Autor Wątek: Gdzie wędkować w Sopcie?  (Przeczytany 4070 razy)

Offline Vero788

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Gdzie wędkować w Sopcie?
« dnia: 11.11.2016, 12:49 »
Cześć. Mam prośbę o radę. Lecę samolotem do Gdańska i trzy dni będę w Sopocie około 20.11. Posiadam spining w wersji Travel 300 cm i cw 15-45 g oraz kołowrotek spro super long cast. Czy jest sens zabrać ze sobą i próbować gdzieś na jakąś wahadlowke lub przywieszke?  Jeśli tak to gdzie? Jak? Przy jakiej pogodzie jest sens? Nie zależy mi na jakichś super wynikach tylko fajnie spędzonym czasie i nabytym doświadczeniu. Rybki wrócą do wody. Ps O pozwoleniu wiem wszystko. Dzięki pozdrawiam.

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 473
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Gdzie wędkować w Sopcie?
« Odpowiedź #1 dnia: 11.11.2016, 18:01 »
Chcesz wędkować w Sopocie?
Marcin

Offline Vero788

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Gdzie wędkować w Sopcie?
« Odpowiedź #2 dnia: 11.11.2016, 18:13 »
Sopot najlepiej bo będę mieszkał przy samej plaży ale mogę podjechać gdzieś w granicach rozsądku, Gdańsk czy Gdynia. Nie wiem czy wszędzie wolno? Czy są jakieś zakazy? Czy najlepiej gdzieś w porcie?

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 473
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Gdzie wędkować w Sopcie?
« Odpowiedź #3 dnia: 11.11.2016, 18:38 »
Jeśli wykupisz zezwolenie na łowienie w morzu, to polecam zabawę na Motławie( to okolica starówki Gdańskiej ). Od Zielonej bramy do ujścia do Martwej Wisły obowiązuje zezwolenia morskie...Można wykupić online... i trzeba mieć przy sobie potwierdzenie przelewu. Znajdziesz na necie jak dokonuje się wpłaty.
Najlepsze miejsca na Motławie:
Okolice Sołdka lub Żuraw Gdański... ryby na spin  to okonie i sandacze, bolenie, czasami dorsze.
Metody to  dropshot i opad...
Proponuje wejść na Pomorski Przewodnik Wędkarski... Znajdziesz tam wszelkie info...
Na PPW można wpisać się w wątek "umawialnia". Co dziennie biega tam horda wędkarzy, więc ktoś powinie pomóc.
Gdynia, to okolice Oceanarium, ale efekty raczej marne
Gdynia Kapitanat Portu. Dojazd komunikacją miejską, ale ostatnie efekty marnizna.
Gdańsk i Motława to chyba najwygodniejsze i najłatwiejsze wyjście... No i efekty mogą być zaskakujące.
Pamiętaj, by ubrać się bardzo ciepło,bo wiatr nad morzem to przenikliwe zimno..
Marcin

Offline Vero788

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Gdzie wędkować w Sopcie?
« Odpowiedź #4 dnia: 11.11.2016, 18:52 »
Dzięki. Świetnie kolego z tą Motławą to dobry pomysł bo nie będę sam więc będę mógł pogodzić interesy różnych stron :) O pozwoleniu wiem bo czytałem. A jak mogę skorzystać z twojej wiedzy to czy w samym Sopocie jest jakaś opcja?

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 473
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Gdzie wędkować w Sopcie?
« Odpowiedź #5 dnia: 11.11.2016, 18:55 »
Jeśli sam miałbym wybierać pomiędzy Sopotem a Gdańskiem i Motławą, bez wahania wybrałbym Motławę.
Zaleta Motławy od strony Żurawia i Sołdka .... Jak zmarzniesz , to jest mnóstwo dobrych knajpek, gdzie można coś zjeść i wypić, a co za tym idzie zagrzać się.
Marcin

Offline Vero788

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Gdzie wędkować w Sopcie?
« Odpowiedź #6 dnia: 11.11.2016, 19:15 »
Motlawe zaliczę napewno. Sęk w tym ze będę z trzema kobietami w tym "jedna moja wlasna" więc raczej nie ma opcji żebym przesiedzial w jednym miejscu. Jak jest cokolwiek sensownego w Sopocie to będę wdzięczny za info. A i jeszcze jedno. Możliwe że będę w niedzielę tzn wyląduję. Czy jest jakiś otwarty wędkarski w niedzielę bo decathlon wolę ominąć a do bagażu podręcznego nie wolno zabierać uzbrojonych przynęt(niechcialbym stracić jednego dnia :) ). Bardzo Ci kolego dziękuję za szybką pomoc.

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Gdzie wędkować w Sopcie?
« Odpowiedź #7 dnia: 15.06.2019, 22:02 »
Podepnę się. W lipcu planuje urlop w Gdyni Leszczynki. Może ktoś z szanownych forumowiczów polecić jakieś miejsca do wędkowania na spławik w tej okolicy? Fajnie by było, aby można zarzucić wędkę i obok odpocząć z rodziną :)
Marcin

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Gdzie wędkować w Sopcie?
« Odpowiedź #8 dnia: 18.06.2019, 00:25 »
W samym Sopocie niestety nie połowisz bo nie ma gdzie. Dawno, dawno temu jak byłem jeszcze małym smarkiem to łowiłem flądry z sopockiego molo. Jednak od wielu lat nie widziałem tam nikogo z wędką. Pomijam już fakt, że teraz jest tam całe multum turystów.

Offline rek974

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Gdzie wędkować w Sopcie?
« Odpowiedź #9 dnia: 18.06.2019, 18:07 »
Podepnę się. W lipcu planuje urlop w Gdyni Leszczynki. Może ktoś z szanownych forumowiczów polecić jakieś miejsca do wędkowania na spławik w tej okolicy? Fajnie by było, aby można zarzucić wędkę i obok odpocząć z rodziną :)

Jezioro Okuniewo (komercja). Jeśli masz opłacone PZW -- można próbować na jeziorze Kamień (obok).
Jarek