Autor Wątek: Opłacanie składek w PZW  (Przeczytany 115611 razy)

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 340
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Opłacanie składek w PZW
« dnia: 05.01.2016, 15:23 »
Witam wszystkich kolegów, a że mi się nudzi i nic mądrego nie może mi do głowy przyjść :D chciałem nawiązać do tego tematu. Było wiele tematów, mniej lub więcej związanych z wędkarstwem, koledzy wypowiadali się na ten temat, więc ja założyłem taki temat, żeby mniej więcej zobaczyć ilu jest kolegów, którzy opłacają kartę wędkarską na 2016 rok ;) i łowią w większości na wodach PZW, to przecież normalne, że jak opłaca to i łowi. Nie to, żebym się czepiał innych kolegów, którzy nie opłacają składek i łowią na komercji ;) to przecież ich sprawa :)
A myślę, że temat warty kilku wpisów, przynajmniej związany z tą tematyką ;)

 więc ja, systematycznie opłacam składki co rok, odkąd wyrobiłem sobie kartę wędkarską, tzn od 1982, a więc w tym roku też opłaciłem składki na wędkowanie na wodach ogólnodostępnych ;)

Pozdrawiam :)

Ps. może też ktoś się znajdzie taki jak ja, który systematycznie opłaca składki. :)
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline essemm

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bełchatów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #1 dnia: 05.01.2016, 15:32 »
Ja opłacam składki od 3 sezonów. Ten pierwszy nie obfitował w wyjazdy nad wodę bo jeszcze kompletowałem sprzęt i tak można powiedzieć uczyłem się podstaw, ale następne dwa już bardziej bogate w wizytach nad wodą i bardziej rybne. Teraz na 2016 na pewno znów opłacam składki gdyż jakoś mnie nie ciągnie na komercję i nawet jak rybek mało to wolę posiedzieć nad wodą PZW :D

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 340
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #2 dnia: 05.01.2016, 15:34 »
Ja opłacam składki od 3 sezonów. Ten pierwszy nie obfitował w wyjazdy nad wodę bo jeszcze kompletowałem sprzęt i tak można powiedzieć uczyłem się podstaw, ale następne dwa już bardziej bogate w wizytach nad wodą i bardziej rybne. Teraz na 2016 na pewno znów opłacam składki gdyż jakoś mnie nie ciągnie na komercję i nawet jak rybek mało to wolę posiedzieć nad wodą PZW :D

Krótko i na temat :bravo:
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Chub

  • Gość
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #3 dnia: 05.01.2016, 15:42 »
Ja z roczną przerwą od 16 lat opłacam na ten rok sobie powiedziałem, że już nie kupie ale jednak znów to zrobię ;)
Nie powiem, że nie pojadę też czasem na komercję ale jednak Warta to Warta posiedzieć fajnie właśnie czekam, aż pogoda się poprawi i szukam nowych miejscówek na których moja noga jeszcze nie stała :)
To forum mnie zmobilizowało zbroję się na grunt, PVA i te sprawy i do boju ;D

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #4 dnia: 05.01.2016, 16:04 »
Do PZW wstąpiłem w 1986 roku i od tamtego czasu opłacam składki . Nie opłacałem kilka razy bo byłem w armii i  innych szkołach .
W tym roku też opłacam składkę a do tego zbiornik licencyjny PZW ,  w sumie jakieś 460 zł.

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 622
  • Reputacja: 108
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #5 dnia: 05.01.2016, 16:12 »
Ja na ten czas jeszcze nie opłaciłem i szczerze to się waham , bo rewelacji na wodach pzw to nie ma , a kasy się wydaje na różne rzeczy że hohoo...
Z poważaniem Marcin

Offline MATCH 2000

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo to moja pasja
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #6 dnia: 05.01.2016, 16:14 »
Ja opłacam składki nie przerwanie 45 lat tj.od 1971r.

