Autor Wątek: Jakie przynęty spinningowe uważacie za najskuteczniejsze  (Przeczytany 72364 razy)

Offline rococo1234

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: pomorskie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jakie przynęty spinningowe uważacie za najskuteczniejsze
« Odpowiedź #60 dnia: 05.09.2016, 23:44 »
Mnie się sprawdzają obrotówki Meppsa, najwięcej okazów na Mepps Lusox 3.
Oryginał pewnie jest OK, ja kupiłem kiedyś kopię od jaksona , powiem słabo....praca skrzydełka gaśnie momentalnie jak tylko zwolnisz obroty korbki kołowrotka.


Edycja administratora:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=1878.0
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=2757.0

Offline baloo

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 171
  • Reputacja: 16
Odp: Jakie przynęty spinningowe uważacie za najskuteczniejsze
« Odpowiedź #61 dnia: 06.09.2016, 07:22 »
Przełom sierpnia i września to bardzo dobry okres na okonia. W niedzielę z kolegą wybraliśmy się nad wodę ze spinningami (wklejka + uniwersalny spinning) od rana od razu na woblera zahaczył się niewymiarowy szczupaczek (który wrócił do wody) i jeden ładny okoń. Po poplynieciu w okoniowa miejscowki i zauważyliśmy, że nad wodę wyskakuje ukleja (znak że są garbusy) wyjelismy wklejki i się zaczęło ... prawie co chwila na boczny trok wyciagalismy okonie takie 20-29 cm. W pewnym momencie coś walnęło tak , że wklejka wygięła się wpół, lecz po chwili holu spadła :-( . Nie ma jednej uniwersalnej przynęty czasami biorą na meppsy aglie 3-4 , czasami na lunatica , a innym razem na boczny trok.

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka

Piotr
_____________________________________________
Wędkarz Polski

Offline RubikS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 125
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
    • fb.com/rubiksfishing
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Jakie przynęty spinningowe uważacie za najskuteczniejsze
« Odpowiedź #62 dnia: 06.09.2016, 18:07 »
Jakich szukasz jaskółek? Duże małe? Ja używam przeważnie modelu Bleak Shad i Bleak Shad Pro od Phoenix'a - chyba najpopularniejsze jaskółki okoniowe. Łatwe w prowadzeniu, jednak ze względu na swój rozmiar przeważnie trafiają się podrostki około wymiaru. Podobną przynętą do jigowania w toni jest 3D Bleak Real Tail od Savage Gear - według mnie znacznie lepsza opcja, mniejsze rozmiary 8 i 10,5cm fajnie sprawdzają się na okoniach. Ja teraz ostro dałem wycisk nowej przynęcie od SG - 3D Fat Minnow T-Tail, moją opinię możecie przeczytaj tutaj:
http://rubiksfishing.pl/savage-gear-3d-fat-minnow-t-tail/
fb.com/rubiksfishing

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 011
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jakie przynęty spinningowe uważacie za najskuteczniejsze
« Odpowiedź #63 dnia: 06.09.2016, 20:15 »
Jakich szukasz jaskółek? Duże małe? Ja używam przeważnie modelu Bleak Shad i Bleak Shad Pro od Phoenix'a - chyba najpopularniejsze jaskółki okoniowe. Łatwe w prowadzeniu, jednak ze względu na swój rozmiar przeważnie trafiają się podrostki około wymiaru. Podobną przynętą do jigowania w toni jest 3D Bleak Real Tail od Savage Gear - według mnie znacznie lepsza opcja, mniejsze rozmiary 8 i 10,5cm fajnie sprawdzają się na okoniach. Ja teraz ostro dałem wycisk nowej przynęcie od SG - 3D Fat Minnow T-Tail, moją opinię możecie przeczytaj tutaj:
http://rubiksfishing.pl/savage-gear-3d-fat-minnow-t-tail/

I duże, i małe, nawet do 12 cm na sandacza. Tak przy okazji - polecisz jakąś wędkę na okonie pod gumy? Dziś właśnie swoją złamałem :)

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 792
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jakie przynęty spinningowe uważacie za najskuteczniejsze
« Odpowiedź #64 dnia: 25.08.2017, 21:10 »
Witam.

Jak dla mnie numerem 1 jest Savage gear cannibal shad pięknie pracuje na boki przy opadzie mam też soft 4 play ale jakoś szału nie ma. A reszta to wszelakie Keitechy, Relaxy, Dragony i woblery własnej produkcji. Wahadłami nie umiem łowić a obrotówki to oczywiście mepssy black fury. Co do koloru to ma wpływ ale zależy na jakiej głębokości.

