Autor Wątek: Rybomania Poznań - strefa polskich producentów  (Przeczytany 41534 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rybomania Poznań - strefa polskich producentów
« Odpowiedź #15 dnia: 25.01.2019, 12:39 »
Dobre Bo Polskie :) :bravo: :bravo:

Ha , ha - DOBRE ,
ps. klasykiem bo wszystko co nie Polskie to mi szkodzi ... :-X 8) :P :'( ;)
Maciek

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Rybomania Poznań - strefa polskich producentów
« Odpowiedź #16 dnia: 25.01.2019, 13:17 »
 Bo przecież od lat wiadomo że Polska Wódka najlepsza a nie jakieś wynalazki na myszach pędzone :D :P :P
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Rybomania Poznań - strefa polskich producentów
« Odpowiedź #17 dnia: 25.01.2019, 13:46 »
Problem w tym, że wspieranie rodzimego biznesu nie powinno wyglądać w taki sposób. Zdecydowana większość polskich firm ma towar spoza kraju, więc już tu jest problem. Czy Jaxon lub Mikado to polskie firmy co powinny być w strefie polskiego producenta? I już mamy podstawowy problem nie do ogarnięcia na szybko :) Kolejna rzecz to podziały jakie powstaną. Nie dość, że wędkarze już są podzieleni, często skłóceni, to jeszcze mamy kolejną zadymę.

Wspieranie polskiego przemysłu powinno być rzeczą ważną, jednak robione mądrze. Na przykład ktoś, kto chwalić mi będzie zanęty czy kulki polskie, doprawiając do tego narodowa ideologię, używając sprzętu firm zachodnich jest dla mnie hipokrytą. Dlaczego nie używa polskich marek tylko zachodnich? Acha, bo są lepsze. Ale to odnosi się tylko do sprzętu, nie do zanęt. Ciekawe. Nie wspomnę już o tym, co by było, gdyby to był producent lub osoba sponsorowana przez taką firmę. To już stężona hipokryzja.

Króciutka piłeczka. Firma produkuje coś u siebie i jest to polskie? No to niech zadba aby na jej produktach był znaczek z polską flagą! I już jest fajna promocja, bez nierozsądnych stref dla cholera wie czy lepszych i gorszych czy też gorszych i lepszych. Polacy wiedzą jak się jeszcze bardziej podzielić i pokłócić :facepalm:
Lucjan

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Rybomania Poznań - strefa polskich producentów
« Odpowiedź #18 dnia: 25.01.2019, 13:56 »
Tu chodzi o to, że polskie firmy które kręcące kule poza naszym krajem zlecają ta produkcję a nie sami produkują o to w tym wszystkim chodzi.

Online booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Rybomania Poznań - strefa polskich producentów
« Odpowiedź #19 dnia: 25.01.2019, 14:28 »

Polacy wiedzą jak się jeszcze bardziej podzielić i pokłócić :facepalm:

Oj wiedzą, wystarczy przeczytać kilka ostatnich Twoich postów w tym temacie ;D

Jeżeli ktoś produkuje z Polsce to jest polskim producentem. Czego tu nie rozumieć?
A produkt?
Jeżeli jakaś składowa nie jest rodzimym półproduktem to produkt nie może być polski?
Jeżeli np. preston, daiła czy ktokolwiek ściąga blanki z chin i uzbraja u siebie to to nie są już angielskie wędki?
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline grzegorz07

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 791
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jastrząb
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rybomania Poznań - strefa polskich producentów
« Odpowiedź #20 dnia: 25.01.2019, 14:41 »
To jest niepoważne decydujący jest pomysł na produkt jego jakość , skuteczność , umiejętność sprzedaży. A nie zwalanie firmy ,że produkcje zleca za granicami. Warmuz już się tłumaczy na filmie. I co jak współpracujesz z zewnętrznymi firmami to dokonujesz zdrady narodu.Czy oszukuje klienta. Prawdę mówiąc gdyby wszyscy podeszli uczciwie do tematu to taka strefa powinna być prawie pusta . Albo całkowicie pusta. Bo co zlecenie produkcji za granicą jest złe, ale sprowadzenie składników za granicy dobre. O co tu chodzi kto takie zachowanie promuje ?.

Ktoś wspomniał wyżej o składzie jakiś kulek sprowadzanych. Co zamówisz i co zlecisz to ci zrobią. Jeśli zamówisz badziew to zrobią jeśli zamówisz dobry towar to zrobią dobry. Przykład Trapera zanęt z niskiej półki dobry bo polski.   
 
