Autor Wątek: Opłacanie składek w PZW  (Przeczytany 115650 razy)

Offline Marcin81

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 0
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #30 dnia: 15.01.2016, 16:24 »
Arunio a opłaty takie same jak w zeszłym sezonie? 37 zł dość proste rozumowanie a i kalkulacja prosta. Ile jest wędkarzy 70+ ,a ile z rodzinami.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #31 dnia: 15.01.2016, 16:34 »
Takie same.
Arek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #32 dnia: 15.01.2016, 17:18 »
Robiąc wczoraj opłaty na ten sezon dowiedziałem się że O. Gorzów wprowadził dodatkowe zniżki dla członków po 70tce. Płacą 37pln. za sezon łącznie. Nie wiem jak się do tego odnieść. Z jednej strony wprowadza się przepisy utrudniające wędkowanie rodzinne (trzeba dodatkową opłatę) a z drugiej taka zniżka.

Lobbing starszych działaczy. Niestety, ale uważam, że coś takiego nie powinno mieć miejsca. Z prostego powodu, dużo starszych osób zabiera dużo ryb, często cały swój połów. Teraz wychodzi na to, że dołożyć się maja młodsi na zarybienia i dzierżawy.
Ja nie mam nic przeciwko takim zniżkom, jeżeli ktoś nie zabiera zbyt wielu ryb. Ale zwłaszcza starszym wędkarzom trudno wytłumaczyć, że nie powinno się przesadzać, same limity są niepoważne.
Pytanie teraz - czy okręg ma dużo pieniędzy czy też nie. Bo jeżeli tak, to spoko. Ale jeżeli jest na pograniczu zyskowności- to coś tutaj nie gra. Problemem jest niekonsekwencja i przykładanie ręki do wyjaławiania wód. Jeżeli emeryt płaci tyle samo za chleb w sklepie, nie ważne czy ma 70,80 czy 100 lat, to czy wędkowanie nie powinno kosztować tyle samo? Emeryci spędzają często masę czasu nad wodą, ludzie pracujący łowią część tego co oni... Czy zwykła zniżka to za mało?

Bo tu nie chodzi o samo wędkowanie, ale o ryby. Gdyby taki dziadek wypuszczał to co złowi, to dla mnie mógłby płacić tylko z 20 PLN. Ale jeżeli zabiera, to się brzydko wyrażę, ale generuje on straty. Co będzie za 5,10 lat? Kto będzie za wszystko płacił? Bądźmy realistami...

Lucjan

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #33 dnia: 15.01.2016, 17:30 »
Jesteśmy jednomyślni Lucjan. :thumbup: Mam identyczne zdanie. Czy na zachodzie emeryci mają jakieś zniżki? Czy to w komunikacji czy nad wodą? Jak to w UK.wygląda.
Arek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #34 dnia: 15.01.2016, 17:34 »
Mają jak w Polsce - 50% zazwyczaj, czasami 30... Ale tutaj ryb nikt nie zabiera. Natomiast w Polsce jeżeli ktoś zabiera dużo, to z jakiej racji ma jeszcze dostać ekstra zniżkę? Rozdawać można, ale jak się jest bogatym...
Lucjan

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #35 dnia: 15.01.2016, 18:19 »
Robiąc wczoraj opłaty na ten sezon dowiedziałem się że O. Gorzów wprowadził dodatkowe zniżki dla członków po 70tce. Płacą 37pln. za sezon łącznie. Nie wiem jak się do tego odnieść. Z jednej strony wprowadza się przepisy utrudniające wędkowanie rodzinne (trzeba dodatkową opłatę) a z drugiej taka zniżka.

Nie chce być niegrzeczny,bo nie każdego to dotyczy,natomiast obserwacje mam takie,że te "dziadki" to zazwyczaj ładują wszystko do siaty jak leci! A jak niemiarowe,to bełkocą coś pod nosem,że łyknął haczyk,trach podpórką przez łeb i do torby. Widziałem to 20 lat temu nad wodą i widziałem to w zeszłym roku nad wodą.
Rozumiem zniżki dla młodzików (którzy chyba mogą jedną wędką operować?),rozumiałbym dla małżonka,ale tym dziadkom to bym podniósł!
Jak oddawałem wypełniony rejestr to nieco ponad jedna strona zapisana(mam na myśli ilość wypraw nad wodę),a dziadek przede mną 2 zapełnione karty!

