelską słodycz od TB. Ten dziewiątak jak i dwie ósemki przed zmrokiem.
Zanęta to 50:50 - MMM + mix pelletów 2 mm SKRETTING/COPPENS. Pellet dopalony wyciągiem z soi. Strasznie pizgało ale było fajnie ;). Najbardziej bolało mnie serducho po widoku mordki tego największego karpia >:O.
Fotka dla ludzi o mocnych nerwach ???
Piotr

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Łowisko Całowanie
« Odpowiedź #25 dnia: 01.10.2017, 14:05 »
Ja byłem wczoraj. Wiało niemiłosiernie, ale 3 karpiki wpadły - 4,5, 6,8 i 8,1 kg. Wszystko na smaki mięsno serowe, mną słodkich przynęta j nawet wskazania. Było kilkunastu wędkarzy, i padło łącznie jeszcze chyba kila takich karpi i trochę drobnicy. Ogólnie łowisko moze być, chociaż problemem jest brak urozmaicenia dna. O dziwo przy wyspie nic nie brało, wszystkie karpie wzięły koło 20-30 metrów od niej.

A więc to Ty siedziałeś za parasolem naprzeciwko wyspy :) - ja siedziałem na zawietrznej na wprost wyspy :P. Jeden patyk na 50 metrach a drugi 2-3 metry od brzegu pod zwisającymi gałęziami małego drzewka(krzaczka).
Wyjęte 8 karpiszonów :) - 5 po 4,5-5 kg - dwa po 8 kg i jedn 9 kg. Te dwie ósemki padły pod brzegiem na pikantną kiełbe reszta na diabelską słodycz od TB. Ten dziewiątak jak i dwie ósemki przed zmrokiem.
Zanęta to 50:50 - MMM + mix pelletów 2 mm SKRETTING/COPPENS. Pellet dopalony wyciągiem z soi. Strasznie pizgało ale było fajnie ;). Najbardziej bolało mnie serducho po widoku mordki tego największego karpia >:O.
Fotka dla ludzi o mocnych nerwach ???

A nie, ja bez parasola, od strony drogi na wysokości wyspy ;) Brawo za wynik! Ja byłem pierwszy raz, i łowiłem na mix mięsny od sonu i pellety coppens na 30m (mniejszy karp) i kiełbaski pva z cheesy garlic na wysokości wyspy (dwa wieksze). Mój 8 kg miał niemal identyczny pysk. Wina karpiarzy i mocnego sprzętu? Mi się bardzo przyjemnie holowało tego 4 kg na pickerku, nie ma co używać na takie ryby mocnych karpiówek :)

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 141
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko Całowanie
« Odpowiedź #26 dnia: 01.10.2017, 14:08 »
Pisząc za parasolem miałem na myśli ten wbity w ziemię należący do łowiska :)
Piotr

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Łowisko Całowanie
« Odpowiedź #27 dnia: 01.10.2017, 16:42 »
Pisząc za parasolem miałem na myśli ten wbity w ziemię należący do łowiska :)
A to wszystko się zgadza :) siedzieliśmy sami długo czas na tym brzegu, myśleliśmy przez chwilę ze to jakieś faux pas, skoro wszyscy inni zbierali się na grobli. Daj znać jak będziesz się następnym razem wybierał na tą wodę albo coś w okolicy.

Offline zacier

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 12
  • Lokalizacja: kobyłka
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Całowanie
« Odpowiedź #28 dnia: 03.10.2017, 13:06 »
Czy wie ktoś do kiedy jest czynne to łowisko?

Offline Nathaniel

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 090
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko Całowanie
« Odpowiedź #29 dnia: 03.10.2017, 13:29 »
Czy wie ktoś do kiedy jest czynne to łowisko?
Do końca miesiąca.