   

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Rybomania Poznań - strefa polskich producentów
« Odpowiedź #21 dnia: 25.01.2019, 15:02 »

Polacy wiedzą jak się jeszcze bardziej podzielić i pokłócić :facepalm:

Oj wiedzą, wystarczy przeczytać kilka ostatnich Twoich postów w tym temacie ;D

To jest dyskusja, w której wyrażam swoje zdanie, nikogo nie obrażając. Jeżeli wywołuje to u Ciebie stres i się chcesz kłócić, to Twój problem Krzysiek :) Nie przesadzajmy, dyskusje są budujące, tu nie chodzi aby robić kółko wzajemnej adoracji, gdzie się klepie po pleckach, ale aby dyskutować. Możesz mieć najlepszego przyjaciela, nigdy  nie będziesz się z nim zgadzał w 100%, zazwyczaj wiele rzeczy będzie was różnić. Ale nie jest to powód aby z sobą nie rozmawiać lub się obrażać :) Ważne aby nie dorabiać do tego ideologii i się nie unosić.

Czemu ma służyć podział na firmy robiące kulki w Polsce i za granicą? Niech ludzie sami wybierają co lepsze. Jak dla mnie jest to niepotrzebny podział, co nie przyniesie wiele dobrego. Bo co tutaj niby jest takiego pozytywnego, że coś jest 'polskie'? Walnij sobie znaczek na produkcie i wszystko w temacie.

Czy jako wędkarz ważne jest dla mnie kto i jak robi kulki? Według mnie to sprawa mało istotna, liczy się czy produkt jest dobry lub też nie, to jest podstawa. I w sumie wisi mi to, jak się wystawią w Poznaniu. Szkoda tylko, że przez podziały ludzie nie chcą z sobą później współpracować na różnych płaszczyznach. Środowisko karpiowe potrafi się tu ostro podzielić i wsadzać sobie kij w szprychy wzajemnie. Bo to jest kłótnia o pierdoły. Ważne rzeczy są niezałatwione, ale można się po raz kolejny poróżnić :facepalm:
Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Rybomania Poznań - strefa polskich producentów
« Odpowiedź #22 dnia: 25.01.2019, 15:06 »
I jeszcze jedno. Czy 'polskie firmy kulkowe' firmy płacą podatki jak trzeba, mają wszelkie atesty itd? Bo może się okazać, że wstrętna firma 'niepolska' płaci podatki a 'polska' się ślizga poprzez garażową produkcję. I kto tu jest bardziej narodowy i obywatelski? :)

Dlatego wiele rzeczy może mieć różne oblicza. Według mnie wystarczy jeżeli firma się odpowiednio określi i przedstawi klientowi, bez robienia stref dla 'Polaków' i 'nie-Polaków' :facepalm:
Lucjan

Online booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Rybomania Poznań - strefa polskich producentów
« Odpowiedź #23 dnia: 25.01.2019, 15:11 »
Luk, spłycasz/dokonujesz nadinterpretacji pisząc:
 " Na przykład ktoś, kto chwalić mi będzie zanęty czy kulki polskie, doprawiając do tego narodowa ideologię, używając sprzętu firm zachodnich jest dla mnie hipokrytą. Dlaczego nie używa polskich marek tylko zachodnich? Acha, bo są lepsze. Ale to odnosi się tylko do sprzętu, nie do zanęt. Ciekawe. Nie wspomnę już o tym, co by było, gdyby to był producent lub osoba sponsorowana przez taką firmę. To już stężona hipokryzja."
A to już w moim mniemaniu wstęp do kłótni, a nie dyskusji.
Serio uważasz, że ktoś chwaląc polskie produkty uważa je jeden w drugi za najlepszy na świecie? Spłycanie, nadinterpretacja, kłótnia.
W całym tym bałaganie chciałbym mieć strefę polskich producentów. I już.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Rybomania Poznań - strefa polskich producentów
« Odpowiedź #24 dnia: 25.01.2019, 15:19 »

Ktoś wspomniał wyżej o składzie jakiś kulek sprowadzanych. Co zamówisz i co zlecisz to ci zrobią. Jeśli zamówisz badziew to zrobią jeśli zamówisz dobry towar to zrobią dobry. Przykład Trapera zanęt z niskiej półki dobry bo polski.     
 

Niestety, ale tak to nie działa. Juz o tym pisałem, ale powtórze. Firma KCB zastrzegają sobie, że 60% bazy w kulce musi być według ich receptury i niestety, ale sie nie dowiesz co tam jest.