Ciekawy artykuł o kolorach pod wodą
http://www.nurkomania.pl/nurkowanie_fizyka_swiatlo.htm
- Arek -

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jakie przynęty spinningowe uważacie za najskuteczniejsze
« Odpowiedź #65 dnia: 25.08.2017, 21:32 »
Moim zdaniem nie ma uniwersalnej ale u mnie w najbardziej skuteczne są klasyki Mepps Aglia  i DAM EFFZETT oraz fluo woblery pływający około 8-10cm.
Do gumek się nie mogę przekonać, mam tą przypadłość że lubię solidne ładne rzeczy a gumy kojarzą mi się z byle czym (pewnie to mój błąd ale jakoś ich nie trawie)
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Jimek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kamil
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jakie przynęty spinningowe uważacie za najskuteczniejsze
« Odpowiedź #66 dnia: 09.11.2017, 12:37 »
Może trochę nie na temat ale mam takie pytanko... mianowicie zauważyłem ostatnio na jednym filmiku jak wędkarz przed rozpoczęciem łowienie kombinerkami majstrował przy kotwice jakby chciał się pozbyć zadziorów? Więcej coś na ten temat? Ja jestem dopiero raczkujący w temacie spinningu... z góry dzięki za odp

Kadłubek

  • Gość
Odp: Jakie przynęty spinningowe uważacie za najskuteczniejsze
« Odpowiedź #67 dnia: 09.11.2017, 12:40 »
Doginał zadziory w kotwicy lub prostował hak. Może tam był zakaz używania zadziorów lub preferencje wędkarza.

Offline Marek Jeziorsko

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Jakie przynęty spinningowe uważacie za najskuteczniejsze
« Odpowiedź #68 dnia: 10.11.2017, 13:34 »
Witam,

Nie wiem czy to dobra metoda ale ja ogólnie nie mam osobistych wytycznych co do przynęty dla konkretnej ryby. Czytałem wiele poradników i obejrzałem też nieskończoną ilość filmów na YT i porady tego typu nie sprawdziły się w moim wypadku. Może za mało cierpliwości miałem. Ogólnie jestem fanem obrotówek i blach. Pewnie to zostało mi z młodych lat gdzie dostęp do gumek i woblerów mieliśmy ograniczony. W torbie królowały głównie algi które sami z ojcem przerabialiśmy dodając akcenty kolorystyczne...  Takie tam wiecie kombinacje :P

Od kilku lat natomiast gdy mam okazję pojechać na nową wodę to zabieram ze sobą gumeczki. Z tego roku pamiętam jeden charakterystyczny wypad na Kiekrz k. Poznania (Jezioro Kierskie Duże, wschodni brzeg) i mega zdziwienie gdy udało się na boczy trok nawciągać Pstrągi! i to kilka ładnych sztuk. Byłem tak zachwycony że zostałem jeden dzień dłużej ale na drugi dzień cisza... Nie wiem, może trafiłem akurat na ten dzień.  Sprawcą tego połowy była gumeczka Mikado https://www.soft-baits.pl/mikado-tsubame-5cm-518-id-1008, właśnie pomarańczowa. Woda była jeszcze przejrzysta bo to końcówka marca. Wędzisko to stara poczciwa węglówka Jacksona która tez zresztą wygrałem na zawodach spiningowych w 2005 roku.
Po połowie sobotnim gdzie wyjąłem pstrągi podjechałem do rybakówki żeby pogadać o nich i rzeczywiście w lata wczesnej jezioro było zarybiane pstrągiem.

Tak wygląda praktycznie moja przygoda z gumeczka a tak to blacha blacha i obrotówka :)

Stara szkoła a może zacietrzewienie ;)

Pozdrawiam!!

Offline rive

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jakie przynęty spinningowe uważacie za najskuteczniejsze
« Odpowiedź #69 dnia: 12.11.2017, 21:46 »
Osobiście, jak już wyżej wspominiany był Savage Gear Cannibal - rozmiary według uznania.
Jako druga przynętą która już trochę szczupaków i sandaczy dała mi w 2 sezony to Berkley Ripple Shad 11cm - świetna, drobna praca ogonka.

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jakie przynęty spinningowe uważacie za najskuteczniejsze
« Odpowiedź #70 dnia: 12.11.2017, 21:50 »
Ja lubię poczciwe Kopyto Relaxa, choć ostatnio kupiłem Fishhuntera Mikado i też są niezłe.
-Paweł-