Autor Wątek: Kołowrotek Shimano Aero Feeder 4000 FA  (Przeczytany 92093 razy)

Ryba1987

  • Gość
Odp: Kołowrotek Shimano Aero Feeder 4000 FA
« Odpowiedź #255 dnia: 08.06.2017, 22:30 »
Właśnie skończyłem wymieniać łożyska, pierwszy raz w życiu. Zostały mi takie elementy jak na zdjęciu, w rolce nie było plastiku tylko normalny pierścień. W jego miejsce idealnie weszło łożysko.
Smaru było sporo w kołowrotku więc nie dokladalem nic, mogło jedynie trochę ubyc, jutro łożysko na rolce przesmaruje dg 01 bo dziś zapomniałem :) przy okazji aero match tez dostanie łożysko na rolce bo tan nie trzeba na podparcie korby tak? A i tak rozbiore w sumie:p

http://pokazywarka.pl/81svg5/#zdjecie20865193

Offline artek135

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Wartą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kołowrotek Shimano Aero Feeder 4000 FA
« Odpowiedź #256 dnia: 09.06.2017, 08:11 »
Właśnie skończyłem wymieniać łożyska, pierwszy raz w życiu. Zostały mi takie elementy jak na zdjęciu, w rolce nie było plastiku tylko normalny pierścień. W jego miejsce idealnie weszło łożysko.
Smaru było sporo w kołowrotku więc nie dokladalem nic, mogło jedynie trochę ubyc, jutro łożysko na rolce przesmaruje dg 01 bo dziś zapomniałem :) przy okazji aero match tez dostanie łożysko na rolce bo tan nie trzeba na podparcie korby tak? A i tak rozbiore w sumie:p

http://pokazywarka.pl/81svg5/#zdjecie20865193
Dokładnie takie elementy powinny Ci zostać. W Aero Match radzę wymienić tuleję teflonową na podparciu korby również plus łożysko na rolce. Czynność taka sama.
Artur
Okręg Poznań
C&R

Ryba1987

  • Gość
Odp: Kołowrotek Shimano Aero Feeder 4000 FA
« Odpowiedź #257 dnia: 09.06.2017, 09:25 »
Dziś będę z nim walczył :) jeszcze będę musiał dokupić jedno łożysko to do rolki do przyszlosciowego shimano aero ci4+ 4000 hg fa, bo tam też w rolce poszczedzili łożyska z tego co Czesiu mi mówił czytając schemat.
Ciekaw jestem czy shimano gt-rd mają wszędzie łożyska czy nie, dziś rozbiore i jak coś to mogę tych łożysk wszędzie podokladac w razie czego?
Niby ładnie pracują ale to jest 10 minut i po sprawie a może pomoc :)

EDIT - okazuję się że rolka w shimano gt-rd 2500 jest identycznie rozwiązana jak w aero feeder/match. Szkoda że nie wiedziałem to bym wziął jedno małe łożysko i już dołożył :)
Muszę znaleźć jak się rozbiera młynki z dragiem (ponoć klucz trzeba mieć specjalny ale to akurat nie problem bo robie "na warsztacie" i każdy kształt mogę sobie dorobić) i zobacze czy pod korbę też łożysko będzie można dołożyć :)

Offline tolo1988

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łodź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kołowrotek Shimano Aero Feeder 4000 FA
« Odpowiedź #258 dnia: 11.01.2018, 21:16 »

Offline madmax

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 129
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kołowrotek Shimano Aero Feeder 4000 FA
« Odpowiedź #259 dnia: 15.07.2018, 18:11 »
Shimano ok ale panowie jest jeszcze jedna torpeda do feedera FOX FX9 z 2018 Roku

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kołowrotek Shimano Aero Feeder 4000 FA
« Odpowiedź #260 dnia: 15.07.2018, 19:57 »
Shimano ok ale panowie jest jeszcze jedna torpeda do feedera FOX FX9 z 2018 Roku

Wszystko spoko. Jak się on się jednak ma do recenzji Aero Feedera 4000?
Nie ta klasa, nie te przeznaczenie, nie ta waga, nie te gabaryty ;)

Torpeda do feedera? Do jakiego? 560g masy.
Raczej długie feedery dalekiego zasięgu, feedery karpiowe, tudzież wędki z dużym cw i sporymi przelotkami.
Czesiek

Offline madmax

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 129
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kołowrotek Shimano Aero Feeder 4000 FA
« Odpowiedź #261 dnia: 15.07.2018, 20:05 »
Browning King Feeder Ultra Distance Power (4,20 m/ 120 g)

Offline artek135

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Wartą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kołowrotek Shimano Aero Feeder 4000 FA
« Odpowiedź #262 dnia: 16.05.2023, 11:45 »
Koledzy, jak Wasze betoniarki sprawuja sie po tylu latach ?
Artur
Okręg Poznań
C&R

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kołowrotek Shimano Aero Feeder 4000 FA
« Odpowiedź #263 dnia: 19.05.2023, 00:23 »
Czołem!

Ja mam dwa zwykłe Aero Feeder 4000 FA. Używam do feedera, rzucając do 50 m oraz rzucam minispombem. Nie łowię jednak dużych ryb. Raczej mniejsze i średnie. Czasem po zanęceniu zawieszają się pojedyncze karpiszony. Tak więc kołowrotki chodzą dobrze. Nie miałem problemów.
Na innych wędkach mam już wersje Ci4+. To już mocniejsze kołowrotki, ale przy moim łowieniu nie daje się raczej odczuć różnic w mocy obu modeli. Ci4+ są po prostu dla mnie ładniejsze i lżejsze.
Na pewno nie jest to konstrukcja do aktywnego metodowania, nęcenia i zmagania się z większymi rybami. Są lepsze i mocniejsze konstrukcje.
Ale ja bardzo lubię tę szeroką szpulę i duży nawój tych kołowrotków (przełożenie + szpula). Więc przez te lata nie zmieniam ich na inne i do spławika bardzo chętnie stosuję te wersje Ci4+.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline artek135

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Wartą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kołowrotek Shimano Aero Feeder 4000 FA
« Odpowiedź #264 dnia: 19.05.2023, 09:07 »
Dzieki, o to mi chodziło.Moje równiez żyją i mają sie dobrze, pokręca jeszcze pare ładnych lat.Oczywiscie co sezon smaruje i ewentualnie wymieniam łozyska. Miałem wersje 4000match ale dla mnie była zbyt ciezka wiec sprzedałem, a w ich miejsce wpadły rozmiary 2500 hgfa, ktory zbiera metr zyłki.(wedkuje tylko metoda odległościową) .Dalej twierdze, że to świetne maszynki.
Artur
Okręg Poznań
C&R