Online booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Rybomania Poznań - strefa polskich producentów
« Odpowiedź #25 dnia: 25.01.2019, 15:21 »
I jeszcze jedno. Czy 'polskie firmy kulkowe' firmy płacą podatki jak trzeba, mają wszelkie atesty itd? Bo może się okazać, że wstrętna firma 'niepolska' płaci podatki a 'polska' się ślizga poprzez garażową produkcję. I kto tu jest bardziej narodowy i obywatelski? :)
O, a teraz sugerujesz, bezpodstawnie pewnie z resztą, że te firmy mogą mataczyć No :bravo:
Takie coś prowadzi do kłótni nie dyskusji.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Rybomania Poznań - strefa polskich producentów
« Odpowiedź #26 dnia: 25.01.2019, 15:25 »
A to niby jakiś tajny przepis ?! :) A co ma być w kulce za 1,25 euro/ kg . 
Nie ma co się sprzeczać ale uważam że Polski producent ( zanęt, przynęt ) nie ma lekko.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Online booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Rybomania Poznań - strefa polskich producentów
« Odpowiedź #27 dnia: 25.01.2019, 15:26 »
A to niby jakiś tajny przepis ?! :) A co ma być w kulce za 1,25 euro/ kg . 
Nie ma co się sprzeczać ale uważam że Polski producent ( zanęt, przynęt ) nie ma lekko.
Pewnie, że nie ma lekko.
Tym bardziej w tych "modnych" czasach ;)
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Rybomania Poznań - strefa polskich producentów
« Odpowiedź #28 dnia: 25.01.2019, 15:59 »
Luk, spłycasz/dokonujesz nadinterpretacji pisząc:
 " Na przykład ktoś, kto chwalić mi będzie zanęty czy kulki polskie, doprawiając do tego narodowa ideologię, używając sprzętu firm zachodnich jest dla mnie hipokrytą. Dlaczego nie używa polskich marek tylko zachodnich? Acha, bo są lepsze. Ale to odnosi się tylko do sprzętu, nie do zanęt. Ciekawe. Nie wspomnę już o tym, co by było, gdyby to był producent lub osoba sponsorowana przez taką firmę. To już stężona hipokryzja."
A to już w moim mniemaniu wstęp do kłótni, a nie dyskusji.

To jest moje zdanie. Co ci poradzę, że je mam i wyrażam? Być może dla Ciebie wstępem do kłótni jest byle co? :)  Bo dla mnie nie. Poza tym, czym innym są podziały a czym innym kłótnia lub wymiana zdań. Każda z firm na targach praktycznie ma w obsłudze Polaków, więc po co kolejne podziały? Czy tutaj pomagamy jakoś w ogóle Polsce? Wędkarstwu? Niby jak?

Przecież firma X może robić kulki w Polsce, ale sprzedawać składniki kulek, aromaty, i coś jest krylem z Holandii lub koncentratem z Norwegii. I nagle nie są już polscy czy są? Weźmy takiego Feederbaita. Polska to firma czy też nie, gdzie powinni zasiąść? Rozumiem, że muszą pokazać komuś skąd biorą rzeczy, kto je robi, udowadniać światu, że nie są Francuzami? Dla kogo to jest istotne??? OMG

I jeszcze jedno. Czy 'polskie firmy kulkowe' firmy płacą podatki jak trzeba, mają wszelkie atesty itd? Bo może się okazać, że wstrętna firma 'niepolska' płaci podatki a 'polska' się ślizga poprzez garażową produkcję. I kto tu jest bardziej narodowy i obywatelski? :)
O, a teraz sugerujesz, bezpodstawnie pewnie z resztą, że te firmy mogą mataczyć No :bravo:
Takie coś prowadzi do kłótni nie dyskusji.

To jest podpuszczanie :)  Widzisz, mam wrażenie, że masz dziwne pojęcie o patriotyzmie. Musisz mieć szufladki, flagi, etykietki przyklejone gdzieś. To jest ocenianie nie po czynach i zasługach, to co ktoś zrobił, ale wg pewnego schematu. Schematu który posłużył na przykład pewnemu kiepskiemu malarzowi z wąsikiem wymordować masę ludzi.

Ja bym na przykład chciał, aby polskie firmy robiły dobre rzeczy, najlepsze. Nie muszą być robione w Polsce, ważne aby pomysł był swojski, aby się rozwijać właśnie jak Angole, którzy wymyślają rzeczy i patentują. Jeżeli mamy na wszystko spoglądać przez pryzmat flagi, to jest grubo. Widzisz, być może musisz się obnosić ze swoim patriotyzmem, ja nie. Nie potrzebuję polskiej flagi zamiast zdjęcia, nikomu nie muszę udowadniać, że jestem Polakiem. Bo aby być Polakiem i patriotą nie trzeba się szufladkować i malować w barwy plemienne. Chcesz - Twój wybór, ani mnie to parzy ani ziębi.

Aby dyskusja była dyskusją , uzasadnij mi lepiej  w czym pomoże taki podział. Bez pisania że 'ważne aby kulane były w Polsce'. W jaki sposób to coś poprawi lub zmieni?
Lucjan

Online booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Rybomania Poznań - strefa polskich producentów
« Odpowiedź #29 dnia: 25.01.2019, 16:22 »

Widocznie u Ciebie w dyskutowaniu dopuszcza się nadinterpretację i spłycanie tematu i takie tam. U mnie nie. Dlatego odpuszczam.
W czym pomoże? W identyfikacji polskiego producenta.
Ja mam dziwne pojęcie patriotyzmu? A może inne niż TY. Inne niż Ty nie znaczy dziwne.
A te flagi, etykietki i szufladki to Twoja kolejna nadinterpretacja. Nic takiego nie pisałem no ale przyzwyczaiłem się do takiej "dyskusji" z Tobą...

Odpalam swoje resztki rozumu i kończę.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!