Bardzo nieadekwatne i niesprawiedliwe.

Jak podatki.
Zamiast każdy płacić stałą kwotę bez względu na dochód ,to mamy jakieś "widełki" ,procenty i zniżki...
Czesiek

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 340
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #36 dnia: 15.01.2016, 21:27 »
witam!
żeby rybę zabrać, trzeba ją pierw złowić, to czasami nie jest tak łatwą sztuką dla starszego i chorowitego wędkarza. Mowa o wodach ogólnodostępnych. Ciężko takiemu człowiekowi z renty czy z emerytury przeżyć... Opłaty, lekarstwa itp itd. Nie mówię już o przynętach i zanętach na ryby... kto sieje ten zbiera. Jest taka zasada, złowienie ryby na wodach PZW, nie jest takie łatwe jak na wodach komercyjnych.

Pozdrawiam

PS. to tacy dziadkowie nie kiedy schorowani, nie są tak bardzo skuteczni jak młodzi wędkarze.
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #37 dnia: 15.01.2016, 21:34 »
To nie do końca prawda Sylwek. Schorowany człowiek nie jest nad wodą niemal co dziennie. Zdrowie mu na to nie pozwoli. To co opisujesz to właściwie ewenementy. Ludzie w takim stanie to twardziele, którzy zrobią wiele by zarzucić wędzisko i mają szacunek do wody. To jest pasja ich życia i zlewają że może im to zaszkodzić. Znam wielu 70cio latków , i zapewniam cię że dają radę. Stać ich jeździć po 100 km kilka razy w tygodniu,i nie odpuszczają zdobyczy. Tak że nie grajmy może na uczuciach innych.
Arek

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 340
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #38 dnia: 15.01.2016, 21:50 »
ja często jeżdżę nad wodę i rzadko spotykam wędkarzy w wieku powyżej 70 lat. z moich obserwacji nad wodą, tacy 70 -latkowie, co z tego, że biorą wszystko co złowią, jak prawie nic nie łowią... przez jeden mój wypad na ryby zaobserwowałem, że łowią na robaki, groch, kukurydzę. od czasu do czasu złowią jakąś płotke lub leszcza, nie siedzą długo nad wodą, zabierają ryby i jadą do domu. Nie zaobserwowałem w tamtym roku, żeby tacy wyciągali siatkę pełną ryb. Mowa cały czas o 70 -latkach. A co gorsza więcej ryb u mnie zabierają młodsi wędkarze, nie to, że wszystko zabierają to jeszcze łowią 3 - 4 wędkami, łamią przepisy jak się da. Jedna żywcówka, druga gruntówka a trzecia spinningówka, ale to tylko moje obserwacje.

Pozdrawiam :)
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 340
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #39 dnia: 15.01.2016, 21:51 »


Pozdrawiam :)
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #40 dnia: 15.01.2016, 21:55 »
Mamy różne doświadczenia Sylwek. Wiesz że nie szukam zwady. Przedstawiam jak to wygląda w moim otoczeniu. A tu mam doświadczonych łowców w tym wieku. Emeryturka 2tysie. A i tak zabiorą co złowią. Do wody 50km w jedną stronę a są 2-4 razy w tygodniu.
Arek

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #41 dnia: 15.01.2016, 21:58 »
Z moich obserwacji biorą ludzie głównie mężczyźni taki żart :) , reguły moim zdaniem nie ma na to kto bierze więcej  nastolatek czy dziadunio.

Jedno jest pewne dziadki częściej są na :fish: ja też tak będę!
A sprawa miesiarstwa czy nawet branie zgodnie z RAPR to sprawa wielce indywidualna

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #42 dnia: 15.01.2016, 22:03 »
Życzył bym sobie i tobie Kamilu by nam zdrówka w tym wieku na te wyjazdy starczyło. ;) A czy zabierzemy? Jak będzie co? Na pewno! ;D ;)
Arek

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #43 dnia: 15.01.2016, 22:12 »
W tym wieku jako kombatant SiG będę dalej aktywny w misji "zniszczyć populację japońca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej"
 :P

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #44 dnia: 15.01.2016, 22:13 »
Dobry! Prosty plan. :D
Arek