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #7 dnia: 05.01.2016, 16:20 »
Ja kartę wędkarską opłacam regularnie od 1983r bez przerwy nawet jak w wojsku byłem. Zawsze łowiłem i w tym roku też tak będzie  tylko woda PZW. Jak by była temperatura +3 już bym miał opłaconą i jest juz tak od 33 lat.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 336
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #8 dnia: 05.01.2016, 16:21 »
Ja do PZW wstąpiłem w roku 2000, choć chciałem i łowiłem dużo wcześniej (w zasadzie od dziecka), ale przepisy były (może i nadal są) takie poj...e, że uniemożliwiały nastoletniemu chłopakowi swobodne wędkowanie.
Kilka lat opłacałem, potem kilka w ogóle nie miałem wędki w ręku z wielu powodów, a teraz będzie już czwarty rok, od kiedy wróciłem do tego wspaniałego hobby. Opłacam kartę na okręg Skierniewice i Białystok, dwa lata temu opłaciłem również mazowiecki i w tym chyba też to zrobię. Ale to zależy, gdzie będą się odbywać spotkania MFT.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline rojo

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
    • rybkiroberta
  • Lokalizacja: Tarnobrzeg, Stalowa Wola
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #9 dnia: 05.01.2016, 16:37 »
Ja wciąż się waham co do karty. kilka lat temu przestałem opłacać i wędkować w zeszłym roku wróciłem do tego wspaniałego hobby lecz łowiłem tylko na wodzie Stowarzyszeniowej oraz na komercji. Aktualnie nie wiem na ile wypadów uda mi się wybrać w 2016 roku.
Amur 75 cm, Karp 80 cm 10,3 kg, Jesiotr 118 cm, Leszcz 52 cm, Karaś srebrzysty 41 cm, Lin 42 cm, Sandacz 72 cm, Szczupak 90 cm 5,5 kg, okoń 36 cm, Boleń 43 cm, Sum 85 cm, Tołpyga 97 cm.
https://www.facebook.com/rybkiroberta/

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #10 dnia: 05.01.2016, 17:12 »
Ja w tym roku prawdopodobnie rezygnuję ze składek w PZW, na rzecz Stowarzyszenia :) może wrócę do PZW, gdy zdam prawo jazdy (najblizsze jezioro ~30 km) :)
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #11 dnia: 05.01.2016, 19:21 »
A ja mam przykrą niespodziankę związaną z opłatami ,okręg Wrocławski nie dogadał się z okręgiem Legnickim.Czeka mnie wykupienie dodatkowego zezwolenia 70 zł razy dwa >:O,dla mnie i dla żony :'(. Nasze ulubione zbiorniki znajdują się w okręgu Wrocławskim.
Pod Legnicą jest 35 h zbiornik prywatny ,można zapłacić składkę roczną (dość wysoką ale ,nie wyższą niż opłaty moje i żony) i wędkować.Zarybiony po brzegi ;)  Zawsze to jakaś alternatywa vs PZW
Pozdrawiam
Jacek

Offline alisowski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #12 dnia: 05.01.2016, 19:57 »
A ja mam przykrą niespodziankę związaną z opłatami ,okręg Wrocławski nie dogadał się z okręgiem Legnickim.Czeka mnie wykupienie dodatkowego zezwolenia 70 zł razy dwa >:O,dla mnie i dla żony :'(. Nasze ulubione zbiorniki znajdują się w okręgu Wrocławskim.
Pod Legnicą jest 35 h zbiornik prywatny ,można zapłacić składkę roczną (dość wysoką ale ,nie wyższą niż opłaty moje i żony) i wędkować.Zarybiony po brzegi ;)  Zawsze to jakaś alternatywa vs PZW
To skoro tak lubisz łowić w Okręgu wrocławskim to się do nas przenieś :) :) :) Pozdrawiam
Andrzej Lisowski

Offline Maciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 065
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dzień bez wędkowania jest dniem straconym.
  • Lokalizacja: Centralna polska
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #13 dnia: 05.01.2016, 19:59 »
Ja kartę na ten sezon opłaciłem już w tamtym sezonie (31. 12. 2015 ) :D.Teraz czekam aż puści mróz i " atak" :D nad wodę :)
Maciek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #14 dnia: 05.01.2016, 20:02 »
Jako małolat łowiłem wcześniej. A data wstąpienia do PZW to 01.02.1980r. I z minimalną przerwą co rok opłacana składka.
Arek